Gönderen Konu: starlet kardeşliği :)  (Okunma sayısı 6931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Starlet
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 149500
  • Model Yılı: '98
  • 8 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
starlet kardeşliği :)
« : Mart 12, 2014, 11:07:56 »
Arkadaşlar
Starlet kullanıcı sayımız zannedersem çok az. araçlarımızla ilgili birbirimize bilgi alış-verişinde bulunmak için bu başlık altında toplansak?
Tabiki sadece kullanıcıları değil ilgisi olanlar, bilgisi olanlar, bilgi sahibi olmak isteyenler, bilgisini paylaşmak isteyenler de toplanalım.
...varsa yoksa Toyota...
''trafikde saygı yaşla değil kurallara uymayla doğru orantılıdır'' y.M

KKTC!

Toyota Club Türkiye

starlet kardeşliği :)
« : Mart 12, 2014, 11:07:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Her dil, gönlün perdesidir.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 77777
  • Model Yılı: '09
  • 12 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Ynt: starlet kardeşliği :)
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2014, 11:50:25 »
kız kardeşim için bilgi almak isterim her konuda
olumlu yönleri /olumsuz tarafları 
.....TOYOTA COROLLA 2009 1,6 ELEGANT VE SİYAH.....
İyi şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2014, 11:57:09 »
kız kardeşim için bilgi almak isterim her konuda
olumlu yönleri /olumsuz tarafları

ufak oluşundan dolayı park sorunu yaşamaz. benim 98 model benzin 1331 cc düz videz. 1 depo benzinle şehir içi 500-550 km yol yapıyorum. üstelik üzerinde performans egzoz var. ona rağmen yakıt tüketiminden çok memnunum. beşinci yıl bitiyor araba tek bir defa çalışmamazlık yapmadı. bence tam bir bayan arabası :)
...varsa yoksa Toyota...

KKTC!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2014, 12:11:30 »
İlk aracım olarak düşünüyordum geçen sene ama otomatik olması üzdü beni açıkçası :/ Bide biraz performans tutkusu olunca bende birazda şüpheyle yaklaştım hep ama hoşuma giden bir araç :) Birde sizde performans egsoza şaşırdım açıkçası :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2014, 12:21:37 »
İlk aracım olarak düşünüyordum geçen sene ama otomatik olması üzdü beni açıkçası :/ Bide biraz performans tutkusu olunca bende birazda şüpheyle yaklaştım hep ama hoşuma giden bir araç :) Birde sizde performans egsoza şaşırdım açıkçası :)

ahah :D şaşırmayın bence. benim de içimde yatan performans tutkusu var. egzoz sadece bi başlangıç :D
performans için bence uygun bir araç hafif olduğundan çabuk hızlanır. bendeki düz videz 4 ileri olduğu için daha seri kalkışlarda falan. ciddi derecede bağımlısı oldum. dediğim gibi egzoz başlangıç. ufak tefek masraflarla daha güçlü hale gelebilir. ama benim daha büyük masrafla daha büyük hedeflerim var :D
...varsa yoksa Toyota...

KKTC!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 12, 2014, 12:28:58 »
ahah :D şaşırmayın bence. benim de içimde yatan performans tutkusu var. egzoz sadece bi başlangıç :D
performans için bence uygun bir araç hafif olduğundan çabuk hızlanır. bendeki düz videz 4 ileri olduğu için daha seri kalkışlarda falan. ciddi derecede bağımlısı oldum. dediğim gibi egzoz başlangıç. ufak tefek masraflarla daha güçlü hale gelebilir. ama benim daha büyük masrafla daha büyük hedeflerim var :D

Yeşim abla düz 4 vites deme bana dahada yıkma beni nolur :D Aklımda vardı benim turbo starlet yada superchargerlı starlet ama yani kasa korkutuyor dayanır mı acaba :D Tatlı arabalar fiyatlarda makul aslında :)

