Gönderen Konu: Ae101 gösterge ve kalorifer bölümü aydınlatması  (Okunma sayısı 10900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '93
  • 42 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ae101 gösterge ve kalorifer bölümü aydınlatması
« : Ağustos 21, 2014, 14:38:55 »
Sayın forum üyeleri bildiğiniz gibi bizim araçların göstergeleri biraz zayıf.Yada zamanla zayıflamış.Bende aracı aldığımda gösterge ışıklarından biri yanmıyor ve diğerleri de çok az yanıyordu.Bende kendimce böyle bir çalışma yaptım çokta hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim.Buyrun fotoğraflar:

Son fotoğrafta gösterge ışıkları mavi çıkmış yanlış anlaşılmasın beyaz onlar :D

Rezistans düğmesinede sarı ampul taktım sandım maviymiş baktım fena olmadı oda öyle kaldı :D Görüş ve önerilerinizi bekliyorum...
1993 Toyota Corolla 1.3 XL

Toyota Club Türkiye

Ae101 gösterge ve kalorifer bölümü aydınlatması
« : Ağustos 21, 2014, 14:38:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
Ynt: Ae101 gösterge ve kalorifer bölümü aydınlatması
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2014, 14:50:35 »
120, 140, 160 ve 200'ün 2'si biraz karanlık. Onun dışında çok iyi. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2014, 15:08:53 »
Eline emeğine sağlık güle güle kullan  :) bende yaptımda göstergelerin bazı yerleri aynı seninki gibi karanlık torpidoyada tavsiye ederim ben torpido ve bagajada yaptım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 21, 2014, 15:32:25 »
120, 140, 160 ve 200'ün 2'si biraz karanlık. Onun dışında çok iyi. Güle güle kullanın.

Fotoğraflarda nedendir anlamadım ama çok daha karanlık çıkmış.Normal gözle baktığnızda pekte öenmli bir solukluk değil aslında :) Teşekkür ederim sağolun :)

Eline emeğine sağlık güle güle kullan  :) bende yaptımda göstergelerin bazı yerleri aynı seninki gibi karanlık torpidoyada tavsiye ederim ben torpido ve bagajada yaptım

Torpidoyla uğraşmak bana zor geliyor abicim :) sanırım sen konu açmıştın forumda vardı bir torpido ışıklandırması konusu.O konuyu inceledimde zor geldi :) Belki bagaja yapabilirim ama o da bekler biraz :D Şimdi sırada sis farı var sis farları takacağım bakalım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 21, 2014, 15:51:12 »
Fotoğraf değil kendi göstergelerden kaynaklı ben komple göstergeyi söküp dağıttım sildim ilkin şerit led döşedim ama aydınlatma gene led beyaz ampul kadar veriyordu bende çoklu led ampullerden taktım senin araç hangi versiyon  bu dışardan gelenlerde bagaj lambası yok galiba arkadaş 95 xli aldı onunkinde bagaj lambası mevcut sisler güzel oluyor  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2014, 17:54:32 »
Eline sağlık.
 Arka ışık dağıtıcı bölümlerin yapısı lambaların çevresinde yoğun,uzağında az ışık alacak şekilde etki ediyor. Ekstra ampul ile daha iyi sonuç olabilir. Yine iç duvarlar ışığı yansıtacak materyalle kaplanabilir. İbrelerin de iyi ışık alması önemli bence. Bu arada ibrelere elle temas etmemek lazım altlarındaki fosforlu kaplama nedeni ile.
 Orta konsol iyi olmuş. Oradaki yansıtıcının ampul sıcaklığından etkilenmemesi önemli.

Japon kasalarda(en azından 94 'de) bagaj aydınlatma vardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2014, 20:43:35 »
Fotoğraf değil kendi göstergelerden kaynaklı ben komple göstergeyi söküp dağıttım sildim ilkin şerit led döşedim ama aydınlatma gene led beyaz ampul kadar veriyordu bende çoklu led ampullerden taktım senin araç hangi versiyon  bu dışardan gelenlerde bagaj lambası yok galiba arkadaş 95 xli aldı onunkinde bagaj lambası mevcut sisler güzel oluyor  :)
Benim araç 93 model 1.3 XL Japonyalı :) Bagajda aydınlatma var orjinalinden bilmiyorum olmayanlar var mı ben hepsinde vardır diye biliyordum.Benim göstergedede çoklu led ampul var güzel bence :)

Eline sağlık.
 Arka ışık dağıtıcı bölümlerin yapısı lambaların çevresinde yoğun,uzağında az ışık alacak şekilde etki ediyor. Ekstra ampul ile daha iyi sonuç olabilir. Yine iç duvarlar ışığı yansıtacak materyalle kaplanabilir. İbrelerin de iyi ışık alması önemli bence. Bu arada ibrelere elle temas etmemek lazım altlarındaki fosforlu kaplama nedeni ile.
 Orta konsol iyi olmuş. Oradaki yansıtıcının ampul sıcaklığından etkilenmemesi önemli.

Japon kasalarda(en azından 94 'de) bagaj aydınlatma vardı.

Teşekkürler abicim. Orta konsolda zaten kendi ampulu hiç göstermiyordu simgeleri.Bende oraya led döşedim. yansıtıcının önüne koydum ledi bu şekilde oldu ledler bide aşağı doğru baktığı için gözüde almıyor.Benim araç 93 model bagaj aydınlatması var dediğim gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2014, 09:45:11 »
 Göstergedeki normal led ise ışık şiddeti ayarlanamıyordur artık.
 Bu arada uyarı ampullerinin sağlam olduğundan da emin olmak gerekir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2014, 17:00:17 »
Benim araç 93 model 1.3 XL Japonyalı :) Bagajda aydınlatma var orjinalinden bilmiyorum olmayanlar var mı ben hepsinde vardır diye biliyordum.Benim göstergedede çoklu led ampul var güzel bence :)

Teşekkürler abicim. Orta konsolda zaten kendi ampulu hiç göstermiyordu simgeleri.Bende oraya led döşedim. yansıtıcının önüne koydum ledi bu şekilde oldu ledler bide aşağı doğru baktığı için gözüde almıyor.Benim araç 93 model bagaj aydınlatması var dediğim gibi.
Araçlarımız aynı ben ibre 200 km yazıyordu 1.6 xl veya gl diye tahmin ettim  :) benimkinde bagaj aydınlatma yoktu bagajı açınca ön panelde kapı açık uyarı lambası yanıyordu daha sonra yanmaz oldu svitch sağlam bende bagaj ledini svitche bağladım bide senin aracın ön göğsü ne renk benimki göğüs ve kapı pandizotun üstleri mavi ve gri karışımı bi renk parçacıda aynı model vardı bana sordu bunun göğüs rengi niye değişik diye bilmem dedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 23, 2014, 12:49:50 »
Göstergedeki normal led ise ışık şiddeti ayarlanamıyordur artık.
 Bu arada uyarı ampullerinin sağlam olduğundan da emin olmak gerekir.

Göstergedekiler dipsiz t10 ledli ampullerden abicim.Işık şiddeti falan ayarlanabiliyor.Uyarı ışıklarınında hepsi yanıyor şimdilik bir problem yok Allah'a şükür.

Araçlarımız aynı ben ibre 200 km yazıyordu 1.6 xl veya gl diye tahmin ettim  :) benimkinde bagaj aydınlatma yoktu bagajı açınca ön panelde kapı açık uyarı lambası yanıyordu daha sonra yanmaz oldu svitch sağlam bende bagaj ledini svitche bağladım bide senin aracın ön göğsü ne renk benimki göğüs ve kapı pandizotun üstleri mavi ve gri karışımı bi renk parçacıda aynı model vardı bana sordu bunun göğüs rengi niye değişik diye bilmem dedim

Çok ilginç araçlar aynı ama bende bagaj aydınlatması var sizde yok.Ben hepsinde vardır diye tahmin ediyordum.Göğüs renginin farklılığı modelden kaynaklı olabilir.Malzeme kalitesi zaten Japonyalı modellerin hepsinde daha üst düzeyde. Belkide o yüzden renk farklılığı vardır. Benimkide sanırım sizin dediğiniz renkten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 240000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2015, 09:45:32 »
Bu arka cam buz çözücü düğmesi aydınlatma ampülünün kodu veya sağlam bir link alabilirmiyim. Bulamadım iskenderunda
TÜPLÜ JAPOON

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mayıs 10, 2015, 15:06:27 »
Bu arka cam buz çözücü düğmesi aydınlatma ampülünün kodu veya sağlam bir link alabilirmiyim. Bulamadım iskenderunda

O düğmelerin ampulleri ne diye geçiyor bilmiyorum ama t10 dipsiz ampullerden çok daha küçük minik bir ampul.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mayıs 10, 2015, 17:22:38 »
Ampulu söktünmü numune elindeyse teyp tv tamir eden yerlere git. Hurda cihazlardan söküp verirler teyplerin tuş ve ekran aydınlatmasında kullanılan ampul ile aynı ben elektronik parçalar satan yerden almıştım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 10, 2015, 20:40:47 »

Ben almıştım aliexpresden: T3 diye aldım ama az farkla küçük geldi. Bir büyüğü var T4,2 ve daha büyüğü T4,7 modeli ama hangisi olur dersen sanırım T4,2 olması lazım.
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mayıs 27, 2019, 07:57:55 »
Göstergedekiler dipsiz t10 ledli ampullerden abicim.Işık şiddeti falan ayarlanabiliyor.Uyarı ışıklarınında hepsi yanıyor şimdilik bir problem yok Allah'a şükür.

T10 led ampülde ışık şiddeti ayarlanabiliyor dediniz fakat bildiğim kadarıyla ledlerde gösterge ayarı düğmesi çalışmıyor?
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…