Gönderen Konu: Toyota Celica Tavsiye  (Okunma sayısı 14781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Celica Tavsiye
« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2014, 18:47:51 »
Kötü haber kardeşim Suriye Lazkiye kentinde. Ki ben de her ne kadar 2001 den bu yana Türk vatandaşı olsamda lazkiyeliyim.
1.6 lar çok hırpalanmış diye bir kaide kesinlikle yok.O tarz sürücülerin eline şahin de versen drift yapmaya kalkarlar.Aracın motor durumuna baktıktan sonra lifte kaldırım bakmak lazım.Mesela rot başları ve denge çubukları ne durumda.Şasede eğilme varmı KAYNAK vr mı eksoz araba ile ilgili çok veriyi saklar.Eksoz  borularu çokkaynaklı ise bu araba alınmaz demektir.Bu bize aracın bilinçsiz kullanıldığını gösterir.Unutmamak lazım Ralli sürücüleri bile çok fazla eksoz parçalamaz.İlginç gelebilir ama öyle.Kasislere bizim sarıkız gibi yaklaşan sürücü alttakımları bozar.rot başlarına ve amortisörlerin kaportaya bağladığı noktalara dikkat.Kaputu aç tekerin tam sütne gelen noktada ki bağlatılara bak orada çatlak var mı ? gibi şeyler işte
Yakıt konusunda şöyle söyleyim GÜL'ü seven gidip babasından ister.atarında dırdırına bakmaz  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 Celica istiyorsan katlancaksın ki gerçelkte sanıldığı kadar yakmaz.Yok Aslan isiyorum diyorsan yemini vereceksin.Sanırım net oldu yakıt konusu :)
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2014, 18:47:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 30, 2014, 20:50:30 »
Abi aracı bilmediğim için birşey yazamayacagim ama İstanbul da ben kendi araciminda bakımını güvenle yaptırdığım yer var. Maslak sanayide TEM oto servis. Forumdan ufuk sönmez ile irtibata geçerseniz :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Celica
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '92
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 30, 2014, 22:48:07 »
Kötü haber kardeşim Suriye Lazkiye kentinde. Ki ben de her ne kadar 2001 den bu yana Türk vatandaşı olsamda lazkiyeliyim.
1.6 lar çok hırpalanmış diye bir kaide kesinlikle yok.O tarz sürücülerin eline şahin de versen drift yapmaya kalkarlar.Aracın motor durumuna baktıktan sonra lifte kaldırım bakmak lazım.Mesela rot başları ve denge çubukları ne durumda.Şasede eğilme varmı KAYNAK vr mı eksoz araba ile ilgili çok veriyi saklar.Eksoz  borularu çokkaynaklı ise bu araba alınmaz demektir.Bu bize aracın bilinçsiz kullanıldığını gösterir.Unutmamak lazım Ralli sürücüleri bile çok fazla eksoz parçalamaz.İlginç gelebilir ama öyle.Kasislere bizim sarıkız gibi yaklaşan sürücü alttakımları bozar.rot başlarına ve amortisörlerin kaportaya bağladığı noktalara dikkat.Kaputu aç tekerin tam sütne gelen noktada ki bağlatılara bak orada çatlak var mı ? gibi şeyler işte
Yakıt konusunda şöyle söyleyim GÜL'ü seven gidip babasından ister.atarında dırdırına bakmaz  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 Celica istiyorsan katlancaksın ki gerçelkte sanıldığı kadar yakmaz.Yok Aslan isiyorum diyorsan yemini vereceksin.Sanırım net oldu yakıt konusu :)

tühhh  :argh: mehmet abi gerçekten söyledikleriniz çok yardımcı oluyor. bu söylediklerinize özellikle dikkat edicem. İlke beyin dediği yerle bir irtibata geçeyim olmadı eğer işlerinde iyiseler oraya götürür bu dediklerinizi teker teker söyler baktırırım arabaya. bu arada bugün istanbulla konustum araç sahibinden araç hakkında bilgiler aldım. anladıgım kadarıyla arabanın sağ ön arka camurlugunda boya var ve işlem görmüş ama değişen yok dediğine göre. ama kapıda da olabilir hatırlamıom tam dio. bide araç 3 yıldır bende. bende kaza yok diyor ama tramer kaydında 2012 son kaza var arada kaldım. bi hiç içinde taaa istanbullara gitmekde istemiom  :olu:

