Gönderen Konu: boya koruma tavsiye ve desteklerinize ihtiyacım var yardım edin arkadaslar  (Okunma sayısı 5562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
arkadaşlarım 2013 avensis im dün itibariyle elime gelmiştir. Araç gerçekten beklediğimden daha güzel ve gerçekten on numara bugün motor kabutu ve ön çamurluklara koruma filmi uygulaması yapılacaktır.
boya korumasını kendim yapmayı düşünüyorum meraklıyımdır kendim bu işi yapabilecek kabiliyette olduğumu düşünüyorum :)

ama sizlerden elle yapılması uygun olacak bir boya koruma tavsiyesinde bulunmanızı isteyeceğim aracım inci beyazıdır hangi malzemeyi nasıl uygulamalıyım teşekkürler. :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
 Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, tasasız nice yolculuklar. Toyota Protect boya korumayı yaptırmış biri olarak bu uygulamayı değerlendirmenizi öneririm. Yalnız fiyatta mutlaka pazarlık yapmaya çalışın, yoksa liste fiyatı çok yüksek diye biliyorum. 5 yıl boyunca uygulama garantili.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Madem Ankara'dasınız aşağıdaki arkadaşlarla bir görüşün derim ben.

https://www.facebook.com/pages/CAR-M-Garage/431933106856348
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
teşekkürler daha iyisi herkesin olsun ama kendim yapmayı düşünüyorum hocam bir yere yaptırmakdan ziyade.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '12
  • 7 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
 Finish Kare 1000P veay Collinite 915 tavsiye olunur, uygulama basit olsun derseniz  Meguiar's NXT 2.0 (kalıcılığı daha az) olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
cila atacaksan tamam kendin at
ama boya  koruma diyorsan düzgün bir yere yaptır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Aracınız sıfır ondan harelenme yoktur diye düşünüyorum . Tabi showroom daki aracı aldıysanız harelenme olabilir .

Harelenme yoksa Collinite 915 veya uygulaması kolay olsun diyorsanız plastik aksamlara zarar vermediğinden maskeleme derdi de olmayan ve çok kolay uygulanan meguairs ultimate liquid wax ı tavsiye ederim ama kalıcılığı collinete 915 gibi uzun olmayacaktır . Tahmini 3-5 ay gider collinete 915 ise 6 ay rahat kalır .

Araçta harelenme var ise ve bu işte hiç tecrübeniz yoksa aracınızı profesyonel bir yere emanet etmeniz en mantıklısı . Çünkü araca geri dönüşü olmayacak şekilde zararda verebilirsiniz .

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, tasasız nice yolculuklar. Toyota Protect boya korumayı yaptırmış biri olarak bu uygulamayı değerlendirmenizi öneririm. Yalnız fiyatta mutlaka pazarlık yapmaya çalışın, yoksa liste fiyatı çok yüksek diye biliyorum. 5 yıl boyunca uygulama garantili.

5 yıl mı ?   :blink:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 69 kere teşekkür etti

Aracınız sıfır ondan harelenme yoktur diye düşünüyorum . Tabi showroom daki aracı aldıysanız harelenme olabilir .

Harelenme yoksa Collinite 915 veya uygulaması kolay olsun diyorsanız plastik aksamlara zarar vermediğinden maskeleme derdi de olmayan ve çok kolay uygulanan meguairs ultimate liquid wax ı tavsiye ederim ama kalıcılığı collinete 915 gibi uzun olmayacaktır . Tahmini 3-5 ay gider collinete 915 ise 6 ay rahat kalır .

Araçta harelenme var ise ve bu işte hiç tecrübeniz yoksa aracınızı profesyonel bir yere emanet etmeniz en mantıklısı . Çünkü araca geri dönüşü olmayacak şekilde zararda verebilirsiniz .

Evet değerli arkadaşlar, boya koruma olarak TOYOTA Protect tam 5 yıl garanti veriyor. Lütfen reklam olarak algılanmasın. Servis 5 yıl boyunca aracımın aynı parlaklığa sahip olacağını belirtti. Bu konuda çok bilgili olduğum söylenemez ama servisin dediği öyleydi. Elimde faturası var. Ekim ayında kışa girmeden yaptırdım. Boyanın üzeri sanki şeffaf film kaplı gibi. Sorun olursa TOYOTA  ve ardında SARAR gibi bir yetkili servisim var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Evet değerli arkadaşlar, boya koruma olarak TOYOTA Protect tam 5 yıl garanti veriyor. Lütfen reklam olarak algılanmasın. Servis 5 yıl boyunca aracımın aynı parlaklığa sahip olacağını belirtti. Bu konuda çok bilgili olduğum söylenemez ama servisin dediği öyleydi. Elimde faturası var. Ekim ayında kışa girmeden yaptırdım. Boyanın üzeri sanki şeffaf film kaplı gibi. Sorun olursa TOYOTA  ve ardında SARAR gibi bir yetkili servisim var.

Ülgen bey servis 5 yıl demiş olabilir fakat ben korumanın 5 yıl kalacağını sanmıyorum . :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ülgen bey servis 5 yıl demiş olabilir fakat ben korumanın 5 yıl kalacağını sanmıyorum . :(

+1

Hani şunu derse neyse, sen her yıl gelirsin 5 yıl boyunca ben yılda bir kez olmak üzere uygulama yaparım. Ama bence 1 yıl bile gitmesi çok zor.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
+1

Hani şunu derse neyse, sen her yıl gelirsin 5 yıl boyunca ben yılda bir kez olmak üzere uygulama yaparım. Ama bence 1 yıl bile gitmesi çok zor.

Abi 5 yılı gördüğümde zaten şok oldum . Biz en kaliteli boya koruma ürününün maksimum koruma yapacağı süre 6-8 ay ondan sonra da en fazla 1-1,5 ay içinde wax tamamiyle gider. Ya toyotanın kullandığı malzeme kendine özel dünyada eşi benzeri olmayan bir malzeme yada müşterileri kandırmaktan başka birşey değil .

Ülgen bey siz inanıp yaptırmışsınız yanlış anlamayın ama bilmediğiniz ve toytaya güvendiğiniz için 5 yıl gideceğine inanıyorsunuz fakat boyanızın sürekli yeni kalmasını istiyorsanız ya profesyonel ürünler alıp her yıl uygulamayı yenileyin yada toyota servisi dışında profesyonel bir yerde uygulamayı yenileyin .

5 yıl çok iddialı bir süre . İmkansız diyemem ama piyasadaki en kaliteli ürünün arabayı koruyacağı en fazla 8 bilemediniz 9 ay .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 69 kere teşekkür etti
Abi 5 yılı gördüğümde zaten şok oldum . Biz en kaliteli boya koruma ürününün maksimum koruma yapacağı süre 6-8 ay ondan sonra da en fazla 1-1,5 ay içinde wax tamamiyle gider. Ya toyotanın kullandığı malzeme kendine özel dünyada eşi benzeri olmayan bir malzeme yada müşterileri kandırmaktan başka birşey değil .

Ülgen bey siz inanıp yaptırmışsınız yanlış anlamayın ama bilmediğiniz ve toytaya güvendiğiniz için 5 yıl gideceğine inanıyorsunuz fakat boyanızın sürekli yeni kalmasını istiyorsanız ya profesyonel ürünler alıp her yıl uygulamayı yenileyin yada toyota servisi dışında profesyonel bir yerde uygulamayı yenileyin .

5 yıl çok iddialı bir süre . İmkansız diyemem ama piyasadaki en kaliteli ürünün arabayı koruyacağı en fazla 8 bilemediniz 9 ay .

Arkadaşlar dediklerinize kısmen katlıyorum. Ben de kesin kalır diye bir düşüncede inat etmiyorum.  Seramik kaplama ürün deniliyor. Uygulamanın boya üzerinde kalıp kalmadığını kolaylıkla tespit etme şansına sahibim. Bu ürün TOYOTA'nın kendi ürünü. Servise gittiğinizde broşür inceleyin lütfen. Yoksa kimse kusura bakmasın tonla parayı ben 1 yıl için vermem. Ters bir durumda 5 yıl boyunca yenilenmesini isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti

mahmut bey arac showrooma girmeden direkt olarak elime geldi harelenme tam anlamiyla nedir ? Bu konuda bilgim olsun istiyorum tesekkurler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
mahmut bey arac showrooma girmeden direkt olarak elime geldi harelenme tam anlamiyla nedir ? Bu konuda bilgim olsun istiyorum tesekkurler :)

Silmeden ve fırça ile yıkamadan oluşan , yoğun ışık altında daha kolay gözüken kılcal çizikler .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
Silmeden ve fırça ile yıkamadan oluşan , yoğun ışık altında daha kolay gözüken kılcal çizikler .
evett simdi anladım neyseki o dediğinizden aracımda yok:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
evett simdi anladım neyseki o dediğinizden aracımda yok:)

Kaan bey üzülmeyin en kısa zamanda olacaktır . :)

Şaka bir yana ne yaparsanız yapın 2-3 ay içinde bu dediğim çiziklerden yavaş yavaş olacaktır . 6 ay geçtiğinde ise bunlar ciddi derecede aracınızda maalesef olacaktır bu çizikler kaçınılmaz .

Tavsiyem şimdi colli 915 uygulayıp , 6 ay sonrada srp uygulamanız .

Tekrardan aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
Kaan bey üzülmeyin en kısa zamanda olacaktır . :)

Şaka bir yana ne yaparsanız yapın 2-3 ay içinde bu dediğim çiziklerden yavaş yavaş olacaktır . 6 ay geçtiğinde ise bunlar ciddi derecede aracınızda maalesef olacaktır bu çizikler kaçınılmaz .

Tavsiyem şimdi colli 915 uygulayıp , 6 ay sonrada srp uygulamanız .

Tekrardan aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın .
en kısa zamanda sipariş geçip aracıma uygulayacağım teşekkürler her şey için daha iyisi sizlerin olsun Teşekkürler tekrardan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ****YA HAYIR SÖYLE YA DA SUS ***
    • sirketim.tnn.net/aksoyhakan/
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür etti
hilux kaporta tamiri için aracımı alj yenimahalle yetkili servise götürdüm..değişen orjinal parçalar için sipariş verildi.. sonrası temiz bir işçilik ve pasta cila ile araç kaporta gözden geçirildi..şükür aracım istediğim gibi oldu...SERVİSTE ERSİN BEY VAR HASAR KABULE bakan arkadaş gayet iyi ...halden anlıyor..memnuniyetimi ifade ettim.. sizinlede paylaşmak istedim..birde komple boya koruma için 250 lira dediler.. ayrıca seramik koruma varmış biraz tuzlu 940 lira ama beş yıl etkili..F1 ARAÇLARDA uygulanıyormuş..uzman ekip tarafından işlem yapılıyormuş..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi

Barolle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
seramik kaplamadan yaptıran varmı? Bende yaptırmayı düşünüyorum. Gerçekten memnun olan varm? Forumda başlık açtım gerçi ama buradan da sorayım dedim.teşekkürler