Gönderen Konu: Sonunda Mondeo TDCI :) ST GÖSTERGELER TAKILDI Syf.9  (Okunma sayısı 31551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: Sonunda Mondeo TDCI :)
« Yanıtla #40 : Ocak 03, 2015, 13:38:51 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın..2003 model 200binde bir araca göre gayet diri ve modern duruyor..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 03, 2015, 13:38:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 212300
  • Model Yılı: '08
  • 109 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 03, 2015, 14:11:59 »
hayırlı uğurlu olsun. güle güle binmek nasip olur inşallah. yaşını göstermiyor maşallah :):)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 03, 2015, 16:26:48 »
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim şu pazartesi bi gelmedi gitti,kendimi siparişle sıfır araç almış gibi hissetmeye başladım :D
Tekin abi teşekkürler,dediklerin aklımda..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 03, 2015, 17:15:42 »
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim şu pazartesi bi gelmedi gitti,kendimi siparişle sıfır araç almış gibi hissetmeye başladım :D
Tekin abi teşekkürler,dediklerin aklımda..
Daha aracı teslim almadınız mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ocak 03, 2015, 18:47:55 »
Hayırlı olsun. Ben 37000 km boyunca mk 2 kasa mondeo kullandım. Gerçekten enfes bir otomobil. Ancak parça fiyatları düşük gibi gözükse de oldukça pahalı. İyi günlerde kullanmanız dileklerimle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Ocak 03, 2015, 19:52:02 »
Teşekkür ederim..
Enes kardeşim perşembe baktık,baktırdık kapora bıraktık araya tatillerin girmesinden dolayı noter trafik işlemlerini halledemedik onun için p.tesiye kaldı..Hayırlısıyla P.tesiye alıcaz..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ocak 10, 2015, 00:40:58 »
Teşekkür ederim..
Enes kardeşim perşembe baktık,baktırdık kapora bıraktık araya tatillerin girmesinden dolayı noter trafik işlemlerini halledemedik onun için p.tesiye kaldı..Hayırlısıyla P.tesiye alıcaz..
Alperr nerelerdesin aracı alınca unuttun herhallde buraları :) Fordclub'ta görmüşler seni :P
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Ocak 10, 2015, 01:59:29 »
Alperr nerelerdesin aracı alınca unuttun herhallde buraları :) Fordclub'ta görmüşler seni :P
Alman bozdu bizi çok haşır neşir olduk soğuk insanlarla :D 8-)
Buralardayım halen bir yere gittiğimiz yok yav kim görmüş ki bilemedim şimdi :islik: :islik: :argh:
Resim günceli çekeyim bari  :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 10, 2015, 09:34:34 »
Alman bozdu bizi çok haşır neşir olduk soğuk insanlarla :D 8-)
Buralardayım halen bir yere gittiğimiz yok yav kim görmüş ki bilemedim şimdi :islik: :islik: :argh:
Resim günceli çekeyim bari  [emoji14]

Kar yakışmış. [emoji4] Hep kötü şeyleri söylüyorum, bunun farkındayım ama farlar ve stoplarda buğulama var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Ocak 10, 2015, 11:21:41 »
 Vay vay vay tekrar hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan :) Benim de alacağım aracın bi kaç resmi vardı ama atamadım. Ekler ve diğer seçenekler dediğim zaman alt tarafta hiç birşey çıkmıyor bir sıkıntı olsa gerek :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Ocak 10, 2015, 20:37:02 »
Teşekkürler Enesim farkındayım ama oralara gelene kadar bir suru is çıktı başımıza şanssızlık mi bilemedim bi gulemedik su arabalardan yana..
Bi iki gündür rölanti dengesizliği ve seyir halinde kesik kesik gazliyordu vites değişimlerinde gaz vermeden kendi kendine gaz yiyip gidiyordu. Bakımları yaptirayim dedim PC ye baglattik yakıt püskürtme de ve enjektörlerde sorun çıktı revizyonu olucak,salı günü birakicam aracı..
Fren siparişi verdim komple Brembo..
-Frenler ön diskler ön arka balata 420 TL (arka aynalar hariç)
-Pompa ve enjektör revizyonu 500-1500 TL arası
-Periyodik bakım 200 TL +işçilik
Çok canımız sıkıldı ama napalim yasiyacagimiz varmış dedik.. :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ocak 10, 2015, 21:23:36 »
Teşekkürler Enesim farkındayım ama oralara gelene kadar bir suru is çıktı başımıza şanssızlık mi bilemedim bi gulemedik su arabalardan yana..
Bi iki gündür rölanti dengesizliği ve seyir halinde kesik kesik gazliyordu vites değişimlerinde gaz vermeden kendi kendine gaz yiyip gidiyordu. Bakımları yaptirayim dedim PC ye baglattik yakıt püskürtme de ve enjektörlerde sorun çıktı revizyonu olucak,salı günü birakicam aracı..
Fren siparişi verdim komple Brembo..
-Frenler ön diskler ön arka balata 420 TL (arka aynalar hariç)
-Pompa ve enjektör revizyonu 500-1500 TL arası
-Periyodik bakım 200 TL +işçilik
Çok canımız sıkıldı ama napalim yasiyacagimiz varmış dedik.. :(

İşte bende bu yüzden dizel almaya korkuyorum. Gerçekten şans işi. Geçmiş olsun diyeyim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Ocak 14, 2015, 19:36:48 »
Merhaba,

Aracımın bütün eksik gedik neyi varsa yaptırdım..Rölanti dengesizliğinden girdiğimiz sorundan enjektör ,pompa ,map sensörüne kadar gittik fakat halen düzelmedi acil yardımlarınızı bekliyorum.Artık soyulduğumu hissetmeye başladım :angry:

*Yapılanlar:

-Enjektör revizyonu 200 TL

-Oringler 15 TL

-Rölanti sensörü 275 TL (mü pompayla ilgili bi sensör rölantiyi ayarlıyormuş sözde)

-Egr iptali (fotoğrafını eklicem zamanında iptal edinmiş ama sac delinmişti tekrardan yaptırdık,maliyet sıfır)

-Kat iptali 30 TL

-Polen,hava filtresi değişimi 40 TL

-Antifiriz %75 civari koyduk 40 TL

-Termostat değişti (arızalı idi) 30 TL

-Yağ ve yağ filtresi yeniydi değişmedim

-Frenler değişti brembo (Ön disk,ön-arka balata)

-Bütün bu işlemlerden sonra yine rölanti dengesizliği ve kendine gaz yiyip yürüme olayı devam ediyordu arada oluyor arada olmuyor,en son bida pc bağlandı ve Map sensörü arızalı gözüktü o temizlendi takıldı bida pc bağlandı hata vermedi.Fakat yine bu sorunum devam ediyor buda maliyeti 20 TL oldu.Enjektör revizyonundan sonra sabah araba çalışmadı marş çok güzel alıyor fakat raba çalışmadı 4.ncü seferde anca çalıştırabildim bu bir alışma süreci midir ?

-Kış lastiği aldım korka korka dolaşıyoduk artık Hankook W442 modeli bunlarda 800 TL

Toplamda 2100 lira gibi bir para harcadım,fakat sorunum halen devam ediyor bana yardım edin lütfen sanayiden artık gına geldi..
Eski egr iptali

Frenler

Pompacıda can sıkıntısından patlak park ampüllerini turuncu dipsizlerle değiştim,bunların farlarını panelini sökmek çok kolaymış en yakın zamanda karartma yapıcam

Sıfır kışlıklarımız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ocak 14, 2015, 19:51:06 »
valla abi çok uğraşmışsın eline emeğine sağlık . fakat merak ettiğim bu brembolar nasıl? bunların kaliperleride var mı?

birde abi bu bremboları nereden aldın acaba??
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Ocak 14, 2015, 19:59:38 »
Orjinal brembo mu ?
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ocak 14, 2015, 20:06:19 »
Alper gecmis olsun
Şimdi Dortnal Sadık ile görüştüm.
Olayı anlatır anlatmaz enjektorlerde sıkıntı var dedi.Yaptirdigin tamiratı da okuduktan sonra şunları söyledi;
- yetkili Ford Servisi'ne aracı götürüp pc'ye bağlayıp enjektorlerin kontrolunu yaptirmak.Varsa enjektorlere yeni yazılım yaptirmak
- Sorun giderilmediyse (enjektör revizyonu adam akıllı yapıldıysa) varsa enjektör okuyucu beyin, araçta böyle bir beyin yoksa aracın kendi beyninde sıkıntı olabilir dedi.
İstersen bu konuda bir girişimde bulunabilirsin.
2009 model Crafter minibüsümün kaliperleri Brembo markaydı :) Su Volkswagen'in yaptıgı da iş mi yani :D
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ocak 14, 2015, 20:12:44 »
Alper bey Allah kazasız belasız sağlıkla kullanmayı nasip etsin çok oturaklı güzel bir araç ....Araç 2003 model ve dizel olunca ister istemez sanayi de ki ustalarla işiniz hiç bitmez sonuçta 13 yaşına girmiş bir araç bildiğiniz üzre otomobillerin kullanım ömrü 10 yıldır 10 yıldan sonrası ekstradır tabi ki ülkemizin ekonomik şartları belli herkes ister 2-3 sene bineyim satayım gidip sıfırını alayım ama bütçe meselesi işte....Alper bey aldıktan sonra baya bir masraf etmişsiniz neredeyse sıfırlamışsınız aracı keyifle binin tekerinize taş deymesin....
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Ocak 14, 2015, 20:21:16 »
valla abi çok uğraşmışsın eline emeğine sağlık . fakat merak ettiğim bu brembolar nasıl? bunların kaliperleride var mı?

birde abi bu bremboları nereden aldın acaba??
Kaliper çok daha profesyonel oluyor,bunları burda kocaeli balata diye büyük bir tedarikçi var ordan sipariş ettim kardeşim..
Orjinal brembo mu ?
Orjinal kardeşim..
Alper gecmis olsun
Şimdi Dortnal Sadık ile görüştüm.
Olayı anlatır anlatmaz enjektorlerde sıkıntı var dedi.Yaptirdigin tamiratı da okuduktan sonra şunları söyledi;
- yetkili Ford Servisi'ne aracı götürüp pc'ye bağlayıp enjektorlerin kontrolunu yaptirmak.Varsa enjektorlere yeni yazılım yaptirmak
- Sorun giderilmediyse (enjektör revizyonu adam akıllı yapıldıysa) varsa enjektör okuyucu beyin, araçta böyle bir beyin yoksa aracın kendi beyninde sıkıntı olabilir dedi.
İstersen bu konuda bir girişimde bulunabilirsin.
2009 model Crafter minibüsümün kaliperleri Brembo markaydı :) Su Volkswagen'in yaptıgı da iş mi yani :D
İlgin için teşekkürler Özcan abi dedikleriniz uygulayacağım yarın bir Ford yetkili servisine gidip tekrardan tetkik yapıtrayım..
Minibüse brembo kaliper ha ? Oda güzelmiş :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 14, 2015, 20:26:41
Alper bey Allah kazasız belasız sağlıkla kullanmayı nasip etsin çok oturaklı güzel bir araç ....Araç 2003 model ve dizel olunca ister istemez sanayi de ki ustalarla işiniz hiç bitmez sonuçta 13 yaşına girmiş bir araç bildiğiniz üzre otomobillerin kullanım ömrü 10 yıldır 10 yıldan sonrası ekstradır tabi ki ülkemizin ekonomik şartları belli herkes ister 2-3 sene bineyim satayım gidip sıfırını alayım ama bütçe meselesi işte....Alper bey aldıktan sonra baya bir masraf etmişsiniz neredeyse sıfırlamışsınız aracı keyifle binin tekerinize taş deymesin....
Teşekkürler Tolga bey,
Evet ekonomik şartlar böyle yollara sürüklüyor malesef..İnşallah bundan sonra ciddi sıkıntılar çıkmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 14, 2015, 20:39:30 »
Evet Brembo caliper takmişti Volkswagen.İlk gördüğümde ben de cok şaşırmıştım Alper

Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Ocak 14, 2015, 21:37:28 »
Bazı modellerde kaçınmıyor demek ki ,ama bazıları da tipo donanımından farksız :)