Anket

Hangi Yaz Lastiği?

Bridgestone Turanza T005
Continental Eco Contact
Continental Premium Contact 6
Falken Ziex ze310
Goodyear Efficientgrip Performance 2
Hankook ventus prime 3
Michelin Primacy 4
Pirelli Cinturato P7
Nokian Wetproof

Gönderen Konu: Yaz Lastiği Tavsiye.  (Okunma sayısı 286105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaz Lastiği Tavsiye.
« Yanıtla #1300 : Temmuz 30, 2019, 13:06:32 »
Ben yazlık olarak nokianın 2019 yılı yeni çıkardığı POWERPROFF serisini kullanıyorum astra k aracımda gayet memnunum. Desibel olarak piyasadaki en düşüğü yumuşak ve yakın- frenleme de çok iyi. Arnavut taş tarzı yollar çok olduğu için trim sesi beni çok rahatsız ediyordu. Neredeyse sesi tamamen kesti diyebilirim. Sadece önlere atmama rağmen.
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1300 : Temmuz 30, 2019, 13:06:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 168000
  • Model Yılı: '10
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1301 : Temmuz 30, 2019, 13:24:13 »
Memlekete fazla gitmiyorsaniz sert lastik alipta konfordan ödün vermeyin derim. Ben continental conti premium contact 5 kullaniyorum memnun sayilirim. Contipremium contact 2 ler daha cok hosuma gidiyordu ama artik piyasada cok bulunmuyor bulunanlarda pahali oluyor. Nokiandan 4 mevsim lastik almistim (waterproof), ömürleri bitsin bir daha asla Nokian almam.
yorumunuz için teşekkür ederim. söylediklerinizde haklısınız fakat şuan kullandığım lastikler yumuşak olduğundan köy yolunda maalesef aşırı yıpranıyor bu sebepten biraz daha sert bir lastik alma gereği hissediyorum. konfor şuan için ikinci planda öncelik lastiğin çabuk deforme olmaması. hem etiket değeri olarak ta tatmin edici geldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1302 : Temmuz 30, 2019, 16:40:03 »
Merak edenler için yazmak istedim.

YAZLIK LASTİKLERİM FALKEN ECORUN ZİEX 914 205 55 16

2 senedir bu lastikler var aracımda yaklaşık 30 bin kmdir kullanıyorum. Lastiklerimden şükür hiç bir şikayetim olmadı. Balon yapma vs. hiç olmadı. Sadece geçen yıl araç yüklüyken kaldırımdan inerken sağ arka tekere yük çok bindiği için ve kaldırımın keskin kısmına geldiğinden dolayı yandan yarıldı onuda sıfırıyla değiştirdim. Yol tutuşundan ve ses konusunda herhangi bir düşüş yok diş kalınlığı tabi ki ilk zamanki gibi değil ama 2 yılı daha rahat götürür biçimde. Daha önce petlas vardı petlaslardan daha iyi.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 92500
  • Model Yılı: '15
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1303 : Temmuz 30, 2019, 17:15:01 »
Continental ContiPremiumContact 5 aldım, 3.000 km oldu. Memnunum ama daha uzun yol yapmadım. Sıcakta Muğlada virajlarda, özellikle erimiş asfaltta ne yapacağını bilemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 35900
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1304 : Ağustos 01, 2019, 23:35:19 »
Yaz lastiğinin 4 ü de bridgestone olmasına rağmen arada yaş farkı var. Ön iki lastik 1 yıllık arkalar 3 yıllık bridgestone 205 55 16.
Önler bir yıllık olmasaydı 4 ünü değiştirmeyi düşünüyordum ama önceki sahibi 2 tanesini tercih etmiş. değişim zamanı geldiğinde 2 lastik mi yoksa 4 lastik mi almak daha güvenli olur. Eğer 2 lastiğin değişmesi sorun olmazsa farklı marka seçmenin sakıncası olur mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1305 : Ağustos 02, 2019, 01:35:49 »
Yaz lastiğinin 4 ü de bridgestone olmasına rağmen arada yaş farkı var. Ön iki lastik 1 yıllık arkalar 3 yıllık bridgestone 205 55 16.
Önler bir yıllık olmasaydı 4 ünü değiştirmeyi düşünüyordum ama önceki sahibi 2 tanesini tercih etmiş. değişim zamanı geldiğinde 2 lastik mi yoksa 4 lastik mi almak daha güvenli olur. Eğer 2 lastiğin değişmesi sorun olmazsa farklı marka seçmenin sakıncası olur mu?
4 lastiği komple değiştirin işinizi sağlama alın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1306 : Ağustos 02, 2019, 09:20:59 »

Güvenlik açısından 4 lastiğinde aynı anda değişmesi daha uygundur. Ama zaruriyet varsa 2 lastik değişimi yapacaksanızda 4 lastiğin aynı marka olmasına özen göstermek gerekiyor.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1307 : Ağustos 02, 2019, 11:13:54 »
Zaten iki lastik 1 yıllık daha yeni sayılır aynı marka aynı ebatta 2 lastik daha alırsınız yenileri öne takarsanız sıkıntı olmaz farklı marka almayın ve 4 lastiğinden aynı zamanda düzenli eskimesi için her 15 bin km de rotasyon yaptırın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1308 : Ağustos 02, 2019, 13:04:35 »

Arkalara 1 yıllıkları, önlere yenileri takabilirsiniz. Ama bridgestone un sert yapısı nedeniyle tavsiye etmem. Başka marka alsanız bu sefer fren mesafeniz etkilenecek. Her ne kadar fren basınç dağılım sistemi ve abs olsa da, ön arka lastik desen farkı nedeniyle ön arka frenler birbirilerine uyuşamıyor ve performans düşüyor. Michelin Primacy 4 serisini tavsiye ederim. Fren performansı, sessizlik ve konforuyla çok memnun kalırsınız Bridgestone sonrası. Çıkan lastikleri de letgoya koyun uygun fiyata satın.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2007 4d4 elegance mmt
  • Kilometre: 190
  • Model Yılı: '07
  • 92 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1309 : Ağustos 15, 2019, 15:40:06 »
Arkadaşlar Merhaba,
2019 Nisanında 4 adet Nokian eLine 2 aldım.
Yakıt:A
Yol Tutuş: A
Ses : 68 db

şuana kadar pişman etmedi. Memnunum, bilginize.
Kazasız, belasız yolculuklar dilerim
Sen seni bil,sen seni...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 105
  • Model Yılı: '09
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1310 : Ağustos 15, 2019, 17:55:36 »
Merhaba

Topiğin hepsini okudum. Goodyear EGP Performance almaya karar verdim. Van'da aradım taradım lastiği satan bayi yok. Goodyear merkezle irtibata geçtim evet bulunduğunuz ilde lastik satışımız yok dediler, şaka gibi. :blink:

Ben de gittim diğer bayilere CP5 2016 üretim 800 TL  Michelin Primacy3 2016 Almanya üretim 900 TL fiyat aldım bayiden. Ama gel gör ki  Goodyear 175 TL internette. Nasıl aklımda yer edinmişse hala kararsızlık yaşatıyor bana. Tak çıkar derken Goodyear'da 750'ye gelecek. Değer mi değmez mi bilemedin  :olu:

Bu arada Michelin üretim yeri konusunda bazı efsaneler okumuştum, İspanya üretimin çabuk balon yaptığı konusunda. Bugün bayiye sordum lastikler Almanya üretimi diye. En son giderken İspanya üretimi olanları 850'ye veririm dedi. Demek ki dedim üretim yerinin önemi varmış. Bunu da bilgilendirme amaçlı yazayım dedim  :)

Aradan geçen 3 yıldan fazla süre ve yapılan yaklaşık 70000 km yol. Emektar Continentaller ile vedalaşma zamanı geldi. 3 yıl önceki yazdığım mesaja bakıyorum da ne kadar heyecanlaymışım :)

Ben yine CP5 ile devam etmek istiyorum lakin CP6 diye bir seri daha çıkarmış galiba Continental. Nedir artısı eksisi pek fazla bişey bulamadım. Fiyatlara da baktım çok uçmuşlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1311 : Ağustos 15, 2019, 18:22:44 »
C6 ıslak yolda daha başarılı,4 kanallı,yüksek kilometre için daha başarılı,silika hamuru daha fazla,tabii fiyatlar uçuk,yakın tanıdığımız almış,daha 2-3 bin km de,biz araçlarımızı hız sınırı ve yol/yük şartlarına göre kullandığımız için memnun görünüyor.İlerleyen km lerde daha ayrıntılı bilgi verilebilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1312 : Ağustos 15, 2019, 20:03:55 »
ben şu anda primacy 3 kullanıyorum ancak seneye yaza doğru hem yıldan hem km den değiştiricem artık sanırım tekrar performans lastiğine dönücem pilot sport 4.çünkü gerçekten uzun yolda primacy çok güven vermiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1313 : Ağustos 15, 2019, 22:31:00 »
Goodyear Efficient Grip  2 tane taktırdım. 2 si 650 tl ve rotla, farketti bile

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1314 : Eylül 09, 2019, 21:07:03 »
selamun aleyküm arkadaşlar, ilk aracım corolla'ya  japon markalarına güvenimden mütevellit sıfır yokohama 4 lastik almış ve çok memnun kalmıştım. ne yazık ki yokohama lastiği şimdilerde piyasada bulamıyorum. bayisi de çok az galiba. önerebileceğiniz bir yer varsa önerilerinizi bekliyorum. çıkma lastik önerir misiniz, önerirseniz diş derinliği en kaç mm olmalıdır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1315 : Eylül 09, 2019, 21:55:19 »
selamun aleyküm arkadaşlar, ilk aracım corolla'ya  japon markalarına güvenimden mütevellit sıfır yokohama 4 lastik almış ve çok memnun kalmıştım. ne yazık ki yokohama lastiği şimdilerde piyasada bulamıyorum. bayisi de çok az galiba. önerebileceğiniz bir yer varsa önerilerinizi bekliyorum. çıkma lastik önerir misiniz, önerirseniz diş derinliği en kaç mm olmalıdır?
Kutay bey 444 57 85 Yokohama nın TLF numarası isterseniz destek alabilirsiniz,kendi resmi sitesinden inceleme yaptığımda ürünleri gösteriyor ama inceleme için tıklandığında hata veriyor,onun dışında önerebileceğim marka herzamanki gibi Goodyear EfficientGrip veya eaglesport modelleri olur kullanım alanınız şehir içi veya köy yolumu ağurlıklı bilmiyorum onun için model tavsiyesi yapamıyorum EfficientGrip daha çok performans ve yakıt ekonomisi ağırlıklıdır ıslak zemin yol tutuşu çok iyidir eaglesport ise köy yollarında ve diğer stablize yollar için daha uygundur yakıt ekonomisi EfficientGrip'e göre bi tık fazladır ama hissedilecek düzeyde değil ben kendi aracımda EfficientGrip kullanmaktayım yine diğer araca e120 kasaya eaglesport aldım ikiside çok iyi kullanım sunuyor e120 kasadaki 3. Kışı geçirdi herhangi bir sorun çıkarmadı keza benimkiler de aynı bende 30 bin km'yi geçti daha yeni gibi tabi kullanılan yerler farklılıklar gösterir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1316 : Eylül 09, 2019, 22:04:28 »

Lastikler ile ilgili başlığımız mevcut lütfen buradan devam edelim.
Eğer yokohama piyasada bulamıyorsanız satın almaktan vazgeçin eğer dediginiz gibi bayisi az ise yarın öbürgün lastiğiniz kullanılmayacak halde patlarsa aynısını bulmanız zorlanır misal continental alırsanız bir şey olduğun da her lastikçi de bulabilirsiniz.

Çıkma lastik ise  ona hiç girmeyin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1317 : Eylül 09, 2019, 22:51:16 »
Yokohama için 0212 481 94 85-0212 359 60 00 ve 0850 811 11 01 telefon numaralarını bazı sitelerden bulabildim,umarım çalışıyordur,daha çok performans lastiği gibi olduğu ve pahalı olduğu içinde bayisi azdır,diş derinliği 2.5 mm nin altında olunca tüv den geçmiyor,çıkma lastiği hiç bir şekilde kullanmayın ve almayın,adam kaldırıma vurmuş,teline zarar vermiştir belki ,yolda zıp zıp sarsıntı yapar,atsanız bir türlü,yenisini bulup alsanız diğerleriyle uymaz,bu nedenle en kolayı good year yerli üretim,hem fiyat uygun hem her yerde bayisi var.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1318 : Eylül 10, 2019, 20:29:25 »
bende 50.000 km yokohoma advan a460 kullandım,inanılmaz iyi lastik idi yüksek hızlarda özellikle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1319 : Ekim 10, 2019, 10:29:02 »
2012 yarı oto. 1.33 yaris fun sahibiyim. aracımı ikinci el aldım ve lastikler 7 yılını doldurmuş  :o  !!! geç farkettim.

ankarada uygun fiyata lastik satana bayi ve lastik önerisi rica ediyorum bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

teşekkürler