Gönderen Konu: E160 Makyajda sizce neler gelir?  (Okunma sayısı 8282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
E160 Makyajda sizce neler gelir?
« : Temmuz 23, 2014, 23:31:39 »
Evet arkadaşlar başlık aslında açık.
Düşüncem şu ki bu araçları bize satanlar bu tip yerleri inceliyorlar ve bazı yönlendirmeler yapıyorlar (geçte olsa) arka davlumbaz örnegindeki gibi.

Şimdi sizce neler makyajda eklenebilir?
Bende birşeyler yazacagım ama lütfen bunlara kesin gözü ile bakmayın.
Sonuçta şuanlık benimde bilgim kısıtlı.

Belkide birileri beklentileri görerek daha güzel donanımlar ekler. (umut gönlümün ekmegi)
Birde elimizden geldigince mantıklı olmaya çalışalım, gönül uçmasınıda ister ama bu köyde arabalar uçmuyor.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Toyota Club Türkiye

E160 Makyajda sizce neler gelir?
« : Temmuz 23, 2014, 23:31:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ynt: E160 Makyajda sizce neler gelir?
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2014, 23:40:41 »
Abi 2009 yılında ilk toyota aracımızı aldık 5 senedir kullanıyorum ve toyotayı buradan olsun başka kaynaklardan olsun takip ediyorum . Ben şunu anladım toyota'da beklentiyi çok fazla yükseltmemek gerek . İnşallah dedikleriniz olur ama ben ihtimal vermiyorum .

Mantıklı olarak açıklayacak olursam dört cam auto seçeneği hariç diğerleri daha avensiste bile yok iken corollaya katacaklarını hiç sanmıyorum . Bunları avensise katmadan corollaya katmakta bence yanlış olur .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2014, 23:45:15 »
1) 1.6 otomatik şanzıman
2) daha iyi  izolasyon lastik yol sesi olmasın
3) bagaj amortisörü
4) bağımsız süspansiyon
5) benzinli araçlara fabrika çıkışı LPG takılması
6) rüzgardan etkilenmemesi
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2014, 23:45:59 »
Abi 2009 yılında ilk toyota aracımızı aldık 5 senedir kullanıyorum ve toyotayı buradan olsun başka kaynaklardan olsun takip ediyorum . Ben şunu anladım toyota'da beklentiyi çok fazla yükseltmemek gerek . İnşallah dedikleriniz olur ama ben ihtimal vermiyorum .

Mantıklı olarak açıklayacak olursam dört cam auto seçeneği hariç diğerleri daha avensiste bile yok iken corollaya katacaklarını hiç sanmıyorum . Bunları avensise katmadan corollaya katmakta bence yanlış olur .

Avensistetek dokunuşlu sinyal yok iken Corollada var.
Bu bana çok baglayıcı gelmedi.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2014, 23:49:08 »
1.6 dizel motor ve mercekli farlar gelir bence...
Belki led'li stop da olabilir...
Bir ihtimal daha işe yarar bir ekran...
Onun haricinde çok da birşey beklemiyorum ben...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2014, 00:01:00 »
Avensistetek dokunuşlu sinyal yok iken Corollada var.
Bu bana çok baglayıcı gelmedi.

Abi bağlayıcı olamayabilir ama bence yanlış . Bir üst segemntte yer alan bir aracında olmayan şeyi bir alt sınıfta sunmaları . Siz işin içindesiniz benden daha iyi bilirsiniz ama bana göre yanlış bir strateji çünkü bu avensisin satışını baltalar . Çoğu firmada bir özellik veya donanım önce üst segmentte sunulur sonra alt segmentlere taşınır . En basitinden esp daha önce d sınıfı araçlarda bile opsiyonel iken şu an yavaş yavaş b sınıfı araçlarda standart olmaya başladı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2014, 00:04:33 »
ön farlara biraz makyaj lazım bence (kişisel olacak önünü beğenmiyorum) alta doğru bombeli impreza tarzı farlar güzel olurdu mesela, biraz kaslı ve spor görünüm yapılabilir.Gerçi o zaman makyaj değil kasa değişmiş olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 24, 2014, 00:20:28 »
Vsc+ gelir diyorum.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 24, 2014, 00:22:41 »
1- Sunroof.

En yakın rakiplerinin full donanımlarında bu özellik var iken, TOYOTA neden bu sunroof olayına bu kadar yabancı kalıyor ? Opsiyonel olarak bile yok.
Sırf bu sebepten markadan vazgeçen insanlar bile var.

2- Tavan aydınlatma mekanizması ve ayna yönü ayarlama tuşları

TOYOTA, bu konuda BMC'nin eline su dökemiyorsun.
83 yılında FATİH kamyonlar çıktığında aynı sinyal kolu, 1996 yılında PROFESYONEL kamyonlar çıktığında aynı sinyal kolu, 2012 yılına kadar üretilen PROFESYONEL'lerde aynı sinyal kolu.

TOYOTA'da ise AE101'lerde aynı tavan aydınlatma mekanizması, 2014 E160'ta aynı tavan aydınlatma mekanizması.
AE101'lerde aynı ayna yönü ayarlama tuşları, 2014 E160'ta aynı ayna yönü ayarlama tuşları.
AE101'de aynı arka küllük, E160'ta aynı arka küllük.

Tamam bir markanın çizgisi olur ama, bu kadarı da aşırı.

3- Xenon far

Standart da olsa, opsiyonel de olsa bu seçeneği sunmamaktaki ısrarları garip.
_____

TOYOTA COROLLA bende E120'den sonra zaten bitmiştir ama en azından bu araçlara ütopik rakamlar veren insanlar "İşte bu !" diyebilsin.
Markaya gönül vermiş insanları, sırf bu saçmalıklardan dolayı markadan soğutmanın ne anlamı var ?

Ekleme: Başlık "Makyajlı kasada gelme ihtimali olan özellikleri tahmin etmek" temalı fakat ben "Gelmesini, değişmesini istediğim özellikler"i yazdım.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2014, 00:45:32 »
Far yikamayi kaldırdılar makyajla birlikte standart olur. Xenon bir ihtimal gelebilir ama corolla ya mercek geleceğini sanmıyorum aurisde afs var ülkemizdekilerde yok bir ihtimal Auris donanimina afs eklenir. 4 cam auto corollada olmalı zaten. Radar cruise control ne corolla yâ ne Aurise gelir otomatik far yükseklik ayarı kör nokta uyarı sistemi otomatik kısa uzun far şerit takip asistanı gelebilecekler arasında. Ayrıca T27 avensisde yine bizde sunulmayan radar cruise kontrol zaten var makyajdan öncede vardı LKA die geçiyor. T27de şerit takip de var bizde yok. Corolla benzinli de bağımsız süspansiyon gelebilir. Birde 1.6 dizel sunulmaya başlanabilir ama otomatik seçeneği olma ihtinalini vermiyorum.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2014, 00:58:30 »
1- Sunroof.

En yakın rakiplerinin full donanımlarında bu özellik var iken, TOYOTA neden bu sunroof olayına bu kadar yabancı kalıyor ? Opsiyonel olarak bile yok.
Sırf bu sebepten markadan vazgeçen insanlar bile var.

2- Tavan aydınlatma mekanizması ve ayna yönü ayarlama tuşları

TOYOTA, bu konuda BMC'nin eline su dökemiyorsun.
83 yılında FATİH kamyonlar çıktığında aynı sinyal kolu, 1996 yılında PROFESYONEL kamyonlar çıktığında aynı sinyal kolu, 2012 yılına kadar üretilen PROFESYONEL'lerde aynı sinyal kolu.

TOYOTA'da ise AE101'lerde aynı tavan aydınlatma mekanizması, 2014 E160'ta aynı tavan aydınlatma mekanizması.
AE101'lerde aynı ayna yönü ayarlama tuşları, 2014 E160'ta aynı ayna yönü ayarlama tuşları.
AE101'de aynı arka küllük, E160'ta aynı arka küllük.

Tamam bir markanın çizgisi olur ama, bu kadarı da aşırı.

3- Xenon far

Standart da olsa, opsiyonel de olsa bu seçeneği sunmamaktaki ısrarları garip.
_____

TOYOTA COROLLA bende E120'den sonra zaten bitmiştir ama en azından bu araçlara ütopik rakamlar veren insanlar "İşte bu !" diyebilsin.
Markaya gönül vermiş insanları, sırf bu saçmalıklardan dolayı markadan soğutmanın ne anlamı var ?

