Gönderen Konu: 2006 Corolla Hb Ön Konsoldan Gelen Birbirine Değen Bozuk Para Sesi  (Okunma sayısı 2673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba aracım 2006 Corolla Hb dizel araçla özellikle viteste bayır aşağı inerken ayağımı gazdan çektiğimde

2 bozuk paranın birbirine sürtündüğü gibi bir ses geliyor. 2 sene oldu arabayı alalı çok çok memnunum ama birtek şu

ses ciddi anlamda sinirimi bozuyor. Sizlerde bu şekilde sesle karşılaştınızmı karşılaştıysanız nasıl bir çözüm buldunuz.

Şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '06
  • 65 kere teşekkür etti
  • 89 kere teşekkür edildi
peki bu sorun vites boşta iken gaza basıp bıraktığınızda da yapıyor mu
1-Fiat Marea Liberty 1,6  2004
2-Opel Corsa Essentia 1,2 2011
3-Tofaş Şahin 1,6  2000  :)
4-Corolla 1,4 D-4D MMT 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Boştayken hiç denemedim. Yokuş aşağı inerken genelde viteste inerim yakıt tasarrufu sağlayabilmek için ama bu akşam deneyip tekrar paylaşırım.

Ve sanırım sürekli yapmıyorum ama yapmaya başladığı zaman beni çıldırtıyor gerçekten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
muhtemel ses gelebilecek yerler yağmur sensörünün kapağı, emniyet kemeri tokasıdır. ön göğüsten tamamen dolgun bir zırıltı sesi geliyorsa gevşemiş olabilir. öncelikle varsa yağmur sensörün kapağına tek parmağınızla hafifçe bastırmayı deneyin. yoksa/oradan olmadığına eminseniz bakıma gittiğiniz zaman serviste yol testi yaptırıp kaynağının bulunmasını sağlayabilirsiniz.