Gönderen Konu: 215/55/17 Avensise Yaz lastiği tavsiyeler?  (Okunma sayısı 26771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Ynt: 215/55/17 Avensise Yaz lastiği tavsiyeler?
« Yanıtla #40 : Nisan 15, 2014, 13:25:02 »
web sitesini çok önemsemeyin, orda olmayan ebatlar da olabiliyor. Bayileri arayıp sorun bence.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 15, 2014, 13:25:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 15, 2014, 13:26:45 »
3 lastik arfasında kaldım şimdi seçenekler 3 e indi

Ecsta SPT  KU31
http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/lastikler.html?tx_bdokumhoreifen_pi1[profil]=KU31&tx_bdokumhoreifen_pi1[prefix]=Ecsta%20SPT&cHash=cd2b0811e8

Lassa impetus revo
http://www.lastikcim.com.tr/Lassa-Impetus-Revo-21555R17-94W,PR-558.html

good year excellence

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Excellence-21555R17-94W
,PR-1200.html
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 15, 2014, 13:40:07 »
Ben cok lassaci degilim o yizden lassaya bakmadim ama linkler incelendiginde verdiginiz olculerde kumhonun daha iyi oldugu ortaya cikiyor zaten fiyat olarak uygun bir yer bulup taktirabilitsiniz gonul rahatligiyla..kumho kendini cok geliştirdi memnun kalcaginizi dusunuyorum
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #43 : Nisan 15, 2014, 14:12:49 »
Ben cok lassaci degilim o yizden lassaya bakmadim ama linkler incelendiginde verdiginiz olculerde kumhonun daha iyi oldugu ortaya cikiyor zaten fiyat olarak uygun bir yer bulup taktirabilitsiniz gonul rahatligiyla..kumho kendini cok geliştirdi memnun kalcaginizi dusunuyorum

hocam kumho lassa dan bence iyi değildir her yönden biye düşünüyorum bu arada ses olarak 72 db, good year ise 69 db ne yapsam bilemedim kumho uzun vadede sıkıntı çıkarır mı bilemiyorum gü
güvenemiyorum yani
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Nisan 15, 2014, 14:47:18 »
Amacim markacilik değil asla yeni nesil kumhoda kullandim suandada kullaniyorum lassada kullandım goodyearda kullandım. Paylaştığınız lastikleri  etiketlerinede bakin ve paylasin birlikte bakalım. Ben bu 3 lastikte kotu demedim zaten.goodyearda kendini ispatlamis bir marka sonucta.ama her marka her lastikte basarili diye bir kavram yok.michel alpin yeni serisi bunun en guzel örneği. Eski desen alpinler cok daha iyi.para sizin istediginiz lastigi alırsınız ama on yargısız degerlendirirseniz sizin icin daha verimli olur.kumho yeni nesil lastigin rakibi goodyear ve michel serisidir.size sole diyim ankaradaki enson kalan kumho ecowing lastiklerden birini aldim ben.ciddi bir ilerle kaydettiler hemde bayaga ciddi.ben taktirirken yanimda mercedes e350 ku31 taktiriyordu.bir lastigin suresini saklama kosullari belirler en cok sahsi görüşüm. Iyi saklanmadiktan sonra en kral lastiği alin gene tam verim alamazsiniz.umarim kendiniz icin en dogru lastigi secersiniz.lassayi kesin gecer kumho ondan eminim kesinlikle ama goodyearda kumhoda iyi lastik tercih sizin
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Nisan 15, 2014, 14:48:06 »
hocam kumho lassa dan bence iyi değildir her yönden biye düşünüyorum bu arada ses olarak 72 db, good year ise 69 db ne yapsam bilemedim kumho uzun vadede sıkıntı çıkarır mı bilemiyorum gü
güvenemiyorum yani

Ogün'ünde dediği gibi Kumho'yu deneyebilirsiniz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Nisan 15, 2014, 14:51:38 »
21 nisanda ankara bulusmasi var gelebilirseniz h biz seviniriz hemde kumholari yakindan gormus olursunuz iki aracimizda kumho var.kararinizi ona gore verirsiniz.bir tur atar araci zorlariz..lutfen yanlis anlamayin bende isterim goodyear kullanmak ama benim okadar vercek param yoktu kumho aldim.simdide iyiki almisim diyorum nekadar arastirarak aldigimida yazdim kumho ecowing basliginda.karar sizin ama param varsa lassanin fiyati nedir bilmiyorum goodyear yada kumho alirim o 3alternatif arasindan

Mesaj Birleştirildi: Nisan 15, 2014, 16:34:57
Conti veya hankookda bakılabilir
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Nisan 15, 2014, 17:21:32 »
Ogün hocam,

Bende KUMHO aldım vede memnunum. Alırken şöyle düşündüm, 2 Kumho bedeli 1 GoodYear bedeli. Yolların durumu belli, dedim her yer çukur yok teli koptu yok bilmem nesi bişi oldu, bir daha alırım dedim. 10 yıl Goodyear Binsem 5 yılda bir lastikleri yeni Kumho ile yenilerim daha iyi diye düşündüm. Eski aracımda orjinalde Kumho vardı inanın çok rahattı, Michelin taktırdım daha sonralarında Kumho yu kullandımsa Michelinleri 2-3 yılda bir değiştirmek zorunda kaldım. Micehlinler bizim yollara göre çok yumuşak kalıyorlar bana göre.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Nisan 15, 2014, 17:30:03 »
Ogün hocam,

Bende KUMHO aldım vede memnunum. Alırken şöyle düşündüm, 2 Kumho bedeli 1 GoodYear bedeli. Yolların durumu belli, dedim her yer çukur yok teli koptu yok bilmem nesi bişi oldu, bir daha alırım dedim. 10 yıl Goodyear Binsem 5 yılda bir lastikleri yeni Kumho ile yenilerim daha iyi diye düşündüm. Eski aracımda orjinalde Kumho vardı inanın çok rahattı, Michelin taktırdım daha sonralarında Kumho yu kullandımsa Michelinleri 2-3 yılda bir değiştirmek zorunda kaldım. Micehlinler bizim yollara göre çok yumuşak kalıyorlar bana göre.

Dediklerinize katılıyorum. Benim eski aracımda Michelin energy saver vardı, çok yumuşaktı, çok patladı her yeri yama olmuştu.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #49 : Nisan 15, 2014, 17:38:14 »
21 nisanda ankara bulusmasi var gelebilirseniz h biz seviniriz hemde kumholari yakindan gormus olursunuz iki aracimizda kumho var.kararinizi ona gore verirsiniz.bir tur atar araci zorlariz..lutfen yanlis anlamayin bende isterim goodyear kullanmak ama benim okadar vercek param yoktu kumho aldim.simdide iyiki almisim diyorum nekadar arastirarak aldigimida yazdim kumho ecowing basliginda.karar sizin ama param varsa lassanin fiyati nedir bilmiyorum goodyear yada kumho alirim o 3alternatif arasindan

Mesaj Birleştirildi: Nisan 15, 2014, 16:34:57
Conti veya hankookda bakılabilir
hocam boludayım gelmem çok zor isterdim aslında bakalım kumhoya da ısınmaya başladım bi fiyat alalımda lastikçilerden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Nisan 15, 2014, 17:42:46 »
katılırmısınız bilmiyorum ama birde eskisi kadar uzun ömürlü kullanılan lastik kalmadı zaten.hem fonksiyonlarını korucak hemde uzun ömürlü olcak?10sene kullanılan tek lastik tanıdım o da bridgestone..o da zaten 4 sene sonra fonksiyonun yitiriyor kullanmak için kullanıyorsun lastigi.tabi bunlar şahsi düşüncem.er300 leri 8 sene kullandım nasıl kullandıgımı bir ben bilirim yani.birde şahsım adına konuşuyorum ortalama 90-bilemedin bazen 100km hız yapıyorum ralliye katılmıyorumki goodyear falan alayım bu hızlarda araç zaten istedigim zaman duruyor.ani gelişen olaylarda bile duruyor.uzun yolda bile 100 e sabitleyip gidiyorum zaten.bana gereksiz kalıyor açıkcası o markalar.hankook iyi geliştirdi kendini diye düşünüyorum ama o da fiyatlarda şişkin herhalde.geriye orta sınıf lastikte en iyi ihtimal kumho arkasındanda petlası starmaxx ı getiriyor.genede üst sınıf lastik isteyen tabi parasına kıyıp alabilir.tercih meselesi

Mesaj Birleştirildi: Nisan 15, 2014, 17:50:13
saglık olsun kısmet belki diger buluşmalara o zaman.ama size şöle diyim üstündağ lastik yazın google resmi sitesi çıkıcak karşınıza.kumhonun ithalatçısı o firma.dilediginiz soruyu sorun çok anlayışlılar.ben ilk aradıgımda açık açık dedim kore malı oldugunuz için hakkınızda böle böle konuşuluyor diye tek tek açıkladılar bana.sorabilirsiniz içiniz ısınmassada almassınız.müşteri sizsiniz nasılsa.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #51 : Nisan 15, 2014, 19:03:44 »
katılırmısınız bilmiyorum ama birde eskisi kadar uzun ömürlü kullanılan lastik kalmadı zaten.hem fonksiyonlarını korucak hemde uzun ömürlü olcak?10sene kullanılan tek lastik tanıdım o da bridgestone..o da zaten 4 sene sonra fonksiyonun yitiriyor kullanmak için kullanıyorsun lastigi.tabi bunlar şahsi düşüncem.er300 leri 8 sene kullandım nasıl kullandıgımı bir ben bilirim yani.birde şahsım adına konuşuyorum ortalama 90-bilemedin bazen 100km hız yapıyorum ralliye katılmıyorumki goodyear falan alayım bu hızlarda araç zaten istedigim zaman duruyor.ani gelişen olaylarda bile duruyor.uzun yolda bile 100 e sabitleyip gidiyorum zaten.bana gereksiz kalıyor açıkcası o markalar.hankook iyi geliştirdi kendini diye düşünüyorum ama o da fiyatlarda şişkin herhalde.geriye orta sınıf lastikte en iyi ihtimal kumho arkasındanda petlası starmaxx ı getiriyor.genede üst sınıf lastik isteyen tabi parasına kıyıp alabilir.tercih meselesi

Mesaj Birleştirildi: Nisan 15, 2014, 17:50:13
saglık olsun kısmet belki diger buluşmalara o zaman.ama size şöle diyim üstündağ lastik yazın google resmi sitesi çıkıcak karşınıza.kumhonun ithalatçısı o firma.dilediginiz soruyu sorun çok anlayışlılar.ben ilk aradıgımda açık açık dedim kore malı oldugunuz için hakkınızda böle böle konuşuluyor diye tek tek açıkladılar bana.sorabilirsiniz içiniz ısınmassada almassınız.müşteri sizsiniz nasılsa.

bakalım hocam kumhoya içim ısındı aslında dediğiniz siteyede baktım bayaa ayrıntılı anlatmışlar her şeyi.Souçta alacağım lastiğin yağmurda frenleme sınıfı A
Daha ne olsun 8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Nisan 15, 2014, 19:14:22 »
o yüzden dedim etiketleri paylaşın birlikte bakalım diye size :) seçtiginiz kumhonun degerleri iyi gerçekten kötü degil.şahsi görüşüm olarak düşünüp taşındıktan sonra kumho seçecek olursanız lastiginize dikkateder hor kullanmassanız çok memnun olcagınızı söliyebilirim.gene aklınıza birşey takılırsa yazarsınız.diger goodyear ile arasındaki 3db farkada bakmayın hissetmiceksiniz bile o farkı.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #53 : Nisan 15, 2014, 19:51:05 »
3 lastik arfasında kaldım şimdi seçenekler 3 e indi

Ecsta SPT  KU31
http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/tr/lastikler.html?tx_bdokumhoreifen_pi1[profil]=KU31&tx_bdokumhoreifen_pi1[prefix]=Ecsta%20SPT&cHash=cd2b0811e8

Lassa impetus revo
http://www.lastikcim.com.tr/Lassa-Impetus-Revo-21555R17-94W,PR-558.html

good year excellence

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Excellence-21555R17-94W
,PR-1200.html

Ali hocam verdiğin lastiklerin değerleri

Kumho Ku31              C A 73
Lassa Revo                E C 71
Goodyear Excellence C C 69
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Nisan 15, 2014, 20:06:37 »
rakamsal olarakda çözmüş olduk sanırım sorunu.şimdiden hangi markayı seçerseniz seçin umarım sizi üzmez ve paranızın karşılıgını verir.aklınıza gene takılan olursa sorabilirsiniz elimizden geldikçe yardımcı oluruz.aldıgınız zamanda ne aldıgınızı paylaşırsanız bizde bilgilenmiş oluruz
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #55 : Nisan 15, 2014, 20:12:37 »
rakamsal olarakda çözmüş olduk sanırım sorunu.şimdiden hangi markayı seçerseniz seçin umarım sizi üzmez ve paranızın karşılıgını verir.aklınıza gene takılan olursa sorabilirsiniz elimizden geldikçe yardımcı oluruz.aldıgınız zamanda ne aldıgınızı paylaşırsanız bizde bilgilenmiş oluruz

tabiki alınca inceleme yaparım teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #56 : Nisan 15, 2014, 20:24:18 »
Ali hocam daha öncede demiştim , hangi lastik olursa olsun mutlaka tazeliğine imalat tarihine dikkat et  :tamam: Kazasız belasız hayırlı yolculuklar.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Nisan 21, 2014, 23:58:23 »
Ya neden 3 markaya takılı kaldınız anlamadım?
Ben bu sefer Nokian 'ı deneyeceğim. 350-370 tl arasında fiyatları var ve çok iyi lastik olduğu söyleniyor. 1 ay sonra taktıracağım.GoodYear, Dunlop ve Michelin kullanmış biri olarak (genelde Michelin aldım) bu sefer farklı marka denemek istiyorum. Goodyear ve Dunlop'u 1'er kere aldım ancak hiç memnun kalmadım. Bu aldığım cinsten de kaynaklanmış olabilir. Lastikler sert idi. Michelin de de çok farklı bir yumuşaklık yoktu.
O yüzden bu sefer Nokian diyorum.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #58 : Nisan 22, 2014, 10:23:32 »
Ya neden 3 markaya takılı kaldınız anlamadım?
Ben bu sefer Nokian 'ı deneyeceğim. 350-370 tl arasında fiyatları var ve çok iyi lastik olduğu söyleniyor. 1 ay sonra taktıracağım.GoodYear, Dunlop ve Michelin kullanmış biri olarak (genelde Michelin aldım) bu sefer farklı marka denemek istiyorum. Goodyear ve Dunlop'u 1'er kere aldım ancak hiç memnun kalmadım. Bu aldığım cinsten de kaynaklanmış olabilir. Lastikler sert idi. Michelin de de çok farklı bir yumuşaklık yoktu.
O yüzden bu sefer Nokian diyorum.

hocam f/p en iyisi kumho olduğu söyleniyor değerleri de çok iyi ama sıkıntı var benim ebatta nereye baktıysam stok yok :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Nisan 22, 2014, 13:10:53 »
Ustundag lastik yazin arama motorunuza ithalatcilari o firma..bi arayıp konusun istiyorsaniz belki yardımcı olabilirler bir bayiye gonderirler felan..ben aradigimda lastik almadan once ilgilenmislerdi..
2002 corolla sol vvt-i