Gönderen Konu: Rölantı hava filtresi ve otomatik vites yağ miktarı..  (Okunma sayısı 890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
S.a arkadaşlar. ßenim bir kaç sorum olacak sizlere. yaklaşık 1 haftadır corona'm da ufak tefek sorunlar oluşmaya başladı.

1.1-2 haftadır Arabayı ilk çalıştırdığımda rolantı cok yüksek bi süre sonra biraz azalma oluyor ancak P ya N 'de iken rölantı yine 1in üzerinde motor sıcakken bile yüksek. gaz çubuğunu ve kelebeği kontrol ettim onlarda bi sorun göremedim. takılı kalma vs..
2.otomatik vites bir arabaya ne kadar ve hangi model yağ eklemek gerekiyor. sabah ilk çaltırdığımda R D 2 vs hiç bi sorun olmazken motor ısındıktan yada bi süre yol yaptıktan sonra P'den yada N'den D'ye geçerken şiddetli bi sarsılma oluyor. R'de bu sorun yok yada sabah ilk çalıştırmada yok. seyir halinde hızım ne olursa olsun geçişlerde en ufak bi sorun yok hatta vites geçişleri motor sesi olmasa hissedilmeyecek konumda ama P yada N'den D'ye geçişteteki sarsıntıyı çözemedim.
3.son 1 haftadır hava filtresinden havanın oldukça şiddetli geçtiğini düşündüren bi ses peyda oldu. Sanki aracım bayaa bayaa bi amfizem hastası gibi nefes alırken aşırı ses çıkarıyor.

Sevgili ve tecrübeli corona'cılardan bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler...
I've ßeen aLone aLL aLong....

Toyota Club Türkiye