Gönderen Konu: Avensis T27 Güncel Kasa Direksiyon Sesi Sorunu  (Okunma sayısı 15456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğretmen ama MEMUR Değil :)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '10
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis T27 Güncel Kasa Direksiyon Sesi Sorunu
« Yanıtla #40 : Mart 10, 2017, 13:20:35 »
Yaptırdım azaldı biraz fakat araba sağa doğru gidiyor :D Direksiyon bariz sağ tarafa seğirmekte somun sıkarken böyle birşey olmuş olabilir mi? Lastik balansları kontrol edildi birde rotları kontrol ettireyim olmazsa.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 10, 2017, 13:20:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 10, 2017, 16:46:40 »
Mafsal somunlarını sıktırdıktan sonra ses azda olsa azalıp bozuk yolda lok lok diye bu sesi duyuyorsanız direksiyon kutusu bozuk demektir.Geçen gün özel serviste sökülmüş direksiyon kutusunda bana ahmet sivari uyğulamalı olarak anlattı ve olayı gördüm.Bu sesin problem yaratmayacağını sadece çok takıntılıysanız sizi rahatsız edeceğini söyledi.Aracımda aralık 2017 ye garanti extra var fakat iki bakımdır dışarda özel serviste bakım yaptırıyorum.Bu problem için gitsem garanti kapsamında değişirmi acaba  :P Bazen bakımın birini keşke serviste yaptırsaydım diye düşünüyorum zira bu ses beni rahatsız ediyor. :)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 avensis T27
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '09
  • 4 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 10, 2017, 17:23:04 »
Kardeş mafsal gevşekliği ses ve direksiyon boşluğu yapar aracın sağa veya sola çekmesi rot ayarından veya lastik yapısı +iz hatasından olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mart 10, 2017, 18:24:46 »
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 90000
  • Model Yılı: '13
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 27, 2017, 23:11:19 »
Herkese iyi akşamlar; tam olarak aynı ses midir bilemiyorum ancak bnm T27'de de benzer bir ses vardı ilk kez ürgüpte arnavut kaldırımda giderken ön takımdan almıştım sesi, rahatsız ediyordu. Servise gittiğimde kaliperlerin boşluk yaptığını sesin oradan geldiğini söylediler. Sıktılar ses giderildi. Ama zamanla tekrar ortaya çıkıyor. Ben extra garanti almıştım. Garanti kapsamında değişmesini istedim ama extra garantiye girmediğini söylediler. Sonuç olarak olarak ses geldikçe servise gidip sıktırıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Aralık 19, 2017, 10:13:26 »
Aracı alalı daha 1 ay oldu. Genel olarak memnunum. Fakat ufak tefek sorunlar baş gösteripte, çözümünü araştırdıkça şok oluyorum. "kronik" ne demektir? Toyota dedik aldık. Her gevşediğinde servise gitmek Dünya da en fazla araç üreten firmaya yakışıyor mu? Ufak tefek ayrıntılar önemlidir. Ben "D" biniyorsam ses istemem. Kaliper ses yapar, direksiyon ses yapar, lastik sesi alır. Bu neymiş böyle. "D" ler genel anlamda çok tutulmuyor. Ama Avensis in neden en az ikinci el "D" olduğunu anlamaya başlıyorum. Bu kadar güzel bir araçta bu kadar basit olan sorunların çözümlenememesi hayal kırıklığı( Birçok firmada kronik sorun var. Ama Toyota denince akla ilk gelen sorunsuzluk değil midir?). Benim araçta direksiyon ve kaliper sesi var. Daha 74000 de. Bakalım ilerki km ler neye gebe?
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Aralık 19, 2017, 13:05:32 »
Hocam 40000 km oldu kullanıyorum aracı. Direksiyon aksamı dışında problem yok şükür. Ancak kimin de kutu kiminde kolon sıkıntılı, bende ikisi de mevcut :argh:. Kutuyu yeni değiştirdim, kolon işine de bir ara el atıcaZ bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 10, 2019, 12:05:59 »
hort çekelim. bozuk yolda bende de  tıkırtı var.
sadece direksiyon düz tutunca geliyor sağa sola eğim eğim verince hareket halinde iken kesiliyor. bir boşluktan oluştuğu belli ve bozuk yolda sinir edici bir ses.
burada denenen şeylere bakarak kutuyu tamir ettirsek bile sorun çözülmüyor yani üretm hatalı bir parça :nija:

bu durum kronik ve çözümü de galiba yok gibi. toyotanın bunu geri çağırma kapsamına alması gerekmez mi? ortak bir deklerasyon oluşturup japonyaya iletsek ses çıkmaz mı acaba? toyota bu tip durumlara biraz duyarlıdır.

https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/143238-avensis-t27-steering-clicking-issue-when-turning/
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Aralık 11, 2019, 01:03:17 »
burada mafsal onarımı var, denemek lazım aslında.
asıl önemli olan olan sorunun tam olarak nerede olduğunun tespiti. bana ses kolondan geliyormuş gibi geliyor :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #49 : Aralık 11, 2019, 10:57:33 »
burada mafsal onarımı var, denemek lazım aslında.
asıl önemli olan olan sorunun tam olarak nerede olduğunun tespiti. bana ses kolondan geliyormuş gibi geliyor :-\

Benim tıkırtı tam da burada geliyor direksiyon altından. Havalar ısnıca konum at boludan gelem ben de sökelim şaftları abi. Ufak tefe takım taklavat sende vardır bende de var. Voltran oluşturabiliriz ;) :D

ama en temizi @Ahmet Güve (8047) ,güve car mechanic station a çekmemiz icap edecektir.Buradan ahmet abiden açık randevu talep ediyorum  :tamam:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 11, 2019, 21:04:58 »
Ahmet ustaya muhakkak bi ara yolum düşecek ama bakalım ne zaman, biraZ daha ertelersem çekiciyle götürücem aracı :rofl:
Sağolsun ne ara dara düşsem yardımcı oluyor.
Aslında işlem gayet basit gözüküyor, ortalarda bi yerde buluşup çözeriz Talat :tamam:.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #51 : Aralık 11, 2019, 21:24:33 »
Ahmet ustaya muhakkak bi ara yolum düşecek ama bakalım ne zaman, biraZ daha ertelersem çekiciyle götürücem aracı :rofl:
Sağolsun ne ara dara düşsem yardımcı oluyor.
Aslında işlem gayet basit gözüküyor, ortalarda bi yerde buluşup çözeriz Talat :tamam:.

abi gitmeden haber eder misin? madem eli değmişken ikisi de aradan çıkar inşaAllah. Tabi Ahmet abi he derse :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Aralık 12, 2019, 11:33:58
abi gitmeden haber eder misin? madem eli değmişken ikisi de aradan çıkar inşaAllah. Tabi Ahmet abi he derse :tamam:

ses budur.pc hoparlöründe dinlerseniz daha iyi duyuluyor. tıkırtt tıkırrtt ara ara gelen sesler .direksiyon altından bozuk yolda direksiyon tam düz iken fazla geliyor.sanki mafsal sesi benimki

https://voca.ro/l4lFj3ixQpv

https://dosyayukle.biz/1jhA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 12, 2019, 11:44:34 »
Bu ses olurken direksiyonda birşeyler hissediyormusun elinle? Bana mafsal sesi falan gibi gelmedi. Gerçi hangi ses devamlı duyulan tıkırtı sesi mi bu anlamadım. Sanki Spiral sesi gibi.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #53 : Aralık 12, 2019, 12:08:12 »
Bu ses olurken direksiyonda birşeyler hissediyormusun elinle? Bana mafsal sesi falan gibi gelmedi. Gerçi hangi ses devamlı duyulan tıkırtı sesi mi bu anlamadım. Sanki Spiral sesi gibi.

direksitona bir hareket bir vuruntu yok.spiral sesi ne demek? :saygi: