Gönderen Konu: Ae101 Kaporta Boya Onarım  (Okunma sayısı 31747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 45000
  • Kan Grubu: A+
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
Ynt: Ae101 Kaporta Boya Onarım
« Yanıtla #40 : Haziran 04, 2014, 23:20:02 »
Ben o kadar fiyat tutmaz diyordum ama :D söylediğin rakamları buluyorum, bende şaşırdım bu ne masraftır arkadaş dedim kendi kendime :D . Neyse uzun soluklu binmeyi nasip eder inşallah ALLAH'ım.

Boyacıyla anlaşıyorsun ve sana şu paraya yaparım diyor fakat işe başlayınca masraf alıp başını gidiyor. Fakat en güzeli araba son haliyle kapının önüne çektiğin zaman anlarsın.

Sıfır kilometre bi arabayla gezerken kimse sana bakmıyor. Artık herkezde araba var fakat bu yaşta bu temizlikte bi arabayla gezerken çok kişi ikinci bi defa bakmak için kafasını çeviriyor, bence de en güzeli bu.
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Haziran 04, 2014, 23:20:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '95
  • Kilometre: 999
  • Kan Grubu: 0-
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Haziran 05, 2014, 09:05:29 »
Allah kaza bela vermesin Mehmet, guzel gidiyor.

Sisler ilgimi cekti dikkatlice inceleyince "made in china" yazisi ilgimi sona erdirdi.

Passat B4 ve Golf 4 icin Hella mercek sisler var ebat olarak da daha uygun gibi gorunuyor, bence incelemelisin.

Amin inşallah abicim :) .

Sis konusunda elentraların ki oluyormuş ama deponun çıkarttığı var 100 tl tanesi dediler. Dedim şimdilik bu kadar masraf sonrasın o kadar para vermeyelim :D bunları aldım. Söylediğin sisleri inceledim ama hella olarak bulamadım çakmalar var hep :) ve fiyatlar yine uçmuş .

Kolay gelsin mehmet bey, tuzlu ama tatlı bir calışma oluyor Belli. Arabanın alt korumasını değiştşrdiniz mi ilk resim dağılmış gibi sonra güzel toplamışlar.  Aydınlatırsanz cok faydalı olur :)

:) biraz tuzlu oluyor ama sonucu çok merak ediyorum neler olacak :) . Alt koruma değiştirilmedi, sadece vidalama işlemi ile düzenlendi :) .

Boyacıyla anlaşıyorsun ve sana şu paraya yaparım diyor fakat işe başlayınca masraf alıp başını gidiyor. Fakat en güzeli araba son haliyle kapının önüne çektiğin zaman anlarsın.

Sıfır kilometre bi arabayla gezerken kimse sana bakmıyor. Artık herkezde araba var fakat bu yaşta bu temizlikte bi arabayla gezerken çok kişi ikinci bi defa bakmak için kafasını çeviriyor, bence de en güzeli bu.

Kesinlikle öyle abi :) eski arabalar çok diri durunca insan 2013 corollaya bakacağına 95 model corollaya bakıyor :) . Ki bi abimizin bmw e30 aracı baştan aşağıya toplamıştı, her gittiğimiz yerde ilgi odağı oluyordu ACD abimde bilir :) . Sonuç olarak yeni arabadan ise böyle bir arabaya temiz şekilde binmek çok daha zevkli oluyor. Sen şuan o zevki yaşıyorsun abi :), inşallah ALLAH nasip ederse bende yaşayacağım.

Bmwnin bir kaç fotoğrafı.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 05, 2014, 09:55:40

Arkadaşlar ps de amatörce bir kaç renk yaptım :) sizce orjinal mi kalmalı yoksa gun metal gibi mi, Gold yapmaya çalıştım ama olmadı :D .

http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 332000
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Haziran 05, 2014, 12:26:18 »
ouuu şöyle bir baktımda kesinlikle orjinal rengi kalsın nasip olursa jant alacagız zaten kardeşim ::) 
♠  A.C.D.ᵀᴴᴱ'ᴼᴿᴵᴳᴵNAᴸ ♠  Back In Town! 
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz. (Hz. Muhammed)
Haklı olduğunda mücadeleden korkma! Bilesin atın iyisine Doru, Yiğidin iyisine DELİ derler...
Forum Profili Tam Olmayan Üyelere Cevap Verilmeyecektir !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 600000
  • 161 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Haziran 05, 2014, 12:36:33 »
maşallah baktıkça insanın içi gidiyor güzel günlerde binmeyi nasip eder allah kazasız belasız inş şu bituselfi nerden bulabilirim ???
2004 corolla sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Haziran 05, 2014, 12:46:31 »
ouuu şöyle bir baktımda kesinlikle orjinal rengi kalsın nasip olursa jant alacagız zaten kardeşim ::) 

