Gönderen Konu: sabahları lpg ye geç geçiyor  (Okunma sayısı 10998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: sabahları lpg ye geç geçiyor
« Yanıtla #20 : Ocak 30, 2015, 23:54:27 »
-2 derece sıcaklıkta hiç ısıtmadan yavaş yavaş yol alarak tam 1Km mesafede LPGye geçiyor.
LPG geçiş sıcaklıgımda 35C derece.

Içeriside 10 dakika sonra hamam gibi oluyor.
+1
1.6 VVT-i

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 30, 2015, 23:54:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Ocak 31, 2015, 15:24:33 »
Ben regülatorun bağlı olduğu yerin motorun fotografını çektim ama yoruma fotografını ekleyemedim.
Yorumlara fotograf nasıl ekleniyor ? Birde Ahmet abi bu regulatorun yerinin değiştirilmesi ne tutar
istanbulda bu işi iyi yapar dediğin bir usta varmı.?]
1.6 sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Şubat 01, 2015, 20:23:11 »
Benim arabamın lpg ye geç geçme sorunu çözüldü.Ben arabamı 10 gün. Önce almıştım ve işlerimin yoğunluğundan arabayla ilgilenemedim oto tamirçime antifirizini yağını değiştir dedim ve tüp taktırdım.Tamirci usta arabaya antifiriz koyunca üstüne su eklememiş yada az antifiriz koymuş yedek motor suyu kutusunun içi kurumuş orayı ve motor suyunu fulledim arabayı çalıştırdım rolentide 1 dk. Çalıştı daha hararet göstergesi birinci çizgideyken lpg ye geçti .demekki su yokken veya azkende lpgye geç geçebiliyormuş.Zaten bu ihtimali yazan bir arkadaşın yazısını görünce  uyguladım ve düzeldi bilginize.
1.6 sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #23 : Nisan 26, 2019, 08:55:34 »
Arkadaşlar merhaba yeni bir Corollam var 2014 bu site sayesinde arabamı 1000tl yaptircaktim formu okudum 250tl işi çözdüm şimdi sıkıntı su reglotor değiştirdim sabahları aynı 2km geçen gaz 3,5km çıktı. Arkadaşın biri kalarifore Parelel bağlamadan bahsetmiş bu nasıl anlarız birde isi 30derecwye ayarladılar birde bunu 25 derece olması ile 35 olması farkı nedir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 26, 2019, 11:24:51 »
Arkadaşlar merhaba yeni bir Corollam var 2014 bu site sayesinde arabamı 1000tl yaptircaktim formu okudum 250tl işi çözdüm şimdi sıkıntı su reglotor değiştirdim sabahları aynı 2km geçen gaz 3,5km çıktı. Arkadaşın biri kalarifore Parelel bağlamadan bahsetmiş bu nasıl anlarız birde isi 30derecwye ayarladılar birde bunu 25 derece olması ile 35 olması farkı nedir
LPG geçişinde Regülatör ısı derecesine göre hareket eder eğer ısı düşük dereceye ayarlıysa erken geçer ama enjektörler ve motor sağlığı için iyi değildir LPG gaz formuna geçmeden sıvı halde gelir sizin soruna gelince Regülatör değişimi yaptığınızı ifade etmişsiniz değişim esnasında motor soğutma sıvısında eksilme ve hava oluşur üzerini tamamladılarmı ve havası doğru şekilde alındımı eğer motor suyunda eksiklik veya hava varsa devirdaim düzgün olmaz regülatöre sıcak su girişi olmazsa veya geç giderse lpg'ye geçiş gecikir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #25 : Nisan 30, 2019, 09:35:41 »
Geçenlerde aracimda BRC vardı reglotor değiştirdim sabahları 2km geçiyor du şimdi bir km fark etti sistemi 30 derece ayarladı adam lakin daha geç geçiyor nedir bunun derdi forumda bir arkadaş yazmış bağlantı debisi ilgili demiş lakin birşey anlamadım

Peki ideal olan kaç derece