Gönderen Konu: Ufak tıklatma  (Okunma sayısı 836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ufak tıklatma
« : Ağustos 14, 2014, 23:14:36 »
Herkese merhabalar, bugün geri çıkarken arka kamera ve sağ aynama bakarak geri gelirken arkama sonradan giren aracı fark etmedim müzik hafif açıktı Yunan radyosuna daldım biraz kornayı duymadım tıklattım. Bizimkiler camdan dur diye işaret edince fark ettim ufak bi hasar aldık :( mini onarımla olur mu bu? Yoksa tutanak gerekiyor mu? bide kafam takılan ve şimdi fark ettiğim bişi var arka alt muhazafa yoktu. Şu an burda 1.33 gri corolla var altını hemen fotoğrafladım bi bakıp bu dokunma ile mi düşmüştür yoksa altını sürtmüştük bi kaç kere,  o zaman mı düştü acaba?bu mini onarımda altı düştü denilebilir mi? Bu parça ne kadardır?

Bu bizim araç

Orda ayaklar var onların elimde boş olduğunu görünce fark ettim

Buda diğer corolladan

Orda parlak siyah bi parça var bakarsanız
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Toyota Club Türkiye

Ufak tıklatma
« : Ağustos 14, 2014, 23:14:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
Ynt: Ufak tıklatma
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2014, 23:29:22 »
Öncelikle geçmiş olsun. Eğer seneye aynı kasko firmasıyla devam etmeyeceksen mini onarıma sakın girme. Şu 5 gündür lanet kaskoyla uğraşıyorum...

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.

Kaynak:http://forum.donanimhaber.com/m_58048997/tm.htm
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: Ufak tıklatma
« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2014, 16:07:33 »
Bizde grupama sigorta var , ortalama 2018 e kadar bu kasko ile çalışacağız galiba. O zamana kadar araç satılır bişi olur , bundan dolayı kesin bişey diyemem ama inşallah devam edeceğiz eksik gedik tamamlayarak :)
Önemli olan onarımın yanında alttaki parçayı nasıl kasko karşılar çünkü daha dün olmadığını fark ettik yani dün oldu bizce
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara