Gönderen Konu: 2012 Auris 1.33 6000 Km ön konsol bebilimum gıcırtılar gıcık....  (Okunma sayısı 3271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
Merhabalar

Aracın ön konsolundan gelen seslere bide teyibin bulunduğu konsoldan ses gelmesi artı cam açıkken  camdan gıcırtı gelmesi benden gelen gıcırtılar cabası  :P

Bu sorun kronik diyorlar ama ben kafayı yicem cozum servise verip sungeri basmaları mı ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
turtle wax f21 torpido sütünü deneyin. ek yerlerine bol bol sıkın silin. sonucu bizimle paylaşın :)
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Çıkarım senle her yola , Toyota ~ :)
    • Artistik Buz Pateni / Çeliği
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
turtle wax f21 torpido sütünü deneyin. ek yerlerine bol bol sıkın silin. sonucu bizimle paylaşın :)

Bu gıcırtılara etkisi var mı ki ? teyibin oradakine neyse de alt sol kısımdan gelen gıcırtılar ?
'    Peugeot RCZ 1.6 Thp 153 PS    '

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür etti

Bu gıcırtılara etkisi var mı ki ? teyibin oradakine neyse de alt sol kısımdan gelen gıcırtılar ?

Bende rahatsiz edici gicirti yok koruma amacli suruyorum..fakat farkli marka araclarda kullanip ta memnun olanlar duydum :) auriste faydasi olacak mi merak ediyorum
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür etti
Bende rahatsiz edici gicirti yok koruma amacli suruyorum..fakat farkli marka araclarda kullanip ta memnun olanlar duydum :) auriste faydasi olacak mi merak ediyorum

Fitil kicirtilarinda falan da baya etkiliymid
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
arkadaşlar dün aurisimin sağ havalandırma panjuru kırılmıştı bende ön konsolu söktüm sökerken ön kelebek camının önündeki plastik kısmıda söktüm onun altında havalandırma borusunun orda bir parça var boştaymış ses gelen yer birisi orasıydı bende hemen orayı sağlam bir şekilde sıkıştırdım. ikinci yer ise çok kolay bir yerde sağ yolcu koltuğunun önündeki ayak altı havalandırma kısmında büyük bir plastik aksan var. resmen boşta sallanıyormuş onuda hemen bir bant yardımıyla tutturdum ses falan kalmadı özellikle sizde bu kısma bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
Senin dediğin yerleri tahmin ediyordum abi.Çift taraflı bantla mı sabitledin?
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
ben elektirik bantını bol miktarda sararak yaptım çif taraflı bantlar bir süre sonra sıcaktan inceliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
arkadaşlar dün aurisimin sağ havalandırma panjuru kırılmıştı bende ön konsolu söktüm sökerken ön kelebek camının önündeki plastik kısmıda söktüm onun altında havalandırma borusunun orda bir parça var boştaymış ses gelen yer birisi orasıydı bende hemen orayı sağlam bir şekilde sıkıştırdım. ikinci yer ise çok kolay bir yerde sağ yolcu koltuğunun önündeki ayak altı havalandırma kısmında büyük bir plastik aksan var. resmen boşta sallanıyormuş onuda hemen bir bant yardımıyla tutturdum ses falan kalmadı özellikle sizde bu kısma bakmanızı tavsiye ederim.

senin dediğin ses farklı tamamen , bizimkisi gıcırtı tok bi sesi var birşeyin düşmesi yada sallanması gibi bi ses değil :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
senin dediğin ses farklı tamamen , bizimkisi gıcırtı tok bir sesi var birşeyin düşmesi yada sallanması gibi bir ses değil :)

benim genel kanaatim ön konsul tamamı ile açıldığı zaman ses yapabilen parçalar genellikle tırnak ile tutturulmuş parçalar.tabi başka yerlerden de sizin dediğiniz gibi farklı mekanizmalardan gelebilecek tok sesler olabilir. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
benim genel kanaatim ön konsul tamamı ile açıldığı zaman ses yapabilen parçalar genellikle tırnak ile tutturulmuş parçalar.tabi başka yerlerden de sizin dediğiniz gibi farklı mekanizmalardan gelebilecek tok sesler olabilir.

senin dediğin zaten doğru ama benim kastettiğim başka bişey , benim auris cozurttu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Arkadaşlar görüşleriniz için tesekkurler Ama benim sesler (artık benimsedim ;) ) teyibin ustundeki konsol yerine bastırınca gacur gucur sesler cıkarıyor..:)

Bu arada kendimi kobay olarak hissettim :) kendi aracınızda denesenizde ben denesem  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
senin dediğin zaten doğru ama benim kastettiğim başka bişey , benim auris cozurttu :D

eee sonuç olarak...? :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 Auris 1.33 6000 Km ön konsol bebilimum gıcırtılar gıcık....
« Yanıtla #13 : Ağustos 15, 2013, 15:03:28 »
O sesler bende de var teyb arızalandı yeni ile garanti kapsamında değiştirildi. Tüm teybin oturduğu yeer araç seyir halinde iken salsa çaça yapıyor. Çatır çutur bi dansçılarımız eksik. İlk aldığım gün hiç ses çıkartmamış olmasına şu an şaşıyorum.
“Türk Dili, Türk Milletinin kalbidir; beynidir.”
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '08
  • 22 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 16, 2013, 11:38:46 »
bir arkadaşımın aurisinde de aynı gıcırtı sorunu var. orta konsolu komple söktük. vitese yakın bir yerde, sağ tarafı sol tarafa birleştiren siyah yaklaşık 10 cm lik boruya benzer bir parça var. onu yapıştırdık arada boşluk yapıyordur diye. ses biraz azaldı ama gıcırtı gitmedi hala.başka bir çözüm yoluda bulamadık. çok can sıkıcı bir ses.
KoRKTuKÇa TuTSaK, üMiT eTTiKÇe öZGüRSüNüZ
            2008 Toyota Corolla Elegant 1.6

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=49954.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #15 : Ağustos 22, 2013, 00:06:56 »
aynı işlemleri bende yapmayı düşünüyorum, ön konsol sağ ve sol taraftakı kelebek camların önündeki konsol parçalarından bozuk asfaltta çok rahatsız edici tıkır tıkır ses geliyor, umarım yapabilirim.
birde sağ ön yolcu koltuğunun ayak havalandırmasının ordaki plastiğide geçenlerde farkettim gercekten cok dandık yapılmıs hiçbir şekilde tutturmak için birşey koymamışlar resmen boşlukta sallanıyor, onuda başarabilirsem sabitlemeyi düşünüyorum.