Gönderen Konu: 21KL445- Araç içi, plaka, Geri vites ampullerinin LED'lenmesi ve Xenon!  (Okunma sayısı 2827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Facebook sayfam.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '13
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
-İstettiğim dipsiz ledler elime ulaştı ve montajını yaptım, forumdaki birkaç arkadaşın konusundan faydalanarak istetmiştim ledleri, burdan teşekkür ederim.

-Xenon ise 6000k merceksiz biliyorum ama, pek gece sürüşü yapmıyorum 5'te işten geliyorum yatıyor araba, o yüzden şimdilik böyleyiz.

-Sayfamı takip edin arkadaşlar, linkleri vereceğim öğleden sonra. https://www.facebook.com/ChinaToTurkey

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Keşke xenon 4300 k yada 5000k olsaydı gündüz ledlerine uyardı 6000k uymamış. Birde o fara xenon takmak kötü,farınızda buğulanma var mıydı onu kontrol edebilir misiniz? Ben fotodan bakarak anladım var sanki , garantiden değişim yapılabilir ama xenon olmamak şartıyla
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Facebook sayfam.
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Keşke xenon 4300 k yada 5000k olsaydı gündüz ledlerine uyardı 6000k uymamış. Birde o fara xenon takmak kötü,farınızda buğulanma var mıydı onu kontrol edebilir misiniz? Ben fotodan bakarak anladım var sanki , garantiden değişim yapılabilir ama xenon olmamak şartıyla

-Hocam ilk olarak kelvin değeri konusunda , led ışıkla xenon arasında 1'e1 renk uyumunu sağlayamayacağımı düşündüğüm için, yakın olmalarındansa aykırı olmaları daha mantıklı olur diye bunu seçtim,
-Buğu diye gördüğünüz şey alt kısımdaki oval izlerse onlar öyle sanıyorum ki Silikon sonucu oluşan izler, halojen lamba ve gündüz gözüyle göremiyorsunuz çünkü ve 2 farımda da var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Kullandığınız üründe çin ürünü, yine yurtdışından alsanız ordan 4300k alıp birebir uyum içinde olurdu. Farklı olması kötü,farlar sarı drl beyaz güzel oluyor ama şimdi far beyaz drl sarı kalıyor kötü duruyor. Yada bana öyle geliyor emin değilim.
Silikon sonucu olmayabilir. Bizim farda da gece böyle görüntü vardı garantiden değiştirdiler
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Facebook sayfam.
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Kullandığınız üründe çin ürünü, yine yurtdışından alsanız ordan 4300k alıp birebir uyum içinde olurdu. Farklı olması kötü,farlar sarı drl beyaz güzel oluyor ama şimdi far beyaz drl sarı kalıyor kötü duruyor. Yada bana öyle geliyor emin değilim.
Silikon sonucu olmayabilir. Bizim farda da gece böyle görüntü vardı garantiden değiştirdiler

Haklı olabilirsiniz, konuşayım bir ara servisle halojenleri takıp.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A-
  • 28 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
Maşallah arka plaka ampulü nereden temin ettiniz fiyatı nedir acaba. Iç mekan aydınlatmasında hangi marka ampul kullandınız. Şık olmuş.
Toyocuk :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TMMT
  • Araç: Avensis
  • 242 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
Merceksiz xenon karsidakinin gozunu alir bence mercek montajini yaptirmalisin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Facebook sayfam.
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Maşallah arka plaka ampulü nereden temin ettiniz fiyatı nedir acaba. Iç mekan aydınlatmasında hangi marka ampul kullandınız. Şık olmuş.

Hocam sağolun, plaka ampulu de iç mekan aydınlatmasıyla aynı dipsiz ampul.
 Link1 : http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Auto-LED-T10-194-W5W-20-led-smd-3020-Wedge-LED-Light-Bulb/1569250182.html
 Link2 : http://www.aliexpress.com/item/2-x-T10-194-168-W5W-9-SMD-Car-White-LED-Light-DC-12V-License-Plate/1790626461.html

Merceksiz xenon karsidakinin gozunu alir bence mercek montajini yaptirmalisin

Bu lekeleri göstermesi ve gündüz gözüyle bile lekelerin görünmemesi sebebiyle xenon'u yakın zamanda çıkarma kararı aldım. halojenlerle devam edeceğim, pek uygun değil xenonlar merceksiz corollaya.