Gönderen Konu: Ailemiz'in Yeni Üyesi Opel Corsa  (Okunma sayısı 7791 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Ailemiz'in Yeni Üyesi Opel Corsa
« : Şubat 17, 2015, 01:50:08 »
Herkese iyi forumlar. Ailemize yeni bir üye daha katıldı aracımızı sizinle paylaşmak istedim :)
Anneminde Çalışan bir bayan olmasından dolayı ikinci araba ihtiyacımız çoktan beri vardı. Daha sonra Kısmetimizde bu Aracı bulduk Gitmeden önce araç hususi geçiyor diye düşünmüştük .Sonra çıktık araç kamyonet olarak geçiyor ruhsatta yani yıllık muayene ve yüksek vergi diyorduk ama vergisi 210 tl :)
Neyse bir hevesle aracı denedim gerçekten içine ses almıyor ve alt takımlarda tıkırtı falan yoktu. sonra ön konsolun temiz olması ve fiyatının 13 bin olması gerçekten iyiydi yani . velhasılkelam aracı aldım eve dönüşte bir deneyeyim dedim araç 3 buçuk devri geçmiyor . 5.viteste 140 dedi dib gaz yaptım 141 demedi o andan sonra korkular yusuf yusuf yapmalar başladı bende aracı göstermedik etmedik kesin bir sorun var diyorum içten içe acaba tutbo mu bozuk ? Gitti bi 2000 daha Annemler beni öldürecek korku sardı :) sonra eve geldim hiç çaktırmıyorum arac iyi temiz falan söylüyorum . Söylüyorum ama içimdeki skıntı korku beni yiyor bitiriyor. Hatta bir ara komple motor gitti bu araba işe yaramaz .Ah be cantekin nie göstermiyosun hadi  motor da bozuksa komple motor almak gerekirse ne yaparız diye diye sabahı zor ettik. Sonra aile fertlerıne duyurmadan direk sanayiye gittim ustam baktı motor orta derece turboda skıntı yok araba gaz yemiyor enjektörler temizlenecek ama fiyat 250 400 arası dedi. Sonra içim biraz rahatladı bu sefer de motor orta dedi demekki kötü durumda falan diye düşünüdüm satmayı düşündüm aileme kar ile satayım falan diye ikna ettim şuan aldığım fiyatın 1000 lira üstüne internete koydum . araba almanın heyecanı ile böyle bi hata yaptım nasıl yaptım hala bilmiyorum. Araç 250 bin km de normalde dizei bir araçta görsem bu km yi ister istemez korkarım ama hiç düşünmedim o araç çünkü gözümü baya bi boyamıştı iç temizliği ses almamazlığıyla . Eve geldim araç ticari yıllık muayane sonra Araç kamyonet geçiyor. Arka koltuk işli değil Her muayene de koltuğu çıkarmak gerekmiş falan tabi bunları iyice öğrenince sonra enjektör masrafıda çıkınca öyle bi soğudum araçtan perşembe günü aldım pazartesi ilana attım. umarım satarım elimde kalır diye çok korkuyorum araç .

Araç haakında bilgi vereyim Kamyonet geçiyor 2004 model 1.3 cdti dizel 250 bin 650 km de . Camlı koltuklu ama arka koltuk işli değil ön 2 koltuk işli görünüyor.  Aracım aşağıda  umarım verdiğim parayı geri alabilirim ve adam akıllı üstünü tamamlar 4 kapı yine corsa veya iyi bi araç düşünüyorum :)

Buda Aracımın fotoğrafları boya olarak ön 2 çamurluk boyalı ve arka çamurluklardan birinin uç kısmı. sizce satsam mı yada gerekli bakımları yaptırıp yola devam  mı etsem ? bide ilerleyen km de skıntı yaşarmıyım satarken . veya elimde kaldı mı şuan acaba ??? :))

Toyota Club Türkiye

Ailemiz'in Yeni Üyesi Opel Corsa
« : Şubat 17, 2015, 01:50:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 301700
  • Model Yılı: '07
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: Ailemiz'in Yeni Üyesi Opel Corsa
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2015, 14:05:50 »
öncelikle hayırlı uğurlu olsun aracınız. forumla istişare edip almakta her zaman fayda vardır, umarım bundan sonraki araçlarınız için istişare edersiniz. enjektör temizleme için çok 250 400 lira gerçekten çok para bence ilk önce temizleyici sıvılardan başlayın, ilk depo bittikten sonra mutlaka faydası olacaktır sonra bir depo daha temizleyici katarsınız.

