Gönderen Konu: toyo tıre nasıl sizce  (Okunma sayısı 26706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
toyo tıre nasıl sizce
« : Ağustos 09, 2008, 09:23:34 »
lastiklerim değişecek toyo bana hesaplı ve kaliteli gibi geldi  :-\
ayrıca konulara baktım ama bulamadım
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Toyota Club Türkiye

toyo tıre nasıl sizce
« : Ağustos 09, 2008, 09:23:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: toyo tıre nasıl sizce
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2008, 18:31:29 »
  selam  Gökhan.Toyo Tires kesinlikle PATEN öellikli bir lastik.Evet fiyatı ucuz ama kesinlikle iyi bir lastik değil.......Arkadasımda var "ıslak yola girmekten korkar hale geldim.Araba ya savuruyor yada feren halinde kaymaya başlıyor" diyerekten memnuniyetsizliğini belirtti...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2008, 00:53:03 »
özcan abai peki kumho hakkımda duydukların neler
boyle marka soyluyorum çünku fazla param yok
 mıchlenın hız lastiği 180 lira fazla biraz
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 22, 2008, 01:19:11 »
Gokhan benim lastikler Kumho yolcu tipi. Artik neredeyse hersey gibi bunlar da (en azindan benim lastikler) Cin'de uretilmis. Lastiklerimden cok memnunum. Rotasyon yaptirmadim henuz, vakti geldi ama firsat bulup yaptirmadim. Her 10,000 km.de rotasyon lastiklerin omrunu uzatiyor.
Michelin burada da en pahali lastiklerden. Fiyati yuksekse herhalde vardir bir sebebi... :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #4 : Ağustos 22, 2008, 09:29:21 »
arkadasım bende toyo TR1 lastikler var cokta memnunum kumhoyu alırsın aldıgına lanet edersin alıcaksan toyo yada yokohama al dua edersin Ozcan bey hangi lastik sudan cıktıktan sonra kaymaz direk sudan cıkıp kuruya girdiginde tum lastikler kayar tabi ralli tip lastikler haric ben butun lastiklerden asagı yukarı kullandım vede gordum yokohama ve toyodan sasmam toyonun kıs lastiklerini kullanmadım ama spor lastikleri guzel fakat yokohamanın tum lastiklerini kullandım direk ok verebilirim yokohama icin .. kullan farkı anlarsın zaten..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 22, 2008, 09:36:14 »
ismail aslında toyonun üstündeki made in japan yazısı bi güven vermişti
bende her halde kore lastiklerinden daha kalitelidir diye düşünüyorum
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2008, 09:46:19 »
dostum seninle aynı çelişkide kaldık bizde kuzenin arabasında.inan bayağı araştırdık.toyo 2 takım eskitmiş birisi olarak söyleyebilirimki gerçekten alınabilecek bir lastiktir.ıslakta güven vermiyor diyorsunuz ki haklısınız.ancak diğer bu klasmandaki lastiklerle karşılaştırdığınızda onlardan daha iyi tuttuğunu göreceksiniz.çabuk eskiyor o ayrı konu.ama emin olun bu klasmandaki lastiklerin ortak sorunu zaten bunlar.kısaca kötünün iyisi olarak rahatlıkla alabilirsiniz.dostum ayrıca aman ha aman üretim tarihine bakarak al.biliyorsundur herhalde lastiğin üzerinde kodlanmış olarak yazar.ister rafta kalsın istenildiği kadar iyi korunsun raftada lastik ömrünü doldurur.lastikçilerede sakın güvenme çok sallama iş yapıyorlar.sahtekarlar sarmış ortalığı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2008, 09:53:22 »
mesela hangi tarihten önce olmasın
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2008, 09:58:08 »
bence 2007 nin ortalarından sonra olsun en geç.gönül isterki 2-3 haftalık tazecik lastiği al tak ama sanırım okadar yenisini bulamazsın.lastiğin tazeliğini anlatan bir testim var ancak taratmam lazım.zamanını bulursam bu dergi sayfalarınıda sizinle paylaşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 22, 2008, 10:05:33 »
arakadşlar zaman ayırdığınız için tesekkurederim  ::)
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 22, 2008, 10:08:53 »
nedemek dostum aklına ufakta olsa takılan birşey olursa sor cevaplarım.iyigünler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #11 : Ağustos 22, 2008, 15:21:03 »
buragın dedigi gibi uzun sure korunmadan muhafaza edilen lastiklerde sertlesme kaucugunda bozulma oluyor ondan sonra lastik tutmayabilir ama toyo ve yokohama derim bence yokohamayada bak bir pahalı ama guzel lastiktir..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 22, 2008, 16:27:08 »
işin aslı şu arkadaşlar
4 tane toyo lastik + 4 tane lenso 15" jant a 1000 ytl fiyat aldım(12taksit)
dükandan çıktıkdan sonra içime kurt düştu acaba toyo kötü lastikmi diye,
lensonun kalitesini biliyorumda,
ama alacam sanırım

