Gönderen Konu: MERCEDES C180 AMG ve INSIGNIA  (Okunma sayısı 17827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
Ynt: MERCEDES C180 AMG ve INSIGNIA
« Yanıtla #40 : Mart 28, 2014, 14:34:41 »
Adem bey 2009 yılında Türkiye'de satışa sunulan insignia geçenlerde makyajlandı ilk satışa çıktıkdan sonra başka makyaj operasyonu oldumu, resimdeki güncel versiyondan önce makyaj bilgisine pek ulaşamadım ? Birde sizde katalog bulunuyormu opelin sitesinde makyajlının katologları var bana 2010-2011-2012 modellerin katologları lazım link versenizde olur download edebilirm.

| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 28, 2014, 14:34:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 28, 2014, 14:48:39 »
evet haklısınız, hem yakıt açısından önde hemde bakım maliyeti...AMAAAAA ya donanım ne olacak ??? 1.4 T 'lerde COSMO donanım seçeneği yok. evet, insignianın en boşunda bile  17 inc aliminyum jantlar, cd mp3 çalar, far sensörü, yağmur sensörü falan var.  ama 18 jant, otomatik yanan uzun farlar, bi -xenon farlar, hafızalı koltuklar, hafızalı aynalar, araç içi hareket sensörleri vs. vs. vs.  yok abi yok.. edition elegance kullanan biri insigniadan hiç keyif almayabilir. bu araç ne böyle diyebilir. ama cosmoyu test ediyorsa bir insan, mümkün değil beğenmemesi. çok ciddi fark var. çok ciddi..

saydıklarınızın çoğu (alaşım jant, bi-xenon afl, sunroof vb.) opsiyonel olarak alınabiliyor. ilanların çoğunda mevcut. tabi alınabilen donanımların yanında, alınamayanlar da vardır fakat olmazsa olmaz kategorisine birçoğu girmez.

bu söylediklerim makyajsız insignia için geçerli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 31, 2014, 08:33:52 »
insignia baba arabadır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Mart 31, 2014, 10:38:30 »
yeni insignia'nın bir bayide fiyatını sordum. ellerinde 2013 model 1.6 lt 170 hp edition elegance kalmıştı (manuel). liste fiyatı 83 bin tl olan aracı 70 bin tl ye veriyoruz dediler. şubat-mart-nisan aylarında ciddi indirimler yakalanabiliyor.

takıldığım nokta şu ki, bahsettiğim aracın yakıt tüketimi verilerinde şehir içi 7.5 lt/100 km yazıyordu. inanasım gelmedi, test etmeye fırsat bulunca dikkat edeceğim bu hususa.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 31, 2014, 10:41:56 »
Insignia  12 lt altina dusmez kullanmadim ama benim 1.6 corolla haftada hic kullanmadigim bile oluyor garajda yatiyor 8.5 yakiyor surekli kullanan hocamda var 9.9 yakiyor
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Mart 31, 2014, 10:53:43 »
Insignia  12 lt altina dusmez kullanmadim ama benim 1.6 corolla haftada hic kullanmadigim bile oluyor garajda yatiyor 8.5 yakiyor surekli kullanan hocamda var 9.9 yakiyor

kullanıma göre değişir. aynı corolla bizde var, ortalamanın 8 lt/100 km olduğunu hiç görmedim. 6 lt/100 km civarına düşürmek zor değil. 8.5 lt/100 km şehir içi değeriniz ise doğaldır, zaten fabrika verisi 9 lt/100 km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mart 31, 2014, 13:43:59 »
yeni insignia'nın bir bayide fiyatını sordum. ellerinde 2013 model 1.6 lt 170 hp edition elegance kalmıştı (manuel). liste fiyatı 83 bin tl olan aracı 70 bin tl ye veriyoruz dediler. şubat-mart-nisan aylarında ciddi indirimler yakalanabiliyor.

takıldığım nokta şu ki, bahsettiğim aracın yakıt tüketimi verilerinde şehir içi 7.5 lt/100 km yazıyordu. inanasım gelmedi, test etmeye fırsat bulunca dikkat edeceğim bu hususa.
kasa makyajlandıktan, ve motor güncellendikten sonra, süspansiyon sertliği  ve motor teknolojisi oldukça değişmiş, eskisine oranla az yakacağını düşünüyorum, ben test sürecinde yakıta bakmadım, 14-15 litrelerdeydi ortalama, malum test aracı olduğu için sıkıştırıyor herkes.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kimi zaman mutlulukta taraf tutar.
  • Kilometre: 62000
  • Model Yılı: '10
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mart 31, 2014, 22:39:38 »
Adem bey 2009 yılında Türkiye'de satışa sunulan insignia geçenlerde makyajlandı ilk satışa çıktıkdan sonra başka makyaj operasyonu oldumu, resimdeki güncel versiyondan önce makyaj bilgisine pek ulaşamadım ? Birde sizde katalog bulunuyormu opelin sitesinde makyajlının katologları var bana 2010-2011-2012 modellerin katologları lazım link versenizde olur download edebilirm.

fotoğraftaki insignia ilk makyajlı modeldir. öncesinde makyaj görmedi, kasa değiştirmedi. malesef katalog yok bende de ..

saydıklarınızın çoğu (alaşım jant, bi-xenon afl, sunroof vb.) opsiyonel olarak alınabiliyor. ilanların çoğunda mevcut. tabi alınabilen donanımların yanında, alınamayanlar da vardır fakat olmazsa olmaz kategorisine birçoğu girmez.

bu söylediklerim makyajsız insignia için geçerli.

elektrikli ve hafızalı koltuk + ayna seçeneğini alamıyorsunuz, opsiyon seçeneği yok... AFL alamıyorsunuz!!.(yazılımları tamamen farklı, deneyen arkadaşımız çok. diğer forumlarda araştırırsanız görürsünüz. elektronik arıza ışığı yakıyor ve araç kendini koruma altına alıyor çalışmıyor.)  bunu yetkili serviste defalarca denediler ve sonuç hüsran... sadece xenon alabiliyorsunuz edition elegance'da. ayrıca edition elegance pakette still paket almaya kalkarsanız ona göre aksesuar ekleniyor, cosmo da still paket daha farklı daha kapsamlı, fiyatları da ona göre tabi. biri 2500 civarı diğeri 4000 küsur....piano black ahşap kaplama seçeneğiniz yok. herşey bir kenara.. siz bunları  opsiyonel olarak almaya kalkarsanız, 1.6 edition elegance için opsiyon ücretlerini bir listelerseniz neden cosmoda ısrar ettiğimi anlarsınız :)

zaten bu çok doğal bir pazarlama taktiğidir sizde takdir edersiniz..

7,5 litreyi yakalamanız mümkün değil türkiyenin hangi şehrinde olursanız olun :) 9 litreden aşağıya yakmaz manuel 170 hp insignia
benim ki 180'lik eski versiyon motor. 10.7 fabrika verisi var şehir içi... o veriyi de yakalamak oldukça güç... hatta çoğu zaman imkansıza yakın. opel de güzel indirimler yakalanabiliyor söylediğiniz gibi..

kasa makyajlandıktan, ve motor güncellendikten sonra, süspansiyon sertliği  ve motor teknolojisi oldukça değişmiş, eskisine oranla az yakacağını düşünüyorum, ben test sürecinde yakıta bakmadım, 14-15 litrelerdeydi ortalama, malum test aracı olduğu için sıkıştırıyor herkes.

haklısınız, makyaj gerçekten çok etkili olmuş FAKAT, 1.6 turbo 205 hp versiyonu var bu makyajlıların. türkiyeye gelecekmi bilmiyorum bekleyip göreceğiz, onlar iyi bir satış grafiği yakalayabilir düşüncesindeyim... yakıt konusunda 170 lik makyajlılar 180liklerden 100 km'de 2 litre civarında daha az yakıyor. yeni insignialarında 9-10 litre altında yakacağını düşünmüyorum.
Mercedes-Benz C180 BlueEffc. AMG - 1.6cc Komp. 156HP | 250 Tork..
Kia Sorento X-Force EX Premium     - 2.5cc CRDI   170HP | 400 Tork..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mart 31, 2014, 22:52:55 »
kullanıma göre değişir. aynı corolla bizde var, ortalamanın 8 lt/100 km olduğunu hiç görmedim. 6 lt/100 km civarına düşürmek zor değil. 8.5 lt/100 km şehir içi değeriniz ise doğaldır, zaten fabrika verisi 9 lt/100 km.
8.5 9 arası seyrediyo sehir ici istanbulda çok az kullaniyoruz araba genelde yatiyo ama ben kullandigimda biraz seri suruyorum firliyo ortalamalar :)
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE