Gönderen Konu: ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!  (Okunma sayısı 8466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
Ynt: ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!
« Yanıtla #40 : Mart 05, 2013, 17:39:03 »
133 torku 1.3 araçlar üretiyo 183 olması lazım Faruk bey benzinde 60-70 gibi yakıyor kış aylarında doğrudur arkadaş kullanıyo var yani benim carinada 35-40 arası lpg de
Anladım, beklediğimden fazlaymış. Hayırlı sürüşler ;)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 05, 2013, 17:39:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 05, 2013, 17:44:00 »
Dogru diyorsun ahmet abi.yukluyken bile doknuyosun yapistiriyor arkaya hemen..masallahi var konuda..bnm cikmam lazim siz devam edin abi..gece nasipse gene glrim.cumletn eyv.
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 06, 2013, 00:48:42 »
eren ben osmancıklaıyım, benim gençlik hayalimdi bu araç. 2007 yılında sahip oldum, bu sene vergidende düştü güzel bir durum. şu an aracım 261 bin km oldu. ortalama 130 ve otobanda yüksek süratlere çıktığım da olur ama 100 km de 11 lt civarı yakıyorum, şehir içinde pek iddiam yok ama uzun yolda aracım bana hem performans hem konfor sunuyor, senin yaşadığın arka salma olayını ben hiç yaşamadım. 205 45 17 jant lastik ölçülerim. kibar bir yapısı ve eskimeyen bir çizgisi var diye düşünüyorum, ama jant lastik sart bana göre. 126 yada 133 hp bende tam bilgi edinemedim ve 4400 devirde 183 nm tork
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mart 06, 2013, 01:01:21 »
ST191 Corona'lar 128hp (130ps), ST191 Carina ve ST220 Avensisler 132hp (136ps)'tir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Mart 06, 2013, 01:18:20 »
ST191 Corona'lar 128hp (130ps), ST191 Carina ve ST220 Avensisler 132hp (136ps)'tir.
arkadaşlar bunu buldum sanırım doğrusu bu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 163000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mart 06, 2013, 02:07:19 »
Bence çok yakıyor aracın . Bende Avensis kullanıyorum aynı motor (lpg ) şehir içi 40 krş yakıyorum . Açık hava filtresi ,katalizör yok , Egzoz var ,basık , 18 inç lastik ve basıyorum aynı yakıtı yakıyoruz şimdi çok sevindiim :D

Yardımcı olmak isterim aracınız çok güzel duruyor ama fotoları lazım :)

128 hp, şehir içi 40 kuruş 2000 motor için çok normal ;)

Abi duy bunları :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mart 06, 2013, 09:44:50 »
Bence çok yakıyor aracın . Bende Avensis kullanıyorum aynı motor (lpg ) şehir içi 40 krş yakıyorum . Açık hava filtresi ,katalizör yok , Egzoz var ,basık , 18 inç lastik ve basıyorum aynı yakıtı yakıyoruz şimdi çok sevindiim :D

Yardımcı olmak isterim aracınız çok güzel duruyor ama fotoları lazım :)

Abi duy bunları :D
Erdi valla geçenlerde bende ölçtüm ama kaba taslak bi ölçüm oldu hani çalışınca benzinde çalıştığı için tam sağlıklı ölçüm olmuyo anca uzun yol yapacan uzun yolda zaten az yakıyorlar ş içi önemli
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Mart 06, 2013, 14:41:15 »
Erdi valla geçenlerde bende ölçtüm ama kaba taslak bir ölçüm oldu hani çalışınca benzinde çalıştığı için tam sağlıklı ölçüm olmuyo anca uzun yol yapacan uzun yolda zaten az yakıyorlar ş içi önemli

Doğrudur Ahmet abi uzun yolda benım arac 3000-4000 devir arası gidiyorum en son  ocakda ölçtüm 27 krş yaktı .  Açık hava filtresi ,katalizör yok , Egzoz var ,basık , 18 inç lastik. Bunlarda var üstünde bana göre çok iyi bir yakıt yakıyor .şehir içi fulleyip 100 km aynı petrolde fulleyip ölçüyorum araba benzinde çalışıyor orası ayrı konu onu katmıyorum artık motor için çok iyi benzinde çalışması.
Şehir içi 100km -11-12 lt gaz yakıyor arac :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Mart 06, 2013, 14:54:10 »
Doğrudur Ahmet abi uzun yolda benım arac 3000-4000 devir arası gidiyorum en son  ocakda ölçtüm 27 krş yaktı .  Açık hava filtresi ,katalizör yok , Egzoz var ,basık , 18 inç lastik. Bunlarda var üstünde bana göre çok iyi bir yakıt yakıyor .şehir içi fulleyip 100 km aynı petrolde fulleyip ölçüyorum araba benzinde çalışıyor orası ayrı konu onu katmıyorum artık motor için çok iyi benzinde çalışması.
Şehir içi 100km -11-12 lt gaz yakıyor arac :)
Erdi bu saydığın 18 inç jant falandan sonra 27 krş hakkatten az yakıyor maşallah aracın ama ben uzun yolda 3000 deviri bile göstermiyorum aracıma gerek benimki daha az yaksın hiç ölçmedim yani bilemiyorumda hava yağ filt değiştim bujileri değiştim yağı değiştim orj jant takılı orj eksoz ve senden daha yumuşak kullandığıma göre seninkinden az yakması lazım bence  :alkis: bu beni mutlu etti işte  :)
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mart 06, 2013, 14:58:47 »
Erdi bu saydığın 18 inç jant falandan sonra 27 krş hakkatten az yakıyor maşallah aracın ama ben uzun yolda 3000 deviri bile göstermiyorum aracıma gerek benimki daha az yaksın hiç ölçmedim yani bilemiyorumda hava yağ filt değiştim bujileri değiştim yağı değiştim orj jant takılı orj eksoz ve senden daha yumuşak kullandığıma göre seninkinden az yakması lazım bence  :alkis: bu beni mutlu etti işte  :)

abi birşey soracam 1.4 ile 1.6 arasında denediğim kadarıyla fark yok 100'le gidiyor ama sizinki 5. vites 3000 devirde hangi hızda gidiyor ?
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Mart 06, 2013, 15:08:08 »

Ahmet abi orjinal hali uzun yolda 19 krş yakıyordu en son :)

Bu helde bu kadar yakması benı çok mutlu ediyor zaten motor hiç zorlanmıyor hıza ulaşmak için ulaşıncada daha az yakıtla hızını koruduğu için rahat rahat gidiyorum :)

Abi egzozun içi boş olduğu için motor sıkışmadan atıyor havayı :)

abi birşey soracam 1.4 ile 1.6 arasında denediğim kadarıyla fark yok 100'le gidiyor ama sizinki 5. vites 3000 devirde hangi hızda gidiyor ?

5 vites 3000 devir=110km yapıyor hocam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mart 06, 2013, 15:21:55 »
teşekkür ederim. Dizel ayrı bir dünya gerçekten 1.5 dizel getz 5. vites 3000 devirde 130 civarı bir hızda gidiyor :) 2.0 dizeller ne alemdedir düşünmek istemiyorum
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Mart 06, 2013, 15:23:19 »
erdi şehir içinde gaza geçinceye kadar yaktığı benzini hesaplıyomusun

devir- hız oranı motorla pek alakalı değil sanzımanla alakalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Mart 06, 2013, 15:27:08 »
Ahmet abi orjinal hali uzun yolda 19 krş yakıyordu en son :)

Bu helde bu kadar yakması benı çok mutlu ediyor zaten motor hiç zorlanmıyor hıza ulaşmak için ulaşıncada daha az yakıtla hızını koruduğu için rahat rahat gidiyorum :)

Abi egzozun içi boş olduğu için motor sıkışmadan atıyor havayı :)

5 vites 3000 devir=110km yapıyor hocam :)
19 krş yaktığı zamanki sabit süratini devir saatini falan hatırlıyonmu (biraz saçma oldu ama) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mart 06, 2013, 15:28:24 »

Murat abi haklısın ama o kadar hesap yapmaya gerek yok zaten . Motorun sağılığı için , Ben gaza basınca bana verdiği mutluluk gibisi yok ne yakarsa yaksın şimdilik zaten öğrenci olduğum için cebımdeki son parayı bile yakıta verip geziyorum tabi ilerde yaş değişince işler değişir tabi :D 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Mart 06, 2013, 15:30:24 »
19 krş yaktığı zamanki sabit süratini devir saatini falan hatırlıyonmu (biraz saçma oldu ama) :)

90-100 kmh hızla bu yakıtı yakıyordu ama gecen yazın yaptık hesabı Ahmet abi şimdi ne yakar bilemem .1 yıldır arabam yerden gidiyor :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mart 06, 2013, 15:30:52 »

Murat abi o dediğin hesaplamayı yapamıyorum işte ya araçta sürekli not defteri bulundurup not alacaz mesela km yi sıfırladık çalıştırdık 3 km benzinde gittik 15 km sonra stop ettik 15-3=12 km lpg de böyle bişeymi yapmalıyız yoksa başka çaresi varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Mart 07, 2013, 14:09:39 »
Murat abi haklısın ama o kadar hesap yapmaya gerek yok zaten . Motorun sağılığı için , Ben gaza basınca bana verdiği mutluluk gibisi yok ne yakarsa yaksın şimdilik zaten öğrenci olduğum için cebımdeki son parayı bile yakıta verip geziyorum tabi ilerde yaş değişince işler değişir tabi :D 
Murat abi o dediğin hesaplamayı yapamıyorum işte ya araçta sürekli not defteri bulundurup not alacaz mesela km yi sıfırladık çalıştırdık 3 km benzinde gittik 15 km sonra stop ettik 15-3=12 km lpg de böyle bişeymi yapmalıyız yoksa başka çaresi varmı?
ya arkadaşlar zaten bu hesabı yapmadığımız için 2.0 motoru seviyoruz. gaza basınca sırtımızı koltuğa yapıştırıyor vergidende düştü 261 bin km olduğu halde de diri daha ne isteyelim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Mart 07, 2013, 14:15:53 »
ya arkadaşlar zaten bu hesabı yapmadığımız için 2.0 motoru seviyoruz. gaza basınca sırtımızı koltuğa yapıştırıyor vergidende düştü 261 bin km olduğu halde de diri daha ne isteyelim :)
Valla abi bu konuda haklısın ayda 30 tl fazla veririm 1,6 ya göre ama arabaya biniyom derim bide Murat abi geçen aracın yağını değişti bacanağım sanayide lukoil 10/40 yağ koymuş bilgin varmı bu yağla ilgili
[url]http://www.cagirpetrol.com/cagircom/default.asp?page=urunler&marka=lukoil&tur=Binek]http://www.cagirpetrol.com/cagircom/default.asp?page=urunler&marka=lukoil&tur=Binek
bi baksana abi ben pek anlamam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mart 07, 2013, 14:28:16 »
Valla abi bu konuda haklısın ayda 30 tl fazla veririm 1,6 ya göre ama arabaya biniyom derim bide Murat abi geçen aracın yağını değişti bacanağım sanayide lukoil 10/40 yağ koymuş bilgin varmı bu yağla ilgili
[url=http://www.cagirpetrol.com/cagircom/default.asp?page=urunler&marka=lukoil&tur=Binek]]http://www.cagirpetrol.com/cagircom/default.asp?page=urunler&marka=lukoil&tur=Binek]http://www.cagirpetrol.com/cagircom/default.asp?page=urunler&marka=lukoil&tur=Binek
bir baksana abi ben pek anlamam

Hangi yağı koymuş abicim oldukça fazla 10w40 serisi var :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)