Gönderen Konu: Acemi işi cila uygulaması  (Okunma sayısı 1777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • we celebrate life with house...
    • facebook - instagram - twitter/mstty
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 182000
  • Kan Grubu: A+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Acemi işi cila uygulaması
« : Ağustos 19, 2014, 02:08:08 »
arkadaşlar en az 2 haftadır birbirinden farklı forum, konu ve kişilerin yazılarından ortak bi noktaya varamadım :D .çünkü herkes farklı şeyler söylemekte.sadece şunu çözdüm asıl olarak olayın baş kahramanı bezmiş.marka yazmam sorun olur mu bilmiyorum ama Carpex marka teflon+carnabau likit cila kullandım.ilk kez uygulama yapacagımdan dolayı üst düzey markalar seçmedim(sonax, 3M vb.).ciladan önce guex marka oto şampuanla yıkadım.daha sonra cilanın üzerindeki yazan gibi uyguladım.yalnız resimleri akşam üstü çektiğim için pek bişey anlaşılmıyor heralde.beğenilerinize sundum.umarım yaptığım uygulamaya yönelik fikir ve tavsiyelerinizi alabilirim  :)

(plakayı kapatma amacım yüklediğim siteden dolayı.burayla bi alakası yok.yanlış anlamaya sebep olmak istemem)

Lütfen ama lütfen kaybettiğimiz vicdanlarımızı yeniden kazanalım. Keza bu ülkenin tutanacağı son dal vicdanlarımızdır.

мυѕтαƒα αяı

Toyota Club Türkiye

Acemi işi cila uygulaması
« : Ağustos 19, 2014, 02:08:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 27000
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Acemi işi cila uygulaması
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2014, 08:27:34 »
Süper olmuş, bezi ne aldınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Model Yılı: '95
  • Kilometre: 999
  • Kan Grubu: 0-
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2014, 08:42:19 »
Gayet güzel olmuş :), pırıl pırıl araban maşallah.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 19, 2014, 10:43:24 »
Elinize saglık
Bu parlaklıgın uzun süre devam etmesi için cilasız bırakmamanızı öneririm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 19, 2014, 11:05:56 »
arkadaşlar en az 2 haftadır birbirinden farklı forum, konu ve kişilerin yazılarından ortak bi noktaya varamadım :D .çünkü herkes farklı şeyler söylemekte.sadece şunu çözdüm asıl olarak olayın baş kahramanı bezmiş.marka yazmam sorun olur mu bilmiyorum ama Carpex marka teflon+carnabau likit cila kullandım.ilk kez uygulama yapacagımdan dolayı üst düzey markalar seçmedim(sonax, 3M vb.).ciladan önce guex marka oto şampuanla yıkadım.daha sonra cilanın üzerindeki yazan gibi uyguladım.yalnız resimleri akşam üstü çektiğim için pek bişey anlaşılmıyor heralde.beğenilerinize sundum.umarım yaptığım uygulamaya yönelik fikir ve tavsiyelerinizi alabilirim  :)

(plakayı kapatma amacım yüklediğim siteden dolayı.burayla bi alakası yok.yanlış anlamaya sebep olmak istemem)

Maşallah güzel olmuş. Etkisinin uzun sürmesi için hızlı cila olan yıkama sonrası fıs fısları öneririm.

Detailing işi ile biraz haşır neşir olan birisiyim. Şunu farkettim, genelde toyota, skoda, honda araç sahipleri daha bir ilgi alaka gösteriyor otomobillerine.

Elinize sağlık.
Toyota Corolla  1.4 d-4d Elegant /2008
Mondial 150 MR Vulture / 2014

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 19 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2014, 13:55:54 »
Süper olmuş, bezi ne aldınız

Anneme sordum nerden alabilirim diye.sağolsun kadın bim den iki tane alıp gelmiş.

Elinize saglık
Bu parlaklıgın uzun süre devam etmesi için cilasız bırakmamanızı öneririm.