sonrasında görüşlerinizi bizimle paylaşırsınız..
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2015, 14:11:04 »
Tekrar satma hususunda gerekli bakımlar yapıldığı ve aracın çekişi eski hale getirildiğinde sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Bence problemleri giderebilirseniz satmanıza bile gerek kalmayabilir. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2015, 14:17:35 »
@Cantekin  Büyükdolu (18216) Acele etmişsin anlaşılan Cantekin. Dizel ve ufak motor için km'si biraz fazla imiş bu saatten sonra zaten bu tip sıkıntılar çıkarması normal. Önce iyi bir kontrolden geçir, nesi var nesi yok kaça mal olacak ona göre hesabını yap içine sinmez ise satarsın tekrar.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2015, 14:22:17 »
1.3 cdti o kadar km koymaz bile bence  satmadan devam et.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2015, 16:51:26 »
öncelikle hayırlı uğurlu olsun aracınız. forumla istişare edip almakta her zaman fayda vardır, umarım bundan sonraki araçlarınız için istişare edersiniz. enjektör temizleme için çok 250 400 lira gerçekten çok para bence ilk önce temizleyici sıvılardan başlayın, ilk depo bittikten sonra mutlaka faydası olacaktır sonra bir depo daha temizleyici katarsınız.

sonrasında görüşlerinizi bizimle paylaşırsınız..

Gerçekten başıbuyruk davranmam. İyi niyetli olmam karşımdakine güvenmem başıma çok dert açtı. Araç için bariz belli olan sorun enjektör pislenmesi . Ama illaki bilgisayara bağlanması gerek arabanın. Dediğiniz enjektör temizleyicisini alıp deponun içine hepsini dökmem mi gerekiyor ?   Teşekkürler bu arada.

Tekrar satma hususunda gerekli bakımlar yapıldığı ve aracın çekişi eski hale getirildiğinde sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Bence problemleri giderebilirseniz satmanıza bile gerek kalmayabilir. Hayırlı olsun.
Peki ileriki yıllarda 300 bin km gördüğünde araç satması zor olur mu ? satılır mı daha doğrusu araç oyle soyleyeyim.  Teşekkür ederim

@Cantekin  Büyükdolu (18216) Acele etmişsin anlaşılan Cantekin. Dizel ve ufak motor için km'si biraz fazla imiş bu saatten sonra zaten bu tip sıkıntılar çıkarması normal. Önce iyi bir kontrolden geçir, nesi var nesi yok kaça mal olacak ona göre hesabını yap içine sinmez ise satarsın tekrar.

Abi parayı çektim ertesi gün hemen aldım. gittiğimde kamyonet olarak geçtiğini ve ticari olduğunu öğrendim ama adam doblo gibi düşün sorun olmaz dedi aldım sonra arka koltuk işli değilmiş onu öğrendim falan ama bunlar sorun değil heralde olmaz diye düşünüyorum ama ? :)  Aynen dediğin gibi abi içime sinmezse iyice satıcam zaten İnşallah .

1.3 cdti o kadar km koymaz bile bence  satmadan devam et.

Valla kardeşim 1.3 cdti hakkında şunu söyleyebilirim  yakıt çok çok güzel :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2015, 17:06:06 »
Hayırlı olsun güe güle kullanın.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 301700
  • Model Yılı: '07
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2015, 17:11:33 »
Yakıt deposundaki suyun atılımını sağlar,
Yakıt borularında korozyonu önler,
Enjektör ağzında sakızlaşmayı ve karbonu temizler,
EGR'nin temizlenmesini kolaylaştırır,

yarım depo üstüne bir kutu temizleyici artı bir yarım depo daha tamamdır bir çok petrol istasyonlarında bulabilirsiniz
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 17, 2015, 17:44:09 »
hadi ustaya göstermedin...
noterde ruhsatı da mı görmedin be cantekin...
herşey iyi güzel de kamyonet çıkması hoş olmamış bence...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 98000
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2015, 18:40:37 »
Araba 2 kişilik gözüküyor ise ruhsatta 4 kişi binilip arkaya koltuk atılması trafik çevirmesinde sıkıntı yaratabilir belki. 300 bin km de o araç zor satılır moral bozmak gibi olmasın ama satılır illa ki ama 2-3 ay da belki ya da ölü fiyata vericeksin ancak öyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 600000
  • 161 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 17, 2015, 18:54:04 »
Kuzenimde vardı 2 yıl kullandı sattı fluence aldı. Çok pişman oldu hem tasarruflu hem seri güzel bir araçtı. Bende çok kullandım yolu tutuşu ,yalıtımı ,yakıtı çok iyidi arkadaşlarında dediği gibi 400 lira verilip binilebilir fakat içinizi biraz vesvese kaplamışsa satın gitsin. En ufak seste aha gitt,i yok yolda kalır, yok motor derken arabadan birşey anlayamazsınız hayırlısı olsun...
2004 corolla sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 17, 2015, 20:32:36 »
250 bin kmde dizel almaya nasil cesaret ettin :) oncelikle arac sonradan açma mi yani arka camlari sonradan mi yapmislar kesip koltuklar sonradan koyuldu dedigine gore o kisimlarda boyali
Ayrica direksiyon vites falan sifir gibi hic 250 bin km gibi durmuyor suphelendim ben keşke baktirsaydin almadan once
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '12
  • 106 kere teşekkür etti
  • 142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 18, 2015, 01:09:47 »
Kamyonet geçtiği için hız sınırlarındada sorun yaşarsın. Dikkat et ceza yeme.  Enjektör temizleyici shell istasyonlarında var. würth tavsiye ederim.

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

Bursa içinde kamyonet 50 otomobil 70. Fakat yolladığım sayfada farklı yazıyor. İlden ile değişiyor sanırım. İyice araştır.

Km aslında dizel araç için fazla değil fakat türkiyede malesef satışı zorlaştırıyor. Özellikle kamyonet geçtiği için de uzak durabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2015, 17:56:36 »
Yakıt deposundaki suyun atılımını sağlar,
Yakıt borularında korozyonu önler,
Enjektör ağzında sakızlaşmayı ve karbonu temizler,
EGR'nin temizlenmesini kolaylaştırır,

yarım depo üstüne bir kutu temizleyici artı bir yarım depo daha tamamdır bir çok petrol istasyonlarında bulabilirsiniz

Dediğinizi yapıp gelişmeyi buradan yazıcam . İliginiz için Teşekkür ederim

hadi ustaya göstermedin...
noterde ruhsatı da mı görmedin be cantekin...
herşey iyi güzel de kamyonet çıkması hoş olmamış bence...

Abi satışı aldım gördüm adama söyledim bişey olmaz. biz bu arabayla dünyayı geziyoruz falan . Katakülleye geldik. araç iç mekan olarak temiz kapaorta aksamı tampon falan skıntılı. ama içime sinmedi zaten koydum internete hayırlısı bakalım 300 500 zarara bile razıyım şuan .

Araba 2 kişilik gözüküyor ise ruhsatta 4 kişi binilip arkaya koltuk atılması trafik çevirmesinde sıkıntı yaratabilir belki. 300 bin km de o araç zor satılır moral bozmak gibi olmasın ama satılır illa ki ama 2-3 ay da belki ya da ölü fiyata vericeksin ancak öyle

Şuan koydum internete 300-500 zararla satsam yeter ne yapalım buda ders olsun bana.  ruhsatta 2 kişilik kamyonet yazıyor bide kapalı kasa diyor ama cam var acaba cam olsada kapalı kasa diye mi geçiyor ?

Kuzenimde vardı 2 yıl kullandı sattı fluence aldı. Çok pişman oldu hem tasarruflu hem seri güzel bir araçtı. Bende çok kullandım yolu tutuşu ,yalıtımı ,yakıtı çok iyidi arkadaşlarında dediği gibi 400 lira verilip binilebilir fakat içinizi biraz vesvese kaplamışsa satın gitsin. En ufak seste aha gitt,i yok yolda kalır, yok motor derken arabadan birşey anlayamazsınız hayırlısı olsun...

Gerçekten yakıtı çok iyi. Alt takımı çok çok iyi konforu falan . tek skıntım kamyonet olması. . Koydum internete hakkımızda hayırlısı olsun

250 bin kmde dizel almaya nasil cesaret ettin :) oncelikle arac sonradan açma mi yani arka camlari sonradan mi yapmislar kesip koltuklar sonradan koyuldu dedigine gore o kisimlarda boyali
Ayrica direksiyon vites falan sifir gibi hic 250 bin km gibi durmuyor suphelendim ben keşke baktirsaydin almadan once

Sorma kardeşim sorma. o an nasıl cesaret ettim. Gözüm nasıl gördü bilmiyorum :) kapalı kasa yazıyor ama sonradan açılmış demek mi acaba bu ?

valla kardeşim gerçekten iç mekan vs çok temiz. neyse satmaya karar verdim hayırlısı ile bakalım .

Kamyonet geçtiği için hız sınırlarındada sorun yaşarsın. Dikkat et ceza yeme.  Enjektör temizleyici shell istasyonlarında var. würth tavsiye ederim.

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

Bursa içinde kamyonet 50 otomobil 70. Fakat yolladığım sayfada farklı yazıyor. İlden ile değişiyor sanırım. İyice araştır.

Km aslında dizel araç için fazla değil fakat türkiyede malesef satışı zorlaştırıyor. Özellikle kamyonet geçtiği için de uzak durabilirler.
Abicim satmaya karar verdim inşallah satarım adam akıllı hususi düşük model bişey bakıcam satabilirsem eğer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2015, 14:19:34 »
Dediğinizi yapıp gelişmeyi buradan yazıcam . İliginiz için Teşekkür ederim

Abi satışı aldım gördüm adama söyledim bişey olmaz. biz bu arabayla dünyayı geziyoruz falan . Katakülleye geldik. araç iç mekan olarak temiz kapaorta aksamı tampon falan skıntılı. ama içime sinmedi zaten koydum internete hayırlısı bakalım 300 500 zarara bile razıyım şuan .

Şuan koydum internete 300-500 zararla satsam yeter ne yapalım buda ders olsun bana.  ruhsatta 2 kişilik kamyonet yazıyor bide kapalı kasa diyor ama cam var acaba cam olsada kapalı kasa diye mi geçiyor ?

Gerçekten yakıtı çok iyi. Alt takımı çok çok iyi konforu falan . tek skıntım kamyonet olması. . Koydum internete hakkımızda hayırlısı olsun

Sorma kardeşim sorma. o an nasıl cesaret ettim. Gözüm nasıl gördü bilmiyorum :) kapalı kasa yazıyor ama sonradan açılmış demek mi acaba bu ?

valla kardeşim gerçekten iç mekan vs çok temiz. neyse satmaya karar verdim hayırlısı ile bakalım .
Abicim satmaya karar verdim inşallah satarım adam akıllı hususi düşük model bişey bakıcam satabilirsem eğer
Cam olması bişey değiştirmez ki camı açtırmış ama ruhsata işlenmemiş ki eğer işlenseydi camlı van yazıp hususi geçerdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Şubat 19, 2015, 15:41:23 »
Çağatay abicim . Peki polis sıkıntı çıkarır mı cam olayina ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 19, 2015, 15:46:45 »
Valla sanmiuorum cantekin 3 4 tane arkadasim var bu sekil araçlari birinde corsa var sonradan açma seninkinin bir ust kasasi dizel aklinca spor bir araca cevirmiş egzozu falanda var gtc mi diyolar artik neyse sikinti yaşasa duyardim herhalde
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 19, 2015, 16:46:49 »
Ruhsatında panelvan türünde birşey yazıyor ise çıkartır camlıvan yazıyorsa çıkartmaz. Şöyle de düşünebiliriz bundan önceki sahibi hiç böyle birşey yaşadı mı acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Şubat 19, 2015, 16:48:54 »
Sonuçta 200 küsür binli bir yol katetmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Şubat 19, 2015, 20:38:36 »
Ruhsat kapalı kasa yazıyor ama benden önceki sahibi bayan öğretmen di oda bu şekilde kullanmış ama bi sorun olmamış  demek ki ? . :)