Mesaj Birleştirildi: Nisan 30, 2014, 22:51:45
Abi aracı bilmediğim için birşey yazamayacagim ama İstanbul da ben kendi araciminda bakımını güvenle yaptırdığım yer var. Maslak sanayide TEM oto servis. Forumdan ufuk sönmez ile irtibata geçerseniz :)
sağol dostum şu istanbul işi kesinleşsin orayla bi konuşcam. forumdan baska bi forumdaşta tavsiye etti orayı.  :tamam:
VAZGEÇMEDİĞİN SÜRECE YENİLMİŞ SAYILMAZSIN !!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Nisan 30, 2014, 23:34:06 »
Celica özel bir araçtır alırken acele etme

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 30, 2014, 23:47:18 »
tamamdır  :alkis:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 01, 2014, 00:32:25
Celica özel bir araçtır alırken acele etme
mehmet bey son birşey daha. 1992 1.6 sti ler turbolu mu?? bir bilginiz var mı acaba ?? :huh:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 01, 2014, 23:42:39
up up up :D  :D  :D  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Mayıs 02, 2014, 15:36:16 »
İlgilendiğin aracın fabrika verileri için internetten araştırma yapabilirsin.
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=3133    bu linke bir bak. Bildiğim kadarı ile bu araç turbo değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mayıs 02, 2014, 18:45:44 »
bu siteye bende baktım daha önce. bende turbo olmadığını biliodum ama bi arkadaşım turbo var falan deyince bir bilene danışayım dedim  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Mayıs 02, 2014, 20:33:24 »
Bazı celica modellerinde evet turbo var ama bildiğim kadarı ile bu modelde turbo yok.Bizimkinde vardı.Toprak yolda üstüne tanımam :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mayıs 02, 2014, 22:48:57 »
Öncelikle S.a birçok araca bindim ve 2005 son jenerasyon 190 Hp 1.8 VVT-i Celicaya bindiğim tadı hiç bir araçta alamadım. Bana göre bir efsanedir türkiyede yeni modeli GT 86 Yı yapmışlar ... Tamamen zevk aracıdır aracı alan kişi yakıtı düşünmemelidir. Kıbrısta oldukça vardır orda bindim uzun bir süre ama malesef türkiyede yeni kasa celica hiç rastlamadım görmedimde :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 04, 2014, 00:15:11 »
Bazı celica modellerinde evet turbo var ama bildiğim kadarı ile bu modelde turbo yok.Bizimkinde vardı.Toprak yolda üstüne tanımam :)
Yapmayın mehmet hocam demeyin böyle toprak yolda sürmenin tadı başka falan  :P saka bi yana bugün bi tane 2.0 a bakmaya gittim celica ya bidaha aşık oldum. hele içine oturunca kendimden gectim. nasıl bir alcaklıktır o bir arabadaki. tam bir spor araba  :alkis: iyice inceledim ama almadım. ama söz allahın izniyle söyle kafama göre bi tane bulayım toprak yola gidip sunroofu acıp sürücem hocam  :alkis: ;)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2014, 00:22:44
Öncelikle selamün aleyküm  birçok araca bindim ve 2005 son jenerasyon 190 Hp 1.8 VVT-i Celicaya bindiğim tadı hiç bir araçta alamadım. Bana göre bir efsanedir türkiyede yeni modeli GT 86 Yı yapmışlar ... Tamamen zevk aracıdır aracı alan kişi yakıtı düşünmemelidir. Kıbrısta oldukça vardır orda bindim uzun bir süre ama malesef türkiyede yeni kasa celica hiç rastlamadım görmedimde :(
odstum bu ülkede zaten güzel olan herşey haram. ben şahşi olarak 90 kasayı daha çok seviyorum ya da 70 kasada cok güzel  ::) bana kalsa   2.0 ya da 2.2 alırım ama birazda realist olmak lazım. en azındn şimdilik 2.0 bir arabayı çok kaldırabileceğimi düşünmüom  |-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Fourth generation / Toyota Celica
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 262000
  • Model Yılı: <'90
  • 16 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Mayıs 14, 2014, 02:33:05 »
86 model Toyota Celica 2.0 GT sahibiyim. Şimdi biz aracı aldığımızda ciddi bir sorunu yoktu aslında. 5-6 sene garajdan garaja dolaştığı için motorda bir takım sıkıntılar baş gösterdi. Rölantide sıkıntı yapıyordu, elektrik aksamını tekrar elden geçirdik falan filan ama şuan durumu çok çok iyi maşallah'ı var. ECU'dan kaynaklanan sorun varmış ve bunu Toyota servisine giderek Japonya'dan parça siparişi vermemizle hallettik. Parçasını bulmak istiyorsanız servis size yardımcı oluyor. Ama Bursa'da Toyota Celica'nın kaç çeşidi, hangi yıl modeli var pek bilmiyorum. 86'lardan sadece 2 tane var Türkiye'de biri bende diğeride Antalya'da yarı hurda.

