Gönderen Konu: Oto yıkama şikayeti  (Okunma sayısı 2838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
Oto yıkama şikayeti
« : Kasım 19, 2008, 19:13:28 »
aracımı normalde kendim yıkarım,içini dışını itinayla temizlerim. öyle gidip de yıkamacının eline bırakmam. fakat bugün akşam üstü vakit ve imkan kısıtlılığından dolayı mecbur kaldım. yıkamacıdan azönce geldim eve ve hemen oturdum bilgisayarın başına,bunu yazayım diye. aracımı otoparka bıraktım ve şöyle bi etrafında dolandım.bir de ne göreyim.iki gün önce antalyadan geldim ve malum uzun yoldan dolayı aracın önü sinek ölüsü dolu.araç yıkanırken de arkası bana dönüktü. aslında takip ederim hep ama gidip de dibine kadar yanaşmadım ön tarafta.adam bana dönük olan yerleri çamaşır çitiler gibi süngerle yıkıyordu,onları biliyorum.fakat görmediğim ön tarafta sinek kalıntıları öylece duruyor.bu kadar da baştan savma iş yapılmaz! yani müşteri bu kadar mı aldatılır? görmediğim yeri şöyle bi es geçmiş aklı sıra fakat kaybetti müşteriyi işte.artık oraya adımımı atmam.bu durumu sizle paylaşmak istedim arkadaşlar,o yıkamacıya gittiğinizde dikkat edin sizin de başınıza gelmesin böyle birşey. bu oto yıkama İstanbul anadolu yakasında, bostancı lunaparkının hemen yanındaki "3M Car Care". gideniniz olursa siz siz olun hava karanlık da olsa,üşenseniz de iyice kontrol edin aracınızı. benim hatam iyice kontrol etmemekten oldu.halbuki titizim o konuda ama basiretim bağlandı sanırm o an.
2008 Corolla D-4D
Zalim zulmünü eder,kader ise adaletini...
Ne mutlu "TÜRK"üm diyene...

Toyota Club Türkiye

Oto yıkama şikayeti
« : Kasım 19, 2008, 19:13:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Oto yıkama şikayeti
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2008, 19:21:26 »
Hocam bence son bir kez daha git oraya. Sinek ölülerini göstermek için. Tekrar yıkanmasını iste. Para veriyoruz heralde parayı sokaktan toplamıyoruz.
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2008, 19:28:00 »
Hocam bence son bir kez daha git oraya. Sinek ölülerini göstermek için. Tekrar yıkanmasını iste. Para veriyoruz heralde parayı sokaktan toplamıyoruz.

aynı şekilde katılıyorum.

ANGELLLL...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2008, 19:35:20 »
aslında düşünmedim değil tekrar gidip de bakın yaptığınız işin ne kadar baştan savma olduğuna diye.dedim şimdi akşam akşam sinirimi bozup onlara laf anlatacağıma burada sizlerle paylaşırım daha iyi.üç kuruş için elalemin adamıyla muhatap olmayayım dedim.zaten bundan sonra da gitmeyeceğim oraya,en doğru tepki de bu olur.ödediğimiz ücretin hakkını vermeleri lazım.üçün-beşin hesabını yapmak değil de dürüst hizmet almak amacımız.çok nadir de gidiyor olsam,bir müşterisini kaybetti.
2008 Corolla D-4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Kasım 19, 2008, 19:37:50 »
aslında düşünmedim değil tekrar gidip de bakın yaptığınız işin ne kadar baştan savma olduğuna diye.dedim şimdi akşam akşam sinirimi bozup onlara laf anlatacağıma burada sizlerle paylaşırım daha iyi.üç kuruş için elalemin adamıyla muhatap olmayayım dedim.zaten bundan sonra da gitmeyeceğim oraya,en doğru tepki de bu olur.ödediğimiz ücretin hakkını vermeleri lazım.üçün-beşin hesabını yapmak değil de dürüst hizmet almak amacımız.çok nadir de gidiyor olsam,bir müşterisini kaybetti.

sıkmayın canınızı taha bey..

