Gönderen Konu: Avensis Navigasyon  (Okunma sayısı 5649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '15
  • 36 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Avensis Navigasyon
« : Ocak 01, 2015, 08:44:15 »
merhaba,
aslında bu navigasyon konusu çok konuşuldu forumda ama tüm konuları okudum tam bir sonuca varamadım..gerçi henüz avensisim yok ama şimdiden her şeyi düşünmek istiyorum :)
2013 sonrası avensislerde Toyota touch&go var sanırım  ve navigasyon tuşu olmasına rağmen yazılım eksikliğinden navigasyon aktif değil..servis de bu yazılım için 1500-2000 tl civarı para istiyor..
acaba gerçekten değer mi ? yoksa bu paraya necvox veya navitech marka, DVD oynatan tv gösteren falan daha teferruatlı cihazlar var avensise uyumlu, onları taktırmak mı mantıklı ?
bu tarz cihazları taktırırsak arabanın özelliklerini,klimayı,yakıt seviyesi,lastik basıncı vb konuları ekranda görebilir miyiz ? yani tam olarak uyumlu çalışır mı acaba araçla ?
yoksa en iyisi paraya kıyıp orjinalle devam etmek mi?
ve son soru :)
diyelim ki necvox,navitech tarzı bir double din taktırmaya karar verdik, en iyisi sizce hangisi ?
çok teşekkür ederim cevaplar için şimdiden :)
Allah herkese önce sağlık versin..

Toyota Club Türkiye

Avensis Navigasyon
« : Ocak 01, 2015, 08:44:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis Navigasyon
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2015, 09:01:28 »
Sadece navigasyona ihtiyaç varsa bu paraları vermeye veya başka multimedia cihazı almaya gerek yok bence. Harçten bir navigasyon alıp uygun yere takın. Tomtom olabilir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2015, 11:20:12 »
merhaba,
aslında bu navigasyon konusu çok konuşuldu forumda ama tüm konuları okudum tam bir sonuca varamadım..gerçi henüz avensisim yok ama şimdiden her şeyi düşünmek istiyorum :)
2013 sonrası avensislerde Toyota touch&go var sanırım  ve navigasyon tuşu olmasına rağmen yazılım eksikliğinden navigasyon aktif değil..servis de bu yazılım için 1500-2000 tl civarı para istiyor..
acaba gerçekten değer mi ? yoksa bu paraya necvox veya navitech marka, DVD oynatan tv gösteren falan daha teferruatlı cihazlar var avensise uyumlu, onları taktırmak mı mantıklı ?
bu tarz cihazları taktırırsak arabanın özelliklerini,klimayı,yakıt seviyesi,lastik basıncı vb konuları ekranda görebilir miyiz ? yani tam olarak uyumlu çalışır mı acaba araçla ?
yoksa en iyisi paraya kıyıp orjinalle devam etmek mi?
ve son soru :)
diyelim ki necvox,navitech tarzı bir double din taktırmaya karar verdik, en iyisi sizce hangisi ?
çok teşekkür ederim cevaplar için şimdiden :)

Bahadır bey umarım gönlünüzdeki avensise en kısa sürede kavuşursunuz.
Navigasyon olayına gelince.
toyota size 1800 tl ye sadece navigasyon satmıyor.onu belirteyim önce.
touch 2 cihazın alt bölümüne ilave bir ünite ekleniyor.
bu ünitenin içinde sadece türkiye değil tüm avrupa haritası ve navigasyonu oluyor.bu cihazı takan servisler bile bunu bilmiyor onuda belirteyim.sadece türkiye haritası var sanıyorlar.ben daha geşen gün kurcalarken Paristeki Et Lokantalarının yerini  buldum desem inanırmısınız???(POİ olarak)zaten navigasyonun ilk güncellemesi yapıldı eylül ayında.boyutu tam 4.3 gb idi.dedimki türkiyede ne eklendiki bu kadar ebatı büyük diye düşünürken anladımki tüm avrupa haritası güncellemesi yapılmış aslında.
bunun yanında cihazının toyota care( ancak türkiye'deki alt yapının desteklemediği harika bir sistem,yakın bir zamanda muhtemelen türkiyede dahil olucak bu sisteme.airbaglerin açıldığı bir kazada otomatik olarak toyota yol yardım kurtarmayı arama özelliği,otomatik yer belirleme gps ile) 3G özelliği,internet,wireless vericisi,twitter,ücretsiz otoparkları gösterme v.b bir çok ek özelliğin ilave olduğu bir cihaz halien geliyor touch 2.
bu yüzden pahalı gibi geliyor.ancak başlı başına bile navigasyonun içindeki tüm avrupa haritası ve poi noktaları bile en az lisans hakkıyla 1000 tl yi geçer.
mesela avrupa seyahati yapıcaksınız ailenizle.ve avensis yada yeni corola ile çıktığınızı düşünün bu seyahete.herşey elinizin altında.

ancak benim işimi sadece navigasyon görür derseniz diğer özellikleri kullanmam derseniz aytaç beyin dediği gibi ön cam yapıştıracağınız 100-200 tl arası gayet iyi navilerde var onlar işinizi görür.

navitechyada necvox markası olarak soruyorsanız hiç birini önermem.yazılımları ayrı bir dert.sonra pişman olmayın.
cyclone markasını öneririm ancak onunda türkiye distribitörü varmı onu bilmiyorum araştırmanız gerek.

eğer orjinali pahalı geliyorsa touch 2'nin,bence alacağınız aracın hiç orjinalliğini bozmayın.takın ön cama navigasyonu kral gibi gidin her yere...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2015, 12:17:28 »
Benim aracımda touch var ve bazı şeyler kısıtlı.Sistemde ve özelliklerdeki farkları bikseydim 2013 ve üstü araç tercih ederdim.Bencede bekir beyin dediği gibi çin malı ürünlerle hiç ugraşmayın orjinali kalsın.Tablet veya telefonlarda çalışan  çok iyi naviğasyonlar var.Telefonumda ve tabletimde iki adet naviğasyon var sorunsuz kullanıyorum.Egerki orjinal olsun diyorsanız mecbur servis yolu gözüküyor ben biraz araştırdım dışardan maalesef türkiyede yapılamıyor.Yada android yardımcı proğramlarla ekran yansıtma ile telefondaki navi.kullanılabiliyormuş.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2015, 13:16:35 »
Yeni Corollada navigasyon kullanıyoruz. Alırken opsiyonları soruyorduk ne var ne yok diye, navigasyon olduğunu söylediklerinde onuda istedik. İyikide istemişiz. Yok albümlerin kapağı gözükmüyor yok şu eksik yok bu olmuyor gibi problemlerle hiç karşılaşmadık. Bekir bey aracı aldığında yeni sürümle geldi biz aldığımızdan beri 2 güncelleme aldık ki gerçekten çok iyi oldu çok güzel gelişmeler geldi. Bence herşeyin orjinali, alırken navigasyonu istememin sebebi daha sonraya kalsa iş yılan hikayesine dönerdi ki servislerde zaten eksik bilgi çok fazla. Güncelleme konusunda takıldığım bir nokta vardı onu sordum kimse bilmiyor ,daha birde bu sistemi o adamlar kuracaklar. Tabi bu her servis için geçerli değil çok iyi ustalarda var tabi, Bekir bey'de bilir aynı yerden aldık araçları.
Bence ucuza kaçmak yada farklı markalarda macera aramak yanlış, bozulur hata verir muhattab yok . Uğraşmaya değmez.
Sıfır araç almak için birikim yaptığınızı biliyorum inşallah allah nasip ederde 1.6 Elegant Extra Navigasyon alırsınız en tüplüsünden :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 36 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2015, 15:26:22 »
İnşallah arkadaşlar..sanırım serviste orjinalini alırım böyle bir durumda :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2015, 15:31:33 »
Bahadır hocam benden size tavsiye, Avensis almayın. Alırsanız ya çooooook mutlu olursunuz yada çooooooooooook mutsuz.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2015, 15:40:12 »
Bahadır hocam benden size tavsiye, Avensis almayın. Alırsanız ya çooooook mutlu olursunuz yada çooooooooooook mutsuz.

Murat hocam bence beklentilere bağlı, ama Bahadır bey biraz araştırma yapıp 1 hafta gibi bir süre kiralayıp kullansa daha iyi olur sanki. ama kiralık avensis bulmak samanlıkta iğne aramak gibi :)
Ama bence Bahadır bey pişman olmayacaktır Avensisten
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 36 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2015, 16:31:09 »
pişman olacağımı pek sanmıyorum..tek olumsuz tarafı çok seri bir araç değil ve ben de bunun farkındayım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 01, 2015, 16:31:11 »
Aynen Kaan, benim gibi olsa tamam al diyeceğim, ben Toyota nın avensis diye modelini alınca duydum, yani bu derece araba marka model konusunda cahilim. Ama Bahadır bey herşeyini biliyor, ya tatmin etmezse diye öyle dedim. Beklenti yüksek olunca biraz insan en ufak şeyden hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Ufacık şey dağ gibi görünebiliyor
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 85000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2019, 12:29:58 »
selam  arkadaşlar siteye çok sık giremiyorum .ihtiyaç duydukça karşıma çıktıkça konu ararken giriyorum. bende 2004 avensis vardı 4 sene bindim hep multimedya sını bir eksilik olarak gördüm fakat benim araçla munasebetim olduğu sürece piyasada çin de olsa uygun  multimedya  çok pahalı idi taktıramadım.yeni aracım 2010 avensisti ve gün geldi ona çin malı da olsa newfrom marka taktırdım çok memnundum çok iyi bir cihazdı internet üzerinden herşeye ulaşabiliyordum.daha multimedyanın keyfine doyamadan aracımı 3,5 sene bindikten sonra saattım.şimdiki aracım 2012 avensis elegant extra daha alalı bir hafta oldu orjinal multimedya var.daha önceki aracıma taktırdığımın yanında çocukların eline verilen oyuncak telefon gibi bu yüzden  program atılabiliyormu yoksa internetten yükleniyormu diye araştırma yaprken yorumları okudum eksik geldi bilgilrimi paylaşayım istedim. avensise yakışmayan bir teyip diyeceğim multimedyayla alakası yok çünkü.büyük bir ihtimalle en kısa zamanda bunu söktürüp yeni bir multimedya taktıracağım 1500-2000 tl aralığında monta dahil yapıyorlar bir ıpad dene ararsanız yapılıyor dokunmatik ekranıda mükemel you tube -yandex navi -tv-geri görüş kamerası- blutuetut- telefon listesi- telefon görüşmesi-eller serbet-usb bellektenmp3-4 çalma birçok özellik ,araç dreksiyon kumanda aktif oluyor yetmiyor multimedyanı ve dreksiyon kumandasına istediğiniz tuşu atama yapabiliyorsunuz.yaniprofesyonel bir cihaz gibi.şimdi bana kimse orjinallikten baahsetmesin.zaten orjinallik bozulmuyor herşey soketli söküp eski teyip bozuntusunu takıp satabilirsiniz.bu bilgier umarım birilerinin işine yarar. buarada TOYOTA KANDIR AVENSİS CANDIR.hekese mutlu günler..
karam