Ah şeytan yok mu :D , gun metal diyorum ama sonra da orjinal rengini çok seviyorum :D . İlerleyen günlerde bi te37 gideri olacak gibi :D .

maşallah baktıkça insanın içi gidiyor güzel günlerde binmeyi nasip eder allah kazasız belasız inş şu bituselfi nerden bulabilirim ???

Teşekkürler :)  Amin inşallah . Bituself inşaat malzemeleri satanlarda bulabilirsiniz, su yalıtımı diyerek.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 332000
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Haziran 05, 2014, 12:50:53 »
inşallah kardeşim 37siz hep bir yanımız eksik olacak ::)
♠  A.C.D.ᵀᴴᴱ'ᴼᴿᴵᴳᴵNAᴸ ♠  Back In Town! 
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz. (Hz. Muhammed)
Haklı olduğunda mücadeleden korkma! Bilesin atın iyisine Doru, Yiğidin iyisine DELİ derler...
Forum Profili Tam Olmayan Üyelere Cevap Verilmeyecektir !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Haziran 05, 2014, 12:58:59 »
Ama örnek görmemiz lazım :D ofsetlisi çok kötüydü ya .

te37 ne renk olacak :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 45000
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Haziran 08, 2014, 23:45:39 »
Yeni fotoğraflar bekliyoruz Mehmet...
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Haziran 09, 2014, 00:36:56 »
Sari çok dikkat çeker tam spor olur ama agir olsun dersen gunmetal
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 140000
  • 836 kere teşekkür etti
  • 834 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Haziran 09, 2014, 01:31:02 »
Çok zevkli ve bir o kadar da meşakatli bir iş.
Bu özveriyle istediğiniz sonucu alacağınızdan şüphe yok, istisnai efsanelerden biri olacak.

Jantları değiştirme düşünceniz var mı bilmiyorum fakat profil fotoğrafınızın küçük hali bile, aracınıza o jantları ne kadar yakıştığını gösteriyordu. Bence jantları değiştirmeden devam edin.

Altıma imzamı atarım.

Sanayiye girildiği zaman "Olmuşken hepsi olsun" düşüncesiyle cepten çıkan rakamın haddi hesabı yok.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 57000
  • Kan Grubu: B+
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Haziran 09, 2014, 02:44:52 »
Kesinlikle metal renk olsun. Revizyon belli etmeli. Cafcaflı renkleri doğan şahinde görüyoruz. Efsane ise ağır araba.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Haziran 09, 2014, 09:26:30 »
Yeni fotoğraflar bekliyoruz Mehmet...

Hafta sonu sınavlarından dolayı tüm işleri bıraktım :) araç perşembe günü boyandı cuma pastası yapıldı, cumartesi pazarda arabanın siyah kısımları boyandı, ve jantları orjinal renginden boyattırdım, Sadece cuma günü çektiğim fotoğraflar var şuan onları yayınlıyorum :) . İnşallah araba çok güzel olmaya başlıyor.

Sari çok dikkat çeker tam spor olur ama agir olsun dersen gunmetal

:) Ae101 için yine orjinal renk bıraktım, belki ilerleyen zamanlarda farklı jantlarla farklı renkler deneme düşüncem var

Çok zevkli ve bir o kadar da meşakatli bir iş.
Bu özveriyle istediğiniz sonucu alacağınızdan şüphe yok, istisnai efsanelerden biri olacak.

Jantları değiştirme düşünceniz var mı bilmiyorum fakat profil fotoğrafınızın küçük hali bile, aracınıza o jantları ne kadar yakıştığını gösteriyordu. Bence jantları değiştirmeden devam edin.
Altıma imzamı atarım.

Sanayiye girildiği zaman "Olmuşken hepsi olsun" düşüncesiyle cepten çıkan rakamın haddi hesabı yok.