ANGELLLL...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2008, 19:45:32 »
doğru diyorsunuz ismail bey,bunlara bile takılırsak hayat daha çekilmez olur :) en azından herkesle paylaşayım ki , arkadaşlar da yaşayıp canı sıkılmasın.
2008 Corolla D-4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2008, 20:36:30 »
Hayattaki en büyük sıkıntınız camdaki sinek olsun Taha Bey:)))))))
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2008, 22:37:08 »
Keşke ben de kendim yıkama fırsatı bulabilsem ama işte yazlık dışında İstanbul daki evden hortum sarkıtmak külfetli brz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2008, 08:46:20 »
  Kendi Aracını Kendin Yıka yerleri yapılsa. :) Kutuya bozukluğu atıcan oradan sana pompa vs. çalışmaya başlayacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2008, 12:13:05 »
  Kendi Aracını Kendin Yıka yerleri yapılsa. :) Kutuya bozukluğu atıcan oradan sana pompa vs. çalışmaya başlayacak.

Aslında hiç de fena bir fikir değil. Elinin altında imkan olduktan sonra insanın kendi aracını yıkaması büyük bir zevktir.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 21, 2008, 09:35:16 »
Bu dediğiniz olay bizim burda var. 2 YTL atıyorsunuz 4 dakikalığına tazzikli su sizin oluyor :) Tek başına su pek bir işe yaramıyor ama tabiki :) Ama bir keresinde bir akrabam kafayı camdan çıkarıp kusmuştu :) Çamurluk ve arka cam komple kusmuk olmuştu, bu dediğim yere çekip güzelce temizlemiştim :D Bir de fırçalı+sabunlu yıkama seçeneği var o da 5 YTL ile çalışıyor sanırım :)
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • only TOYOTA only COROLLA
« Yanıtla #11 : Kasım 22, 2008, 00:47:39 »
bende kendi adıma söyleyeyim...çoook araba yıkadım ocak şubat ayında manisa da
(süngerle 90 model toros u)...
evet zor oluyor ama...
huyum değişmedi çanakkaledeyim...ve yine kendim süngerle yıkıyorum...
arabamı se vi yo rum :D...(yengeniz duymasın)... ::)
toyota toyota toyota  only toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 22, 2008, 12:25:33 »

süper otesı fikir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2008, 12:59:48 »
kendimiz yıkıyoruz,itinayla iyicene çitiliyoruz. sonra duruluyoruz, sonra kuruluyoruz.abu bicibici mi yapmış benim kuzum diyoruz.tabi bunların çoğu 18 aylık oğlumuzu yıkarken yapılan konusmalar... :D
Sevgi nefiste  yaşanırsa  ihtiras, kalpte yaşanırsa Aşk olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 22, 2008, 14:59:06 »
 Geçmiş konulara bakılırsa yıkamalarla ilgili problemlerin oldugu başlık vardı.Tazikli su makinaları diye.Orda ben görüşlerimi,kısmet olursa yıkama yeri açacagımdan bahsetmiştim.
 Taha bey konuyada birde bu açıdan yaklaşalım.Diyelim ki ben o dediğiniz işletmenin sahibiyim.Ve benim elemanımda böyle bir hata yapmış.Sizde bu hataya istinaden o işletmeye bir daha gitmeyeceğinizi belirtmişsiniz.Bu "tavşan dağa küsmüş,dağın haberi olmamış " durumudur.3M işletmesine şikayetinizi bildirseydiniz..Ben isterim ki bu hataya karşılık,müşteri gelip bana bu hatamızı yüzümüze çarpsa,ve gelmeyecekse bir daha gelmese..Böyle olmazsa ben sizin işletmeme niye gelmediğinizi bilemem.Tabii ki gerçekte gittiğiniz işletmeci de nasıl biri,kendimi anlattığım gibi her türlü görüşe açıkmı,şikayetler karşısında özür dileyebiliyormu,ve yine bu şikayetler karşısında kendine,elemanlarına ve temsil ettiği markaya karşı sorumluluklarını yerine getirecekmi....Önemli olan bu....
  E ben ne zaman açacagım bu dükkanı.Askerlik dönüş tarihim uygun olmadıgı için 2009 a ertelemiştim.Şimdi de bu kriz denen bela başımızda.Artık hayırlısı diyorum ben...Ama her şey yolunda giderse gerçekten çok güzel bir yer açacağım.....
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 22, 2008, 15:43:06 »
Hatta sözünü ettiğim konuyu tesadüf buldum ve ekliyorum..Okuyabilirsiniz...

http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/baincli-yikama-makinalari/msg51536/#msg51536
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR