Gönderen Konu: 93 corona stop problemi  (Okunma sayısı 1213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 330
  • Model Yılı: '93
  • 11 kere teşekkür etti
93 corona stop problemi
« : Ocak 20, 2015, 17:03:34 »
Selam arkadaşlar öncelikle 93 corona sahibiyim aracımda atiker sıralı sistem var geçen arabamı saniyiye götürdüm devirdaimden su akıtıyordu neyse yapıldı sonra kaportacıya uğrayayım dedim giderken yavaşladığımda ve durduğumda araba stop etmeye başladı neyse tamirciyi çağırdım bujilerde bişeyler yaptı araba fişek gibi olmuştu derken 10 dk sonra aynı sorunu yine yaptı usta distributorden olabileceğini söyledi ve bende tamam yarın bakarız dedim sonra kaportacıya gittim işimi halletim çıktım arabayı çalıştırayım dedim çalışmadı araba 1 basıyorum olmuyor 2 basıyorum olmuyor neyse kapattım arabayı oraya eve geldim
bu konuda geçmişte bu problemi yaşamış olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdiden ve distributorle bu iş biter mi teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

93 corona stop problemi
« : Ocak 20, 2015, 17:03:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 365000
  • Model Yılı: '94
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 93 corona stop problemi
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2015, 18:12:11 »
corona da devirdaim triger kayışına bağlı. dolayısı ile devirdaim değiştirirken kayış gerginliğini iyi yapılmamış olabilir. bu nedenle sente atlamış olabilir. ilk başta düzgün çalışması sonra yavaş yavaş düzensizleşmesi ve hiç çalışmaması buna işaret sanki???. bir distribitöre giden soketleri kontrol et derim temassızlık oluşmuş olabilir. başka aklıma gelen bişey yok....
toyota corona 2.0 gli apeks

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 330
  • Model Yılı: '93
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2015, 18:55:46 »
corona da devirdaim triger kayışına bağlı. dolayısı ile devirdaim değiştirirken kayış gerginliğini iyi yapılmamış olabilir. bu nedenle sente atlamış olabilir. ilk başta düzgün çalışması sonra yavaş yavaş düzensizleşmesi ve hiç çalışmaması buna işaret sanki???. bir distribitöre giden soketleri kontrol et derim temassızlık oluşmuş olabilir. başka aklıma gelen bişey yok....
teşekkür ederim yazdıklarınızı dikkate alıcam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '94
  • 18 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2015, 22:02:34 »
Yahu dert varken yazıyoruz da işlem sonuçlanınca da iki satır yazsak da arşiv olsa a be dostlar..
cressida, camry, ae101 , RAV4 , E120, E140 , corona

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2015, 22:05:25 »
Bence bu arkadaş da aracını sattı.:D