Gönderen Konu: 1,33 aurıs performans. yardım lütfen  (Okunma sayısı 2171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
1,33 aurıs performans. yardım lütfen
« : Ekim 02, 2013, 18:43:52 »
geçtiğimiz günlerde 2011 1.33 auris aldım lpg siz. 29500 kilometrede. bu zamana kadar bi bayan kullanmış. arabayı aldım yaşadığım yere dönerken bi hız deneyeyim dedim. denemez olaydım araba yüksek hız yi geçmedi. yerin dibine girdim. ışıklarda kalkışı da çok kötü. daha önce 1.5 vgt getz e biniyordumi mumla arıyorum yanı o getzin 5. vitesle bile gaza sonuna kadar basınca kendini fırlatmasını... acaba bu zamana kadar hiç hızlı kullanılmamış ve gitmemesinin sebebi o olabilir mi. çünkü 100 beygir benzinli bi araç hiç değilse yüksek hız yapmalı.

Lütfen hız sınırını aşmayalım.

Toyota Club Türkiye

1,33 aurıs performans. yardım lütfen
« : Ekim 02, 2013, 18:43:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
Ynt: olmayan performan. yardım lütfen
« Yanıtla #1 : Ekim 02, 2013, 21:52:04 »
6. viteste limit görmeye çalışırsanız olmaz tabiki. rampa vs yol durumuda önemli. aracınız son süratini gerçek anlamda görmek istiyorsanız eğer; sıfırdan kalkarak bütün vitesterde deviri bitirin. 5. viteste son sürati görebilirsiniz. 6. vites ekonomi vitesidir son süratı göremezseniz. tabiki aracınız motor gücüde ortada çok beklentide olmayınız.
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 02, 2013, 22:57:10 »
Ek olarak bence getzin simdiki araciniza karsi ustunlugu performans ve yakit olacaktir. Keyifle binin araciniza zamanla araca motora ve sanzimana alistikca performans anlaminda da sikinti yasamazsiniz
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2013, 10:06:42 »
Moturu açın Allah ne verdiyse gaz pedalını paspasa dayayın. Açılır araç.
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: olmayan performans yardım lütfen
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2013, 11:30:05 »
Lastik basınçlarına bakın yağ filtresi yağ ve hava filtresini değiştirin ve yeni çıkan shell nitro yakıtı ile depoyu doldurup içine wurth enjektör temizleyici atıp depoyu bitirin motordaki kurumları sökülsün ve bu depo boyunca kalkışlarda 1 ve 2. vitesi bitirin yani 6500 rpm kendine gelir düşüncesindeyim. Ayrıca dediğim yağ bakımını mutlaka yaptırın toyota motorları bakım konusunda hassas motorlar bakım biraz geçince araba nazlanarak gider ve üst devirlerde bakımlı haline oranla dahada çok yakar bilginiz olsun. Yağ olarak 0w40 castrol edge koyabilirsiniz yada 5w40 tercih size kalmış.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 03, 2013, 11:45:07 »
1.5 vgt ile 1.33 aurisi mi kıyaslıyon allasen. vtg lerde çözemediğim bi güç var auris kesmez sakin spec devam
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 03, 2013, 12:23:54 »
Sürekli sakin kullanılan düşük devirli kullanılan araçlarda sağırlaşma dediğimiz aslen karbon birikmesi motorun açılmaması diye tabir edilen bir durum vardır.Aracınızı bir müddet yakıt katkısı ile birlikte ya serviseten alın yada würt marka alın yüksek devirli kullanırsanız aracın motoru açılacak size iyi performans sunacaktır .Ben 1,4 lps sistemli fiestam vardı o bile 120 + 50 hızı çok rahat görüyordu .Ki 6 ileri toyota diyorsunuz 5500-6000 devir aralığını göstere göstere vites değiştirin bakın ne hız göreceksiniz.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 03, 2013, 22:58:33 »
Agirlik ve motor hacmi olarak sanirim getz daha avantajli. Bence sonuc normal.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2013, 23:56:26 »
1.5 vgt getz daha performanslıdır diye tahmin ediyorum...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2013, 09:29:32 »
hundaılerde denilen doğrudur, tüm araçlarında durum aynı değil, araçın saç/kaporta kalınlığı ince olduğundan motora hafif geliyor ki şöyle bir örnek vereyim;

araçım servisdeyken kaskodan 3 defa araç aldım, kia ve hundai accent, ikisinide zor zaptediyordum ve çok serilerdi ki aurisle yapamadığımı kia ile yapıp ışıklarda  üst segmentten kaç araçı serilikde geri bıraktığımı hatırlamıyorum, keza hyundaide aynı şekildeydi... araçlar düşük hızlarda dahi turbolu gibi bir anda kavrayıp fişekleme yapabiliyordu...

güvenlik ve konfor eksiği çoktu, sadece viraçlarda araçdan kanat çıkacak diye bekliyordum, çünkü kanatsız havalanmaya başlıyordu...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #10 : Ekim 04, 2013, 19:31:46 »
tüm yanıtlar için teşekkür ederim. devir konusunda haklıydınız sanırım. çünkü ilk 4 vites hız denemesi düşüncem yoktu öyle sonradan gaza basıverdim. tabiki getzi aradığım zamanlar oluyor ama  Allah mecbur etmesin, aurisi terk edip getze binmem. hele o konsol vitesin bulunduğu bölüm nedir ya. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 04, 2013, 20:11:34 »
Mühendisler  ekonomik olsun diye 1.3 motor koyuyor, optimal yakıt teknolojisi geliştiriyor,  insanlarda ekonomik olsun vergisi az olsun diye tercih ediyor ve performansı kötüymüş, uçmuyormuş :-):-) 106 GTILAR var Vtsler var, çok iyi uçar, uçan tenekeler :-):-)
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beyaz meleğimm
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 04, 2013, 20:33:09 »
bende 1.33 2012 model auris var aracı bende deneme amaçlı adana otobanında bastırdım fakat sizin dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım lpg li olmasına rağmen 6.viteste yüksek hız i gördü önüme kamyon çıkmasa daha da giderdim belirtmek istedim...

Hız sınırlarına lütfen uyalım
BULUNDUĞUN ORTAMA UY AMA,GELDİĞİN YERİ UNUTMA...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #13 : Ekim 17, 2013, 10:37:34 »
aldığıma alacağıma pişman oldum artık tekrar toyota ya döner miyim bilmiyorum. çok çeşitli arabaların şoför koltuğuna oturdum bu kadar hantal bu kadar kasasına ismine yakışmayan motor görmedim. arabamı satıyorum Allah nasip ederse s40 alacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ekim 17, 2013, 12:06:41 »
Kusura bakmayin ama ucup kacmak icin zaten yanlis araba almissiniz. Getz ile aurisi karsilastirarak ayri bir hata daha yapmissiniz. Insallah s40 istediginiz gibi olur.
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 17, 2013, 15:01:01 »
Baslik yanlis, sizin arac performans araci degil ekonomi aracidir... Aracin agirligi ortada motor hacmi ortada alirken cok buyuk hata yapmissiniz..

Karsiladtirdiginiz getz b sinifi ve aurise gore daha hafif bir arac zaten....
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 12 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: 1,33 aurıs performans. yardım lütfen
« Yanıtla #16 : Ekim 20, 2013, 15:03:59 »
bu araç son hızını görmek için uzun düzlüğe ihtiyaç duyuyor. benim denemem de eğimsiz yolda fabrika verisi olarak açıklanan son hızı 6. viteste görüyor. düzlük uzun ise +5 kilometre daha oluyor. ancak ilginç olan fabrika verisi son hızın 15 km altına kadar rahat bir şekilde çıkarken bundan sonra sanki güç kesilmeye başlıyor hatta son hıza ulaştığında ilerleme duruyor. galiba sınırlandırılmış ya da maksimum torka 3800 devirde ulaşmasından kaynaklanıyor. ayrıca 5. viteste daha yüksek bir hıza çıkar mı diye de denedim ama 5. viteste 5000 devri geçmedi ve 6. viteste ki son hızına ulaşmadı. benim anladığım bu motor dayanıklılık adına kendini incitmeyecek şekilde tasarlanmış.
Hamleler ve karşı hamleler..