Toyota Starlet GT Turbo (EP82) - EdPhotography

Sözlerimi geri alıyorum :-[
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2014, 12:43:56 »
Yeşim abla düz 4 vites deme bana dahada yıkma beni nolur :D Aklımda vardı benim turbo starlet yada superchargerlı starlet ama yani kasa korkutuyor dayanır mı acaba :D Tatlı arabalar fiyatlarda makul aslında :)

hiç sevmeyerek istemeyerek almıştım bu arabayı. hem düz, hem yaşlı birinden diye üvey evlat muamelesi yapdım 1 ay kullanmadım :D şimdi piyasasının üstünde teklifler geliyor cıx deyip yolluyorum teklifleri geri :)
kasasından yana  da korkun olmasın tecrübeliyim ondan yana da :D fabrika çıkışlarında gt turbo da var ilk sürdüğüm araba da oydu videodakinin aynısı. bir de glanzalar var. mesela benim hedefim glanza makinası oturmak. görüntüde hemen hemen aynılar dışardan bakınca ama içinde yatan makina canavar
...varsa yoksa Toyota...

KKTC!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2014, 12:49:21 »
  Çok güzel bir konu olmuş, Starlet kullanıcıları az da olsa var Türkiye'de.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2014, 12:50:10 »
hiç sevmeyerek istemeyerek almıştım bu arabayı. hem düz, hem yaşlı birinden diye üvey evlat muamelesi yapdım 1 ay kullanmadım :D şimdi piyasasının üstünde teklifler geliyor cıx deyip yolluyorum teklifleri geri :)
kasasından yana  da korkun olmasın tecrübeliyim ondan yana da :D fabrika çıkışlarında gt turbo da var ilk sürdüğüm araba da oydu videodakinin aynısı. bir de glanzalar var. mesela benim hedefim glanza makinası oturmak. görüntüde hemen hemen aynılar dışardan bakınca ama içinde yatan makina canavar

Tabi Türkiyede ne glanzalar mevcut nede gt turbolar araştırılıp proje arabası üretilebirde biraz fazla emek ve nakit harcanması gerekir gibi duruyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 12, 2014, 13:00:11 »
  Çok güzel bir konu olmuş, Starlet kullanıcıları az da olsa var Türkiye'de.

Hakan abii çok teşekkür ederimm :) o az olanları da bulup canlandırmak lazım :D

Tabi Türkiyede ne glanzalar mevcut nede gt turbolar araştırılıp proje arabası üretilebirde biraz fazla emek ve nakit harcanması gerekir gibi duruyor :)

tabiki ne emeksiz ne de yatırımsız bi yere varılmaz bu konuda
...varsa yoksa Toyota...

KKTC!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '08
  • 11 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 04, 2014, 09:14:33 »
ben de 98 model starlet 1.3 XLi düşünüyorum, lpg'li, otomatik.

yakıt şehir dışında 30 kuruşu geçmez diye düşünüyorum. Yedek parça konusunda sorunlar varmış ama yine de bütçem için en uygun araç bu. 13 bin TL civarı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #11 : Nisan 04, 2014, 10:31:34 »
 Güzel araç gerçekten, motor ve yürüyen aksam yedek parçası konusunda çok sıkıntı olacağını zannetmem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 04, 2014, 11:52:56 »
ben de 98 model starlet 1.3 XLi düşünüyorum, lpg'li, otomatik.

yakıt şehir dışında 30 kuruşu geçmez diye düşünüyorum. Yedek parça konusunda sorunlar varmış ama yine de bütçem için en uygun araç bu. 13 bin TL civarı.

1 depo benzinle servisi geçtiğinde bile 450 km yol yapıyorum şehir içi.  gerisini siz hesap edersiniz artık  :) kız kardeşim 2005 swift aldı 2 ay önce. oda benim starlet de 1.3 ama starlet daha ekonomik. yedek parça sıkıntısı olacağını bende zannetmiyorum corollalarla yarislerle uyumlu birçok parçası
...varsa yoksa Toyota...

KKTC!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #13 : Eylül 14, 2018, 21:51:14 »
Merhaba 1998 model 1,3 starlet aracıma motor kulağı ve sol stop lambası arıyorum neeeden TEM’in edebilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 235000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2018, 16:09:51 »
Murat Kavasoğlu ,size özel mesaj yazdım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #15 : Eylül 29, 2018, 10:18:20 »
Merhaba 1998 model 1,3 starlet aracıma motor kulağı ve sol stop lambası arıyorum neeeden TEM’in edebilirim
Cevap yazınızda gizli. Tem Otodan Ufuk Bey ile irtibata geçmeniz faydalı olacaktır. Sitemizde kayıtlı firmala bölümünden ulaşabilirsiniz.