Gönderen Konu: Trabzon'da özel servis  (Okunma sayısı 7984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
Trabzon'da özel servis
« : Ağustos 03, 2014, 21:50:53 »
Merhabalar, Trabzon'da yetkili servis harici ( Toyota Seçil) bildiğiniz ve memnun kaldığınız özel Toyota servisi var mı? malum yetkili servis bazen tuzlu oluyor o yüzden daha ekonomik olduğunu düşündüğüm özel servise yönelmek istiyorum, aracımın garantisi bitmek üzere zaten
Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir
                                                           K. Atatürk

Toyota Club Türkiye

Trabzon'da özel servis
« : Ağustos 03, 2014, 21:50:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 80000
  • 12 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Trabzon'da özel servis
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2014, 00:26:31 »
Yiğit bey baska birkaç başlıkta ben de sormuştum henüz cevap alamadim, 70000 bakımı icin fiyat alacagim y. servisten burada paylasirim.. sizin araç da dizel mi..
2012 toyota auris diesel mmt comfort extra ve şimdilik trabzon

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2014, 10:17:10 »
Evet Hami bey aracım dizel, şu an 46 binde 50 bin bakımı için bende fiyat alacağım yetkili servisten, tatil dönüşü 50 bin i bulacaktır kilometre. Aslında uzun yola çıkmadan bakım yaptırmak lazım ama daha bakıma epey var sorun çıkacağını tahmin etmiyorum. Bu arada Sezer oto isimli bir servisi netten buldum ama işçiliği,kullandığı parça ve ustanın tecrübesi konusunda hiçbir fikrim yok.
                                                           K. Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2014, 15:59:12 »
Tatile cikarken 68350 olan km bakim icin gerekli kmyi aşarak 70900 km ile güncellendi. Bakım icin yetkili serviste fiyat verdiler: herganbir ekstra cikmaz ise 390tl.. bir sonkaki bakimi merak ettigim icin sordum 800 tl dediler.. şanzıman yagi ve fren hidroligi nedeniyle fiyat sisecek.. hulasa bana acil isten anlayan özel servis tavsiyesi lazim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2014, 16:17:08 »
Sanayi de elbet anlayan biri vardır.Ben 40.000 bakımını dışarıda yaptırdim.Toyota servisinden teknisyen bi abim yaptı.Kendi servisten orjinal parçalar getirdi.Gayet memnunum. :)
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '09
  • 24 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2014, 11:05:03 »
Fatih Sanayisinde Mehmet Ali EROL usta var. Kendisi Toyota dan ayrılmadır el işçiliği olsun bilgisi olsun dört dörtlük bir ustadır.
Tek tavsiye edeceğim kişi o dur.
"AKADEMİ ÖZEL SERVİS"  Fatih sanayi sitesi orta blok no:14

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2014, 21:52:47 »
Aracınız 2010-2012model ustu 6 ılerı 90 hp 205 torl dızel ıse cogunda yag yakma var.bunun takıpını yapın.forumda acılmıs konular var.Ordan bılgıye sahıp olursunuz
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2014, 22:31:52 »
Fatih Sanayisinde Mehmet Ali EROL usta var. Kendisi Toyota dan ayrılmadır el işçiliği olsun bilgisi olsun dört dörtlük bir ustadır.
Tek tavsiye edeceğim kişi o dur.
"AKADEMİ ÖZEL SERVİS"  Fatih sanayi sitesi orta blok no:14
Ben de tesadüf, bir tanıdık vasıtasıyla dün ulaştım kendisine.. ayak üstü yapilacaklari ve kontrolleri anlatti ve fiyat konuştuk 250 tlyi biraz geçebilir.. siz ne kadar taniyorsunuz veya cok is yaptirdiniz mi bilmiyorum, iyi bir usta ve biraz esnaf agzi da var gibi geldi :) olsun tabi.. Yag filtresi icin önerimi çok umursamadi bizdeki de iyidir dedi ama ben baska tavsiyeyi dinleyip orjinal alip getireceğim.. p.tesi için randevulastik.. Bakım sonrası merak eden arkadaşlar icin tecrubemi  paylaşacağım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2005 corolla hb sol A/T SR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 173000
  • Model Yılı: '05
  • 39 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 17, 2014, 22:34:50 »
Şeçile gidersenizde Volkan usta vardır , Dört dörtlük bir ustadır memnun kalırsınız . İlkerin söylediği yerde servis dışında gitmek isteyenler için en ideal yer
Makina Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
Ynt: Trabzon\'da özel servis
« Yanıtla #9 : Ağustos 19, 2014, 11:44:19 »
Merhabalar, Trabzon'da yetkili servis harici ( Toyota Seçil) bildiğiniz ve memnun kaldığınız özel Toyota servisi var mı? malum yetkili servis bazen tuzlu oluyor o yüzden daha ekonomik olduğunu düşündüğüm özel servise yönelmek istiyorum, aracımın garantisi bitmek üzere zaten
yiğit bey 70bin bakımını yaptırdım, yukarıda bahsedilen fatih sanayiinde mehmet ali erol bey ilgilendi benimle.. genel olarak iyi diyebilirim, ustalığı bana iyi gibi geldi neticede toyotada epey çalışmış, genç bir arkadaş.. biraz esnaf ağzı var demiştim fiyat konusunda gerçekten esnaf çıktı :)
yapılanlar genel kontrol hava plen yağ filtresi ve yağ değişimi, lastik balata kontrol, elektronik bir aletle yapılan kontroller..
bakım fiyatı ise mobil esp5w30 --140TL
sakura marka hava ve polen filtresi 30+40 TL
işçilik 40 TL fatura edildi. toplam 250 TL(buna ilaveten başka bir tavsiye üzerine 25 tl yağ fitresini toyotadan aldım)
forumun kıymetli üyesi ufuk bey'e sordum, yağın yaklaşık 100 tl hava ve polen fitrelerinin en fazla 45 tl tutacağı,  işçilik ücretinin yaklaşık 100tl gibi alınmış olduğunu söyledi.. netice de ilk kez gittiğim için çok önemli değil yine ufuk beyin bahsettiği gibi ürünlerin gerçek ederini yazması veya yüzde 5-10 gibi bir fark koyarak işçiliğe 100 tl alıyorum demesi beklenirdi..  keza bakım fiyatı 250 demişken yağ filtresini kendim aldığım halde, fiyat verirken yağı 120 hesaplamıştım 140mış dedi fiyatı yine 250tlye tamamladı :) açıkçası bakım fiyatı 120 yağ 50 fitreler 50 işçilik gibi bir şey iyi olurdu.. yetkili servis düşünmüyorsanız ve başka yer de bilmiyorsanız gidilecek çok yer yok zannediyorum.. umarım faydası olur, kolay gelsin..

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 19, 2014, 11:59:42
Şeçile gidersenizde Volkan usta vardır , Dört dörtlük bir ustadır memnun kalırsınız . İlkerin söylediği yerde servis dışında gitmek isteyenler için en ideal yer
katılıyorum, seçile giderseniz volkan ustayla tanışın mutlaka..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2014, 12:04:09 »
Cok almıs.Ben butun malzemelerı ufuktan aldım.80 bın bakım ıcın.Eneos 5/30 yag  gonderdı ufuk.Yag yag fıltresı , polen hava,buji,antıfırız,sanzıman yagı,fren, dıreksıyon hıdrolıgı,bogaz kelebegı temızlıgı yapıldı.60 tl ıscılık verdım.
Bu nuda ozel toyota servısınde yıllarca servıste calısmıs  Ustada yaptırdım.Kafanız rahat ıse hayırlı olsun
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ağustos 19, 2014, 13:16:33 »
Cok almıs.Ben butun malzemelerı ufuktan aldım.80 bın bakım ıcın.Eneos 5/30 yag  gonderdı ufuk.Yag yag fıltresı , polen hava,buji,antıfırız,sanzıman yagı,fren, dıreksıyon hıdrolıgı,bogaz kelebegı temızlıgı yapıldı.60 tl ıscılık verdım.
Bu nuda ozel toyota servısınde yıllarca servıste calısmıs  Ustada yaptırdım.Kafanız rahat ıse hayırlı olsun
bir sonraki bakıma tüm malzemeleri ufuk beyden alacağım ben de :kötü:  yalnız ön balataların 10 bin gitmeyeceğini 5-6bin km sonra ön balataların ( 80 bin bakımında kontrol edilerek arka balataların) değişmesi gerektiğini söyledi, önler için fiyat  80tl  dedi,  bu fiyat nasıl, buna ilave işçilik alınır mı Tuncay bey..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2014, 15:32:11 »
80 tl ye ne takacak hamı bey.Onemlı olan o..Ben ufuktan nıbk yarıseramık balata aldım.Balata tozu yok jantlar pırıl pırıl.Ses yok.Gonul rahatlıgıyla alabılırsınız.Yada arkadas Trw takacaksa oda olur.Onda balata tozu fazla.Iscılık almayacaksa trw ıse takın.Dıgerlerını kullanmadım bılmıyorumda.
Ancak Nıbk ların frenlemesı oncekı bosch lardan daha ıyı gıbı gelıuor.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2014, 20:57:56 »
ben en son 10.000 bakımını 100 tlye getirdim , 67 lira 10-40 mobil motor yağı tutuyor , birde sanayide bir filtreci var ismini hatırlamıyorum ama filtresi baya kaliteli orjinale yakın ondanda 15-15 olarak filtre aldım , işçilik bana ait totalde 100 liraya olay kapanmış oluyor . Aslında hiçde zor değil normal 10.000 bakımı aracınızı biraz tanıyınca sızde cok kolay şekilde yapabilirsiniz .
Makina Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Aralık 14, 2014, 21:39:20 »
       Arkadaşlar konuyu ben açmıştım ama bazı sorunlarımdan ötürü uzun zaman foruma giremedim, şimdide konuyu kaba tabirle hortlatmış gibi olacağım ama sormadan geçmek istemiyorum.
      Yazılanların hepsini okudum anlaşılan bir daha ki servisim Hami Bey'in tecrübeleri doğrultusunda "Akademi Özel Servis" olacak. Benim sorum Tuncay Beye, parça alırken ufuktan aldım diyorsunuz, ufuk Trabzon'da bir yedek parça dükkanımı yoksa nette bir sitemi bilgi verirseniz memnun olurum.
                                                           K. Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 14, 2014, 23:44:50 »
@Ufuk Sönmez (16363) , forumumuzun bir üyesi sevdiğim bir abimiz , http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=48369.0;topicseen bu konudan iletişime geçebilirsiniz , gayet güvenilirdir aracınızla ilgili her parçayı orjinal olarak servislerden çok daha ucuza temin edebilmenizi sağlar :D
Makina Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 xei
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 111111
  • Model Yılı: '99
  • 2 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 14, 2014, 23:59:57 »
@Ufuk Sönmez (16363) , forumumuzun bir üyesi sevdiğim bir abimiz , http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=48369.0;topicseen bu konudan iletişime geçebilirsiniz , gayet güvenilirdir aracınızla ilgili her parçayı orjinal olarak servislerden çok daha ucuza temin edebilmenizi sağlar :D
Kaç defa servise parça sordumsa, Ufuk beyede sordum, servisin verdiği fiyatların aynısını veriyor, değişiklik yok yani.
(1.3 xl1993) (1.6 xei ac 1996) (1.6xei 1999)

Kadın mezarlığa girerken başını kapıyor, dışarı çıkarken açıyor. Ölüye karşı kapayıp, diriye karşı açmak akıl almaz...N.Fazıl KISAKÜREK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Aralık 15, 2014, 18:50:27 »
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, iyi forumlar
                                                           K. Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 17, 2019, 18:55:41 »
Yeni konu açmak istemediğim için buraya yazmak istedim. Bende Trabzon da Efsane kasa için Toyota ustası arıyorum. Yetkili servise triger devirdaim değişimi için fiyat sorduğumda 680 TL dediler. İyi işçiliği olan, bu kasalardan anlayan bildiğiniz usta varsa tavsiye ederseniz şimdiden teşekkür ederim.
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 130000
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ağustos 17, 2019, 19:55:01 »
Trabzon'a zirve özel servis var Mustafa çoruhlu. Ben Erzincan dan ona gidiyorum