Gönderen Konu: E160 Corolla Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 363401 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '14
  • 35 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: E160 Corolla Periyodik Bakım
« Yanıtla #1200 : Mart 17, 2019, 11:14:33 »
Yanıtlar için sağolun arkadaşlar, 0w40 kullanıldığını bilmiyordum. Biraz daha aracı dinleyebilirim tabi ama yakıt tüketimi artımış gibi geldi bana, 6 litreye kadar düşürdüğüm yolda ne yaptıysam 7,7 altına inmedi. Biraz daha dikkat edicem ama önerdiğiniz yağlardan biriyle değiştircem. Sertifikası önemli anladığım kadarıyla. 5w30 castrol API SN sertifikalı olduğuna göre kullanılabilir sanırım, onu yazmamışsınız. Eneos birinci tercihiniz galiba hep. Diğer soruma yanıt alamadım ama filtre yeni takıldı ama Yağ değişcek diye 3 günlük filtreyi de değiştirmeye gerek var mı?
Sorunsuz dediler, aldık, bakalım yaşayıp görelim..    1.6 Multidrive S inci beyazımmm

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1200 : Mart 17, 2019, 11:14:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1201 : Mart 17, 2019, 11:36:14 »
Filtre 200 ml civarında yağ alıyor,usta tam sentetik diyor ama hangi yağı kullanıyor belli değil,kutunun kapağını yanınızda mı açtı? geçenlerde forumda bir arkadaşımız sanayide dökme yağı,belli marka kutuya dolduran ustayı anlatıyordu.Bu nedenle artık herşey den kuşkulandığımız için öneri getirmekte zorlaştı.Madem masraf oluyor onu da değiştirin,çevreniz de çok eski aracı olan,ihtiyacı olan birisi talip olursa sizin aracınızdan çıkan yağı ve filtreyi ona verin,bir işe yarasın..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 35 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1202 : Mart 17, 2019, 12:39:12 »
Kutuyu doldururken gördüm ama açarken görmedim. Dediğiniz gibi yapmak en sağlıklısı galiba

Mesaj Birleştirildi: Mart 17, 2019, 13:06:28
Tam sentetik Yağ doldurduğu kesinse filtreyi değiştirmeye gerek yok mu  yani. İçindeki 200ml Yağ ile  yeni Yağ  karışacak ve sorun olmaması için ikisinin de tam sentetik olması mı gerekiyor. Anlamaya çalışıyorum kusura bakmayın
Sorunsuz dediler, aldık, bakalım yaşayıp görelim..    1.6 Multidrive S inci beyazımmm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1203 : Mart 17, 2019, 13:19:18 »
Bence evet.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '15
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1204 : Mart 17, 2019, 16:06:08 »
Merhabalar. 2015 model 1.4 d4d dizel Corolla aracımın 60bin bakımı geldi. İnternette alışveriş sitelerinde yağ için Mobil 1 5/30 diğer filtreler için bosch marka mevcut. Ama yakıt filtresi için iki tip var birisi kalın birisi ince tip. Kalın olan orjinal aracın içinden çıkan deniyor hangisinden almalıyız ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1205 : Mart 17, 2019, 16:42:24 »
Merhabalar. 2015 model 1.4 d4d dizel Corolla aracımın 60bin bakımı geldi. İnternette alışveriş sitelerinde yağ için Mobil 1 5/30 diğer filtreler için bosch marka mevcut. Ama yakıt filtresi için iki tip var birisi kalın birisi ince tip. Kalın olan orjinal aracın içinden çıkan deniyor hangisinden almalıyız ?
önemli parçalar internetten alınması sakıncalıdır form onaylı üyemiz tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey var kendisiyle iletişime geçin en doğru ürünleri önerecektir,yakıt ve yağ filtresi ni orijinal kullanmanızı tavsiye ederim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 192 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1206 : Mart 17, 2019, 17:45:42 »
Yakıt filtresi hayati öneme sahip,bu nedenle ne olduğu tam belli olmayan ölçü ve kalitede filtre kullanmayın,aracınızın şase numarasına göre resmi servis veya tem toyota kanalı ile temin edin derim..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1207 : Mart 17, 2019, 20:59:32 »
önemli parçalar internetten alınması sakıncalıdır form onaylı üyemiz tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey var kendisiyle iletişime geçin en doğru ürünleri önerecektir,yakıt ve yağ filtresi ni orijinal kullanmanızı tavsiye ederim.
Tüm ürünlerinizi gönül rahatlığıyla Tem Toyotadan temin edebilirsiniz, asakashi marka orjinal japon filtre satıyorlar gerçekten kaliteli, ayrıca sizi yağ filtresi konusunda da bilgilendirirler, orjinal veya onların tavsiye edeceği ürünü alın geçin derim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1208 : Mart 17, 2019, 21:30:07 »
Tüm ürünlerinizi gönül rahatlığıyla Tem Toyotadan temin edebilirsiniz, asakashi marka orjinal japon filtre satıyorlar gerçekten kaliteli, ayrıca sizi yağ filtresi konusunda da bilgilendirirler, orjinal veya onların tavsiye edeceği ürünü alın geçin derim
Mesaj yazdım ama henüz geri dönüş olmadı. İnternet sitelerine de baktım dediğiniz markayı gördüm ama internetten satışı nasıl olacak bakalım yoksa servisin önerdiğini almak isterim tabiki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 79900
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1209 : Mart 18, 2019, 19:35:07 »
Daha önce cvt şanzıman yağ değişim işlemi ile ilgili internette pek çok arama yaptım fakat elle tutulur bir bilgiye rastlamadım. Servise gitmeden önce şanzıman yağı değişim fiyatı, kullanılan yağ hakkında telefonla bilgi aldım(şanlıurfa çayırıcıoğlu toyota yetkili servisi).  Bana söylenilen işçilik dahil 581 lira, 5 litrelik orjinal cvt yağı bidonundan açılıp döküleceği şeklindeydi. Servise gidip aracımı teslim ettim, yetkili kişiye anahtarı teslim etmeden önce telefonda aldığım fiyatın haricinde bir şey çıkar mı dediğimde, yetkili kişi kiminle görüştüğünüzü bilmiyorum sistemden bakıp fiyatı bildireceğini söyledi. Karşılıklı oturduk yetkili bilgisayardan yaklaşık 5 dk baktı telefonla birilerini aradı, içeriye gitti geldi ve sonuç olarak evet sisteme kaydedilmiş size 581 lira fiyat verilmiş fakat bu araçlarda 2 tip yağ kullanılıyor, bir tanesi 581 lira diğeri 750 lira dedi. tabi ben de 2014 corolla advance multidrive s aracım 2 tip yağ nasıl olabiliyor diye sorduğumda üretim bandından kaynaklanan farklılıktan dolayı 2 tip yağ kullanıldığını ve birazdan aracıma bakacağını söyledi. tatmin olmuş gibi yapmak zorunda kaldım ve gitti. Camekandan gördüğüm kadarıyla 2 adet servis elemanı ve kendisi aracın altına bakıp konuştular ve geri geldi. sizin aracınıza 750 tl olan yağ oluyor dedi. Verilen fiyattan dolayı özür diledi ve elinden gelen indirimi yapacağını söyledi. ÇOK AMATÖRCE DEĞİL mi? :) Sonra yağ bidonunu görmek istedim forumda paylaşmak için açılmamış toyota marka 5 litre cvt fe yazan bir bidon getirdi teşekkür ettim. Yağı bir hortum yardımıyla sol ön tekerin kenarından doğru şanzımana boşalttılar. deneme sürüşü yapıp tekrar arabayı kaldırıp kontrol ettiler. Camekandan gördüğüm kadarıyla bidondaki yağın yarısından fazlası duruyordu. Dayanamayıp içeri girdim ve servis elemanına bu kalan yağ ne olacak diye sordum ilk görüştüğüm yetkiliyi çağırdı kalan yağı ne yapacaklarını sordu. Yetkili faturada kullanılmayan miktarın fiyattan düşüleceğini söyledi. işlemler bitti ve para ödemek için gittiğimde aynı kişi özür dileyerek kalan yağın parasını iade edemediklerini servis müdürü, yedek parça sorumlusu v.s olabilecek herkesle görüştüğünü fakat maalesef iade edemeyeceklerini söyledi. kalan yağı bana verip bir sonraki yağ değişiminde( 80000 km veya 5 yıl sonra ki bu yağın ömrü zaten 5 yıl) kullanabilceğimi istersem servis müdürü ile görüşebileceğimi söyledi. Servis müdürü bayanda aynı şeyleri söyledi saçma olduğunu söylediğimde maalesef biz toyotanın bize söylediğini uygulamak zorundayız bu açılmış bidonu başka müşteri için kullanamayacaklarını söylediler. Toyota genel merkezi  aradım durumu anlattım. konuyla ilgili şikayet oluşturacaklarını söylediler. sonra faturamı öderken kasadaki kişi şikayetin iletildiğini söyledi malesef uygulama bu şekilde diyerek 5 litrelik yağın ücretini (750 tl) benden aldılar. artan yaklaşık 3 litre yağ şimdi evimde duruyor. hiçbir işime de yaramaz. Sonra aklıma başka bir toyota servisini arayıp danışmak geldi. eskişehir sarar servisini aradım kendileri bana kullanılmayan litrenin ücretini iade edebileceklerini kendilerinin de bu şekilde çalıştıklarını söyledi(araç plaka numaramı verdim şanzıman yağı değişiminin nasıl yapıldığını ve değişim fiyatını sordum işçilik dahil 520 lira gibi bir miktardan bahsetti)). Bu konunun sonuna kadar üstüne gideceğim. parasında değilim, kimseyi kandırmaya hakları yok. belki ben gidip kalan yağı napacaksınız diye sormasam onu da vermeyip başka müşteride kullanacaklardı. Eğer sizde şanzıman yağı değişimine giderseniz yardımı dokunur diye kamera kaydı şeklinde açıklamaya çalıştım. her servis böylemi bilmiyorum fakat Şanlıurfadaki çok amatör. bu şekilde çalışıyor.  Faturamı ve kullanılan yağın resmini de görmeniz için paylaşıyorum. bu arada fren hidroliği, değiştirdim, gitmişken 2 adet yağ filtresi(yağ filtresini orjinal kullanırım:)) ve 3 adet carter tapa contası aldım.

Mesaj Birleştirildi: Mart 18, 2019, 19:36:18

Mesaj Birleştirildi: Mart 18, 2019, 19:41:00

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1210 : Mart 18, 2019, 20:25:56 »
Daha önce cvt şanzıman yağ değişim işlemi ile ilgili internette pek çok arama yaptım fakat elle tutulur bir bilgiye rastlamadım. Servise gitmeden önce şanzıman yağı değişim fiyatı, kullanılan yağ hakkında telefonla bilgi aldım(şanlıurfa çayırıcıoğlu toyota yetkili servisi).  Bana söylenilen işçilik dahil 581 lira, 5 litrelik orjinal cvt yağı bidonundan açılıp döküleceği şeklindeydi. Servise gidip aracımı teslim ettim, yetkili kişiye anahtarı teslim etmeden önce telefonda aldığım fiyatın haricinde bir şey çıkar mı dediğimde, yetkili kişi kiminle görüştüğünüzü bilmiyorum sistemden bakıp fiyatı bildireceğini söyledi. Karşılıklı oturduk yetkili bilgisayardan yaklaşık 5 dk baktı telefonla birilerini aradı, içeriye gitti geldi ve sonuç olarak evet sisteme kaydedilmiş size 581 lira fiyat verilmiş fakat bu araçlarda 2 tip yağ kullanılıyor, bir tanesi 581 lira diğeri 750 lira dedi. tabi ben de 2014 corolla advance multidrive s aracım 2 tip yağ nasıl olabiliyor diye sorduğumda üretim bandından kaynaklanan farklılıktan dolayı 2 tip yağ kullanıldığını ve birazdan aracıma bakacağını söyledi. tatmin olmuş gibi yapmak zorunda kaldım ve gitti. Camekandan gördüğüm kadarıyla 2 adet servis elemanı ve kendisi aracın altına bakıp konuştular ve geri geldi. sizin aracınıza 750 tl olan yağ oluyor dedi. Verilen fiyattan dolayı özür diledi ve elinden gelen indirimi yapacağını söyledi. ÇOK AMATÖRCE DEĞİL mi? :) Sonra yağ bidonunu görmek istedim forumda paylaşmak için açılmamış toyota marka 5 litre cvt fe yazan bir bidon getirdi teşekkür ettim. Yağı bir hortum yardımıyla sol ön tekerin kenarından doğru şanzımana boşalttılar. deneme sürüşü yapıp tekrar arabayı kaldırıp kontrol ettiler. Camekandan gördüğüm kadarıyla bidondaki yağın yarısından fazlası duruyordu. Dayanamayıp içeri girdim ve servis elemanına bu kalan yağ ne olacak diye sordum ilk görüştüğüm yetkiliyi çağırdı kalan yağı ne yapacaklarını sordu. Yetkili faturada kullanılmayan miktarın fiyattan düşüleceğini söyledi. işlemler bitti ve para ödemek için gittiğimde aynı kişi özür dileyerek kalan yağın parasını iade edemediklerini servis müdürü, yedek parça sorumlusu v.s olabilecek herkesle görüştüğünü fakat maalesef iade edemeyeceklerini söyledi. kalan yağı bana verip bir sonraki yağ değişiminde( 80000 km veya 5 yıl sonra ki bu yağın ömrü zaten 5 yıl) kullanabilceğimi istersem servis müdürü ile görüşebileceğimi söyledi. Servis müdürü bayanda aynı şeyleri söyledi saçma olduğunu söylediğimde maalesef biz toyotanın bize söylediğini uygulamak zorundayız bu açılmış bidonu başka müşteri için kullanamayacaklarını söylediler. Toyota genel merkezi  aradım durumu anlattım. konuyla ilgili şikayet oluşturacaklarını söylediler. sonra faturamı öderken kasadaki kişi şikayetin iletildiğini söyledi malesef uygulama bu şekilde diyerek 5 litrelik yağın ücretini (750 tl) benden aldılar. artan yaklaşık 3 litre yağ şimdi evimde duruyor. hiçbir işime de yaramaz. Sonra aklıma başka bir toyota servisini arayıp danışmak geldi. eskişehir sarar servisini aradım kendileri bana kullanılmayan litrenin ücretini iade edebileceklerini kendilerinin de bu şekilde çalıştıklarını söyledi(araç plaka numaramı verdim şanzıman yağı değişiminin nasıl yapıldığını ve değişim fiyatını sordum işçilik dahil 520 lira gibi bir miktardan bahsetti)). Bu konunun sonuna kadar üstüne gideceğim. parasında değilim, kimseyi kandırmaya hakları yok. belki ben gidip kalan yağı napacaksınız diye sormasam onu da vermeyip başka müşteride kullanacaklardı. Eğer sizde şanzıman yağı değişimine giderseniz yardımı dokunur diye kamera kaydı şeklinde açıklamaya çalıştım. her servis böylemi bilmiyorum fakat Şanlıurfadaki çok amatör. bu şekilde çalışıyor.  Faturamı ve kullanılan yağın resmini de görmeniz için paylaşıyorum. bu arada fren hidroliği, değiştirdim, gitmişken 2 adet yağ filtresi(yağ filtresini orjinal kullanırım:)) ve 3 adet carter tapa contası aldım.

Ilk önce geçmiş olsun keşke şanzıman yağını dışarıdan alıp @Ufuk Sönmez (16363)  hocamızdan serviste yatırsaydınız veya dışarıda malesef yetkili bayiler böyle bu şekilde insanları yoluyorlar inşallah olumlu sonuç alırsınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1211 : Mart 18, 2019, 22:23:41 »
İyi dilekleriniz için teşekkürler Anıl bey. Şanzıman şakaya gelmez garantili olsun diye yetkili servise götürdüm. Zaten Şanlıurfa gibi bir yerde yaşadığımdan pek fazla bir seçenekte yoktu. Buradaki özel toyota servisi castrol 75 90 yag al gel 50 liraya degistiririz dedi. Ama cvt şanzıman sikinti olmasın sonra dediğimde biz sürekli yapiyoruz hic bir sey olmaz dedi . Sıkıyosa güvenip git:) yağı ufuk beyden alsamda ustalığına guvenemezdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1212 : Mart 19, 2019, 10:06:45 »
İyi dilekleriniz için teşekkürler Anıl bey. Şanzıman şakaya gelmez garantili olsun diye yetkili servise götürdüm. Zaten Şanlıurfa gibi bir yerde yaşadığımdan pek fazla bir seçenekte yoktu. Buradaki özel toyota servisi castrol 75 90 yag al gel 50 liraya degistiririz dedi. Ama cvt şanzıman sikinti olmasın sonra dediğimde biz sürekli yapiyoruz hic bir sey olmaz dedi . Sıkıyosa güvenip git:) yağı ufuk beyden alsamda ustalığına guvenemezdim.
Değişimde bir hata var. Eski yağ boşaltıldıktan sonra yeni yağ koyulur. Sonrasında araç lifte alınıp çalıştırılır, yağ tapası açılıp vitesler sırayla P R N D şeklinde dolaştırılır. Zaten elinizdeki bidonda böylelikle biter.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1213 : Mart 20, 2019, 04:56:58 »
Söylediğiniz sekilde bir islem yapilmadi kaan bey araç lifteyken içinde kimse yoktu.

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 04:58:52
Sizin sanziman yagi değişirken yağı boşa mi akıttılar. Ne kadar yağ kullanıldı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3000
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1214 : Mart 20, 2019, 16:17:02 »
Merhabalar,
2014 model advance 1,4Dizel aracın 50.000 bakımı geldi, aracın garantisini uzatmıştım ama sona eriyor, yetkili servise mi bakıma götürsem yoksa dışarıda özel servislere mi bakım yaptırsam karar veremedim. Borovalı 850 civarı fiyat veriyor, polen filtresi, enjektör temizleyici, yağ filtresi. motor yağı değişimi yapılacakmış. İzmir de yaşıyorum önerebileceğiniz servis noktası var mıdır? Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1215 : Mart 20, 2019, 16:46:47 »
Merhabalar,
2014 model advance 1,4Dizel aracın 50.000 bakımı geldi, aracın garantisini uzatmıştım ama sona eriyor, yetkili servise mi bakıma götürsem yoksa dışarıda özel servislere mi bakım yaptırsam karar veremedim. Borovalı 850 civarı fiyat veriyor, polen filtresi, enjektör temizleyici, yağ filtresi. motor yağı değişimi yapılacakmış. İzmir de yaşıyorum önerebileceğiniz servis noktası var mıdır? Teşekkürler.

Aşağıda, İzmir'de gidebileceğiniz en iyi özel servislerden birinin iletişim bilgileri mevcut,

OĞUZ OTOMOTİV
02324868456
ANKARA ASFALTI BORNOVA NALDÖKEN MH. NO:353/A BORNOVA İZMİR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1216 : Mart 21, 2019, 00:02:07 »

Konuyla ilgili müşteri hizmetleri çalışmış sağolsun, bugün servisten arayıp yağı getirmem karşılığında, fazla yağın parasını ödeyeceklerini söylediler. 412 lira(2.8 litre cvt fe şanzıman yağı) iade aldım. Sizdende 5 litre ücreti isterlerse(737 lira)yağın kullandığınız kadarının ücretini vermekte ısrarcı olun. Faydalanmak isteyenler için söylüyorum; şanzıman yağ değişimi+fren hidrolik değişimi 450 tl tuttu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1217 : Mart 21, 2019, 01:23:23 »
Konuyla ilgili müşteri hizmetleri çalışmış sağolsun, bugün servisten arayıp yağı getirmem karşılığında, fazla yağın parasını ödeyeceklerini söylediler. 412 lira(2.8 litre cvt fe şanzıman yağı) iade aldım. Sizdende 5 litre ücreti isterlerse(737 lira)yağın kullandığınız kadarının ücretini vermekte ısrarcı olun. Faydalanmak isteyenler için söylüyorum; şanzıman yağ değişimi+fren hidrolik değişimi 450 tl tuttu.
gözünüz aydın hayırlı olsun zaten diğer türlü haksızlık olurdu.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 35 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1218 : Mart 21, 2019, 08:12:31 »
Mobilin kendi sitesinde şöyle bir bilgi vermiş: 

Mobil 1, karıştırılması gerektiği takdirde, geleneksel motor yağları, yarı sentetik motor yağları ve diğer sentetik motor yağlarıyla tamamen uyumludur. Ancak seyreltilmesi halinde Mobil 1'in üstün performansının düşeceğini önemle hatırlatırız.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2019, 08:14:13
Yani filtrede kalan farklı kalınlıktaki yağın bir zararı olmuyor demek ki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #1219 : Mart 21, 2019, 09:24:00 »
merhaba, 2017 model corolla sahibiyim araç 16.000 de, 2 sene oldu alalı 20.000 bakımı geldi , kitapçıkta fren hidroliği D:24 ay yazıyor değişmesi mi gerekiyor birde hava filtresi her bakımda değişiyor mu kitapçıkta sanırım 24 ay da bir şeklinde yazıyor.