M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2008, 21:25:49 »
arkadasım bende toyo TR1 lastikler var cokta memnunum kumhoyu alırsın aldıgına lanet edersin alıcaksan toyo yada yokohama al dua edersin Ozcan bey hangi lastik sudan cıktıktan sonra kaymaz direk sudan cıkıp kuruya girdiginde tum lastikler kayar tabi ralli tip lastikler haric ben butun lastiklerden asagı yukarı kullandım vede gordum yokohama ve toyodan sasmam toyonun kıs lastiklerini kullanmadım ama spor lastikleri guzel fakat yokohamanın tum lastiklerini kullandım direk ok verebilirim yokohama icin .. kullan farkı anlarsın zaten..

Lanet etmek de neyin nesi? Madem oyle nasil oluyor da Kumho milyonlarca lastik satabiliyor her sene?
Sen niye lanet ettin Kumho'ya onu soyle once. Senin ozel deneyimini dinleyelim bir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #14 : Ağustos 22, 2008, 21:34:54 »
eski corollamda vardı kaucugu sert ti ha frene basmısım ha devam etmisim kızaklama gidiyordum aldıgımın 5 ayında gittim degistirdim arkadasım ayrıca spor araba kullananların varsa dikkat et para vermek istemeyenler kullanır kumho yu ben lastik aldıgımda kumhonun en iyisi 150 ytl di tanesi bende bilerek kullandıgımdan dolayı 250 ytl verek toyo aldım yokohama olsaydı 300 ytl vererek alacaktım ama istedigim modellden yoktu..burda laf olsun diye konusmuyorum deneme tecrube gozlemlerimle yeni nesilleri nasıldır bilmiyorum ama bundan 2 yada 3 sene once kotuydu.marshall ve kumho dikkat edersen spor desenli olarak en ucuzlarıdır oyuzden satılıyor olabilir mi sence..senin kullanım kosullarına uyabilir ama benimkilerine uymuyor..benim fikrim bu ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ağustos 22, 2008, 21:44:39 »
Kumho, Ford,General Motors, Daimler, VW, Hyundai, Kia gibi markalarin orta ve ust duzey araclarinin Kuzey Amerika'daki orijinal lastik ureticisi. Ucuzdur, degildir ama ortada bir gercek var Kumho'ya talep cok. Sadece ureticilerden degil, araclarini modifiye eden (motor modfiye etmeyi buyuk is gormeyen) kitle tarafindan da buyuk talep goruyor. Yani Kumho, laf olsun diye Kumho degil.

Toyo'yu bilmiyorum. Iyi olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #16 : Ağustos 22, 2008, 21:48:48 »
yanlıs anlama ama benim fikrim hala aynı kumho icin kusura bakma.. laf ve ya degil :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2008, 09:20:31 »
2002 de Marlboro Masters Formula 3 resmi lastik üreticisi oldu. Dünyanın ilk 26” inch ultra yüksek performans  lastiğini üretti.
2002  de J.D. Power and Associates in düzenlediği “müşteri memnuniyeti” anketinde 2. oldu.
diye yazıyo ama resmi sitesinde kumhonun
benim görüşüm çok kaliteli değil ama kötüde değil
marshalla kıyaslananmaz
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Free Life..., ;-))
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 11, 2010, 20:49:48 »
Arkadaşlar ben 4 senedir üzerinde TOYO marka lastikler bulunan aracımla çok mutluyum.
Bundan sonra da fiyat ve kalite orantısı iyi olarak kurulmuş bu marka ile yola devam etmeyi düşünüyorum.
Kullanmadığım yol ve hava durumu kalmadı ama hiçbir sorun yaşamadım.
Sanırım biraz da kullanım ile ilgili diye düşünüyorum.
Toyo Toyota Toyo Toyota çıkarım senle her yola Toyotaaaa  :alkis: :alkis: :alkis:
Toyota Corolla 1.3 Terra AT/AC
^^>> T.O.S.U.N.U.M <<^^

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
« Yanıtla #19 : Ocak 11, 2010, 21:21:20 »
kumho kullanıyorum çok memnunum... yumuşak ve yolu iyi tutan bi lastik...
hesap iptal :)