Gönderen Konu: O\D Lambası ve 2. vites sorunu  (Okunma sayısı 906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
O\D Lambası ve 2. vites sorunu
« : Ocak 02, 2015, 18:39:50 »
Arkadaşlar merhaba. forumda o\d ile ilgili bir konu var ancak tam çözüm bulamadığım için tekrar konu açmak zorunda kaldım. öncelikle bundan bi kaç ay önce 94 corona'mın silindir contasını yaktım set halinde değişimi yapıldı ancak o\d lambasının yanıp söndüğünü gördüm. tahmin edebileceğiniz gibi tamirci program attır düzelir dedi ben interneti araştırdım ve yanlış değilsem emme manifoldunun oradaki bir soketten bahsediyordu. kontrol ettigimde kablonun birinin kopuk oldugunu gordum aynı tamirciye onu düzelttirdim. ancak bir süre sonra ve cok nadiren o\d ışığı kısa süreli yanıp sönmeye devem ediyor. birde son zamanlarda kırmızı ışıkda durunca araba 2 yada 3. vitese geçiyor kalkarken cok bagırıyor bende vitesi L konumuna getirip kalkış yaptıktan sonra tekrar D konumuna getiriyorum. bu sorunların sebebi ne olabilir arkadaşlar bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.
I've ßeen aLone aLL aLong....

Toyota Club Türkiye

O\D Lambası ve 2. vites sorunu
« : Ocak 02, 2015, 18:39:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: O\D Lambası ve 2. vites sorunu
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2015, 19:05:01 »

merak ediyorum forumda hiç corona'cı kalmadı mı? yoksa herkes manuel vites mi kullanıyor  :argh: :rofl:
I've ßeen aLone aLL aLong....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 215000
  • Model Yılı: '93
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: O\D Lambası ve 2. vites sorunu
« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2015, 19:05:16 »
kardeşim corona var da otomatik değil o yuzden ben yazamıyorum sana ALLAH kolaylık versin bu zamanda işin ehli usta bulamk bayaa bi zor .