Gönderen Konu: 134bin kusur kilometrede corolla dizel izlenimlerim  (Okunma sayısı 1058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
134bin kusur kilometrede corolla dizel izlenimlerim
« : Temmuz 28, 2008, 14:04:50 »
Değerli arkadaşlar servis bölümünde de belirttiğim gibi. Geçen gün araç tamiri uzun süreceği için bana araç tahsis ettiler. Araç Corolla dizel HB idi. Bu araçla iki saatten fazla Antalya şehir içinde dolandım. Araç 134 bin kusur kilometredeydi. Kendi aracım da corolla dizel olunca Bu kadar çok kilometre yapmış bir dizel corolla hakkında bir kaç fikir vermek iştedim

1. Aracın kliması ve tüm cam ayna vb kontrolleri gösterge tablosu ve yol bilgisayarı hatasız çalışıyor.
2. Sağ yolcu koltuğu aşırı yatık kalmış geri gelmiyor.
3. Motor şehir içi satndartlarda sorunsuz çalışıyor. Vites kutusunda da ( Manuel ) sorun yoktu. Gayet güzel ve sorunsuz değişiyordu vitesler
4. Koltuklar ve ön panelde veya plastik aksamda renk değiştirme deforme vb olaylar yok. sadece direksiyon simidi aşınmış.
5. Kliması güzel soğutuyordu. ( Benim araca göre )
6. Aracın dizel olduğunu dışarıdan bile anlayamadım. Otoparkta arkadaki yazıyı görmesaem benzinli diye kullanacağımç hatta inanmadım kaputu açtım. İlginçtir hiç dizel tıkırtısı gelmiyordu.
7. Motorun seriliği şehir içi şartlarda gayet tamin ediciydi.
8. Göstergede çizikler olmasına rağmen cd çalarda yoktu. demek ki biz silmesini bilmiyoruz!!

Not: Aracı ilk çalıştırdığımda yol bilgisayarının 16,5 lt ortalama tüketim göstermesi lastiklerin yıpranmışlığı ve koltuğun kırıklığı aracın ne kadar hor kullanıldığının bir kanıtıydı. Umarım bizim otolar da bu derece sağlam olur.

Toyota Club Türkiye

134bin kusur kilometrede corolla dizel izlenimlerim
« : Temmuz 28, 2008, 14:04:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Ynt: 134bin kusur kilometrede corolla dizel izlenimlerim
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2008, 16:55:51 »
Teşekkürler Barış. Anlayamadığım bu direksiyon simidi nasıl aşınıyor 130  000 km de. Benim AE101 160 000 de hala taş gibi direksiyonu var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: 134bin kusur kilometrede corolla dizel izlenimlerim
« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2008, 15:04:36 »
deri dıreksiyon ise bıraz daha gec asınır tahmınım ama plastik ise daha cabuk asınıyor

Etiketler: