Gönderen Konu: Devir göstergesi sorunu.  (Okunma sayısı 11361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Devir göstergesi sorunu.
« : Mayıs 28, 2014, 15:26:32 »
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta 93 corona aldım. 248.000 km de ve temiz. Hiçbir sıkıntı yok çok şükür şimdilik. Sadece devir saati çalışmıyor elektrikçi kilometreciye, kilometreci elektrikçiye gönderiyor, 2-3 defa böyle git gel yapıp vazgeçtim. Bu devir saatinin bir kablosu falan çıktı kanımca çünkü km ve göstergeler de problem yok. Bunu kendim kontrol yapabilmemin bir yolu var mıdır rica etsem bilen üstadlar anlatabilirler mi çok makbule geçecek.

Bir de hafta sonu Bursaya git gel yaptım. Klima yolun yarısında açıktı ve yakışını km. de 0,277 TL olarak ölçtüm. Bu araç için normal bir yakışmıdır.

Herkese teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Devir göstergesi sorunu.
« : Mayıs 28, 2014, 15:26:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ynt: Devir göstergesi sorunu.
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2014, 10:32:31 »
Kimse cevap vermedi ama ben yine de olayı ve nasıl çözdüğümü anlatayım, belki benim duruma düşenler olur.
Devir saati neden çalışmıyor diye araştırırken elektrikçinin biri direksiyon altındaki sigorta kutusunun kapağını açtı biraz oynadı ve oynarken araç çalışır haldeyken stop etti. Aracı çalıştırdık yine sigorta kutusuyla oynayınca yine stop etti. Elektrikçi hah dedi bu sigorta kutusu arızalı açacağız dağıtıp tekrar toplayacağız 200 TL olur kutuda arıza yoksa, arıza varsa yenisi 250 TL civarında toplamda 450-500 masrafın olur, belki kutu bile arızalıdır sen arabayı bırak git 2 gün sonra gel, yaptırmazsan yolda kalırsın dedi. Tabi ben inanmadım birine daha götürdüm o da şöyle bir baktı kutu açılıp dağıtılacak hafta içi getir bir gün sürer 200-300 TL. tutar kutuda arıza yoksa dedi. Tamam getiririm bekle dedim oradan da ayrıldım. Eve o halde götürdüm sigorta kutusunu yerinden oynamasın diye sabitledim. 1 hafta sonra tekrar başka bir elektrikçiye götürdüm. 20 yaşlarında bir genç baktı, oradan bir sigortayı çıkarttı, yerine yenisini taktı, tamam abi sıkıntı yok halloldu borcun 15 TL. dedi. :)) Bahşişle beraber 25 TL. verdim. Kutuyu sağa sola aşağı yukarı oynattım stop etme yok. Devir göstergesi de çalışıyor.
Yani arkadaşlar harbiden ustaların hepsi için demiyorum ama büyük çoğunluğu için diyorum samimiyetlerine inanmıyorum. Şunu öğrendim, kaporta boya işi falan değilse ve Eğer bir usta arabayı bırak 2 gün sonra gel al diyorsa koşarak kaçacaksın oradan, büyük bir kazık seni bekliyor emin ol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2014, 11:03:02 »
Geçmiş olsun Selçuk bey sorununuz gözümüzden kaçmış ancak konuyu görsek bile aracı görmeden yapılacak hiçbir yorumun sorununuza çare olabileceğini düşünmüyorum.

"Arabayı bırak, 2 gün sonra gel al" cümlesi farazi bir cümle, sizin de bu cümleyi herkese mal etmek için söylemediğinizi düşünüyorum zira örnek olarak motor revizyonu yapılacak bir aracın başında sürekli bekleyebilecek az kullanıcı olacağını düşünüyorum.

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2014, 14:09:10 »
Tabi ki Ufuk Bey herkes için söylemiyorum ama bir sigorta değişecek yani o kadarcık bir şey, yani ben elektrikden az bişi anlasam kendim yapacağım. Hiç sigortaya falan doğru düzgün bakmadan kutu açılacak dağıtılıp toplanacak falan demeleri gerçekten sinir bozucu. Ama tabi ki 5 parmağın 5 i bir değildir. Güvendiğim usta söylese araba kalması gerekir diye bırakırım yani.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2014, 14:27:09 »
Tabi ki Ufuk Bey herkes için söylemiyorum ama bir sigorta değişecek yani o kadarcık bir şey, yani ben elektrikden az bişi anlasam kendim yapacağım. Hiç sigortaya falan doğru düzgün bakmadan kutu açılacak dağıtılıp toplanacak falan demeleri gerçekten sinir bozucu. Ama tabi ki 5 parmağın 5 i bir değildir. Güvendiğim usta söylese araba kalması gerekir diye bırakırım yani.

Zaten o 200-300 lira diyen usta sorunu tam anlamadığından, tespit etmeden o fiyatı çekmiştir :) dürüst biri olsa "şu an tespit edemedik, bırakın aracı size telefon ile bilgisini verelim" derdi.