Ekleme: Başlık "Makyajlı kasada gelme ihtimali olan özellikleri tahmin etmek" temalı fakat ben "Gelmesini, değişmesini istediğim özellikler"i yazdım.
Su yazını okuyunca ben bile soğudum corolladan:-) sanroof olayı arkadaş soruyor ? Corollalarda niye sanroof yok diye
Toyota sanroofa karşı dam akıyor diye:'))))) cam tavan olayı da var renaultun arabalar bile cam tavan... en cok yeni modellerde arka klima soğutma gözü koymuyorlar ya... opel passat çıkması  bulup biz mi yaptırak:'))))) deli olmamak elde değil.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • kralına yol vermişim, soytarısıyla uğraşamam...
  • Model Yılı: -
  • 13 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 24, 2014, 01:27:41 »
motor seçeneklerinin fazla olması...klasik 1.4 dizel ve 1.6 ların yanında farklı motor seçeneklerininde olması lazım bence...motor demişken sadece corollada değilde tüm toyotalarda anlaşma sağlanmış fabrika çıkışlı LPG kitinin olması...cam tavan ve sunroof...kullanılan iç döşeme plastik aksamlarının biraz daha kaliteli olması...döşemelerin renk seçeneklerinin ve malzeme seçenklerinin olması, 4 cam otomatiği ve ayna modülü,farların ve arka stoplarının xenon far,yalıtım olarak dahada iyi duruma getirilmeli,arka camlardada olsa standart film,renkli olması,park sensörü ve far yıkama gibi aksamların tampon üzerinde emanet gibi değilde ww grubundaki gibi gömme olsa daha güzel durur diye düşünüyorum.klasik çizgiden çıkıp birazda olsa gençlere hitap edecek şekle girmeli,orjinal aksesuarların biraz daha artması...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 24, 2014, 03:35:06 »
CVT de direksiyondan pedler olması çoook güzel olur,dört cam auto olması gereken bir durum,ve bunlarda aydınlatma olmalı. Cam ve ayna modülü takılması yerine denildiği gibi orjinal olmalı. Dizel 1,6 otomatik çıkarmalı ve opelin reklamda kullandığı sorunsuzluk tabirinin kendine ait olduğunu göstermeli. Rüzgar sesi almamalı araç,bagajın aslında amörtisör sistemi varmış galiba ama yaylı olmalı,yukarı kendi kalkmalı. Hatta ayakla tampona dokunup açalım. Ekran konusunda yeni bi teknoloji üstünde çalışıyor toyota. Garip bişi,telefonla hizmet alınmasını sağlıyordu galiba. Mercekli xenon şart,çok basit bi araç görünümü var. Doblodan tek farkı ledli gündüz farı. Lambalar halojen :(
vsc+ geldiği takdirde çok ileri atar corollayı,güvenlik olarak iyileşir. Şerit takip,adaptif far ve otomatik uzun kısa sistemi,kör nokta uyarı sistemi geldiği takdirde rakiplerini makyajla bile bitirir. Siler atar. Sunroof en önemli şey, tercih edilmesini sağlayabilirler. Auriste skypack gibi mesela.
İç aydınlatmada ambiyans sistemi gelmeli, standart tavan aydınlatması olmamalı. Dandik bi görüntü, 4000K sıcak beyaz olsa mesela daha iyi bi görsel olur. Plakada aynı şekilde. Arkada yolculara havalandırma olmaması eksik, bi alman grubunda bütün araçlarda var. Aynı sınıf çoğu markada var. Yalıtım önemli bi konu,rüzgar sesi gelmemeli. Uzun yolda çok sinir bozucu bişi.
Şunu ekleyeyim, bunları koyarlarsa fiyat uçar sınıf atlar şöyle böyle olur denilebilir ama rakiplerinin üst paketlerinde olan uygulamalar bunlar. Fiyatı şu anki fiyatla sunarlar ise eğer 1.6 d4d premium m/m alırız biz. Bu özellikler olacak ama. Bunlar kullanıcı yorumları. Premium CVT navigasyon aldım en iyisi en yükseği diye, yalıtımı ben yapmaya çalıştım. İlk aldığımızda direksiyonda pedler yoktu bize var demişlerdi hatta direkt Toyota Türkiyeye şikayet ettim yani. Ki eksikleri ara sıra mail atıyorum, sizde atın. Düzgün bişey olsun artık Toyota.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 24, 2014, 04:18:19 »
1.6 dizel zaten gelecekmiş benim aldığım duyuma göre şuan zaten versoya koydular bu seri corollalara da konacakmış ama büyük ihtimal makyajla beraber gelecek bi sürü özellik saymışınız ama ben biçok kişyle konuyu konuştum kimse sunroof yok diye corolla almamazlık etmiyor ama 1,4 90 bg dizel diye almayan çok.
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 24, 2014, 09:07:31 »
Arka stopları klasik ampüllerden kurtarıp ledlerle bezenmiş afilli bir stop tasarımına geçerler artık umarım... Emsallerine benzer; astra, mazda 3,leon, dolu golfler ve jettalar gibi mesela.

misal mazda 3 ün stopları:
http://wildsau.ca/wp-content/uploads/2013/07/tail-light-skyactiv.jpg

E160 ile mazda 3 stoplarının görünümünü kıyasladığımda çağın çoook gerisinde gözüküyor E160.
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #15 : Temmuz 24, 2014, 09:39:29 »
Far yikamayi kaldırdılar makyajla birlikte standart olur. Xenon bir ihtimal gelebilir ama corolla ya mercek geleceğini sanmıyorum aurisde afs var ülkemizdekilerde yok bir ihtimal Auris donanimina afs eklenir. 4 cam auto corollada olmalı zaten. Radar cruise control ne corolla yâ ne Aurise gelir otomatik far yükseklik ayarı kör nokta uyarı sistemi otomatik kısa uzun far şerit takip asistanı gelebilecekler arasında. Ayrıca T27 avensisde yine bizde sunulmayan radar cruise kontrol zaten var makyajdan öncede vardı LKA die geçiyor. T27de şerit takip de var bizde yok. Corolla benzinli de bağımsız süspansiyon gelebilir. Birde 1.6 dizel sunulmaya başlanabilir ama otomatik seçeneği olma ihtinalini vermiyorum.

Selçuk

Radar cruise controlün (ACC) Avensiste oldugunu bilmşyordum. Ögrendigim iyi oldu.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 24, 2014, 09:41:00 »
Selçuk

Radar cruise controlün (ACC) Avensiste oldugunu bilmşyordum. Ögrendigim iyi oldu.

Ahmet, bu ACC hakkında biraz bilgi verir misin?
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #17 : Temmuz 24, 2014, 09:45:18 »
Ahmet, bu ACC hakkında biraz bilgi verir misin?

Önündeki aracın hızına göre CC ile giderken hızı yavaşlatması. Önündeki engel (araç) kalktıktan sonra hızına geri dönmesi.

AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 62500
  • 11 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 24, 2014, 10:11:44 »
aklımdaki önemli eksikleri pek çok arkadaş yazmış zaten, ben de daha önceki araçlarımda olan ve Corollamda olmayan şeyleri yazmaya çalışayım.

- Havalandırmadan gelen hava kalitesi çok düşük. Bir önceki arabam olan 2010 Astra 1.4T Sport'un havalandırması çok daha başarılıydı. Havayı dışarıdan çekerken kabine hiç bu kadar çok kirli hava bastığını görmedim. Corollayı aldığımda bu durumdan rahatsız olup servis gidip sordum. "Yahu bu araç neden öndeki aracın egzoz (bkz. http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_yanlis&view=yanlis&kelimez=120) unu bu kadar çok içeri alıyor" dedim. "Havalandırma konumunu iç devirdaim'e alın" dediler şaka gibi :D
bende karbon filtre mi kullanacaklar ne yapacaklarda yapıp bunu değiştirmeleri lazım. Kış boyunca havalandırma iç devirdaimde kaldıkça içerideki nem artıyor. Sonrada forumdan bir arkadaşın başına geldiği gibi bu nem yüzünden bagajda paslanmalar başlıyor.

- Farların otomatik olarak yanabileceği bir ortamda bulunan arabanın kapıları uzaktan kumanda ile açıldığında farları yanmalı. bu sayede karanlık bir yerde ya da otoparkta bıraktığınız arabayı rahatlıkla bulabileceğiniz gibi araca kadar giderken ortam aydınlanacağı için büyük kolaylık sağlıyor. Bu özellik Corollada yok diye düşünüyorum zira far anahtarım sürekli olarak "Auto" konumunda duruyor ama bu bahsettiğim olay gerçekleşmiyor.

- Arka camlar renkli olmalı. Bildiğim kadarıyla Auriste var bu seçenek ama Japon amcalar Corolla'ya koymamışlar. Arka camlar koyu olsun diye cebimizden para verip film taktırmamız ve ceza yeme riskini üstlenmemiz gerekiyor.

- Kapıların belli bir hızda otomatik kilitlenmesi. 2006 model Megan II aracımda bile vardı bu özellik. Bir kez aktif edildikten sonra 20 KM hıza ulaşınca tüm kapıları kilitliyordu, motoru kapattığınızda ya da durduktan sonra sürücü kapısını açtığınızda tüm kapıları serbest bırakıyordu. Sen özelliği koy arabaya, isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

- Sadece ön park sensörünü kapatabileceğimiz bir düğme. Arka sensör geri vitese bağlı çalıştığı için sıkışık trafikte bir sıkıntı yaşatmıyor ancak ön sensörün devreye girmesi rahatsız edici olabiliyor. Ortak düğme ile kapatabiliyoruz ancak bu sefer de arka sensörler de kapanıyor ve park ederken açmayı unutmak çok zor olmuyor :) park manevralarında sensör kullanmaya alışmış kişilerde bu unutkanlık tampon hasarlarına sebep olabilir. Sadece küçük bir düğmeden bahsediyorum, zor olmasa gerek.

- Arka camların açılmasını engelleyen kilit aktif haldeyken sürücü kapısındaki düğmelerin çalışmaya devam edebilmesi. Tamam arkada oturan çocuk camı açamasın diye düğmeye basıp kilitliyorum çok güzel ama ben arabanın hakimi isem o düğme basılı olsa dahi benim kapımdaki cam açma düğmeleri çalışabilir olmalı :) ben o kilidi çocuk kullanamasın diye aktif ediyorum, kendim de kullanamayayım diye değil :)

- Anahtarsız sistemlerde motor stop edilip araçtan uzaklaşıldığında anahtar sürücüyle birlikte uzaklaşıyorsa kapıların kilitlenmesi. Bildiğim kadarıyla Renaultlar bu şekilde davranıyor. Madem anahtarsız sadece anahtar araca yaklaşltı diye kapı kilitleri açılabiliyorsa, aynı mantıkla araçtan uzaklaşınca da kilitlenmesi gayet mantıklı bence.

Bu saydıklarım rakip firmaların C hatta B segmentindeki araçlarında mevcut. Geri vitese takıldığında aynaların aşağı dönmesi, yine geri vitese takıldığında arka koltuklar boş ise  koltuk kafalıklarının aşağı inmesi, masaj özelliği olan koltuk gibi üst segment araçlarda olan şeyleri istemiyorum.
Sadece en dolu paketini aldığımız bir C segment arabada olmasının doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazdım. Bunları kullanmamış arkadaşlar için saydıklarım gereksiz gelebilir ve bunlar için para vermek istemeyebilir, aracın fiyatı boş yere yükselir diye de düşünebilir. Bu durumda da makul bir fiyatlandırma ile bunlar opsiyon listesine eklenir, isteyen alır isteyen almaz. Kaldı ki saydığım bu özelliklerin maliyetlerinin de çok yüksek olduğunu düşünmüyorum.

Size şu anda gereksiz gelse dahi inanın kullandıktan sonra araç içindeki yaşamınızı ne kadar rahat ve konforlu hale getirdiğini göreceksiniz.

Gerçi bunları daha arka davlumbaz koymaktan imtina eden bir firmadan bekliyorum ya, benimki de iş değil hani :)

Kalın sağlıcakla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Temmuz 24, 2014, 10:22:00 »
Selçuk

Ahmet abi şuda yeni yeniliklerden avensisde var Emergency Brake-light Signal (EBS) birde Auris ST'de var HB'de varmı bilmiyorum Türkiye'deki Auris ST'de de var corollada yok sanırım. Bu arada yanlış bilgi vermişim abi LKA radar cruise control değil şerit takip asistanı die geçiyor, radar cruise control ACC olarak geçiyor, Pre-Crash Safety (PCS) systemde var bu da şehir içi fren sistemi sanırım belli hızlarda araç kendi kendine fren yapıyor avensisde bu 4'ü mevcut EBS,LKA,ACC,PCS. Ahmet abi bide sana şunu sorayım avensisde HAC olmamasının sebebi elektronik park freninin aynı görevi görmesi midir ?

Avensisin son donanım şeklini incelemek isteyen olursa bu iki linkden bakabilir.
http://www.toyota-europe.com/new-cars/avensis/index.json#/publish/pageoverlayer_open/html=.compare-model-data/preserveContent=true/styleClass=compare-overlay-wrapper/pageName=Compare Avensis models

http://www.toyota-europe.com/new-cars/avensis/index.json#/publish/other_features_showall

| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY