Anket

Kasko ve Trafik Sigortası İndirim Hakkı Süre ve Araç Sahipliği Kısıtlaması İle İlgili Anket

Poliçe İndirim Hakkı Her Araç İçin ve Sürekli (kayıtlı araç olmadığında sona ermeyecek, indirim hakkı kaybolmayacak şekilde) Olmalı
6 (100%)
Böyle Bir Hak Çalışmasına Gerek Yok
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 6

Oylama kapandı: Nisan 11, 2021, 17:25:33

Gönderen Konu: Kasko Poliçesi Hakkında Her Şey  (Okunma sayısı 45989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
Ynt: Kasko Poliçesi Hakkında Her Şey
« Yanıtla #40 : Aralık 30, 2014, 22:41:17 »
Arkadaşlar, diğer aracımda mevcut olan Neova Kasko Poliçemi yeni aldığım araca aktardı sigortacım, bende bu Neova kaskoya güvenmeyerek iptal ettirdim. Sonra telefonla müşteri hizmetleri aracılığyla Generali Sigortaya yaptırdım, yaptırmaz olsaydım  !!! !!! Bin kez söylememe rağmen telefonda, kasko mu özel anlaşmalı servis olarak belirlemişler yani ben istediğim servise gidemiyormuşum, bende bunu istemiyorum herhangi bir servis olarak istersemde fiyat farkı  çıkarıyorlar bende kızdım dedim iptal edin kasko mu cuma gününden beri iptal ettirmeye çalışıyorum, ne biçim bir şirket bu poliçenin aslını kargo ile göndereceğiz dediler 1 hafta geçti oda yok, böyle rezil salça bir şirket görmedim, şimdi tekrar aradım yarın iptal edelim dediler, bunuda iptal ettirebilirsem, Aviva Sigortadan yaptırmayı düşünüyorum çünkü full kasko 900TL fiyat verdi, bu konuda sizin değerli görüşlerinize ihtiyacım var.
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 30, 2014, 22:41:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '03
  • 35 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 02, 2015, 00:31:54 »
her zaman en iyisi anadolu ve axa dır, tüm işlerini yormadan hallederler pert ten sonra paranı yorulmadan alırsın

birde dubai sigorta da var iyi deniyor ben bir yıl kullandım hiçbir işlemim olmadı (gerçi 12 senedir hiç işim olmadı kaskomla alakalı enayi gibi hissediyorum kendimi:))

kaskonun ilk yılıysa fiyat yarı yarıya bile olabileceğinden yeni firmalara yönelebilirsin 2. sene %30 luk indirimle daha iyi firma seçersin
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 02, 2015, 01:34:05 »
Özel anlaşmalı servis olayı çok kötü iptal ettirmek ile iyi yapmışsınız. 
Telefonla kasko yaptırıldığıni ilk defa duydum. Fiyat olarak Aviva 900 tl ucuz olabilir fakat poliçesini iyi okumanızı tavsiye ederim.  Diğer yorumlarda arkadaşların bahsettiği bölümler çok onemli.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 02, 2015, 01:38:48
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351)  çok geçmiş olsun. Park ettiğiniz yerde güvenlik kamerası vs. Varmı şikayetçi olsaydınız. Ne biçim insanlar var şu memlekette yine bunada şükür kimileri moda olmuş araba yakıyor. park ettiğimiz yerde çok önemli garaj şart fakat herkesin  ben dahil böyle bi imkanı olmuyor malesef.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 02, 2015, 11:12:28 »
Özel anlaşmalı servis olayı çok kötü iptal ettirmek ile iyi yapmışsınız. 
Telefonla kasko yaptırıldığıni ilk defa duydum. Fiyat olarak Aviva 900 tl ucuz olabilir fakat poliçesini iyi okumanızı tavsiye ederim.  Diğer yorumlarda arkadaşların bahsettiği bölümler çok onemli.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 02, 2015, 01:38:48
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351)  çok geçmiş olsun. Park ettiğiniz yerde güvenlik kamerası vs. Varmı şikayetçi olsaydınız. Ne biçim insanlar var şu memlekette yine bunada şükür kimileri moda olmuş araba yakıyor. park ettiğimiz yerde çok önemli garaj şart fakat herkesin  ben dahil böyle bi imkanı olmuyor malesef.

Nereye 5 gün olmasına rağmen hala iptal ettirme şerefine ulaşamadık.. Ne biçim ş..... siz bir firmaysa bu...
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 13, 2015, 08:14:18 »
 Selam;

Poliçe sınıfı:
Kasko poliçelerinizin teminat detayları:
Sigorta priminiz:
İndirim oranı:
Hasarsızlığı bozmayan kalemler(cam, far vs.):
Diğer:

gibi özellikler belirtilirse, herkes için faydalı bir karşılaştırma platformu olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mart 13, 2015, 09:31:19 »
Dün akşam FOX haberde Fatih Portakal az sonra falan diyordu KASKO ile alaklı bir haberleri vardı ama kaçırdım. Yeni bir gelişme mi var bu konularda?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #46 : Mart 13, 2015, 09:59:06 »
 Bilmem, denk gelmedim, varsa ve bilen paylaşsın lütfen.

Detaylar karşılaştırılırsa herkesin bu oluşumu daha net görmesi sağlanabilir.

Örneğin;

Orijinal parça ve yetkili servis, 150 Tl'ye kadar küçük onarımlar ve bir defaya mahsus ön cam değişimi mevcut. %60 indirim ile 700 Tl civarı. gibi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #47 : Mart 15, 2015, 14:49:12 »
 Sitede sanırım pek kasko yaptıran yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mart 15, 2015, 14:53:44 »
Dün akşam FOX haberde Fatih Portakal az sonra falan diyordu KASKO ile alaklı bir haberleri vardı ama kaçırdım. Yeni bir gelişme mi var bu konularda?

Murat abi enson yargıtay kararı kasko alkollü sürücünün hasarını ödemeyecek şeklin de haberler yapıldı. Zaten prosedür öyleydi ancak mahkeme  kasko ödeyecek şeklin de karar verince top yargıtaya gitmişti :)
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #49 : Mart 15, 2015, 15:02:36 »
Murat abi enson yargıtay kararı kasko alkollü sürücünün hasarını ödemeyecek şeklin de haberler yapıldı. Zaten prosedür öyleydi ancak mahkeme  kasko ödeyecek şeklin de karar verince top yargıtaya gitmişti :)
Bu konu muamma, uzun zamandır, hukuksal olarak tartışılıyor. Bu arada alkollü sürücü karşı tarafa zarar verdiğinde ne diyecek kasko, karşı tarafın da mı ziyanını karşılamayacak?
 Derinlemesine araştırılıp, net karar verilmeli. Bu arada alkol promil seviyesi de önemli olmalı, çünkü alkol almasa dahi kanında ya da nefesinde alkol tespit edilebilen durumlar olabiliyor. Bu konuda uzman bilgisi olan var ise paylaşabilir.

Kasko şirketleri bilgi ve tecrübelerinizi de paylaşırsanız, karşılaştırma ve diğer üyeler için faydalı bilgiler ortaya konmuş olur.
 Yine kasko poliçe detayları da ortaya konursa, nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi primlerden kaçınmak, hangilerinden kaçınmamak gerektiği daha açık olur. Sonuçta hemen herkes için poliçelerde yazan maddeler çok da açık sayılmaz. Ayrıca o maddelerin yanında, o maddelerin nasıl uygulandığı da önemli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mart 15, 2015, 16:45:05 »
Her ne hikmetse, kasko bitiş tarihinin yanında saat 12:00 gibi de bir ibare vardır. Yani o tarihte saat 12:05' te kaskoluk bir durum olursa, kasko karşılamıyor. Eski komşumun başına böyle bir durum gelmişti ve dava üç yıl kadar sürmüştü. 1960 yılındaki bir kararı emsal olarak gösterip davayı kazanmıştı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #51 : Mart 15, 2015, 23:12:05 »
Esas garip olan bu zamana kadar kasko yaptırdım hiç arabaya bakan olmadı. Hep böylemedir , yoksa benim yüzüme bakan bu adam üçkağıt çeviremez mi diyor :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mart 15, 2015, 23:41:10 »
Esas garip olan bu zamana kadar kasko yaptırdım hiç arabaya bakan olmadı. Hep böylemedir , yoksa benim yüzüme bakan bu adam üçkağıt çeviremez mi diyor :)
Abi aslın da bakmaları gerekiyor ama ajentalar policeden alacağı komisyona bakıyor.
Arkadaşımın aracını komple cizip lastiklerini kesmişlerdi, götürdüğü özel servis önce kasko yaptıralım öyle yaparız deyip kaskodan aracı yaptırmıştı :)
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #53 : Mart 17, 2015, 08:21:19 »
Her ne hikmetse, kasko bitiş tarihinin yanında saat 12:00 gibi de bir ibare vardır. Yani o tarihte saat 12:05' te kaskoluk bir durum olursa, kasko karşılamıyor. Eski komşumun başına böyle bir durum gelmişti ve dava üç yıl kadar sürmüştü. 1960 yılındaki bir kararı emsal olarak gösterip davayı kazanmıştı.
Evet, kasko bitiş tarihine dikkat etmek gerekir. Saat olayı da ilginçmiş. Halbuki gün dahil olması lazım.

Acentalar, poliçe detaylar konusunda bile çok bilgili olmayabiliyor. Trafik kuralları gibi, sorun olduğunda o kurallar ortay konur genelde ve maalesef. Halbuki, örneğin yaya geçidinde her daim sürücü yayaya yol vermeyi öncelik edinmelidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 271000
  • Model Yılı: '09
  • 64 kere teşekkür etti
  • 111 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mart 17, 2015, 09:53:38 »
kasko genel şartları
A.5. Teminat Dışında Kalan Zararlar
Aşağıdaki haller dolayısıyla taşıtta meydana gelen zararlar sigorta teminatının dışındadır:
5.5. Taşıtın, uyuşturucu maddeler veya Karayolları Trafık Kanunu uyarınca yasaklanan miktardan fazla içki almış kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,

bu durumda yasal promilin üstünde iseniz kasko karşılamıyor.
bir tane davada sürücü alkollü olduğu halde karşı taraf 8/8 suçlu olduğu için mahkeme alkollü sürücüyü haklı bulmuş.

kasko teminatlarında dikkat edilecek hususlar
-ihtiyari mali sorumluluk:3 kişilere ve karşı tarafın aracına verdiğiniz zararları trafik sigortasının yetmediği oranda karşılar.trafik sigortasında karşı taraf araç hasarını 26.000tl ye kadar karşılar.bundan fazla hasar varsa
kaskodaki ihtiyarı mali sorumluluk devreye girer.Hakan bey sizin sigortada bu düşük, kaza başı 30.000tl görünüyor.eğer lüx bir araçla kaza yapıp 8/8 şuçlu olursanız ve karşı taraf hasar 26.000tl+30.000tl yani 56.000tl yi geçerse cebinizden ödersiniz.bir daha ki poliçe yenilemede bunu yükseltin.maddi/bedeni birleştirip 100.000tl yapsanız daha iyi.
-aracın anahtarının gaspla veya çalınarak araç çalınması veya herhangi bir belge almadan yıkamacıya verdiniz araç çalındı, bunu karşılıyor mu?.bazı firmalar belge olmadan karşılamıyor.bazıları 15% veya 20% kesinti yaparak aracın değerini ödüyor.
-kemirgen ve diğer hayvanların motor elektrik mekanik aksama verdiği zararı karşılıyor mu?
-yanlış yakıt konulması ile ilgili hasarları karşılıyor mu?
-groupama da 1 adet hasarı rs servis( mini onarım servisi) te yaptırırsanız hasarsızlık bozulmuyor.

-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '10
  • 12 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mart 19, 2015, 20:47:47 »
geçen sene groupama dan yaptım kaskoyu busenede aynı firmadan düşünmeden yaptırdım, %40 indirim  ve yaklaşık 2400 liralık jant vs ile 960 liraya kasko yaptırdım, bayide iki kişi vardı sürekli poliçemi hazırlayan bayan değilde diğer eleman çalışmış poliçeme, bu siteden okuduğum atıyorum %50 hasarsızlık indirimin var, kaza yaptıktan sonra kimi firmalar da hasarsızlık koruma diye bişe varmış dedim bende varmı o, bayan baktı evet var dedi yeniden bi ayar geçti, groupama da %40 ve üzeri hasarsızlıkta genişletilmiş elit kasko yapılıyor ve poliçe araçta ama aklımda kalanı söyleyeyim, far klozu var, ücretsiz kasko bozulmadan far alabiliyorsun kaza durumunda, 1000 lira yedek anahtar karşılama, 50.000 lira masraf karşılıyodu, şimdikinde 100.000  e çıktı bu rakam, rs adlı serviste mini onarım vs yapılıyor ayrıca benim şu anki pakette öncekinden daha fazla mini onarım sayısı var,  kısacası kasko yapacaklar ve hasarsızlığı %40  ve üzerindeyse bi groupama dan fiyat alın, eğer isteyen olursa poliçe sayfalarını foto çeker buraya da atarım
2010 Toyota Corolla Comfort Benzin/Lpg

Bize Heryer ....     :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Mart 19, 2015, 23:08:29 »
 Çok araba değiştirdim ama bugüne kadar hiçbirine kasko yaptırmadım. Aslında yavaş yavaş yaptırma hevesi geliyor ancak yaşımdan dolayı aşırı yüksek çıkıyor...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #57 : Mart 20, 2015, 08:52:57 »
geçen sene groupama dan yaptım kaskoyu busenede aynı firmadan düşünmeden yaptırdım, %40 indirim  ve yaklaşık 2400 liralık jant vs ile 960 liraya kasko yaptırdım, bayide iki kişi vardı sürekli poliçemi hazırlayan bayan değilde diğer eleman çalışmış poliçeme, bu siteden okuduğum atıyorum %50 hasarsızlık indirimin var, kaza yaptıktan sonra kimi firmalar da hasarsızlık koruma diye bişe varmış dedim bende varmı o, bayan baktı evet var dedi yeniden bi ayar geçti, groupama da %40 ve üzeri hasarsızlıkta genişletilmiş elit kasko yapılıyor ve poliçe araçta ama aklımda kalanı söyleyeyim, far klozu var, ücretsiz kasko bozulmadan far alabiliyorsun kaza durumunda, 1000 lira yedek anahtar karşılama, 50.000 lira masraf karşılıyodu, şimdikinde 100.000  e çıktı bu rakam, rs adlı serviste mini onarım vs yapılıyor ayrıca benim şu anki pakette öncekinden daha fazla mini onarım sayısı var,  kısacası kasko yapacaklar ve hasarsızlığı %40  ve üzerindeyse bi groupama dan fiyat alın, eğer isteyen olursa poliçe sayfalarını foto çeker buraya da atarım
Böyle bir ekran görüntüsü herkes için faydalı olur. Yaptıran herkesin paylaşması(belli detayları) genel bilgi edinmede kolaylık sağlar herkes için. Hem bu sayede firmalar da farklı özellikleri ekleyebilirler poliçelerine.
 Tabi bu genel bilgilerin yanında, gerek duyulduğunda nasıl kolaylıklar sağlandığı, öznel olarak da işlenebilmeli, muhatap bulma açısından.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #58 : Mart 20, 2015, 09:47:54 »
Konuya omuz atayım bari :)

[attach=1]

THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mart 20, 2015, 12:21:24 »
Bu arada az önce Kaskoyuda yenilettik.Bugün bitiyordu süresi.(eski aracın üzerinden devam ettiği için)

Aklımda Kalanları yazayım poliçede.

1-Anadolu Sigorta Fiyat olarak 950 tl tuttu.(%65 kazasızlık indirimi devam diyor)(8 yıldır aynı acente ve firmayı kullanıyorum)

2-Manevi tazminat bedeli 1 trilyon.

3-Kaza durumunda (allah kimseye yaşatmasın tabiki) ikame araç süresi ya aynı segment 20 gün yada araç onarımı boyunca bir alt segment seçicektim.
Bende araç onarımı boyunca verilecek ikame araç seçeneğini istedim.Segment farklı olsun varsın önemli değil yeterli elimizin altında araç olsun.

4-Ön cam olayında tüm sigorta şirketleri artık, orjinal cam yetkili serviste takılsın istersen %25 muafiyet payı istiyormuş,ancak aracın kendi logosunun olmadığı yani dediklerine göre 1.kalite camın (Bunun doracam olduğunu düşünüyorum) dışardaki cam servislerinde takılması durumunda %100'ünü Kasko karşılayacak.

5-Diğer bütün işlemler yetkili servis tarafından onaylanıyormuş zaten.

6-ayrıca anahtarın arızalanması durumunda yeni anahtarın verilmesi için 1000 tl teminat verildi.eğer bu rakamı geçerse üzeri müşteriye kalacak.
   Eğer anahtar çalınırsa diğer yedek anahtar ile birlikte aracın kodlama sistemi komple değiştiriliyormuş.artık hangi bölümü onu bilemiyorum.
   Bu durumda da masrafın %20 si müşteri tarafından karşılanacak.

7-senede bir sefere mahsus olmak üzere Hasarsızlığı bozmadan ücretsiz (limiti yok.hasar ne kadar olursa olsun yaptırabiliyorsunuz ve hasarsızlığınızı bozmuyor) onarım hakkımız var.Cavit bey hatırlattı bu maddeyi.unutmuştum yazmayı. :D

aklımda kalanlar bunlar.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)