Gönderen Konu: Codemasters F1 2014  (Okunma sayısı 4738 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
Codemasters F1 2014
« : Ağustos 02, 2014, 14:26:25 »
F1 2014'ün yeni bir videosu yayınlandı:

Videoya bakarsak son yıllarda alıştığımız altyapıdan pek de farklı bir oyun yok maalesef.

Benimki bir umut. Belki CM bizi dinler de oyunda köklü değişiklik yapar.

Beklentilerim:

Formasyon turu

Zafer turu ve parc ferme'e park etme

AI'lerin tamamen yenilenmesi

Podyum seremonisi gibi yenilikler çok güzel olur.

Zaten olması gereken grafik, optimizasyon iyileştirmeleri gibi konulara değinme gereği görmedim.

Bu arada içki reklamı yasağı yüzünden Williams'ta Martini reklamı yok galiba.

Toyota Club Türkiye

Codemasters F1 2014
« : Ağustos 02, 2014, 14:26:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
Ynt: Codemasters F1 2014
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2014, 14:55:55 »
Enes yeniden senin yaşında olmak istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2014, 15:03:16 »
formasyon turu yok muydu zaten ? 2013 oynuyordum ama ara verdim biraz. 2013 öncekilerden biraz daha zorlaştırılmış, bence güzel olmuş. yine de son 2 yıldır pek radikal bir değişiklik olmadı. belki rakibi pek yok diye rahat takılıyor olabilirler.

uzun zamandır wrc tarzı bir oyun çıkmadı ben onu bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2014, 15:13:31 »

Enes yeniden senin yaşında olmak istiyorum.

Bende bu günlerin kıymetini bilip, keyfini çıkarmaya çalışıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2014, 15:21:14 »

formasyon turu yok muydu zaten ? 2013 oynuyordum ama ara verdim biraz. 2013 öncekilerden biraz daha zorlaştırılmış, bence güzel olmuş. yine de son 2 yıldır pek radikal bir değişiklik olmadı. belki rakibi pek yok diye rahat takılıyor olabilirler.

uzun zamandır wrc tarzı bir oyun çıkmadı ben onu bekliyorum.

Hayır yoktu maalesef.

2013'te F1 Classics dışında pek radikal değişiklik gelmemişti. Diğer oyunlar yine biraz daha iyiydi.

Gerçi Classics modu resmen F1'e hakaret gibi.

Schumacher'i 88 yılındaki Ferrari'de görmek mümkün. O yılda Schumacher daha F1'e bile başlamamıştı.

Veya Satoru Nakajima gibi hiçbir başarısı olmayan bir pilotu bu moda koymuşlar, fakat efsane Senna yok bu modda.

Puanlama sistemi 2013 kurallarına göre mesela. Gridde zaten 12 araç var. Bu ayrı saçmalık zaten. 2 araç yarış dışı kalsa puan almak garanti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2014, 15:40:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 25, 2014, 17:34:42 »
Red Bull Ring ( A1 Ring yani) hotlap:

Bu da efsane pist Spa-Francorchamps'ın hotlap'i:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2014, 00:23:00 »
Kimse iplemese de paylaşıma devam edelim. [emoji2]

Sochi hotlap

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2014, 16:57:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2014, 18:47:09 »
oyunu birkaç gün içinde indirmiş olurum. bu arada 2013'te halâ hotlap olduğunu düşünüyorum ben. hatta garajda beklerken view hotlap seçeneği falan da çıkıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2014, 19:07:39 »
oyunu birkaç gün içinde indirmiş olurum. bu arada 2013'te halâ hotlap olduğunu düşünüyorum ben. hatta garajda beklerken view hotlap seçeneği falan da çıkıyor.
Oyunu indirirseniz haberdar ederseniz memnun olurum.

Bu koyduğum hotlap videoları galiba oyun hakkında bilgi teşkil etsin diye yükleniyor. 2013'te de dediginiz gibi hotlap mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 18, 2014, 17:12:25 »
Bugün oyunu indirip oynadım. İlk izlenimlerim genelde olumlu

1- Yol tutuş beklenenin aksine bariz bir şekilde artmış. Sochi'de McLaren ile quick car setup'tan downforce seviyesini en düşükten bir altına çektim. Böyle yaptığımda yol tutuş 2013 seviyesine anca geldi.

2- Yine beklenenin aksine arkadan kayma azalmış. Hatta önden kayma artmış. Uzun ve hızlı virajlarda sorun yok fakat şikanlarda, hairpin turn'lerde biraz dikkat istiyor. Alıştıktan sonra sıkıntı teşkil etmeyecektir.

3- Beklenmedik şekilde sürüş ilk iki maddenin de etkisiyle kolaylaşmış. Dynamic Racing Line ve otomatik vites hariç tüm sürüş yardımcılarını kapattım. Buna rağmen hiçbir asistana ihtiyaç duymadım. Bir de ben klavye ile oynuyorum. Direksiyon ile daha da kolay olur sanırım.

4- Bu madde en önemlilerinden. Lastik aşınması çok belirgin ölçüde azalmış. Red Bull Ring'de Williams ile kırmızı logolu lastiklerle bol blokajı, agresif bir sürüş yapmama rağmen 14 turu çok rahat bir şekilde attım. Lastikleri korumak için kağnı misali gitmenize hiç gerek yok artık. Sochi'de tek set lastikle 52 tur gidebilecek miyiz bakalım. [emoji4]

5- Fren mesafesi hayvani boyuta ulaşmış. Zaten 2013'te de kısaydı, bunda iyice kısalmış. Bu kısalma biraz fazla kaçmış bence. Ama benim gibi geç ve sert frenaj yapanlar için bu bir müjde. [emoji4] Ayrıca ABS kapali olmasına rağmen blokaj çok azdı. Blokaj yapsaniz bile aracı rahatlıkla yönlendirmek mümkün.

6- Direksiyonlarin gerçekle alakası yok. Codemasters kafasına göre takılmış.Mesela Williams'ta 2013'ün direksiyonu var hala.

7- Kariyerde halen daha başkasının yerine geçiyorsunuz. Yani McLaren'in ikinci pilotu olduğunuzda aracın veya tulumunuzun üzerinde soyadınız değil, Magnussen yazıyor maalesef.

8- F1'e bir hakaret olan Classics modu kaldırılmış.

9- Nihayet ana menüdeki saçma sapan rüzgar tüneli kaldırılmış. Onun yerine araç açık alanda sergileniyor.

10- Sonunda karakter seçerken Türk olabiliyoruz. [emoji4]

11- Takma adlar listesinde Michael adı yok. Benim gibi Schumacher fanatiklerini üzecek bir durum

12- Rezalet kasklar aynen devam ediyor. Kasklarin üzerinde ne bir yazi ne de reklam var.

13- Williams'ta Martini reklamı yok.

14- Pit stop'a yine 90 derece giriyoruz.

Şimdilik bu kadar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 14 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 18, 2014, 17:25:16 »
bende ps3'te f1 2013 yüklü ama -orta zorluk seviyesinde- bir türlü alışamadım hala. daha önceden f1 2010 vardı onda grand prix in yarısından fazlasını geçmiştim birinci olarak. (tam tur dönerim genelde)

önerebileceğiniz set-up lar var mı, gerçi bu set-up olayı baya bi göreceli ama, belki kendime uyanı çıkar.
bu arada f1 2014 ü almayı düşünmüyorum 2013 indirimden almıştım o yetiyor şimdilik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 18, 2014, 17:50:00 »
bende ps3'te f1 2013 yüklü ama -orta zorluk seviyesinde- bir türlü alışamadım hala. daha önceden f1 2010 vardı onda grand prix in yarısından fazlasını geçmiştim birinci olarak. (tam tur dönerim genelde)

önerebileceğiniz set-up lar var mı, gerçi bu set-up olayı baya bi göreceli ama, belki kendime uyanı çıkar.
bu arada f1 2014 ü almayı düşünmüyorum 2013 indirimden almıştım o yetiyor şimdilik
2014'ü almasanız bile mutlaka tecrübe edin. 2013 ile alakası yok. Aracı kullanmak çok kolay. Fakat bu keyifi baltalamıyor, çünkü tüm sürüş asistlerini kapatabiliyorsunuz.

Size setup onermem için sürüş stilinizin nasil olduğunu bilmem gerek. Mesela ben quick car setup'a girip ayarlari en sola almazsam hiç stabil olmuyor. Boyuna kaza yapıyorum. [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 14 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 18, 2014, 19:50:58 »
2014'ü almasanız bile mutlaka tecrübe edin. 2013 ile alakası yok. Aracı kullanmak çok kolay. Fakat bu keyifi baltalamıyor, çünkü tüm sürüş asistlerini kapatabiliyorsunuz.

Size setup onermem için sürüş stilinizin nasil olduğunu bilmem gerek. Mesela ben quick car setup'a girip ayarlari en sola almazsam hiç stabil olmuyor. Boyuna kaza yapıyorum. [emoji4]

peki o zaman bakayım demosu geldiyse kurarım :) ben de genel de quick car setup tan en sağa çekerim çubuğu  :D
önceki f1 oyunumda  biraz kafa yormuştum bu set-up lara ama 2013'e pek zaman ayıramadım doğrusu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ekim 18, 2014, 19:56:28 »
peki o zaman bakayım demosu geldiyse kurarım :) ben de genel de quick car setup tan en sağa çekerim çubuğu  :D
önceki f1 oyunumda  biraz kafa yormuştum bu set-up lara ama 2013'e pek zaman ayıramadım doğrusu
Ben downforce ne kadar yüksek olursa o kadar hizli oluyorum. [emoji4]

Codemasters'in F1 oyunlarında setup işi o kadar zor değil. 2014'te lastik aşınması 2013'ün neredeyse çeyreği kadar olduğu için hem setup'ta hem de sürüşte eskisi gibi azamî dikkat göstermeniz gerekmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ekim 18, 2014, 23:04:41 »
yorumlara göre 2013'e devam etsem iyi olacak çünkü 2011-2012 gibi kolay bir oyun şeklinde geri gelmiş gibi gözüküyor. 2013'te oyunun ilk zamanlarında kariyer isminizi seçememe gibi bir hata vardı, daha sonra hotfix tarzı bir güncelleme ile düzelttiler.

2013'te gerçekten zorlanıyorum. zorluk seviyesi yüksek ama önceki yıllarda aynı seviyelerde orta düzey araçlarla ben de çok rahat 1. geliyordum. hatta kendi tur zamanımı geliştirmek için kendimle yarışıyordum. 2013'te özellikle aracın lastikleri çok dikkat istiyor, tabi pit stop durumunu lastik seçimine göre ayarlamayı öğreniyorsunuz zaman geçtikçe yalnız kendinize sezon ortasında bir hedef sürücü seçiyordunuz ve sezon sonu puan sıralamasında ondan önde iseniz doğrudan kontrat teklifi geliyordu. 2014'te böyle olup olmadığını görmek zaman alır.

2013'te henüz 2. sezonum olduğundan biraz daha devam edeyim ben zaten askere gideceğim için 2014 yarım kalır. herkese keyifli sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ekim 26, 2014, 16:55:03 »
Bugün farkettiğim bazi detaylar;

- Parabolica viraji asfalt değil. [emoji4] Daha doğrusu kaçış alanı asfalt değil.  Bu güzel bir haber.

- Monaco'daki ilk virajın kerb'lerini nihayet düzeltmişler. Eğer bu oyunda bi düzeltmeyi yapmamış olsalardı bir güzel küfür yiyeceklerdi. [emoji4]

- Red Bull Ring'teki 8. virajda dışarı taşınca ceza vermiyor.