Gönderen Konu: 1.,2.ve 4, viteste gelen mekenik döner parça sesi  (Okunma sayısı 840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
1.,2.ve 4, viteste gelen mekenik döner parça sesi
« : Nisan 15, 2013, 13:39:41 »
Arkadaşlar merhaba.Aracım 2002 model toyota corolla hb 1,4 terra gazlı.

Sorunum şu araç 1,2 ve dördüncü viteslerde mekanik bir vuvvvv sesine benzer tonda bir ses veriyor 3 te ve 5 te yok bu ses.Aracı yeni aldığımdan toyotronic mithat ustada ilk bakımlarını yaptım. Bir çok parça değişti teker rulmanlarına kadar.Mithat usta bu 1. ve 2. vitesten gelen sesin gayet normal olduğunu söyledi fakat ben bu sesin normal olmadığı düşüncesindeyim.Sizce nerede sıkıntı olabilir?  şanzıman , diferansiyel. Ek olarak ses 1 ve 2. viteste gaza yüklenmeye bağlı olarak artıyor.Dayanılmaz bir ses değil ama eski şahin doğanlarda karşılaştığımız bu sesin toyota servisi tarafından normal denmesi mantıksız geldi. Yardımlarınız bekliyorum.İyi forumlar........

Toyota Club Türkiye

1.,2.ve 4, viteste gelen mekenik döner parça sesi
« : Nisan 15, 2013, 13:39:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yerli 1.6 Honda Civic AT Executive
  • Araç: ---
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 45000
  • Kan Grubu: ---
  • 1928 kere teşekkür etti
  • 2436 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.,2.ve 4, viteste gelen mekenik döner parça sesi
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2013, 15:13:59 »
karşılaştığımız bu sesin toyota servisi tarafından normal denmesi mantıksız geldi. Yardımlarınız bekliyorum.İyi forumlar........

Mithat usta, gittiğiniz yetkili servisteki, yetkili servis çalışanı değil ise bunu size Toyota söylemiş olmaz.

Bence öncelikle yetkili servise uğrayıp sorununuzun ne olduğunu tam olarak anlayın.

Bana, debriyaj balatanız ve bilyanızın bittiği gibi geliyor.

Etiketler: