Gönderen Konu: kelebek boğazı temizliği  (Okunma sayısı 16954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: kelebek boğazı temizliği
« Yanıtla #20 : Temmuz 24, 2009, 09:33:54 »
  Arkadaşlar bildiğim kadarıyla boğaz temizliğini kelebek boğazını yerinden çıkarmadan sadece sprey sıkıp silerek yaparsanız adaptasyona gerek kalmıyor.Zaten servislerde boğaz temizliğini bu şekilde yapıyor.Ancak ne kadar temizlenmiş olur tartışılır.Çıkararak yapılısa çok temiz oluyor ancak adaptasyon yapılması gerekiyor.Ancak bizim araçlarda nasıl adaptasyon yapılır bende bilmiyorum.Vw Poloda vag-com diye bi kabloyla yapıyorlarmış.Yapılmazsa rölantide sıkıntı çıkarabiliyor.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 24, 2009, 09:33:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 24, 2009, 13:57:30 »
Gural, ben sokmeyle hic ugrasmadim.Gerek yok herhalde.Sokulse de temizlense en iyisi ama dis fircasiyla kolay temizleniyor zaten...
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 26, 2009, 00:13:55 »
 Evet öylede gittiğim özel serviste bu adaptasyon olayından hiç bahsetmediler.Çıkarıp temizledik dediler.Adaptasyon gereklimidir değilmidir nasıl yapılır ustalar konuya bie el atsa fena olmaz hani..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 26, 2009, 15:14:23 »
geçen gün kuzenimin 206 quiksilver ında kontrol amaçlı kelebek boğazını kontrol ettim.inanın soba bacası gibi olmuştu.1mm tortu vardı desem yalan olmaz herhalde :D bezle parmağımıda içeri sokarak tertemiz yaptım.aracın çalışması değişti.bununlada yetinmedik serviste komple söktürüp tesmizlettik.araç 90.ooo km deydi.
karter filitresi kullanmak suretiyle yağ buhar borusunu iptal edince kirlenme yavaşlıyor hemde performans artıyor.tabiki yağlamada ufak miktarda azalmış oluyor.buda başka bir yönü :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Türkçemize sahip çıkalım....
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #24 : Temmuz 28, 2009, 14:24:56 »
Ahmet bey, Philips'in mavi kapaklı spreyiyle kelebeği temizlesek problem olur mu?
Türkçemiz, parmak izi gibidir. Bizimle büyür bizimle ölür. O'nu korumazsak, yıpranır, yozlaşır ve bir MİLLET yok olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Temmuz 28, 2009, 18:51:37 »
Bilgihan Bey, hangisi bu Phillips? Keske formulun icinde ne oldugunu bilsem de olur diyebilsem... Bir cesit deterjan olsa gerek. Ben karburator temizleyici almisim, enjektorlulere onerilmiyormus, ama yine de kullandim, temizledi. En onemlisi, katalitik konvertere zarar vermeyen bir urun olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #26 : Temmuz 29, 2009, 08:41:17 »
Philips 390 DCS mavi kapaklı. Türkiye'de genelde koddan ziyade mavi kapaklı yada kırmızı kapaklı diye geçiyor. Kırmızı olan yağlayıcı olarak, mavi kapaklı ise yağ artıklarını temizlemek için kullanılıyor. Örneğin hava debimetresini mavi kapaklıyla temizlemiştim ve elimde var, işte bunu kullanabilir miyim?   
Türkçemiz, parmak izi gibidir. Bizimle büyür bizimle ölür. O'nu korumazsak, yıpranır, yozlaşır ve bir MİLLET yok olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Temmuz 29, 2009, 18:49:07 »
http://www.sanace.com/Spray_Cleaners/pspray_dcs.html buradaki sprey ise, olur herhalde, cunku bujiler bile temizlenebiliyormus bu urunle. Yine de cok az kullanin, eski bir dis fircasi yardimiyla zorlamadan temizleyebilirsiniz. Bir de iplik birakmayan bir bez (veya temiz bir mikrofiber bez) yardimiyla spreyin hafif islatmasiyla cozulen kurumlari temizleyebilirsiniz. Site yoneticilerimizden Hakan, bu konuyla ilgili baska bir baslikta, temizlikten sonra arabayi calistirinca kendi kendine durabilir, onun icin ayagimiz gazda olmali demisti,,,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #28 : Temmuz 30, 2009, 09:04:08 »
Ahmet bey, teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #29 : Ağustos 09, 2009, 17:18:49 »
arkadaşlar acil teknik bilgi istiyorum
2002 model 1.4 benzinli toyota corolla terra hatchback arabam var. vites geçişlerinde dizel gibi sesler çıkarıyor.
endişelendiğim için servise götürmeye korktum. yani motoru yemiş olabilirim diye düşünüyorum. bir özel servise götürdüm. söktü sağına soluna baktı. arabadaki sesin emme manifoldundan gezldiğini söyledi. o parçanın değişmesi gerektiğini söyledi. 1398 cc VVT-İ motor corolla da manifold belirli aralıklarla değişmeli midir? araba 115 bin kmde. manifold çabuk bozulur mu. benim önceden 1995 model 1.3 XE toyota corollam vardı. 4 yıl bindim. yağ balata hariç tamirciye gitmedim. 4 yıl boyunca bujilerini bile değiştirmedim. çok sağlam bir arabaydı. ama bu yeni arabam beni endişelendirdi. çoktandır kullanıyorum. böyle bir sorunu yoktu. son bir aydır ses gelmeye başladı.
Acil teknik bilgi istiyorum. daha önce başına gelen var mı. bu durum normal midir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #30 : Ağustos 09, 2009, 17:22:32 »
beni yönlendirebilecek kimse yok mu?????

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ağustos 09, 2009, 21:24:50 »
öncelikle başlığa uygun olmayan içerik olduğundan sorun var.
yinede dayanamadım 4 yıl buji değiştirmemek mi :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ağustos 10, 2009, 08:21:15 »
beni yönlendirebilecek kimse yok mu?????

Selam Abdurrahman bey.
 Sizden acil olarak, Profil bilgilerinizi de doldurarak Tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanızı istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Aralık 28, 2018, 22:58:25 »
Biraz hort..Kafama bu gün takılan bir soru var.Gaz kelebeği nötr durumda yani araba çalışmazken hava girişini tam olarak mı kapatıyor tam ay tutulması gibi.Yoksa kenarda azıcık bir kovuk kalıyor mu? Şunun için soruyorum, benimkinde ağzından bakınca hafiften egzantirik duruyor gibi,tam tıpa gibi kapatmıyor.Hani hep rölantiyle uğraşıyoruz ya..Rölanti motorunun yolu ayrı biliyorsunuz, acaba manifolt bu kelebek kıyılarından hava alınca rölanti motoru sapıtıyor mu? Söküp denemek istiyor canım ama havalar malum,bir de yıllarca oynanmamış parçayla bodoslama oynamak istemiyorum..Bir de bu pcv valfini daha dün öğrendim onun tıkanması da rölantiyi etkilermi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Aralık 28, 2018, 23:13:56 »
Ahmet bey, Philips'in mavi kapaklı spreyiyle kelebeği temizlesek problem olur mu?
Liqui Moly’nin bunun için özel bir ürünü var. En garantisi o olur :)
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I