Gönderen Konu: torpido çatlakları  (Okunma sayısı 16612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
torpido çatlakları
« : Ağustos 16, 2008, 14:45:34 »
arkadaşlar 95 ae101 sahibiyim. Klimanın düğmesinin olduğu yerle teyp boşluğu arasında torpido çatlak hatta kopma var ve ben dün o kısmı tamamen söktüm neyle yapıştırabirim japon yapıştrıcısı olurmu? tecrübesi olan arkadaş varsa yardımcı olursanız sevinirim saygılar
2005 1.6 sol

Toyota Club Türkiye

torpido çatlakları
« : Ağustos 16, 2008, 14:45:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: torpido çatlakları
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2008, 15:12:01 »
japon kullanacaksanız görüntü kirlliğine dikkat ederek ince çalışmalısnız.iç tarafa sürdüğünüz japon yapıştırıcısının üzerine kül serperek daha sağlam hale getirebilirsiniz.görünen kısma kül serpmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2008, 15:18:50 »
Burak beyin bahsettiği şekilde yaparsanız bir problem olmaz.Yapıştırıcı olarak Patex adında bir japon yapıştırıcısı var büyük marketlerde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2008, 15:32:48 »
peki arkadaşlar görünen kısımdaki çatlak izini yok etmem için ne yapmak lazım cevaplarınız için teşekkürler.
2005 1.6 sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2008, 21:29:26 »
arkadaşlar açıklamalar için teşekkürler kül yapıştırma işlemi tamalandıktan sonra mı yapılacak bide bunu faydası nedir
2005 1.6 sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2008, 00:47:03 »
arkadaşım şu şekilde açıklayayım;japon yapıştırıcısı kırılan yüzeyler arasına sıkıldıktan sonra yapıştırılırken (kurumadan önce) kül direk hala ıslak olan japonun üzerine serpilir(tuz döker gibi).bu şekilde kül japonla birleşir(hafif bir duman çıkar) ve kül kemikleşir.çimentonun içine çakıl koymak gibi birşey:D tabiki görüntü hoş olmaz.onun için görünmeyen kısımda yapmalısın.japonla mükemmel işçilik çok zor malesef.dışarıdan yapabilecek pek birşey yok.şin bittikten sonra japon çok taşarsa ufaktan ince zımpara vs ile azaltacaksın.gerisi artık sana kalmış.bence enazından yanında birisi olsunki parçaları birbirine japonla birleştirdikten sonra diğer kişi o bölgeye kül döksün.biraz kuruduktan sonra içeriden tekrar az birşey japon az birşeyde kül tamamdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2008, 17:46:05 »
  Selam.
 Çatlak yeri yapıştırma hakkında tüm teknik bilgiyi arkadaşlar vermişler zaten. Patex bence de çok iyi bir yapıştırıcı. ALternatif olarak ben yurt dışında kuzenimin aracın aynası için şırınga şeklinde ve içinde iki tüp olan (şırıngadan sıkınca bu iki kimyasal şırınga içinde karışıp yüzeye öyle gidiyor) ve sıkıldıkdan sonra 1 gün kuruması gereken ancak kuruyunca aynen plastik olan bir malzeme kullanmıştım. Heralde burada da büyük yapı marketlerde vardır.
 Dış yüzey için ise hiç endişeye gerek yok. O yüzey zaten çok eğimli değil, bu yüzden uygun ebatta alınacak bir deri o yüzeye göre kesilip, gerdirilip sonra yapıştırılabilir. Ancak bunun için sanatsal bir şekilde, acele etmeden ve ince işçilikle çalışmanız lazım. Bence bu hoş bir görüntü de oluşturur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2008, 23:42:13 »
hakan bey ben deri olayını tam anlayamadım. yani sadece çatlak kısımamı deri yapıştıracağım..bütün parçanın ön kısımını mı?
aslında torpido kaplamaları varya onlardan alsam iyi olacak ama geçen arkadaş çıkma ön göğüs bulmuş teybin havalandırma panelin olduğu kısımı ona da nerdeyse bir kaplama kadar fiyat biçtiler...80 milyon dedi gerçi pazarlık yapmadım ama...görüşleriniz için teşekkürler
2005 1.6 sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2008, 10:52:50 »
kaplama fön makinasıyla ısıtılarak giydirilebilir.el işçiliğinize güveniyorsanız siz dahi yapabilirsiniz.yanlız fön evde kullanılanlardan daha çok yoğunlukta ısı verenlerden olması gerekiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #9 : Ağustos 22, 2008, 18:05:10 »
  Deriyi komple o parça için demiştim ama işçiliği zor olur. Birde kaput vinil kaplamalar var siyah. Ondan uygun miktarda alıp kesebilirsin parçanın şekline göre ve işçiliği daha kolay olur. Ayrıca onun içi kendinen yapışkanlı. İnce olduğu için kabarıklıkta yapmaz. Tamirden sonra siyah Vinil bulup, parçaya göre kesip yapıştırabilirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Ağustos 24, 2008, 23:15:09 »
arkadaşlar çatlakları yapıştırdım arkasından çok ince bir işçilikle delikler açıp önden görülmeyecek şekilde yine ince bir telle sıkıştırdım gayet sağlam oldu...patlak ampuller vardı ön konsolda onlarıda değiştirdim.yalnız bu direksiyonun yanında sis lambası ve merkezi kilidin düğmesinin olduğu yer varya o parçayı havalandırma ızgarasıyla çıkaran arkadaş varmı? onlarıda değiştirmek istiyorumda...
2005 1.6 sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 25, 2008, 01:28:35 »
o parçayı vida falan tutmuyor
üst kısmında tornavidayla kendine doğru çekmek için yer var ince bi aralık
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2008, 16:39:34 »
  Selam.
 Üst kısmında mi Gökhan yoksa alt kısmında mı? Ben alt kısmında küçük nir aralık var diye hatırlıyorum. Oradan düz tornavida ile çekip alı çıkarıp sonra parçanın üstte kalan iki tırnağını çıkarmak gerekiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 25, 2008, 17:50:53 »
  Selam.
 Üst kısmında mi Gökhan yoksa alt kısmında mı? Ben alt kısmında küçük nir aralık var diye hatırlıyorum. Oradan düz tornavida ile çekip alı çıkarıp sonra parçanın üstte kalan iki tırnağını çıkarmak gerekiyor.
pardon  :-[
alt kısımda o boşluk  ::)
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 12, 2009, 17:55:05 »
benim arabamın göğsü çatlak hemde 2 farklı yerden görüntü çok sinir bozucu nasıl kapatabilirim bilmiyorum lütfen yardımcı olun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 12, 2009, 23:14:00 »
Emrah Bey, öncelikle tanışma bölümüne uğrayabilir misiniz?
Folgsamkeit macht frei...