Gönderen Konu: hankook (w409 )winter i-pike hakkında  (Okunma sayısı 4389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
hankook (w409 )winter i-pike hakkında
« : Kasım 17, 2008, 13:48:47 »
Arkadaşlar.
Öncelikle herkese merhaba.
Çalıştığım okula günlük ilden gidiş geliş yapıyorum.Bu da günlük 100 km yol anlamına geliyor.Malum kış iyice kendini hissettirdi ve çalıştığım bölgede de ciddi şekilde kar yağar kışın.Bu nedenle tüm lastikçileri (michelin, lassa, bridgestone, continental, good year), lastikten anladığını söyleyen bir arkadaşım ile tek tek dolaşıp ellerinde kış lastiklerine baktım.Ve arkadaşımın da yoğun ısrarlarına dayanamayıp wankook winter i-pike kış lastiklerinden aldım.Fiyat olarak tanesi 85 ytl'ye geldi.Bu fiyat diğer markalarda da 80-120 arasında değişiyordu.Modelleri hakkında pek bi bilgim yok, zaten Tokat'ta da model seçme şansınız pek yok :)...
Aslında michelin düşünüyordum ancak arkadaşım hankook w409'un hamurunu ve dişlerini daha çok beğendi.
Acaba bu lastikler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yazabilirler mi?Aracım 2000 model corolla vvt-i...
Şimdiden teşekkürler.
Saygılar...

Toyota Club Türkiye

hankook (w409 )winter i-pike hakkında
« : Kasım 17, 2008, 13:48:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Ynt: hankook (w409 )winter i-pike hakkında
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2008, 13:58:44 »
Arkadaşınız görerek lastik seçebiliyorsa hakkaten bu işten anlıyormuş demektir :)

Bence kış lastiği testlerini inceleyin ;)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2008, 14:35:10 »
Teşekkür ederim Alper bey...
Valla bahsettiğim arkadaş Erzurumda bi dağ köyünde çalışmıştı.Oradaki kar malum.O kara rağmen ilçeden gidiş geliş yapıyordu sürekli.Ben de o nedenle güvendim.Dedim ya pek anlamam zaten...
Acaba kış lastiği testlerini nerede bulabilirim.Google'dan bu lastiğin testlerini arattım ama pek dişe dokunur bişey bulamadım.Beceriksiz miyim neyim :D
Gerçi yabancı forumlarda kullanan kısıtlı sayıdaki kişi düşüncelerini yazmışlar ve genel itibari ile iyi diyorlar.Sanırım lastik yeni piyasaya sürülmüş o nedenle de çok fazla test eden yok :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2008, 16:15:16 »
eger ingilizceniz varsa ki tabloya bakınca gerekte kalmıyo gerci www.tirerack.com adresınden hem yazlık hem kışlık kullanıcı ve test uzmanlarının değerlendırmesını ve puan sıralamasını inceleyebilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2008, 16:21:40 »
ADAC diye aratın, ama bu seferde almanca gerekir :)

En kolayı sitenin üst kısmındaki Google Arama'sını kullanmak, bunların çevirileri falan var çünkü sitede.

Ama kısaca anlatmak gerekirse, piyasada iki çeşit kış lastiği var. İlki daha çok konfor ve soğuk hava için olan lastikler, ikinci tip ise daha çok karlı havalar için tasarlanan lastikler. Bu ikinci grup içinde çivililer de oluyor ki, donmuş yollarda tavsiye edilir.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler