Gönderen Konu: Toyota'dan İlk Yerli SUV C-HR  (Okunma sayısı 135775 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota'dan İlk Yerli SUV C-HR
« Yanıtla #680 : Şubat 10, 2017, 23:25:34 »
2016 model 2000 km nin altında sahibinden com da 28 adet corolla 1.33  life var.. bu durum da kafanızda soru oluşturuyor mu ?
Bakın o da oluşturdu.Sene sonu kampanyasından düşürüp 2017 fiyatları yükselince aldığı paranın üzerinde satmaya çalışanlar da olabilir.
Nasıl CH-R atmosferikten vazgeçelim mi ? Yoksa 1,2 turbo corollayımı bekleyelim ?Benim 1,33 7,4 litreleri görüyor soğuklar malum.
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #680 : Şubat 10, 2017, 23:25:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '16
  • 29 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #681 : Şubat 11, 2017, 14:08:27 »
Bakın o da oluşturdu.Sene sonu kampanyasından düşürüp 2017 fiyatları yükselince aldığı paranın üzerinde satmaya çalışanlar da olabilir.
Nasıl CH-R atmosferikten vazgeçelim mi ? Yoksa 1,2 turbo corollayımı bekleyelim ?Benim 1,33 7,4 litreleri görüyor soğuklar malum.
Toyota artık atmosferik  1.33 motoru terkediyor. Yerine yeni yaris de de kullanılacak olan atmosferik 1.5 motora bırakıyor.  1.5 motor daha yüksek tork, daha iyi hızlanma değeri,daha yüksek beygir ve daha fazla yakıt tüketimi  ekonomisi vaadediyor. (111 beygir 136 mm tork) .... chr da kullanılan 1.2 turbo motor istenildiğimde çok iyi ekonomi yapabiliyor ki chr 1465 kg ağırlığında... sadece Yüksek devirde biraz  gürültülü çalışıyor.. yokuşlarda  çok başarılı.çekişten hiçbir şekilde düşme hissi vermiyor..  Sport modunda performans sunabiliyor.
C-HR  (Cupe High Rider )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '05
  • 447 kere teşekkür etti
  • 427 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #682 : Mart 02, 2017, 23:26:30 »
C-HR Euro NCAP Testi
http://www.euroncap.com/tr/results/toyota/c-hr/26309

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2017, 14:33:53

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki fabrikasında üretilen yeni Toyota C-HR, bağımsız kuruluş Euro NCAP’in çarpışma testlerinden başarıyla geçti. Euro NCAP çarpışma testlerinden en yüksek not olan 5 yıldız ile değerlendirilen yeni Toyota C-HR, en yüksek puanı yolcu koruması ve aktif güvenlik kategorilerinden elde etti. Olası bir çarpışma anında üstün yolcu koruması sunan Toyota C-HR, aktif güvenlik kategorisinde de son derece başarılı sonuçlar elde etti. Toyota C-HR yolcu koruma kategorisinde yüzde 95 ile mükemmel bir sonuç elde ederken, çocuk korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 78 puan aldı.
Euro NCAP raporunda yeni Toyota C-HR’ın ön çapraz çarpışma testinde iyi bir sonuç elde ettiğini, özellikle de yandan çarpışma ve çok daha büyük öneme sahip olan yandan kiriş çarpışma testlerinde mükemmel bir performans sergilediğinden övgüyle bahsetti.
Yeni Toyota C-HR’ın yeni açıklanan Euro NCAP çarpışma testlerinden almış olduğu 5 yıldızın sürpriz olmadığını ifade eden Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato, “Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak her zaman sorunsuz ve güvenli otomobiller ürettik.
Euro NCAP çarpışma testlerinden başarıyla çıkan ve 5 yıldız ile derecelendirilen Toyota C-HR da Toyota mühendislerinin ve çalışanlarının güvenli otomobiller üretme noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin ve çabaların teyidi niteliğinde. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak sorunsuz ve güvenli otomobiller üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
Toyota C-HR’ın çarpışma testinde sergilemiş olduğu etkileyici performans Toyota’nın yeni global platformunun ve yüksek dayanımlı çelik gövdenin gücünü yansıtıyor. Toyota buna ek olarak C-HR’da yolcuların güvenliğini tesis etmek üzere bir dizi elektronik sistemi kullanıma sunuyor. Bütün Toyota C-HR modellerinde “Toyota Safety Sense” güvenlik paketi standart olarak sunuluyor.
Söz konusu güvenlik paketi; Yaya Tanıma Sistemi, Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi, direksiyon yönlendirmesine sahip Şerit Takip Asistanı, Otomatik Uzun Far Yardımcısı ve Trafik Levhası Tanımlama Sistemi olmak üzere olmak üzere bir dizi çarpışma öncesi sistemi bünyesinde barındırıyor.

Kaynak: http://www.ototeknikveri.com/haber/8928/yeni-toyota-c-hr-euro-ncap-ten-5-yildiz-aldi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #683 : Mart 23, 2017, 18:47:47 »
Dün hybrid olanını test etme şansım oldu.Bence sürmesi inanılmaz zevkli bir araçtı.Ancak şu ilginç geldi;araç çalışıp hareket edince benzin motoru değil ama farklı bir motor sesi gibi bir şey çalışıyordu sordum,bataryasını şarj ediyor dedi.1-2 dakika sonra tekrar sessizliğe büründü araç :)113 binl lira giriş aksesuarlısı,123 bin lira da orta seviyeye fiyat verdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #684 : Nisan 14, 2017, 18:58:57 »
Otopark.com İlk Sürüş videosu.
https://www.youtube.com/watch?v=2ze-hwcfWmY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #685 : Nisan 15, 2017, 09:51:31 »
Toyota chr da Anahtar üzerinden kapı açma-kapatma  tuşuna dışarıdan basarak camları kaldırma-indirme olayını bu gün serviste aktif ettirdim. Gayet güzel çalışıyor. Bir ilki başardık :)

nasıl yapıldığını anlatsaydın biz de öğrenseydik iyi olurdu....teşekkür.
....................kazasız sürüşler..........:)

C-HR - 1.2 TURBO DYNAMIC 4x2 MULTIDRIVE S - TECHNO PACK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #686 : Nisan 15, 2017, 10:03:59 »

nasıl yapıldığını anlatsaydın biz de öğrenseydik iyi olurdu....teşekkür.

Kablo ve program gerekli,
Gelirseniz yaparım.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #687 : Nisan 17, 2017, 23:20:38 »
Chr da özellik var aktif ediliyor sadece. Servis ücretsiz yapıyor. Gizli özellik gibi bir şey. Konfor sinyalini de 5-7 ye çıkarabilirsiniz.
C-HR  (Cupe High Rider )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #688 : Nisan 18, 2017, 01:07:19 »
C-HR da Toyota Touch 2 ekranda mirrorlink olarak müthiş şeyler yapmışlar. hayran kaldım :)

https://www.youtube.com/watch?v=H560TZEsffU&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=75iRXfZ4M2A&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=K15MUBidSfA
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #689 : Nisan 18, 2017, 08:48:48 »
C-HR da Toyota Touch 2 ekranda mirrorlink olarak müthiş şeyler yapmışlar. hayran kaldım :)

https://www.youtube.com/watch?v=H560TZEsffU&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=75iRXfZ4M2A&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=K15MUBidSfA
Üyemizin çekimleri Kaan konu başlığı açığ konuşuldu. Sen görmezsin galiba
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #690 : Nisan 30, 2017, 11:54:33 »
Boğaz köprülerindeki görevlerde kullanılan Toyota Prius'un yanına Toyota C-HR Hybrid eklendi.

http://www.ototeknikveri.com/haber/10301/bogaz-kopruleri-toyota-c-hrye-emanet

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #691 : Mayıs 05, 2017, 21:16:06 »
Arkadaşlar Facebook ta i Toyota C-HR Group TR isminde grup kurduk. C-hr sevenleri ve Araç sahiplerini bekliyorum. https://www.facebook.com/groups/1883414851873906/
C-HR  (Cupe High Rider )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #692 : Mayıs 10, 2017, 19:36:09 »
CHR alırken ve aldıktan sonra nelere dikkat edilmeli.. 1- Araç fabrikadan 38 psi lastik basıncı ile geliyor 33 psi düşürülmeli. 2- Anahtardan cam kaldırma-indirme servise (ücretsiz) aktif ettirilmeli 3-konfor sinyali 5-7 ye çıkarılmalı (varsayılan 3) 4- Araç üzerindeki boya hassas Toyota protect koruma yaptırılmalı 5-Garanti süresi uygun fiyatla beş yıl yapılıyor (600 tl) kesinlikle yaptırılmalı 6- Satın alınan araç da ilk 1000 km rodaj döneminde sürekli aynı devirde kullanılmamalı ve ani fren yapmaktan kaçınılmalı 7- Sağ-Sol ön kelebek camlardan 120 km üzeri bazı araçlar çok fazla rüzgar sesi alabiliyor, deneme sürüşü yapılmalı varsa sorun ön kelebek cam fitilleri değiştirilmeli 8- Aldığımız araç donanımı diamond değil ise ve trafik yoğun bir yerde yaşıyorsak park sensörü takılmalı (ön direkler de kör nokta var) 9- Araç şehir içi ECO modda şehir dışındaki otoyollarda Normal modda tabiki performans istediğimizde de spor modda kullanılmalı 10- Ön cam silecekleri ses yapıyor servise geri bildirimde bulunulmalı (düzeltme için) 11- Geri görüş kamerası çok çabuk kirleniyor araca binmeden önce ara ara kamera fiber bir bezle silinmeli 12- araç ayarları 4.2 Tft ekrandan ve 8 inçlik ekrandan kişiselleştirilmeli (mode tuşuna basılı tutulursa ses kapatıyor, kamera ışığı derecesi ortam ışığı ve müzik sistemi mutlaka ayarlanmalı 13- Araç flash disc okuyor fakat biçimlendirme FAT32 olmalı. (Biçimlendirme farklı ise flash ı görmeyebilir) 14- yakıt tankında 8 litrelik yedek depo var araç kalan km yi 0 gösterse bile 80 km daha yol yapabilir 15- Auto hold nasıl kullanılıyor bilmiyorsak mutlaka öğrenilmeli ( trafikte çok işe yarıyor ) 16- araç dizaynından dolayı çok çamur oluyor serviste paçalık 165 tl - takılması tavsiye olunur 17- arka tampon alt korucu 600 tl aracın arkadan görünüşünü oldukça güzelleştiren bir aksesuar (2017 diamond ve dynamic de standart) 18- Araç plastik aksağım çok çabuk çiziliyor malesef ben kalıcı çözüm bulamadım 19- 1.2 turbo araçları çalıştırdıktan sonra ve stop tan sonra 1 dakika kadar bekleyin, turbo sağlığı için şart 20- araçta maalesef davlumbazlar konusunda yalıtım yapılmalı 21- yüksek devirde motor gürültüsü biraz rahatsız edici boyutta tek çare sayın Özgür Dikçi'nin değimi ile  yüksek sesle müzik dinlemek :) 22- araç malum benzinli, benzin kapağından uyarı olmasına rağmen (uyarı İngilizce ) yanlışlıkla dizel yakıt koyulan CHR var. Araç bir ay serviste parça bekledi. Acemi pompacı dizel koymuş (sorsanız girişleri farklı olmaz diyorlar ama oluyor ) istasyonlarda verilen benzin sticker alın ve depo iç kısmına yapıştırın ve benzin koyulacağını özellikle belirtin 23- Anlık tüketim 4.2 inç TFt ekranda "bar" olarak değil de "sayısal veri" olarak kullanmak isterseniz Ayarlar- sürüş bilgisi 1 den sayısal tipi seçmeniz gerekiyor (araç haraket halinde olmaması gerekir ayarların yapılması için) 24- CHR da kapılar haraket halinde hıza duyarlı otomatik kapanmıyor malum. 8 inç dokunmatik ekran üzerinden ayarlar menüsünden anahtara bir kez basıldığında sürücü kapısı iki kez basıldığında tüm kapılar açık hale getirilebilir. (Varsayılan: tek basış tüm kapıları açar ) 25- en önemli maddeyi en sona yazıyorum üzülerek.. CHR da Toyota safety sense donanım bileşenleri opsiyonlu bile alınamıyor(Avrupa'ya standart ) .. bu büyük bir eksiklik. 2018 başında sunulacağı söyleniyor.. safety sense nedir : https://www.toyota.com....oyota-safety-sense.json. not: aklıma geldikçe ekleme yaparım
C-HR  (Cupe High Rider )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #693 : Mayıs 16, 2017, 10:57:34 »
araba turkiyede uretiliyor sirf bu araba icin vergi kanunu degistirildi ama gel gor ki canim ulkemin vatandasina parayla bile satmadiklari ozellikleri avrupaliya standart veriyorlar. bunlarin alayinin
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 76000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #694 : Haziran 21, 2017, 17:43:52 »

Merhaba Arkadaşlar, Toyota'nın genel olarak tüm modellerinde 2017 yılında satışları ciddi oranda düşüş göstermekte. CH-R ise Nisan ayına kadar yükselen bir grafiği vardı fakat Mayıs ayında ise tekrar düşüşe geçmiş, 5 aylık toplam satışı ise 2.270 adet. Bu modelin satışlarının daha yüksek olmasını bekliyordum.

Diğer modellerin ve CH-R'ın 2017 yılındaki satışlarının genel düşüşü hakkında bilgisi olan var mı ? (Corolla'da stok mu yok C segmentinde 6.sıraya gerilemiş)
2012 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #695 : Haziran 27, 2017, 15:28:24 »
Merhaba Arkadaşlar, Toyota'nın genel olarak tüm modellerinde 2017 yılında satışları ciddi oranda düşüş göstermekte. CH-R ise Nisan ayına kadar yükselen bir grafiği vardı fakat Mayıs ayında ise tekrar düşüşe geçmiş, 5 aylık toplam satışı ise 2.270 adet. Bu modelin satışlarının daha yüksek olmasını bekliyordum.

Diğer modellerin ve CH-R'ın 2017 yılındaki satışlarının genel düşüşü hakkında bilgisi olan var mı ? (Corolla'da stok mu yok C segmentinde 6.sıraya gerilemiş)
toyota dıger rakıplerının gerısınde kaldı ozellıkle donanımsal olarak bence bu yuzden eskısı gıbı pek ragbet gormuyor. corollanın makyajlı kasadakı donanımlarını cok degıstırdı eskıden advance pakette olan ozellıkler sımdı yok premıum pakete eklemısler. 50.yıl dıye bır model cıkardılar 120bın tl ve kolcaktakı kayar kapagı  ozellık dıye yazıyorlar. bırde jettadakı astradakı donanıma bakınca ınsan ıster ıstemez uzak duruyor. sahsen bı dahakı aracım toyota olmayacak saglam sorunsuz dıye (ben dahıl) ınsanlar tercıh edıyor ama donanım yok
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 76000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #696 : Haziran 29, 2017, 10:56:55 »
toyota dıger rakıplerının gerısınde kaldı ozellıkle donanımsal olarak bence bu yuzden eskısı gıbı pek ragbet gormuyor. corollanın makyajlı kasadakı donanımlarını cok degıstırdı eskıden advance pakette olan ozellıkler sımdı yok premıum pakete eklemısler. 50.yıl dıye bır model cıkardılar 120bın tl ve kolcaktakı kayar kapagı  ozellık dıye yazıyorlar. bırde jettadakı astradakı donanıma bakınca ınsan ıster ıstemez uzak duruyor. sahsen bı dahakı aracım toyota olmayacak saglam sorunsuz dıye (ben dahıl) ınsanlar tercıh edıyor ama donanım yok

Size bu konuda katılıyorum, donanım fiyat oranını rakip firmalar endeksinde avantajlı yapamadılar buda direk satışlara yansıdı. Şuan hangi internet sitesini açsanız Corolla'nın 9.500 TL olan indirim reklamı var ama nedense Avensis'te yapılan indirimin reklamları hiçbir zaman göremedik. Auris'in dizelinde yada Verso da indirimlerin olmaması ise şaşırtıcı.

Geç kalınsa da sonunda Auris'in Hibrit versiyonunu getirdi, özellikle makyajdan sonra dizel otomatik versiyonu olmayınca 5-6 bin bantlarına indi Auris'te satışlar, bunun etkisini ortadan kaldırmak için ÖTV indirmin başladığı ilk zamanlarda getirseydi eski satış rakamları olan 10 bin adetlere gelmemesi içten bile değildi. Neden ötv indiriminden sonra bu kadar geç kaldılar anlayamadım, çok pahalı olacak beklentisi vardı ama lansman fiyatları dizel fiyatı civarında üstelik otomatik avantajıyla.
2012 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #697 : Temmuz 06, 2017, 19:34:49 »
1.2T aracı birkaç gün önce teslim aldım. Forumlarda okuduğum uyarıları dikkate alarak satış elemanına ve aracı tanıtan servis elemanına bir takım sorular sordum ve çok emin yanıtlar aldım! Örneğin lastik basınçlarının önerilen değerlerde olup olmadığı ve kumandadan cam açıp kapatma fonksiyonunun aktive edilip edilmediği le ilgili sorulara "Biz diğer servisler gibi değiliz, işimizi iyi yaparız." şeklinde yanıtlar verildi. Aracı eve getirdim ve şeytan dürttü lastik basınçlarını kontrol edeyim dedim. Lastiklerdeki basınç 55 psi idi. Önerilen ise 33 psi ve kumandadan cam açma ve kapatma fonksiyonu aktive edilmemişti. İlk defa Toyota almıyorum ama çoğu kez satış elemanlarına aracı ben anlatıyorum. Toyota TR satıcıların ve servis elemanlarının eğitimi ve daha doğrusu öğretildiği sanılan şeylerin ne kadar etkin bir şekilde kullanıldığını değerlendirme konusunda çok geri kalmış durumda. Çoğu kez günü kurtarmak için baştan savma iş yapıyorlar.

Bir diğer konu Toyota TR'nin Türkiye pazarını Orta Asya pazarı olarak görüp, Avrupa ülkelerinde standart olarak sunduğu birçok özelliği birkaç yıl sonra ülkemize getirmesi. En üst donanımda dahi "Toyota Safety Sense" neden yok? Neden en üst donanımda Toyota Touch 2 Go veya Go+ yok? 2004 model Corolla Verso'da bile olan ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı, Premium donanımlı 2017 C-HR Diamond araçta neden yok?

İşin ilginç yanı kullanma kılavuzunda 2 ayrı radyo-cd'li müzik sistemi ile ilgili bilgi var ama aracımın üzerindeki Toyota Touch 2 ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Muhtemelen Toyota TR'de satacağı C-HR'larda radyo-cd çalar koyacaktı, lütfedip Touch 2'ye terfi ettirdi!

Tüm bunlara rağmen araç gerçekten keyifli bir kullanım sunuyor. Performansı iyi, sessiz ve arka koltuklar sürekli bahsedildiği gibi hiç de sıkıcı değil. Diz mesafesi Auris'den daha iyi. Bagaj biraz kısıtlı ama genişletebilmek münkün. Olmadı çok şık port bagaj seçenekleri var. Aracın yakıt ortalaması aldığımda 60L/Km idi!. Sürüş mode normalde olacak şekilde İstanbul'da şehir içi yaklaşık 100 Km kullandım. Buna Beşiktaş-Sarıyer arası sahil yolu dahil. Bu güzergahta trafik malum. Şimdi ortalama yakıt tüketimi 8.5L/Km.
2004 Corolla Verso Elegant 1.6 VVT-i (2004-...)
2011 Auris 1.33 Comfort (2011-2013)
2013 Auris 1.6 Valvematic Premium Multidrive S (2013-2017)
2017 C-HR 1.2T 4x2 Diamond Premium (2017-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #698 : Temmuz 06, 2017, 20:06:01 »
Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #699 : Temmuz 16, 2017, 08:46:09 »
Toyota TR'yi ülkemzide C-HR'da Toyota Touch 2 Go veya Plus'ı en azından daha üst donanımlı araçlarda standart olarak sunmadığı için eleştirmiştim. Biraz haksızlık yapmışım herhalde ;) . Amerika ve Kanada'ya giden modellerde navigasyonsuz radyo-cd çalarlı model vardı. Bunlarda ekran çıkıntısı cama doğru biraz daha uzantılı. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde navigasyonsuz araç çok şaşırtıcı. Yapılan testlerde de bu konuda oldukça eleştiri almış.
2004 Corolla Verso Elegant 1.6 VVT-i (2004-...)
2011 Auris 1.33 Comfort (2011-2013)
2013 Auris 1.6 Valvematic Premium Multidrive S (2013-2017)
2017 C-HR 1.2T 4x2 Diamond Premium (2017-...)