:olmamış:
Maşallah güzel olmuş. Etkisinin uzun sürmesi için hızlı cila olan yıkama sonrası fıs fısları öneririm.

Detailing işi ile biraz haşır neşir olan birisiyim. Şunu farkettim, genelde toyota, skoda, honda araç sahipleri daha bir ilgi alaka gösteriyor otomobillerine.

Elinize sağlık.

Bi tane hızlı cila aldım bahsettiğiniz gibi.sprey şeklinde.artık haftada bir yada iki haftada bir bunla üzerinden geçerim.tekrar teşekkürler

Lütfen ama lütfen kaybettiğimiz vicdanlarımızı yeniden kazanalım. Keza bu ülkenin tutanacağı son dal vicdanlarımızdır.

мυѕтαƒα αяı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2618 kere teşekkür etti
  • 2977 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 19, 2014, 15:11:19 »
 4. fotodaki yer çok sağlıklı durmuyor, yukarıdaki çıkıntıda çatlak var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 19 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2014, 15:39:36 »
4. fotodaki yer çok sağlıklı durmuyor, yukarıdaki çıkıntıda çatlak var.

Çok haklısınız.oraya artık çekmiyorum zaten arabayı.o çatlaktan ziyade üst katta oturan suriyeli vatandaşların attıkları daha büyük sıkıntı :/ o gün yağmur yağacak diye koymuştum.yinede çok teşekkür ederim dikkatiniz ve uyarınız için.

мυѕтαƒα αяı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2014, 21:14:04 »
Pek acemi işi gibi olmamış.Aynı araçtan aynı renk olmak üzere bende de var.Bir gümüş gri ancak bu kadar parlar.Ellerinize sağlık.Hızlı cila ne aldınız.Bende tam 3m quıck wax tavsiye edecektim.Fiyat ve performans ürünüdür.
2oo7 CoRollA  CoMFoRT 1.6 124 HP Gümüş Gri
2003 Wolkswagen GoLf 1.6  102 hp HighLiNe Atlantik mAvi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 190000
  • Kan Grubu: ---
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 19, 2014, 22:51:48 »
elinize saglık güzel çalışma olmuş.gayet başarılı bence.carpex in ürünlerini çok kullanmadım çok sevdigim bir ürün degil açıkcası ama gayet başarılı bence.bu işte ilerledikçe hep daha iyi olcagını anlıyorsunuz zaten.kalıcılıgı su tutuculugu parlaklıgı kasanın yumuşaklıgı kaydırıcılıgı vs nekadar gitcek bakmak lazım tabi
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 92500
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2014, 23:52:58 »
Super olmus gule gule kullanin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 19 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2014, 08:25:50 »
Pek acemi işi gibi olmamış.Aynı araçtan aynı renk olmak üzere bende de var.Bir gümüş gri ancak bu kadar parlar.Ellerinize sağlık.Hızlı cila ne aldınız.Bende tam 3m quıck wax tavsiye edecektim.Fiyat ve performans ürünüdür.

yıkama şampuanını guex marka aldığım için hızlı cilayıda aynı marka seçtim. Başka çok fazla özellik aramadım.ama tavsiyenize uyucam.illaki bu elimdeki biter zaten :)

elinize saglık güzel çalışma olmuş.gayet başarılı bence.carpex in ürünlerini çok kullanmadım çok sevdigim bir ürün degil açıkcası ama gayet başarılı bence.bu işte ilerledikçe hep daha iyi olcagını anlıyorsunuz zaten.kalıcılıgı su tutuculugu parlaklıgı kasanın yumuşaklıgı kaydırıcılıgı vs nekadar gitcek bakmak lazım tabi

Haklısınız bahsettiğiniz durumlar en az parlaklık konusu kadar önemli konular. Gerçekten aracı kullanırken resmen ayrı bi keyif veriyor insana böyle olunca.sizlerin de tecrübeleriyle artık daha üst sınıflara doğru yatay geçiş yapıcam inş.

Super olmus gule gule kullanin.

Teşekkürler hocam sağolun

мυѕтαƒα αяı

Etiketler: