Gönderen Konu: yağ lambası ve stop etme  (Okunma sayısı 14977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
Ynt: yağ lambası ve stop etme
« Yanıtla #60 : Mart 15, 2013, 10:36:24 »
Günaydın. Hayır alamadım. Çalıştığım yer Avrupa yakası, ev karşıda. İş çıkışı çok yorgun oluyorum. Bugün erken çıkabilirsem alacağım.
Hayırlısı umarım halletmişlerdir?ama gidince detaylı bir bilgi al halledilen yerleri not al tekrar aynı yerlerde sorun olursa gelirim ücretsiz yaparsınız diyede söz almayı unutma
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mart 15, 2013, 10:36:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #61 : Mart 15, 2013, 10:41:55 »
Günaydın. Hayır alamadım. Çalıştığım yer Avrupa yakası, ev karşıda. İş çıkışı çok yorgun oluyorum. Bugün erken çıkabilirsem alacağım.
Haa unutmadan faturada iste yaptıkları işlere karşılık satma durumunda bu sorunları yaptırmışım diyeceğin belge olur aracı almak isteyen kişininde içi rahat olur
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Mart 15, 2013, 10:44:23 »
Tabii Ahmet bey öğreneceğim ne yaptılarını. Anlamayacağım ama yazarım bir kenara.
Fatura da alacağım. Ekmek bile alsam fiş alırım zaten. Özel servisler servis fişi veriyor mu bilginiz var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Mart 15, 2013, 10:46:54 »
Tabii Ahmet bey öğreneceğim ne yaptılarını. Anlamayacağım ama yazarım bir kenara.
Fatura da alacağım. Ekmek bile alsam fiş alırım zaten. Özel servisler servis fişi veriyor mu bilginiz var mı?
Valla Pınar hanım fişi bilemicemde faturaları mevcuttur kalemle yazacak değişen parçalar fiyatları vs..fatura olması lazım en azından oda işinizi görür bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Mart 15, 2013, 22:20:47 »
Arabamı tamirden aldım. Stop etme sorunu detaylı anlatırsam şöyleydi:

Araç soğukken sorun yoktu ama 10 km kadar gittikten sonra yavaşladığım zamanlarda stop ediyordu, otomatik vites olmasına rağmen. İlk başlarda arada bir olurken, son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Park ederken her manevrada stop edip herkesi delirttiğim de oldu. Son zamanlarda dikkat ettim frene az basınca değil, biraz daha fazla basınca silkeliyordu ve stop ediyordu.

Usta rölantiyi ayarlayan valfi kurumlardan temizlemiş ve ayarlarını yapmış (motor bölümünde ön cama yakın bölümde kalın boru gibi bişeyler var onun altında olduğunu söyledi). Bir de motor tesisatında kısa devreler varmış, tamir etmiş. Servise gitsem tesisatı değiştirirlermiş, 700-800 tutarmış dediğine göre. 150 TL'ye yaptı.

Eve gelirken trafikte çok dur-kalk vardı, birşey olmadı. Umarım çözülmüştür.

Yağ lambasının yanmasını da çok sallamamıştı. Bozulmuştur önemli değil yaparsak çok tutar dedi.  :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Mart 15, 2013, 22:23:57 »

Yağ lambasının yanmasını da çok sallamamıştı. Bozulmuştur önemli değil yaparsak çok tutar dedi.  :huh:

Bu kısım olmamış ne yazıkki.Yağ gerçekten bir sorun varsa ne olacak,bana söylese eğer bir sıkıntı çıkarsa sen ödeyecek misin derdim.Bence bir yerde kontrol ettirin bunu mutlaka şakaya gelmez.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Mart 15, 2013, 22:53:47 »
Ben de zaten tavrından, ilgisinden hiç memnun kalmadığım için başka bir yere gitmeye karar verdim. Yaptığı onarımı bile oflayarak anlattı. Müşteri memnuniyetini nasıl bir esnaf dikkate almaz ki?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Mart 15, 2013, 23:39:19 »
Ben de zaten tavrından, ilgisinden hiç memnun kalmadığım için başka bir yere gitmeye karar verdim. Yaptığı onarımı bile oflayarak anlattı. Müşteri memnuniyetini nasıl bir esnaf dikkate almaz ki?
Ne yazıkki her "esnaf?" aynı olmuyor.Kimisi dediğiniz gibi ilgisiz iken kimisi ise tam tersi sizden çok ilgileniyor aracınızla.Bence Ufuk Beyle iletişime geçip ondan yardım almanız daha yararlı olur sizin için.Hem kendisi sizin aracınızla kendi aracı gibi ilgilenecektir hemde gözünüz arkada kalmaz içiniz rahatça binersiniz sonrasındada.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #68 : Mart 16, 2013, 13:16:39 »
Ne yazıkki her "esnaf?" aynı olmuyor.Kimisi dediğiniz gibi ilgisiz iken kimisi ise tam tersi sizden çok ilgileniyor aracınızla.Bence Ufuk Beyle iletişime geçip ondan yardım almanız daha yararlı olur sizin için.Hem kendisi sizin aracınızla kendi aracı gibi ilgilenecektir hemde gözünüz arkada kalmaz içiniz rahatça binersiniz sonrasındada.
Ertan haklı Pınar hanım Ufuğa götürün aracınızı en azından sağlam kendi aracı gibi bakar