Gönderen Konu: 2007 Auris-Toyota Servisi  (Okunma sayısı 1171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Halil KARACA
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
2007 Auris-Toyota Servisi
« : Mart 29, 2013, 12:07:51 »
Arkadaşlar. Uzun zamandır 2011 Model Toyota Corolla 1.6 Comfort Extra otomatik vites Toyota araç kullanıyordum. Lakin araç benim değildi. Ama Toyota işte bir kere alışkanlık yaptı mı vazgeçilmiyor. Araç alacaktım. 2007 Auris 1.6 Class aldım. 23000 kilometrede. Yeni aldığım için haliyle Nataş Toyota yetkili servisine götürdüm. Zaten araç oradan alınmış. Adam 20000 km bakımına 2011 Ocak ayında geldiğini söyledi. Motor yağını yenilemekte fayda var dedi. Birde aracın geri çağırmaları var dedi. Sürücü kapısında bulunan yolcu tarafı camını kontrol eden düğmenin değişmesi gerektiğini birde destek demiri yada çubuğu gibi bir şeyin değişmesi gerektiğini söylediler. Bu geri çağırmalardan haberi olan var mı arkadaşlar.

Edit: Aracımı farklı zamanlarda ve yerlerde 2 kere çalıştıramadım. Kontağa basıyorum basıyorum çalışmıyor. Herhalde marş motoru sıkıntılı deyip araca boşa alıp itiyor sonra çalıştırabiliyordum. Dün kitapçığını okurken aracın debriyaja basılmadan çalışmayacağı yazıyormuş  :D  bende marş motoru bozuldu zannediyordum :D
Ne yaparsan yap Aşk ile yap...

Toyota Club Türkiye

2007 Auris-Toyota Servisi
« : Mart 29, 2013, 12:07:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: 2007 Auris-Toyota Servisi
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2013, 16:11:37 »
Halil Bey hayırlı olsun aracınız.Benim aracım 2007 Corolla Comfort.Benide aradılar.Cam kumandası sorunu için.Bu yıl içinde gidilmesi gerekiyormuş.Ama destek demirini duymadım.Belki aurislere özeldir.Bilemiyorum.Arabanız iki yıldır hiç bakıma girmemiş mi?
2oo7 CoRollA  CoMFoRT 1.6 124 HP Gümüş Gri
2003 Wolkswagen GoLf 1.6  102 hp HighLiNe Atlantik mAvi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota corolla2008
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2013, 18:00:02 »
bugün corollamızı üzcretsiz chekup a götürdük aynı şekilde  o dediğiniz kumandayı değiştirdiler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Halil KARACA
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 31, 2013, 11:31:31 »
bugün corollamızı üzcretsiz chekup a götürdük aynı şekilde  o dediğiniz kumandayı değiştirdiler.

İki yılda ancak 3000 km yol yapabilmişler. Garaj arabası idi. Zaten aldığımda akü bitmiş idi :) 2011 Ocak ayından sonra ilk bakıma ben götürdüm. Motor yağı 20000 kilometrede değişmiş ama 2011 Ocak'ta. Onu değiştirelim ücretsiz check-up yapalım dediler. Birde motor koruma önerdiler. Motor korumayı şiddetle tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 31, 2013, 13:24:37 »
Arkadaşlar. Uzun zamandır 2011 Model Toyota Corolla 1.6 Comfort Extra otomatik vites Toyota araç kullanıyordum. Lakin araç benim değildi. Ama Toyota işte bir kere alışkanlık yaptı mı vazgeçilmiyor. Araç alacaktım. 2007 Auris 1.6 Class aldım. 23000 kilometrede. Yeni aldığım için haliyle Nataş Toyota yetkili servisine götürdüm. Zaten araç oradan alınmış. Adam 20000 km bakımına 2011 Ocak ayında geldiğini söyledi. Motor yağını yenilemekte fayda var dedi. Birde aracın geri çağırmaları var dedi. Sürücü kapısında bulunan yolcu tarafı camını kontrol eden düğmenin değişmesi gerektiğini birde destek demiri yada çubuğu gibi bir şeyin değişmesi gerektiğini söylediler. Bu geri çağırmalardan haberi olan var mı arkadaşlar.

Edit: Aracımı farklı zamanlarda ve yerlerde 2 kere çalıştıramadım. Kontağa basıyorum basıyorum çalışmıyor. Herhalde marş motoru sıkıntılı deyip araca boşa alıp itiyor sonra çalıştırabiliyordum. Dün kitapçığını okurken aracın debriyaja basılmadan çalışmayacağı yazıyormuş  :D  bende marş motoru bozuldu zannediyordum :D
Aynı şey benimde başıma gelmişti.Arabayı ilk aldığım zaman (şehir dışından almıştım) uzun yolda gelirken benzin istasyonunda gaz almak için durmuştum.Daha sonra kontağı çeviriyorum tık yok.Yedek anahtarı denedim yine olmadı.Eyvah dedim arabaya nazar değdik.(Doğandan sonra bana uçak gibi gelmişti.)Daha sonra arabanın eski sahibini aradık.Meğer debriyaja sonuna kadar basmak gerekiyormuş. Neden motor korumayı şiddetle tavsiye ediyorsunuz?
2oo7 CoRollA  CoMFoRT 1.6 124 HP Gümüş Gri
2003 Wolkswagen GoLf 1.6  102 hp HighLiNe Atlantik mAvi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Halil KARACA
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 31, 2013, 20:18:06 »
Malum motor korumanın amacı; plastik aksamların motorun çalıştırıp stop ettikten sonra  bir ısınıp bir soğuyup gereğinden daha erken deforme olmasına ve aşırı tok bir malzeme haline gelmesini engellemekte. Aynı zamanda motor kısmı yani kaputun altı olduğu gibi parıl parıl oluyor. Hani göğüslükleri eskiden vazelinlerdik :) temel işlevi bu aslında.