Gönderen Konu: ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!  (Okunma sayısı 8456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!
« : Mart 05, 2013, 15:25:33 »
öncelikle herkese merhaba..yaşım 21 hem okuyan hem çalışsan birisiyim..15 gün önce 2.0 carina E GLİ sahibi oldum..ilk arabam bu arada..aractan şimdik memnunum yakıtı dışında..:D ruhsatımda aracımın kaç beygir olduğu yazmıyor??? merak ettim bende işin açığı internette net bşyde yazmıyor pek..bazıları 126 diyor bazıları 133 fln kafam karıştı biraz :blink ??? ve aracımda yavaş yavas bir kaç değişiklik yapmak istiyorum neler önerirsiniz???..saygılar..... ;)
98 2.0 CARINA E GLİ

Toyota Club Türkiye

ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!
« : Mart 05, 2013, 15:25:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
Ynt: ilk arabam ilk göz agrım...yardım!!!!
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2013, 15:40:55 »
ruhsatta kw cinsinden yazması lazım, nekadar yakıyor şuan ?
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2013, 15:56:17 »
sehir içi kmde. 40 kuruşun altına pek indiremdim ne kdr arabayı sıkıştırmasamda...4 litrelik gazla 25 km ya gidiyor ya gitmiyor öyle söyleyim....kw cinsindende bşy yazmıyor...boş o kısım yani...
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2013, 16:00:54 »
128 hp, şehir içi 40 kuruş 2000 motor için çok normal ;)
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2013, 16:05:50 »
sehir içi kmde. 40 kuruşun altına pek indiremdim ne kdr arabayı sıkıştırmasamda...4 litrelik gazla 25 km ya gidiyor ya gitmiyor öyle söyleyim....kw cinsindende bşy yazmıyor...boş o kısım yani...
Eren meraba hayırlı olsun araban öncelikle aracın manuelmi otmt vites mi ben carinanın 133 hp olduğunu biliyorum aracına bence yaptıracağın önemli bişey yok sade haliyle haddinden fazla tatlı bi duruşu var zaten ilk aldığımda çelik jant düşündüm hiç gereği yok dediler hakkattende gereksiz evli barklı adamız napcaz süsü püsü jant kapaklarım çok güzel zaten fabrika çıkışı bagajın üstündeki orj çıkıntı yeterli arka görünüş için haa benim istediğim tek şey görüntü ve ses sistemi araçta olmazsa olmazım müzik sistemi harika olmalı aracın onun dışında horozuma başka bişey düşünmüyorum sade güzel yeterince
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2013, 16:06:46 »
anladım..cebe brz fazla geliyor gibi,ama aldık artık seviyorum arabamı.. ben bu aracın net beygirini nerden öğrenebilirim..herkes farklı bşy söylüyorda?
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2013, 16:09:29 »
128 hp, şehir içi 40 kuruş 2000 motor için çok normal ;)
Ferdi nin dediği gibi 40 krş mevsime göre iyi bencede yaz aylarında bence biraz uğraşla 35 e düşürülebilir emin ol çoğu şahin doğan toros gibi araçlar kadar yakıyor onlardan tek farkı aralarında dağlar kadar fark olması ben ölçtüm şu anda ortalama 37-38 krş gibi yakıyor ama arttığıda oluyor istersen 60-70 krş da yakarsın
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2013, 16:09:54 »
2.0 motorlar düşündüğümden çok çok fazla yakıyormuş ozaman. küçük bir ilde 15lt yakıyorsa ve bu normalse düşündüğümden çokmuş 1.6 yeterli ozaman bize şimdilik :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 05, 2013, 16:10:41 »
anladım..cebe brz fazla geliyor gibi,ama aldık artık seviyorum arabamı.. ben bu aracın net beygirini nerden öğrenebilirim..herkes farklı bşy söylüyorda?
google ya toyota carinae 2.0 gli teknik özellikleri diye yaz çıkması lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 05, 2013, 16:12:20 »
ahmet abii aracım manuel vites....gecen gün tüp beynini değiştrdim ve gaz ayarı yaptırdım..180 liraya.. motor suyuna gaz kaçırıyormuşda...üsütnde orjinal teybi var...hoparlörlerini değiştirmicem....100 tlye bi teyp almayı düşünüorm..cam filmiydi,xenondu 2 aya kdr onlarıda yaptırcam....lastik janta daha süre var..:D bütce kısıtlı....şimdilik memnunum abi araçtan...yagmurlu yolda viraja sert girdiğinde arkayı fln dagıtıyor araba seninkindede oluyormu o ??..biraz tırstım da gecen gün zor toparladım..:D
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mart 05, 2013, 16:16:35 »
2.0 motorlar düşündüğümden çok çok fazla yakıyormuş ozaman. küçük bir ilde 15lt yakıyorsa ve bu normalse düşündüğümden çokmuş 1.6 yeterli ozaman bize şimdilik :)
valla adaş bende 1.6 bakıyodum benim bi hocam var Ahmet günahı boynuma 2.0 dan aşağı almayasın dedi bende dinledim aldım şimdi yakıt farkını ondan istiyeceğim  :) ama Ahmet hakkatten çok bi fark yok ben mesela toyota dan önce alfa romeo 156 1.6 bakıyodum yakıtı benim carina kadar ama carinam 2.0 mesela 2.0 lar içinde en az yakan araçlar bunlardır (corona-carina-avensis)3 de birbirinin devamıdır (dede-baba-oğul gibi)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mart 05, 2013, 16:16:54 »
bence 100 tl vermişken 70 lira falan daha ver güzel bir pioneer teyp al cd kullanmam dersen 140 liraya falanda güzel teyp var pioneer da.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 05, 2013, 16:18:57 »
abi haklısın 2.0'ın verdiği güç hissi farklıdır ama ben 1.6 da 9 lt civarı yakıyorum karmada, bu yönden düşününce 1.6 mantıklı ama sizin kasaların konforu yok tabi corolla'da 1.6 avensis elegant yeterli gelir heralde bana bundan sonra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 05, 2013, 16:24:32 »
abii toyota farklı,kmye 40 krs gözüme pek gelmiyor artık..arabnın o konforunu performansını gördükten sonra..zaten son 10 senedir toyotacı bnm babam..benide toyotacı yaptı sonunda..:D
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mart 05, 2013, 16:26:34 »
ahmet abii aracım manuel vites....gecen gün tüp beynini değiştrdim ve gaz ayarı yaptırdım..180 liraya.. motor suyuna gaz kaçırıyormuşda...üsütnde orjinal teybi var...hoparlörlerini değiştirmicem....100 tlye bir teyp almayı düşünüorm..cam filmiydi,xenondu 2 aya kdr onlarıda yaptırcam....lastik janta daha süre var..:D bütce kısıtlı....şimdilik memnunum abi araçtan...yagmurlu yolda viraja sert girdiğinde arkayı fln dagıtıyor araba seninkindede oluyormu o ??..biraz tırstım da gecen gün zor toparladım..:D
Eren ağzınla söylüyosun yağmurlu hava ve sert viraja girme eminim sen aracı çok sert kullanıyorsun ve 40 krş yakıyosa bu halde sen 35 yakarsın aman Eren im şakası yok o şekil viraja girmeyle savrulmayacak araba yok opel 2.0 cdx onlada viraja gir ön taraf salıyo kendini mesela sonuçta ferrari falan kullanmıyoruz dikkatli ol abim :DUR:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2013, 16:29:45 »
abi haklısın 2.0'ın verdiği güç hissi farklıdır ama ben 1.6 da 9 lt civarı yakıyorum karmada, bu yönden düşününce 1.6 mantıklı ama sizin kasaların konforu yok tabi corolla'da 1.6 avensis elegant yeterli gelir heralde bana bundan sonra
Adaş yok ya o kadar gözünüzde büyütmeyin abim yaa 16 ile 2.0 arasında aylık yakıt farkı en fazla kullanıma göre 30 ile 50 tl arası fark eder değermi bence değer abim arabada 4 yetişkin 5 çocuk bagaj dolu burada köye giderken çakmak geçidi var dimdik yol o yolu 4 ile çıktım ibre 70-80 arası fark çoookkk abim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 05, 2013, 16:35:18 »
Eren kardeşim aracın tüm detayları burda :  http://www.helpfindmea.co.uk/cars/specs/toyota-carina-e-specifications-612/carina-e-saloon-92-97-20-gli-4dr-auto-specifications-6243.aspx

aracın  131HP  ve 135NM Torqa sahip, kazasız belasız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Mart 05, 2013, 16:36:09 »
abi okadar fark bile bana ayda ortalama 100 tl civarına patlıyor. birde mtv farkı var tabi.

Peki başka bir soru sorayım abi; aynı modelin (örn : Avensis)  1.6 sı ve 2.0 ı arasında motor haricinde fark varmı? örneğin yalıtım veya kullanılan malzeme farkı varmı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 05, 2013, 16:38:22 »
abi..yakıtı geçtim..bi şeklde verecez artık.ben bu arabayı aldığımda ailem olsun herkes üstme fazla geldi biraz yakıt konusunda fazla yakar diye..... haksız olduklarıda sayılmaz..diğer piyasadaki araclara nazaran biraz falzla yakıyor bu bir gerçek.....ama..iyi kötü binerim ben bu arabaya 2sene falan severek aldım cünkü.....carinaların yedek parca sıkıntısı var diyorlar birde.....çorumda pek carinada yok acıkcası bilende yok arabayı ciddi anlamda..
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mart 05, 2013, 16:39:52 »
abi okadar fark bile bana ayda ortalama 100 tl civarına patlıyor. birde mtv farkı var tabi.

Peki başka bir soru sorayım abi; aynı modelin (örn : Avensis)  1.6 sı ve 2.0 ı arasında motor haricinde fark varmı? örneğin yalıtım veya kullanılan malzeme farkı varmı ?
tabiki olur da yalıtımını bilmem yanlız trigeri falan yani motor kısmındaki çoğu parça farklıdır diye biliyorum mtv ye gelince 6 aylığını ödedim 123 tl sence çokmu?