Gönderen Konu: 2011 Auris katlanır ayna ve ön farlarla ilgili  (Okunma sayısı 2878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • "İnanç Zaferin Anahtarıdır"
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
2011 Auris katlanır ayna ve ön farlarla ilgili
« : Nisan 15, 2014, 11:00:18 »
Selamlar,
2011 Model 1.33 comfortline  toyota auris sahibiyim.  Bu araçlarda araç içine bindiğiniz zaman düğme ile otomatik açılan aynalar aracı stop edip indiğiniz zaman kumanda ile arabayı kitlediğinizde kendiliğinden kapanmazmı.  Yoksa araçtan ineceğimiz zaman kendimiz düğmeye basarak mı kapatmamız lazım.

Soru 2: Gündüzleri bazen yanlışlıkla farları açtıysa yine arabayı park ettiğimde bazen farları kapatmayı unuttuğum oluyor. Yine arabayı stop ettiğimiz zaman farların kendiliğinden otomatik kapanması mümkün değilmi. Aracı aldığımda araçta zenon bağlıydı acaba bağlantısından dolayımı böyle. Yoksa sıfır olanlardada aynı sorun varmı.
"Kontrolsüz güç güç değildir.."

Toyota Club Türkiye

2011 Auris katlanır ayna ve ön farlarla ilgili
« : Nisan 15, 2014, 11:00:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 12 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 Auris katlanır ayna ve ön farlarla ilgili
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2014, 12:00:24 »
Merhabalar ;
Katlanabilir ayna için malesef yapacak birşey yok düğmesiyle kapattıktan sonra kitlemeniz gerekecek benim 2010 aurisimde durum böyle ; hatta camlar içinde aynı şey geçerli merkezi arabayı stop edip kilitledikten sonrada camlar kendiliğinden kapanmıyor malesef |-\   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2014, 13:51:19 »
Katlanır aynalar içinde camlar içinde serviste modül var .

2 . Sorunuz ise maalesef dediğiniz gibi farlar açık ise araç söndüğünde kapanmıyor .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • SÜLEYMAN
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 53000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2015, 02:11:12 »
forumda bi abimiz camları ve aynaları kumandaya bağlamayı başarmıştı araştır kardeşim
2012 AURİS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2015, 21:13:30 »
farların otomatik kapanmaması araç tekrar çalıştırıldığında ilk anda gelebilecek yüksek bir akımla ampulün patlamaması için bir önlem sanırım, farları kapatmak yerine sesli ikaz veriyor, yine de farlar açık unutup gittiğinizde ve akü kritik seviyeye düştüğünde kapatıyormuş diye okudum bir forumda.
Hamleler ve karşı hamleler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 4100
  • Model Yılı: '18
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2015, 15:02:51 »
Valla bende 2012 Auris var kritik seviyede kapatma felan yapmadı. Akü bitmiş akşama kadar. Kaldık tabii yolda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2017, 00:10:09 »
evet konuyu hortlatıyorum:

2011 auriste farlar arabayı kilitlediğinizde bile tamamen açık kalıyor.

yok japonlarda %90 böyleymiş falan hikaye, ben şirketteki diğer japonlara da baktım en azından parklara düşüyor. kısa ampüller boşuna yanmıyor. hatta sürücü kapısını açınca tamamen farları kapatan modeller de çok fazla. ya da kontağı çekince farlar tamamen sönüyor. yaris'te parklara düşüren teknoloji sanki çok mu karışık da auris'e koyulmamış? yaris japon değil mi? kritik seviyeye düşünce kapanması mı? güldürmeyin lütfen. toyotada(auriste) bu tip ortalama teknolojiler ne gezer?

farların kapanmamasının farların ömrüne katkı sağladığı da doğru değil, araya koyarsın bir röle, marş sırasında farlar söner, amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. ayrıca marş üzerinde geçen akımı düşürmek için yapıldığını söyleyen olmuş; yahu araç marşa bastığında bütün akım marştan geçer mi hiç? arabada o kadar röle ne işe yarar?

araba kullanmaya yeni başlayan eşim bu nedenle 1 kez akü bitirdi yolda kaldık.

daha önce 6 farklı araca sahip oldum, 2004 yılından beri her gün araba kullanıyorum, sanırım 280 bin kmye yakın yol yaptım. 4 defa yolda kaldım, 3ü toyota ile oldu. ben böyle saçmalık görmedim.

japon az yapar öz yapar gibi ne amaca hizmet ettiği belli olmayan lafların kimseye faydası yok. bu kadar basit konuda bile toyotayı övmek toyota kullanıcılarına zarar veriyor. toyotanın beceremediği işlerde becerememişsin demezsek ancak kendimizi kandırırız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2018, 21:40:48 »
Bu konuda Halil Bey'e tamamen katılıyorum. Toyota'da bazı tabularını yıksın artık yeter.

Foruma yeni üyeyim bu modülü yapan kimdir İsim, servis verebilecek var mı ?
Belki bugün değil ama inşaAllah bir gün.