Gönderen Konu: MERCEDES C180 AMG ve INSIGNIA  (Okunma sayısı 17822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '09
  • 15 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: MERCEDES C180 AMG ve INSIGNIA
« Yanıtla #20 : Mart 27, 2014, 17:56:28 »
fotoğraftaki araçlarla kıyaslanırsa kesinlikle insignia... yeni c'lerle kıyaslamaya kalkarsak insignia madara olur. :)

aynen , yeni C çok iddialı.Tamamen küçük S.
Camry 3.5

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 27, 2014, 17:56:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '14
  • 18 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 27, 2014, 19:32:02 »
180 hp lik flexride cosmo yu sürmek kusura bakmayin ama o sekmedeki hiçbir araçta yok hele birde araç 4x4 versiyon ise...
15 yaş genç olup veletler olmasa bi çılgınlık yapıp kesin alırım
ama şu an bizi ne corolla ne de avensis kesiyor. verso ya devam
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 27, 2014, 19:32:30 »
C alıcak olan varsa eğer  kesinlikle 1.8 almalılar 1.6 komp. lar  gerçek merso değil 
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kimi zaman mutlulukta taraf tutar.
  • Kilometre: 62000
  • Model Yılı: '10
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mart 27, 2014, 23:26:14 »
Adem bey ben size İnsignia'nın donanımları hakkında soru sormak istiyorum. En boşdan en dolu donanımları sıralayabilirmisiniz ? İlandaki araç en dolusu diye geçiyormuş ilanda öyle yazıyor. Mesela her cosma donanımda deri koltuk yok bazılarında var veya navigasyon içinde durum aynı.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2010-station-wagon-full-plusfull-essiz-donanim-daha-dolusu-yok-158462867/detay

Merhaba,

İnsignia donanımı, boştan doluya;

Edition <  ELEGANCE EDITION < SPORT ( bu çok farklı bir araç piyasada çok bulunmaz donanımı değişiklik gösterir geneli flexiride şasilidir )
ve full paket olan COSMO....  buna birde ek olarak cosmo + Still paket seçeneği bulunmaktadır.

Cosmo 'da navigasyon, turn push sistemi ve deri koltuk standart değildir. peki ne vardır cosmo da??...
YARI DERİ KOLTUKLAR.. 2 hafızalı ve elektrikli koltuk ve aynalar. 6 hoparlörlü Cd çalar, Otomatik yanan UZUN FARLAR! 8 Airbag, sis farı, 18 inc aliminyum jantlar. elektrikli katlanır aynalar, yağmur sensörü , far sensörü, park sensörü, ESP, elektrikli park freni vs. vs.

bu ilandaki araç opsiyon öğeler içermekte... benim aracımda da bulunan DVD Navi 900 + Turn Push sistemi bu araçta mevcut, orjinal ürünün fiyatı 4500 TL'dir. bu opsiyonun tam içeriği ise şöyledir. Renkli bilgi ekranı (5 inc civarında) Turn push kolay erişim düğmesi vitesin arkasında. USB ve AUX girişleri. 12 ve 24 v. outputlar , Bluetooth telefon bağlantısı ve sesli komut sistemi artı 8 hoparlörlü müzik sistemi.. yine benim aracımda olan; kısa radyo anteni, AFL 9 farklı aydınlatma modu olan led ve bi-xenon farlar, gelişmiş park ASST. sistemini içeren STILL Paket... ve benim aracımda olmayan, TAM DERİ KOLTUKLAR ve buna ARTI olarak ISITMA + SOĞUTMALI KOLTUKLAR!, CAM TAVAN ve SUNROOF gibi özelliklerle bu araç aynen ilan sahibinin söylediği gibi 1-2 tanesi hariç opsiyonların da satın alındığı dolu bir araç .. tek eksiği yine opsiyonel olan FLexi Ride şasi... ki bu özellik bende de yok  ve çok çok önemli bir özellik. ve son olarak, 19 inclik jantlar var üzerinde orjinal opc jantları...  velhasılkelam, ilandaki araçta ortalama 20-25 bin lira arası civarı bir extra mevcuttur..

