Gönderen Konu: LPG li Aurisçilere bi soru  (Okunma sayısı 2365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
LPG li Aurisçilere bi soru
« : Haziran 07, 2014, 12:49:35 »
Selamlar;2010 model 132 beygirlik motora zavoli lpg kit takılı bi auris satın aldım..Araçta motor arıza ışığı vs..yanmıyor,rölanti de titreme vs.de yok..
Ancak dikkatimi çeken şöyle bir durum var ki; benzinle aracı kullanırken motor ısındıktan sonra;benzinle kullanmaya devam ediyorum;ancak rölanti devrinde 1000 den 900 - 800 e doğru bi iniş-çıkış oluyor; motor stop falan etmiyor..Bu aracın çalışma karakteristiğindenmidir?yoksa başka bi sıkıntı olabilir mi??   
 Bİrde araç 2000 devirde  iken özellikle düşük viteslerde debriyaja basınca devirde 1000 devirlere doğru bir düşme oluyor...Aracın benden önceki sahibi LPG yi 21000 km de taktırmış yaklaşık 10 bin km dir LPG li  binmiş acaba sübaplarda vs..lerde sıkıntı yaşarmıyım?

Motor Euro 4 normlarına uygunmuş;LPG ye uyumlu diye aldım zaten ama bi kaç gündür takıntı yapıyorum ..başım ağrımaz inşallah..Birde motor da sübaplar Çelik mi? magnezyum mu? çok teknik bi soru belki ama bilen varsa yazarsa çok sevinirim..malum çeliklerle LPG de daha az sıkıntı çıkıyor..
eski corollacı yeni Hondacı

Toyota Club Türkiye

LPG li Aurisçilere bi soru
« : Haziran 07, 2014, 12:49:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG li Aurisçilere bi soru
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2014, 12:58:18 »
Benim aracım benzinli rölantide iniş çıkış olmuyor.2000 devirde debriyaja basınca da 1000 lere falan da düşmüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2014, 13:09:22 »
Selamlar;2010 model 132 beygirlik motora zavoli lpg kit takılı bi auris satın aldım..Araçta motor arıza ışığı vs..yanmıyor,rölanti de titreme vs.de yok..
Ancak dikkatimi çeken şöyle bir durum var ki; benzinle aracı kullanırken motor ısındıktan sonra;benzinle kullanmaya devam ediyorum;ancak rölanti devrinde 1000 den 900 - 800 e doğru bi iniş-çıkış oluyor; motor stop falan etmiyor..Bu aracın çalışma karakteristiğindenmidir?yoksa başka bi sıkıntı olabilir mi??   
 Bİrde araç 2000 devirde  iken özellikle düşük viteslerde debriyaja basınca devirde 1000 devirlere doğru bir düşme oluyor...Aracın benden önceki sahibi LPG yi 21000 km de taktırmış yaklaşık 10 bin km dir LPG li  binmiş acaba sübaplarda vs..lerde sıkıntı yaşarmıyım?

Motor Euro 4 normlarına uygunmuş;LPG ye uyumlu diye aldım zaten ama bi kaç gündür takıntı yapıyorum ..başım ağrımaz inşallah..Birde motor da sübaplar Çelik mi? magnezyum mu? çok teknik bi soru belki ama bilen varsa yazarsa çok sevinirim..malum çeliklerle LPG de daha az sıkıntı çıkıyor..

Lpg ayarlarınıza bir baktırın, ve bildiğiniz kaliteli yerden gaz alın. Bu kadar kısa sürede subaplarda sorun yaratacağını sanmam.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2014, 13:14:25 »
Bahsettiğiniz devir düşüklüğü sizin debriyaja basma hızınızla alakalı.. Yavaş bastığınız için baskı tam ayırmadan motora yük biniyor ve motor devri düşüyor. Aracınızı lpg den illa koruyacağım diyorsanız benzinle daha sık kullanın ve lpg yağlama kiti taktırın.

2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2014, 15:10:29 »
Debriyaj pedalına tam alışamadım zaten;önce ki aracıma göre daha yukarda kavrıyor... Zaten bu ara oldukça sık benzinle kullandım;ilk çalıştırmada motor sıcak bile olsa benzinle çalıştırıyorum; benden önce ki sahibi motor 35 dereceye gelince LPG ye geçecek şekilde ayarlandığını söyledi..
Birde  araba kısa süreliğine  stop edilip; tekrar çalıştırıldığında ve motor sıcaksa doğrudan LPG ile çalıştığını ;öyle ayarlattığını söyledi ama  benim içime sinmedi;ben her koşulda aracı ilk çalıştırmada benzinde çalıştırıp sonra lpg ye geçiriyorum...İlk fırsatta işletim sistemine bu şekilde ayar yaptırıcam..Bİrde ilk aracı satın aldığımda 150 liralık 97 OKTAN benzin aldım;bunun bi zararı olmaz sanırım..hem gaz hem benzini Shellden alıyorum..
eski corollacı yeni Hondacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2014, 00:17:24 »
Debriyaj pedalına tam alışamadım zaten;önce ki aracıma göre daha yukarda kavrıyor... Zaten bu ara oldukça sık benzinle kullandım;ilk çalıştırmada motor sıcak bile olsa benzinle çalıştırıyorum; benden önce ki sahibi motor 35 dereceye gelince LPG ye geçecek şekilde ayarlandığını söyledi..
Birde  araba kısa süreliğine  stop edilip; tekrar çalıştırıldığında ve motor sıcaksa doğrudan LPG ile çalıştığını ;öyle ayarlattığını söyledi ama  benim içime sinmedi;ben her koşulda aracı ilk çalıştırmada benzinde çalıştırıp sonra lpg ye geçiriyorum...İlk fırsatta işletim sistemine bu şekilde ayar yaptırıcam..Bİrde ilk aracı satın aldığımda 150 liralık 97 OKTAN benzin aldım;bunun bi zararı olmaz sanırım..hem gaz hem benzini Shellden alıyorum..

97 den birşey olmaz ancak siz 95 ile devam edin.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2014, 01:19:34 »
İlk mesajinizin lpg ile hic bi alakasi yok.   soguk motor otomatik jikle motor isinana kadar ust devir  motor normal isininca normal devir.   debriyaja basinca devir artar  cekince dusmeside normal.  nasil bastiginiza  baski balataya bagli bi durum. 

ikinci mesajinizdaki sorun ise sorun degil kullanici istegine gore yapilan bi ayarlama.  onceki sahibi direk lpg  istemis.  siz  normal istiyosunuz  normale ayarlatirsiniz olur biter.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.