Gönderen Konu: Kumho lastik nasıl?  (Okunma sayısı 30867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür edildi
Kumho lastik nasıl?
« : Mayıs 02, 2014, 00:03:45 »
Arkadaşlar merhaba. Yarın kısmetse aracımın jant ve lastikleri değiştiricem. 18 inc jant takıcam.  Lastik olarak fiyatı uygun olduğu için kumho düşünüyorum. Kumho nasıldır yol tutuşu performansı nasıldır bilgi verirseniz sevinirim. Bu arada aracım yeni kasa auris. Şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Kumho lastik nasıl?
« : Mayıs 02, 2014, 00:03:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
Ynt: Kumho lastik nasıl?
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2014, 00:16:26 »
lastik markası olarak degilde lastik modeli olarak sölerseniz yardımcı olurum.kumho ecowing kullanıyorum kh27.ne taktırıcaksınız.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 02, 2014, 00:26:39
birde ebat yazarsanız iyi olur
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2014, 00:31:50 »
Kumhoyu bilmiyorum,ancak bugün aracıma good year efficient grip performans lastiği takdırdım,lastik çok yumuşak ve sessiz,fiatı da makul etiket değerlerini incelemenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2014, 00:43:33 »
lastik markası olarak degilde lastik modeli olarak sölerseniz yardımcı olurum.kumho ecowing kullanıyorum kh27.ne taktırıcaksınız.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 02, 2014, 00:26:39
birde ebat yazarsanız iyi olur

Kumhonun modelleri hakkında bilgim yok o yüzden birşey diyemiyorum. Peki siz kendi lastiklerinizden memnun musunuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2014, 00:47:10 »
18 inch jant ha... 17 inch jant lastiklerin fiyatları uçukken 18 inch jantınkiler nasıldır acaba
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2014, 00:51:25 »
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp?from=browse

http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/unsere-reifen/pkw/yaz.html?tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprofil%5D=KH27&tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprefix%5D=Ecowing%20ES01&cHash=f216f863ac

bunlar goodyear ile kumhonun benim ebatlarıma göre etiketi.gerçekten oldukça yumuşak lastik.yanak korumalı.michel kadar hassas degil ama çok güzel bir yumuşaklıgı var.araba sanki yeni amortisör takılmış gibi.içerde tık yok.sessizligi çok güzel.yol tutma olayı oldukça iyi.ıslkdada kurudada etiketi tutuyor sıkıntısı yok.frenlemeside çok iyi.güzel saklanırsa kolay kolay sertleşmicek bir lastik.nazar degmesin 3senesi var gibi gözüküyor net
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2014, 00:53:05 »
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp?from=browse

http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/unsere-reifen/pkw/yaz.html?tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprofil%5D=KH27&tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprefix%5D=Ecowing%20ES01&cHash=f216f863ac

bunlar goodyear ile kumhonun benim ebatlarıma göre etiketi.gerçekten oldukça yumuşak lastik.yanak korumalı.michel kadar hassas degil ama çok güzel bir yumuşaklıgı var.araba sanki yeni amortisör takılmış gibi.içerde tık yok.sessizligi çok güzel.yol tutma olayı oldukça iyi.ıslkdada kurudada etiketi tutuyor sıkıntısı yok.frenlemeside çok iyi.güzel saklanırsa kolay kolay sertleşmicek bir lastik.nazar degmesin 3senesi var gibi gözüküyor net

Ogün abim,

18 inch Jant diyor arkadaşımız  :tamam: Bu yazdığın modellerde 18 inchlik yok.  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2014, 00:56:30 »
Bir şey daha sorucam. Kumhoyla goodyear arasında çok fiyat farkı var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2014, 00:56:56 »
biliyorum murat abi.ilk sordum lastik markasından ziyade model belirtmeniz mümkün diye belli bir modelim yok dedi.sizinkilerden memnunmusunuz deyincede açıklayıcı olsun diye böle yaptım bende.yoksa kh27 de 18 yok.büyük ihtimalle ku31 e bakacak yada xl lara bakacak gibi ama adını koyamayınca arkadaşımız birşey diyemedim.ebatta vermedi yazarsanız iyi olur dedim..

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 02, 2014, 00:58:54
mustafa bey ebatlarınızı bilmiyorum aracınız hakkında bilgimde yok enson sorunuza cvp vermek zor.ebatlara göre fiyatlar degişiyor.aracınız lpgli ise ama bir depo parası farkeder kesin.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2014, 00:59:03 »
18 inc 40 yanak olacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Mayıs 02, 2014, 01:05:33 »
Goodyearda EfficientGrip olarak 255/40R18 modeli var fiyatı 855-919 TL cik :) Vay anasını E/C grubu bir lastik hemde :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2014, 01:12:47 »
Goodyearda EfficientGrip olarak 255/40R18 modeli var fiyatı 855-919 TL cik :) Vay anasını E/C grubu bir lastik hemde :argh:

:D :D murat abi bunu hep anlatmak istedim ama olmadı bi türlü marka model önemli degil ebat ne o önemli asıl ama anlatamadım bunu bi.her ebatta aynı etiketi yakalamak çok zor..
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2014, 01:15:34 »
Bu arada Goodyear fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/images/1Nisan2014TarihliGoodyearGuncelFiyatListesi.pdf

Birde 40 yanak 18 inch goodyear da bu model var fiyatları daha iyi gibi hemde EU lastik değerleri daha güzel

Eagle F1 Asymmetric 2
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '12
  • 106 kere teşekkür etti
  • 142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 02, 2014, 03:46:17 »
Petlasada bir bakın derim. aynı serinin 205 50 16 ebatlarını kullanıyorum memnunum

http://www.petlas.com.tr/tr/etiketx.php?i=5492&l=8

http://www.petlas.com.tr/tr/etiketx.php?i=5686&l=8

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mayıs 02, 2014, 08:59:43 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim . Birazdan gidicem lastikçiye orda pazarlığa göre bi karar vericem artık  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 05, 2014, 10:29:20 »
2000 km'lik  205 55 16 KUMHO ECSTA SPT KU31  yorumlarım.

Öncelikle yaklaşık 3 hafta önce 4 adet lastiği 500 TL Peşin'e aldım. 2014 12. hafta üretim.

Aracım 2010 Auris valvematic.
Hız limitlerine uymaya gayret etmekle birlikte aracı sportif kullanmayı da severim. Emniyet sınırı dahilinde virajlara hızlı girebilirim.
Zaman zaman ve şehir içinde çukurlu bozuk yollarda araç kullanabilirim. Sürekli slick asfaltta değilim. Yılda 2-3 kez uzun yola giderim.

Şehir içi Performansı: Lastikler karakteri gereği sert hamurlu ve yanakları kalın. Dolayısıyla şehir içinde (yolları bozuk Çankaya gibi yerlerde) 32 psi olan lastik basıncını 30-31'e düşürmek mantıklıdır.
Öyle üzerinde takır tukur zıplatan bir lastik değil, eski lastiklerim Turanza ER300'den daha konforlu.
Sert viraj dönüşlerinde aracı yolda tutuyor ve savrulmuyor. Çok dik ( %12 den fazla) eğimli ve pürüssüz asfaltta çok ani kalkışlarda kısa süreli patinaja düşme eğilimi var. Fakat kendisini topluyor ve tutunuyor.
Yağmurlu pürüssüz asfaltta sert frenlemede abs açabiliyor ama kızaklamaya düşmüyor ve yine tutunuyor. Su tahliyesi gayet iyi, suya girdiğinizde yüzmüyor, tutunabiliyor.

Şehir dışı performansı: 33 PSI ve 30 C ortalama sıcaklıkta.
Bir defa bu lastik kesinlikle bir 'SICAK İKLİM' lastiği. Isındığında gerçek performansı ortaya çıkıyor. Isındığında en kaliteli sportif lastiklerden geri kalmaz, güvenlik hissi , yol tutuşu çok iyi.
Öyle aşırı sesli bir lastik değil. Fısır fısır pamukların üzerinde gidiyormuş hissi veren konfor lastiklerinden de değil. BU sportif bir lastik, güvenli bir lastik. Öyle çukura düşünce balon yaptı, kaldırıma çıkarken yanağı kesildi patladı diye nazik davranmanızı gerektirecek bir lastik değil. Türkiye şartlarında konfordan biraz ödün vererek, güvenli ve keyifle virajlara girmek istiyorsanız , bir lastiğe 200-250 TL arası para vermek yerine 4 lastiği 500-600 TL ye alayım istiyorsanız , ANTALYA gibi sıcak yerlerde yaşıyorsanız kesinlikle tercih edin. Soğuk yerlerde (Kars-Erzurum) yaşıyorsanız daha yumuşak hamurlu lastikler öneririm.
Benim gibi ANKARA 'da yaşıyorsanız, bu lastiği MAYIS-EKİM dönemi dışında kullanmayın ve KASIM başında kışlık lastikelre geçiş yapın. Çünkü lastiğin karakteri sıcaklık düşünce kötüleşiyor. Isındığında mükemmele yakın bir sportif lastik diyebilirim.

Bu lastiği kullandığım dönem boyunca her 10.000 KM de yorumlarımı yazmaya çalışacağım.

born to ride