Kullanması zevklidir, benzini bir içmesi vardır ki maşallahtır. Koleksiyon niteliğinde bir değeri vardır. Açılıp kapanan o meraklı afacan gibi duran farlarıda çok hoştur. Orjinal parçalarla modifiye etmeside ayrı bir zevktir. Celica, Latince adı olan ''kutsal'' tüm değerleri taşır.
1986 Toyota Celica 2.0 GT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 26, 2014, 13:42:12 »
86 model Toyota Celica 2.0 GT sahibiyim. Şimdi biz aracı aldığımızda ciddi bir sorunu yoktu aslında. 5-6 sene garajdan garaja dolaştığı için motorda bir takım sıkıntılar baş gösterdi. Rölantide sıkıntı yapıyordu, elektrik aksamını tekrar elden geçirdik falan filan ama şuan durumu çok çok iyi maşallah'ı var. ECU'dan kaynaklanan sorun varmış ve bunu Toyota servisine giderek Japonya'dan parça siparişi vermemizle hallettik. Parçasını bulmak istiyorsanız servis size yardımcı oluyor. Ama Bursa'da Toyota Celica'nın kaç çeşidi, hangi yıl modeli var pek bilmiyorum. 86'lardan sadece 2 tane var Türkiye'de biri bende diğeride Antalya'da yarı hurda.

Kullanması zevklidir, benzini bir içmesi vardır ki maşallahtır. Koleksiyon niteliğinde bir değeri vardır. Açılıp kapanan o meraklı afacan gibi duran farlarıda çok hoştur. Orjinal parçalarla modifiye etmeside ayrı bir zevktir. Celica, Latince adı olan ''kutsal'' tüm değerleri taşır.

çok güzel yazmışsın dostum. bende 92 sti arıom kendime bi tane kırmızı ama kafama göre bitane bulamadım. bursa'da 2 tane var int.te. bitanesini gittim gördüm bn zaten ama 2.0dı. su an 2.0 zor bana  :blink: digeride cok yukardan ucuo cok bana göre. beklıom sımdi iste bitane kırmızı 92 sti. sende bursa'da yasıon galıba. belli bi ustan var mı arabayı gosterdıgın surekli ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Mayıs 26, 2014, 17:22:10 »
Size bir önerim var.Kasa ve altyapısı sağlam bir celica bulursanız alın ve sıfır motor getirtin ondan sonra 20 yıl binin ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mayıs 26, 2014, 21:01:13 »

çok güzel yazmışsın dostum. bende 92 sti arıom kendime bi tane kırmızı ama kafama göre bitane bulamadım. bursa'da 2 tane var int.te. bitanesini gittim gördüm bn zaten ama 2.0dı. su an 2.0 zor bana  :blink: digeride cok yukardan ucuo cok bana göre. beklıom sımdi iste bitane kırmızı 92 sti. sende bursa'da yasıon galıba. belli bi ustan var mı arabayı gosterdıgın surekli ;)

92 STi aynen bende Panayır da ve bir yerde daha gördüm birisi beyazdı sanırım. 2.0 zaten Türkiye standartlarında her gün dolaşabileceğiniz bir motor tipi değil, ben bile haftasonundan haftasonuna rahatça dolaşabiliyorum.  :D

Bursa'daki Toyota servisi bu konuda çok yardımcı oldu bana, parça eksiklikleri olsun motorla ilgili bir sorun olsun hep servisle irtibata geçmişizdir.

Size bir önerim var.Kasa ve altyapısı sağlam bir celica bulursanız alın ve sıfır motor getirtin ondan sonra 20 yıl binin ...

Yurt dışından birisi JDM sayfasında paylaşım yapmıştı. 1989 veya 1990 Toyota Celica'da, Toyota GT 86'nın motoru vardı. Oldukça hoş oluyor, eski Toyota Celica'ların kasaları çok güçlü zaten ve farklı bir motora adaptasyon için çok sıkıntı yaratmıyormuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 26, 2014, 21:24:19 »
4A-FE'li bir AT190 alinip ileride gerekli modifikasyonlar ile 7A-FE'ye cevirilebilir, onemli olan temiz bir AT190 bulmak gerisi kolay :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mayıs 27, 2014, 13:53:51 »
Aslında en iisi dediğiniz gibi ama hep araya maddiyat giriyo hocam :wacko: ama kafama göre bi araç bulayım daha sonra bu projeye girişilebilir  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 27, 2014, 13:56:45
92 STi aynen bende Panayır da ve bir yerde daha gördüm birisi beyazdı sanırım. 2.0 zaten Türkiye standartlarında her gün dolaşabileceğiniz bir motor tipi değil, ben bile haftasonundan haftasonuna rahatça dolaşabiliyorum.  :D

Bursa'daki Toyota servisi bu konuda çok yardımcı oldu bana, parça eksiklikleri olsun motorla ilgili bir sorun olsun hep servisle irtibata geçmişizdir.

Yurt dışından birisi JDM sayfasında paylaşım yapmıştı. 1989 veya 1990 Toyota Celica'da, Toyota GT 86'nın motoru vardı. Oldukça hoş oluyor, eski Toyota Celica'ların kasaları çok güçlü zaten ve farklı bir motora adaptasyon için çok sıkıntı yaratmıyormuş.

aynen ondan bahsediom bnde  :D bide ankarayolu uzerinde arabayatağından once yolun yanında kırmızı bi spor araba var modelini bi cıkartamadım ama onada bitiom ben  :) peki parçalar nasıl fiyat olarak falan serviste ??

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 27, 2014, 14:09:25
4A-FE'li bir AT190 alinip ileride gerekli modifikasyonlar ile 7A-FE'ye cevirilebilir, onemli olan temiz bir AT190 bulmak gerisi kolay :)
ufuk hocam zaten istanbuldan alırsam göstermek için sizi bulucam  zaten:alkis:
simdi bu benim ilk aracım olacak ondan öyle büyük işlere giremem simdilik ama ilerde özellikle kredi borcunu falan bitirince olabilir  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mayıs 28, 2014, 00:04:08 »

Bende ST162, 3S-GE motor var. Aklımda 7A-FE'ye çevirmek yok ama meraktan soruyorum, mümkünmüdür acaba? :D

@Ebu özin
Vallah benim parça sıkıntıları öyle çok büyük maddiyatlar gerektirecek şeyler değildi. Camlar değişti komple Toyota sevisinde, zamanında ne kadar ödediğimizi hatırlamıyorum malasef. Zaten onlar size eksik veya zarar görmüş parçaları söylüyorlar sonra Japonya'dan fiyat alıp size gösteriyorlar. Uygunsa fiyatlandırma kargo ile birlikte en fazla 3 ay sonra elinizde oluyor, bizim camlar sanırım 1 ay da geldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mayıs 28, 2014, 00:50:56 »
Bende ST162, 3S-FE motor var. Aklımda 7A-FE'ye çevirmek yok ama meraktan soruyorum, mümkünmüdür acaba? :D

@Ebu özin
Vallah benim parça sıkıntıları öyle çok büyük maddiyatlar gerektirecek şeyler değildi. Camlar değişti komple Toyota sevisinde, zamanında ne kadar ödediğimizi hatırlamıyorum malasef. Zaten onlar size eksik veya zarar görmüş parçaları söylüyorlar sonra Japonya'dan fiyat alıp size gösteriyorlar. Uygunsa fiyatlandırma kargo ile birlikte en fazla 3 ay sonra elinizde oluyor, bizim camlar sanırım 1 ay da geldi.
bakalım ii bitane buldum gibi bi kaç güne kokusu çıkar :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Haziran 06, 2014, 10:55:23 »
benimde bir toyota CELİCA m var  artık :-[
(resim eklicem ama beceremedim arkadaşlar bir türlü  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Haziran 06, 2014, 15:00:26 »
Hemen mesaj at yardımcı olalım :)

Mesaj yazarken sol altta Ekler ve diğer seçenekler  diye bir yazı var oraya tıkla sonra
göza yazan yere tıkla ve dosyayı seç resmi yani
sonra normal kaydet var oraya tıkla  ve tamamdır
hadi bakalım