Evet dediğin gibi :) orjinal rengini bıraktım jantların.  Kesinlikle öyle ben şu fiyattan çıkarım dedim ama 500 tl fazlasıyla çıkıyorum :) .Paçalıklar, bitüself, sis farları, jant boyama, hep bunlar + işler :) ki daha neler var.

Kesinlikle metal renk olsun. Revizyon belli etmeli. Cafcaflı renkleri doğan şahinde görüyoruz. Efsane ise ağır araba.

Metalden kasıtın orjinal rengi mi bilmiyorum :) ama orjinal rengi bıraktım abicim . Gun Metal bazı arabalara baktımda içime sinmedi.

Kapıdaki siyah kısımlarıda boyatıyorum olmuşken tam olsun :P

Bu arada çok amatörce oldu galiba :D davlumbaz içine de bitüself yaptım, araştırmalarıma göre, ses konusunda iyi oluyormuş titreşimi azalttığı için, araç boyadan çıksın içeriden arka çamurluklarada yapacağım koltukları söküp.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 210000
  • Kan Grubu: B-
  • 6 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Haziran 09, 2014, 21:29:21 »
Vay be Mehmet! Efsane, harbi efsane olmuş. Maşallah :)
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
'98 Toyota Corolla 1.6 XLi Gümüş Gri (2008-2014) (Satıldı)'05 Honda Civic LS Füme (2014-2015) (Satıldı)
'94 Mercedes Benz C180 Elegance Siyah (2015-2018) (Satıldı)
Now / '08 Megane 1.5 dCi AT Plat. Gri (2018-.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Haziran 10, 2014, 08:57:01 »
Vay be Mehmet! Efsane, harbi efsane olmuş. Maşallah :)
Teşekkürler murat :), inşallah çıkınca da  uzun süre mutlu oluruz.

Evvvveeeeet arkadaşlar sona yaklaştık araç boyandı jantlar boyandı ve araba sonunda yere bastı :), bugün kaportacıda ve toplanıyor, yarın akşam inşallah alacağım, boyacıda ön arka tamponları boyuyor, inşallah ön tamponu istediğim gibi boyayabilirse hayalim gerçekleşecek :) ... Bir kaç fotoğraf ile devam ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Haziran 11, 2014, 10:19:19 »
Ahanda sona geliyoruz :D , tamponun siyah kısmı boyanacak bu akşam inşallah alacağım arabayı zorla :D

Bu arada kapılara yaptığım bitüself panzotları takmadığım halde harika bir tokluk oluşturmuş şaşırdım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 383 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Haziran 11, 2014, 15:27:19 »
abi tamponu istediğin gibi yaptırabilmişin ;) :alkis: yalnız arka plaka yerine takılan reflektörün açılıp temizlenmesi lazım gibi geldi bana biraz eski ve kararmış gibi durduyo
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 35
  • Kan Grubu: B+
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Haziran 11, 2014, 15:40:29 »
10 numara olmuş abi aracın.kazasız belasız :)
2o11 toyota™ corolla 1.6 Comfort Extra (Tüplü 35.ooo km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Haziran 11, 2014, 15:56:21 »
abi tamponu istediğin gibi yaptırabilmişin ;) :alkis: yalnız arka plaka yerine takılan reflektörün açılıp temizlenmesi lazım gibi geldi bana biraz eski ve kararmış gibi durduyo

Aynen öyle yasin :), açılıp temizlenmesi gerek içinde siyah siyah tozlar var , daaa :) açmak için cesaret yok kırılır diye . Tampon çok şükür gayet iyi oldu :) bundan sonra kollamak gerekiyor sadece.

10 numara olmuş abi aracın.kazasız belasız :)

TEşekkürler cantekin :) 2011 den kalan bir hayalimi gerçekleştirmeye çalışıyorum :).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Hyundai Elantra
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 19000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Haziran 11, 2014, 16:47:38 »
Yanından nasıl gözüküyor bilmiyorum ama işçilik çok güzel duruyor. Boya sanki fildişi rengi gibi ve harika gözüküyor. Hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Haziran 11, 2014, 17:41:45 »
Yanından nasıl gözüküyor bilmiyorum ama işçilik çok güzel duruyor. Boya sanki fildişi rengi gibi ve harika gözüküyor. Hayırlı uğurlu olsun.

Yanındanda gayet güzel :) boyacım saolsun enver abi harika işçiliği var . Boya toyota 040 kodu. Orjinali yani. Teşekkür ederim :)

Etiketler: ae101 boya onarım bitüself tampon usdm