Gönderen Konu: (Yardım)2010 Auris 1.6 Elegant Otomatik  (Okunma sayısı 6934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Aracım yok diyemem. RC Model HPI BULLET 3.0cc 4WD
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: (Yardım)2010 Auris 1.6 Elegant Otomatik
« Yanıtla #20 : Mart 02, 2014, 11:08:17 »
Toyota da mmtler hep sorunluydu özellikle yokuş kalkışlarda ve yoğun trafikte hangi vites de kalacağını duruma göre ayarliyamiyordu özellikle yoğun trafikte ama ben 4 ileri a/t tam otomatik de sizin bahsettiginiz sorunlardan hiç duymadım ancak bu tam otomatik şanzıman yakıt konusunda biraz sıkıntılı hemde bu dönemlerde yakıtın çok pahalı olduğunu varsayarsak sizi ekonomik açıdan üzebilir.

Teşekkür ederim. Evet yakıt konusunda %10-15 daha fazla yaktığını biliyorum. Alacağım araca ilk işim tüp taktırmak olacak.Aurise uyum sağlayan çok iyi tüp markaları var. Araştırmalarım sonucunda da tüplü iken kilometre başına 22-29 kr arası yakıyor. Türkiye şartlarında makul bir rakam bence.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 02, 2014, 11:08:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 02, 2014, 16:50:32 »
Aslında bu konuda Teki Bey uzun uzun açıklamalar yapmıştı bende okumuştum, hatırladığım kadarıyla multimode ve mmt hemen hemen aynı şeylerdi. Siz de otomatik kullanıyorsanız tork konvertörlü vitesten kullanıyorsunuzdur. 2010'dan sonra bu şanzıman kullandılmış galiba aurislerde. Hanşi şu 3 D ,2,L falan yazan ilginç vites.:) En azından bana garip geliyor hala. Profesyonel bir desteğe ihtiyacımız var ama henüz konuya hakim kimse gelmedi başlığa.  :)
sakin kullanım için otomatik, tork konvertörlü şanzıman, yarı otomatiklerden hem sağlamdır hemde masrafsızdır eksi olarak biraz yakıtı fazla yakar.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Aracım yok diyemem. RC Model HPI BULLET 3.0cc 4WD
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 02, 2014, 17:25:17 »
sakin kullanım için otomatik, tork konvertörlü şanzıman, yarı otomatiklerden hem sağlamdır hemde masrafsızdır eksi olarak biraz yakıtı fazla yakar.

Teşekkür ederim Atilla Bey. Önemli olan şanzıman durumu ve sağlamlık benim için. Yakıt olarak da alacağım araç-temiz bulursam- lpgli olacak, eğer temiz lpgli bulamazsam benzini alıp lpg takmayı düşünüyorum. BRC marka ve auris uyumu hakkında iyi şeyler okudum hep.