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2014, 23:34:06
180 hp lik flexride cosmo yu sürmek kusura bakmayin ama o sekmedeki hiçbir araçta yok hele birde araç 4x4 versiyon ise...
15 yaş genç olup veletler olmasa bi çılgınlık yapıp kesin alırım
ama şu an bizi ne corolla ne de avensis kesiyor. verso ya devam

20 bin lira daha param olsa, station wagon flexili, cam tavanlı, ısıtmalı soğutmalı koltkları olan bir 2.0 çift turbolu dizel 4X4 195 beygir veya 160 beygirlik tek turbolu versiyonu YADA 1.6 Turbo benzin/2.0Turbo benzinli bir araç alır ömrü billah binerdim. ALLAH büyük. biyerden para gelirse bu elimdeki insigniayı satıp yapıcam ben o çılgınlığı abi :))

yalnız 1.6 turbolarda 4x4 seçeneği yok. sadece 2.0 turbo benzinli (220HP), 2.8cc V6 260HP , 2.8 V6 TURBO OPC (325 HP) ve 2.0 turbo ve bi-turbo dizel (160 ve 195 hp'lik seçeneklerde mevcut. 130 hp'likte de yok..)
Mercedes-Benz C180 BlueEffc. AMG - 1.6cc Komp. 156HP | 250 Tork..
Kia Sorento X-Force EX Premium     - 2.5cc CRDI   170HP | 400 Tork..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 27, 2014, 23:42:29 »
insignia 1.4 lt ya da 1.6 lt turbo modellerinin servis bakım maliyetlerini paylaşabilirseniz sevinirim. fatura resmi olursa çok yararlı olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mart 27, 2014, 23:45:11 »
Merhaba,

İnsignia donanımı, boştan doluya;

Edition <  ELEGANCE EDITION < SPORT ( bu çok farklı bir araç piyasada çok bulunmaz donanımı değişiklik gösterir geneli flexiride şasilidir )
ve full paket olan COSMO....  buna birde ek olarak cosmo + Still paket seçeneği bulunmaktadır.

Cosmo 'da navigasyon, turn push sistemi ve deri koltuk standart değildir. peki ne vardır cosmo da??...
YARI DERİ KOLTUKLAR.. 2 hafızalı ve elektrikli koltuk ve aynalar. 6 hoparlörlü Cd çalar, Otomatik yanan UZUN FARLAR! 8 Airbag, sis farı, 18 inc aliminyum jantlar. elektrikli katlanır aynalar, yağmur sensörü , far sensörü, park sensörü, ESP, elektrikli park freni vs. vs.

bu ilandaki araç opsiyon öğeler içermekte... benim aracımda da bulunan DVD Navi 900 + Turn Push sistemi bu araçta mevcut, orjinal ürünün fiyatı 4500 TL'dir. bu opsiyonun tam içeriği ise şöyledir. Renkli bilgi ekranı (5 inc civarında) Turn push kolay erişim düğmesi vitesin arkasında. USB ve AUX girişleri. 12 ve 24 v. outputlar , Bluetooth telefon bağlantısı ve sesli komut sistemi artı 8 hoparlörlü müzik sistemi.. yine benim aracımda olan; kısa radyo anteni, AFL 9 farklı aydınlatma modu olan led ve bi-xenon farlar, gelişmiş park ASST. sistemini içeren STILL Paket... ve benim aracımda olmayan, TAM DERİ KOLTUKLAR ve buna ARTI olarak ISITMA + SOĞUTMALI KOLTUKLAR!, CAM TAVAN ve SUNROOF gibi özelliklerle bu araç aynen ilan sahibinin söylediği gibi 1-2 tanesi hariç opsiyonların da satın alındığı dolu bir araç .. tek eksiği yine opsiyonel olan FLexi Ride şasi... ki bu özellik bende de yok  ve çok çok önemli bir özellik.  velhasılkelam, ilandaki araçta ortalama 20 bin lira civarı bir extra mevcuttur..
Bu uzun uzun bilgiler için çok teşekkür ederim. Insignia hoşuma giden bir araç prestijini her anlamda belli ediyor. İlandaki aracın donanım kombinasyonu mükemmel gerçekten flexi hariç herşey var. Fiyati ve km de çok iyi beni endişelendiren sadece uzun ömürlülük ve yakıt ekonomisi. Önümüzdeki yaz veya  birdaha ki seneye e12'yi değiştirmeyi düşünüyoruz T27 Avensis favorimiz ama Insignia yi bi köşeye yazmak gerek üstelik sizin aktarımlarnıza bakılırsa c serisinden bile daha dengeliymiş.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mart 27, 2014, 23:48:34 »
insignia 1.4 lt ya da 1.6 lt turbo modellerinin servis bakım maliyetlerini paylaşabilirseniz sevinirim. fatura resmi olursa çok yararlı olabilir.

1.4 ün fiyatlarını bilemem...

1.6 nın faturalarıda var. aracımda çeker fotoğraflarını paylaşırım fakat kısaca bilgi vereyim. 15 bin km'de bir giriyor servise.

15 bin km'yi bilmiyorum
30 bin km 450 lira
45 bin km 650 lira civarı (normalde olması gereken bu fakat aracın ağırlığından dolayı fren balataları çok erken bitiyor birazda benden kaynaklı balatalar ve disk bakımları ile 950 lira tuttu)
60 bin km bakımı (HENÜZ YAPILMADI daha var o km 'ye fakat Ağır bakım var triger değişiyor 1500lira civarında..)

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2014, 23:54:26
Bu uzun uzun bilgiler için çok teşekkür ederim. Insignia hoşuma giden bir araç prestijini her anlamda belli ediyor. İlandaki aracın donanım kombinasyonu mükemmel gerçekten flexi hariç herşey var. Fiyati ve km de çok iyi beni endişelendiren sadece uzun ömürlülük ve yakıt ekonomisi. Önümüzdeki yaz veya  birdaha ki seneye e12'yi değiştirmeyi düşünüyoruz T27 Avensis favorimiz ama Insignia yi bi köşeye yazmak gerek üstelik sizin aktarımlarnıza bakılırsa c serisinden bile daha dengeliymiş.

ne demek. yararlı olmuştur umarım... Km' si 40 bin kmyi aşmamış kazasız boyasız, mümkünse cosmo-still + navi800 veya 900 + Flexiride bir insignia bakınız.... pişman olmazsınız... AYRICA, yetkili servis bakımlı 40 bin km civarı bir insignia alır bakımlarını da geciktirmezseniz motorun sağlamlığına ve TURBO'nun sağlamlığına İNANAMAYACAKSINIZ...  Turbo bakımı da çok önemli, turbo kullanım hususlarına dikkat ederseniz KESİNLİKLE SORUN yaşamayacağınızı tahmin ediyorum.. bende avensis mi insignia mı accord mu alfa 159 mu falan diye çoooooook araç araştırdım test ettim.... insignia aldım, ve İYİ Kİ ALMIŞIM DEDİM.. opel önyargım vardı. insigniayı aldığımın ertesi gününden bu güne kadar HEP İYİ Kİ DEDİM..!

bir tek konu hariç YAKIT... bu konuda da şöyle düşünüyorum.. ASLAN BESLEYEN YEMİNE KATLANIR. bu araç tahmininizden çooook çok daha güçlü ve tehlikeli ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Mart 27, 2014, 23:55:37 »
aşırı pahalı değilmiş, bugün benzinli bir toyota için periyodik bakıma gitmeye kalktığımızda ortalama 250-300 tl altında bir ücret çıkmıyor. benim bildiğim kadarıyla 1.4 lt turbo motorda triger zincirli. 1.6 lt için emin misiniz kayış olduğuna ?

bir de ikinci elde ne hikmetse 1.4 lt turbo olanlar daha yüksek fiyatlara satılıyor. sanırım halkta yakıt tüketimine karşı bir ön yargı oluşmuş ya da bilgiler kulaktan kulağa dolaşıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Mart 27, 2014, 23:57:00 »
aşırı pahalı değilmiş, bugün benzinli bir toyota için periyodik bakıma gitmeye kalktığımızda ortalama 250-300 tl altında bir ücret çıkmıyor. benim bildiğim kadarıyla 1.4 lt turbo motorda triger zincirli. 1.6 lt için emin misiniz kayış olduğuna ?

evet eminim, kayış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Mart 28, 2014, 00:01:01 »
evet eminim, kayış.

ilginç bir durum. 1.4 lt'lik versiyonun bu durumda bakım maliyeti açısından bir avantajı öne çıkmış oluyor. zaten aşırı performans beklentisi olmayan birine yeter de artar bile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Mart 28, 2014, 00:09:51 »
ilginç bir durum. 1.4 lt'lik versiyonun bu durumda bakım maliyeti açısından bir avantajı öne çıkmış oluyor. zaten aşırı performans beklentisi olmayan birine yeter de artar bile.

evet haklısınız, hem yakıt açısından önde hemde bakım maliyeti...AMAAAAA ya donanım ne olacak ??? 1.4 T 'lerde COSMO donanım seçeneği yok. evet, insignianın en boşunda bile  17 inc aliminyum jantlar, cd mp3 çalar, far sensörü, yağmur sensörü falan var.  ama 18 jant, otomatik yanan uzun farlar, bi -xenon farlar, hafızalı koltuklar, hafızalı aynalar, araç içi hareket sensörleri vs. vs. vs.  yok abi yok.. edition elegance kullanan biri insigniadan hiç keyif almayabilir. bu araç ne böyle diyebilir. ama cosmoyu test ediyorsa bir insan, mümkün değil beğenmemesi. çok ciddi fark var. çok ciddi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Mart 28, 2014, 00:10:27 »
İnsignia satan varsa değişek  :rofl:
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mart 28, 2014, 00:12:03 »
İnsignia satan varsa değişek  :rofl:

çok övdüm değil mi :) kendimden geçmişim insigniayı anlatırken. Allah beni bildiği gibi yapsın :)))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Mart 28, 2014, 00:15:36 »
çok övdüm değil mi :) kendimden geçmişim insigniayı anlatırken. Allah beni bildiği gibi yapsın :)))))

Cosmo'ya sahibinden.com dan baktığım kadarıyla gerçekten dolu bir araç. Arabayı ilana verdiğimiz şu günlerde bir cosmo takas teklifi gelirse ,çok düşünmemiz gerekecek galiba.  :D
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mart 28, 2014, 00:16:04 »

bir de ikinci elde ne hikmetse 1.4 lt turbo olanlar daha yüksek fiyatlara satılıyor. sanırım halkta yakıt tüketimine karşı bir ön yargı oluşmuş ya da bilgiler kulaktan kulağa dolaşıyor.

1.4 turbo 1.6 atmosferik motor gibi tüketiyor. o yüzden ekonomik sayılır. fakat fiyat konusunda söylediğiniz gibi çok fazla değil bence. nitekim, 1.4 turbo 2011 den sonra çıktı. 1.6 turbolar 2009 dan beri var.. yıl-km ve donanım olarak bakılırsa fiyatlar aşağı yukarı eşdeğer çıkabilir. tabi ki 1.6 turbonun yakıtı azımsanacak bir yakıt değildir. tr şartlarında maliyetli bir araç. o sebeple az da olsa piyasaya etkisi var olabilir,haklı olabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '08
  • 46 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mart 28, 2014, 00:16:45 »
Yeni C serisi de güzel olabilir ama Mercedes dediğin E serisinden başlar benim için.
Her şey suretin suretinin sureti...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Mart 28, 2014, 00:17:32 »
Yeni C serisi de güzel olabilir ama Mercedes dediğin E serisinden başlar benim için.

Bravo , aynen katılıyorum.
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mart 28, 2014, 00:18:38 »
Cosmo'ya sahibinden.com dan baktığım kadarıyla gerçekten dolu bir araç. Arabayı ilana verdiğimiz şu günlerde bir cosmo takas teklifi gelirse ,çok düşünmemiz gerekecek galiba.  :D

çok düşünmeyiniz, nitekim ben insigniasız geçirdiğim zamanı boşa geçmiş sayıyorum. Bu konuda çok ciddiyim. çok abarttığımı düşünenler olabilir.
bir gerçek var ki, verdiğim paranın fazlasıyla karşılığı var bu araçta. ve güç, kalite  gerçeği var ortada.. ben gerçekten aracımı çok seviyorum ve  11-12 litreleri sorun etmeyen herkese tavsiye ediyorum bu aracı. kesinlikle pişman olmaz alan.

Mesaj Birleştirildi: Mart 28, 2014, 00:19:25

İBRETLİK tespit :))) doğru söze ne denir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mart 28, 2014, 00:21:42 »
çok düşünmeyiniz, nitekim ben insigniasız geçirdiğim zamanı boşa geçmiş sayıyorum. Bu konuda çok ciddiyim. çok abarttığımı düşünenler olabilir.
bir gerçek var ki, verdiğim paranın fazlasıyla karşılığı var bu araçta. ve güç, kalite  gerçeği var ortada.. ben gerçekten aracımı çok seviyorum ve  11-12 litreleri sorun etmeyen herkese tavsiye ediyorum bu aracı. kesinlikle pişman olmaz alan.

2.0 CDTi gider bize , her halde.
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Mart 28, 2014, 00:44:58 »
2.0 CDTi gider bize , her halde.

2.0 CDTI'n 3 farklı motor ve 2 farklı aktarma seçeneği artı 2 farklı şanzıman seçeneği mevcut tüm motorlarında

130 hp otomatik seçeneği var
160 hp (4X4 ve otomatik seçenği var)
195 hp (çift turbo motor) 4x4 ve otomatik seçeneği var

:)