Anket

Toyota Alırmısınız ?

Alırım
138 (72.3%)
Almam
53 (27.7%)

Toplam Oy Verenler: 189

Gönderen Konu: Yine Toyota Alır mısınız ?  (Okunma sayısı 43561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Yine Toyota Alır mısınız ?
« : Şubat 26, 2013, 11:26:21 »
Daha tarafsız bir konu olmuştur umarım ?

Toyota culb tr de yağ yakma sorunu olan birçok kişi var, benimde aracımda yağ yakma sorunu var.

Son makyajlı kasalarda özellikle auris ve corollalarda ön göğüsten gıcırtı gelmekte, bu sorun benim aracımda olduğu gibi bu forumda üye olana bir çok insanda var.

Benim aracımda olan hatalar;
1-Ön iki amortisörlerde boşluk var diye benim aracımda garantiden değişti !
2-Direksiyon simidi soyuluyordu garantiden değişti.
3-Vites kötüğü derisi soyuluyordu garantiden değişti.
4-Yağ yakma sorunundan dolayı turboşarj değişti !
5-Yağ yakma sorunundan dolayı vakum pompası değişti !
6-Direksiyonda lıkırtı vardı direksiyon kutusunda boşluk tespit edildi ve direksiyon kutusu  değişti.
7-Ön gögüsten gıcırtı geliyordu defalarca izalasyon yapıldı hala gıcırtı var ve hala gıcırtı var !

Şimdide bana piston segman değişimi öneriyorlar, hadi onu da yaptırdık diyelim bu aracı benden şuanki piyasa değeri üzerinden bunca değişene rağmen kim alır ???

Bu araba 30.000 bile etmez ! 47.000 TL ye aldım dünya harcama yaptım masrafı 55.000 TL yi buldu şimdi satmaya kalksam 30.000 et-mez !

Bu kadar sorundan sonra ben bir daha hayatta toyota almam !

Ek olarak bunca insan bu forumda hatalardan dolayı çığlık atıyorken bu dediklerim doğrultusunda siz olsanız Toyota alırmısınız ?

Saygılar
Aylin YILMAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Alırmısınız ? -
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2013, 11:47:20 »
Şu an için Avensis'ten aşağı Toyota almam gibi duruyor.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2013, 11:50:27 »
Valla hocan seninkide bahtsız bedevi muhabbeti olmuş tam anlamı ile 97 yılında toyotsa aldık sıfır 2011 yılının sonuna kadar bindik üzülerek sattım 222 binde ve rutin parça ömürleri dışında sanayi yüzü görmedi hatta ilk 10 sene hiç sanayiye gitmedik.şimdi kardeşim ve bende 2005-2006 corolla sol var bir sıkıntı yok memnunuz .Ama 2007 sonrası çıkardıkları araçlarda sanırım sorun var toyota gene adın karlaamaya başladı şahsi kanaatim 99-2001 yılları arasında yaptıkları geçiiş süreci 2007 sonrası içinde geçerli zanımca 2013 te yenilenen kasa ve mootr hem çok sorunsuz hemde, çok tutulacak
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2013, 11:53:50 »
Yücel Bey işte bende sizin dediğiniz gibi sorunsuzluk abidesi olduğunu düşünerek  3. toyotamı aldım.
Ama 4. ve sonrası araçlarım kesinlikle ve kesinlikle toyota olmayacak.
Şundan bir kurtulsam başka da bir şey istemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2013, 11:55:36 »
Bazı insanlar görüyorum çevremde, bu forumda da bu tarz insanlar var.
Aracında sorun var ama adam kalkıp toyotayı savunuyor hala, hep merak etmişimdir acaba bu kişiler hap mı kullanıyor, içki mi içiyor nedir ?
yoksa parası çokta umursamıyorlar mı acaba ???
yoksa bir çıkarlarımı var toyotayı savunmkla ???

hala çözemedim bunu !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Kan Grubu: A+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 26, 2013, 11:58:31 »
herkesin toyotasıyla olan serüveni farklı. bizimkini anlatıyım; çok da uzun değil 5 sene yetkili serviste 1 sene de özel serviste bakımlar. aile aracında aranan bütün özellikleri var. bagaj çok iyi, yakıt on numara,zaten 6 senede bi kere çalışmadı onda da mazot donmuştu, sağından solundan ses de gelmiyor. şimdi gel babama toyotadan başka araba aldır hadi :) :argh:
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2013, 12:00:12 »
Sevgili Aylin bey benim düşüncem Türk insanında maalesef bir şeye körü körüne inanma gibi bir eğilim var.Bu tarihsel bir süreç ,adeta genlerimize işlemiş.Asıl sıkıntı bence buradan geliyor...
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 26, 2013, 12:02:47 »
Öncelikle geçmiş olsun. Sizinkisi büyük bahtsızlık. Bin araçtan birinde çıkabilecek tüm problemler sizin aracınızda toplanmış sanki. Problemleriniz yetkili servis aracılığıyla çözüldüğüne göre aracınızı satabilirsiniz. Biliyorsunuz ülkemizde daha çok değişen ve boyaya bakılıyor.

Bir daha toyota alırmısınız sorusuna cevabım alırım ama başka modelini olurdu. Problem yaşadığım modelden uzak dururdum.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Araç: Carina
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 26, 2013, 12:05:28 »
Yasin bey çok doğru söylemiş benimde şahsi düşüncem ne kadar çok ayrıntı okadar sorun sıfır arabadan yana değilim
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 26, 2013, 12:15:14 »
bu tamamen şans meselesi siz toyotada çok sorun yaşadınız diye toyota kötü yada ben hiç sorun yaşamadım toyota süper araba demek yanlış olur...psikolojik bir olay alıp almama meselesi neticede hiç sorun yaşamayan gözü kapalı alır sorun yaşayan yanına bile yaklaşmaz...
allah herkesin gönlüne göre versin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 26, 2013, 12:33:20 »
Seri üretim şeklinde imal edilen her türlü malda bazı hatalar olması kadar doğal bir süreç yoktur, bu bazen tek bir arıza, bazen ardı arkası kesilmeyen arızalar şeklinde de kendini gösterebilir.

Firmayı güvenilir yapan en önemli etkenlerden biri bu arızalara sahip çıkması ve üretilmekte olan ürününün devamında aynı hataları tekrarlamamasıdır.

Bu anlamda Toyota da diğer kaliteli diye tabir ettiğimiz markalar arasında kendisine bir yer bulmakta hiç zorlanmamıştır.

Sizler gibi seri üretim arıza mağdurları her markada vardır ve buna Mercedes, BMW, VW'de dahildir.

Bu o markaların kötü araç ürettiği anlamına gelmez, tam aksine, çoğunlukla, en az yada hiç arıza yapmayan araçlar üretmektedirler, o nedenle hala araç satabilmekteler ve milyonlarca insan da memnuniyet içinde kullanmaktalar.

Bu foruma üye olan insanlar genelde Toyotaya binmekteler çünkü genelde araçlarından memnun olduklarından bu markayı kullanmaya devam etmektedirler.

Sonuç olarak, böyle bir yerde, aracından memnun kalmayanların sayısının memnun kalanlardan daha fazla olmasını beklemek yanlış değil mi?

Bence, Toyota arıza madurları olarak arızalarınızın takipçisi olup bunları Toyotaya yasal sınırlar içinde, garanti veya iyi niyet onarımları dahilinde ücretsiz yaptırmaya çalışmaktır.

Bu araçları satın aldınız çünkü bir çok insan nasıl Toyotaya güveniyor ve seviyorsa, bu sebepler nedeniyle sizde aynı şeyi yaptınız ve aslında bu arızalarınız olmasaydı halada çok seviyor olmayacakmıydınız?

Nasıl evlendikten sonra eşlerden biri peşpeşe ameliyatlar geçirir ve sonunda sağlığına kavuşursa otomobil içinde aynı şey geçerlidir.
Otomobil yatırım aracı değildir.
Aynı bir bot gibidir, biraz yağmur çamur, ertesi gün zaten 5.000TL kayıp
5 yıl sonra zaten değerinin yarısı kayıp.
Pazara çıkarttığınızda kaç km'de olduğunun yada hangi donanıma sahip olduğunun bir önemi kalmaz.
Değerinin altına verir geçersiniz.

Otomobillerinizi arızalarıyla ve onarımlarıyla sevmeye devam ediniz.

Yoksa, yaşlandığınızda, hiç iyi bir marka otomobilim olmadı diye düşüneceksiniz.

Profilimdeki otomobillerin her birinin ayrı arıza listeleri vardır.

Mevcutta elimin altındaki ama bana ait olmayan 2012 Merc C180 ile Toyotada "bile" olmayan tasarım hataları hariç çok güzel bir arızalar listesi oluşmaktadır, ayrıca herkesin bilgisine.

Not: Şu an kullanmakta olduğum Toyotanın çıkarttığı arızalar beni daha çok eğittiğinden sizlerede bu konularda daha çok yardımcı olabiliyorum ama genel olarak ben otomobilimden memnunum fakat elbette bir gün ayrılacağız ama bir sonraki aracımın yine Toyota olma ihtimali daha fazladır.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 26, 2013, 12:50:21 »
 3 yıldır Corolla 1.6  Elegant A/T kullanıyorum. Rutin bakımların gerektirdiği parça veya sarf malzemeleri dışında değişenim olmadı. TOYOTA'yı körü körüne savunmuyorum ama genel olarak bizlerde de hata var. Çevreme şöyle baktığımda sürücüler gerçekten ne trafik kurallarına uyuyor  ne araçların teknik olarak sürüş tekniğine... Kaldırıma park etmiş araçlara bakıyorum amanın ya bu buraya nasıl parketmiş diye merak ediyorum. 1 karış yüksekliğinde kaldırıma nasıl çıkar diye hayıflanıyorum. Direksiyonu sonuna kadar çevrili bırakıp parketmeyin  deniliyor kaçımız buna dikkat ediyor ya da bunu biliyor. Geçenlerde kaldırım kenarına parketmeye çalışan bir sürücünün yaptığı gözümden kaçmadı. Kapı açıldığında kapının alt tarafı kaldırıma sürtüyordu. Zorlaya zorlaya kapının altını sürttürerek kapıyı açtı ve dışarı çıktı. Araç son model beyaz bir VW GOLF'tü. Şimdi bu kapının altı 5-6 ay sonra paslandığı için VW kötü mü diyeceğiz. Ya da 1 karışlık kaldırımın üzerine çıkan aracın süspansiyon veya direksiyon sistemi bozulduğunda TOYOTA kötü mü diyeceğiz ? Böyle yerlerde lastiği sürte sürte kaldırıma çıkan aracın lastikleri  bir süre sonra yanaktan yarılırsa lastikler "X" firmasınınsa  ise "X" lastikleri kötü mü diyeceğiz?
   Ben burda genel olarak konuşuyorum lütfen kimse üstüne alınmasın.  Tüketici olarak yapmış olduğum mücadeleyi anlatsam çevremde hukuken başını  yakmadığım  firma kalmadı. Ama hiçbir zaman kendi kişisel hatamdan kaynaklanan bir kusur için de hak aramaya kalkışmadım. Corolla Dizel'de  yaşanan sıkıntılar ayyuka çıktı. Hakkınızı mutlaka arayınız. Bu ülkede namuslu bilirkişiler de mevcut; yargıçlar da...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Şubat 26, 2013, 14:10:38 »
Öncelikle Tekin Bey,

Şu kurduğunuz cümle bana hiç hitap etmiyor "Otomobillerinizi arızalarıyla ve onarımlarıyla sevmeye devam ediniz. "
Ben kullandığım her ne olursa olsun hatalıysa sevemem...
Bir de bazı forumdaşların yorumlarına bakıyorumda kullanıcı hataları hakkında yorum yapmış ancak benim açtığım konu içinde dikkat ederseniz bir tane bile kullanıcı hatası yok ve hepsi toyotanın hatası.
Ben kendimde şunu gördüm zamanında, yağ yakma probleminin nüks ettiği zamanlarda 1 yıl öncesi yani, aracımda sorun yok dedim neler yaptım neler, yanlış bilgiler paylaştım insanlarla ve problem olmadığını savundum çünkü o arabada sorun olduğuna inanmak istemiyordum.
özer bey ne zamanki bu hukuki sürecini başlatma kararı almış o an akıllandım. atracın geçmişine baktığımda 5 kez servise yağ eksiltme problemi ile gittiğimi o an farkettim çok detaylı bir araştırma yaptım.
toyotanın yağ yakma sorunu ile ilgili açılmış davalarını buldum ve dava sürecini yöneten avukatlarla görüştüm oda yetmedi 2012 model toyota sahibi olan ve adını vermek istemediğim bir savcı ile görüştüm, toyota kocaelinde çalışan bir mühendis ile görüştüm.... sonuç olarak toyota dizel motorlarında (turboşarjlı olanlarda ) yağ yakma problemi var !
Arkadaşlar bu malesef gerçek !

Birde seri üretilen araçların bir kaçında problem çıkma olasılığı var denmiş, evet var ancak hangisinde problem varsa geri almasını da bilmemi üretici ! sorun bu zaten.
sorunlu aracı üretici kabul etmiyor, konuyla ilgili bir açıklama yapmıyor sizde kalkmış toyotanın sorunsuzluğundan bahsediyorsunuz Allah Aşkına ...

Şimdi soruyorum size toyotanın ürettiği bazı araçlarda mı yağ yakma problemi var sanıyorsunuz ?  yanılıyorsunuz !
komple seri üretilen tüm dizel araçlarda yağ yakma problemi var.
sadece burada okuduklarınızı biliyorsunuz diye düşünmekteyim artık, biraz etrafa açılın sınırlarınızı zorlayıp (eğer araca verdiğiniz yatırım olmayan paranız değerliyse )
kaçınız bu konuyla ilgili dava sürecini araştırdınız ?
kaçınızın elinde TSB var yada kaçınız bu TSB den tam olarak ne anladı ?
ben şunuda anlamakta güçlük çekmeye başladım.
TSB de toyota bile hatayı kabıl etmiş, evet demiş bu araçlarda yağ eksiltme sorunu var ve şunu şunu yaparak yağ yakmasını azaltın. bakın azaltın deniyor TSB de sorunu yokedin yada sorun çözülür denmiyor. siz buna rağmen toyotanızda sorun yok diyorsanız(dizel araçlar için bahsediyorum ) size diyecek birşeyim yok.

ben bir daha toyota almam tanıdığım kimselerede aldırtmam !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 26, 2013, 14:17:53 »
Bu konu Alper SINAV ın belirttiği standartlarda olmuştur umarım ?

Toyota culb tr de yağ yakma sorunu olan birçok kişi var, benimde aracımda yağ yakma sorunu var.

Son makyajlı kasalarda özellikle auris ve corollalarda ön göğüsten gıcırtı gelmekte, bu sorun benim aracımda olduğu gibi bu forumda üye olana bir çok insanda var.

Benim aracımda olan hatalar;
1-Ön iki amortisörlerde boşluk var diye benim aracımda garantiden değişti !
2-Direksiyon simidi soyuluyordu garantiden değişti.
3-Vites kötüğü derisi soyuluyordu garantiden değişti.
4-Yağ yakma sorunundan dolayı turboşarj değişti !
5-Yağ yakma sorunundan dolayı vakum pompası değişti !
6-Direksiyonda lıkırtı vardı direksiyon kutusunda boşluk tespit edildi ve direksiyon kutusu  değişti.
7-Ön gögüsten gıcırtı geliyordu defalarca izalasyon yapıldı hala gıcırtı var ve hala gıcırtı var !

Şimdide bana piston segman değişimi öneriyorlar, hadi onu da yaptırdık diyelim bu aracı benden şuanki piyasa değeri üzerinden bunca değişene rağmen kim alır ???

Bu araba 30.000 bile etmez ! 47.000 TL ye aldım dünya harcama yaptım masrafı 55.000 TL yi buldu şimdi satmaya kalksam 30.000 et-mez !

Bu kadar sorundan sonra ben bir daha hayatta toyota almam !

Ek olarak bunca insan bu forumda hatalardan dolayı çığlık atıyorken bu dediklerim doğrultusunda siz olsanız Toyota alırmısınız ?

Saygılar
Aylin YILMAZ

Aylin bey geçmiş olsun..

Saydıklarınız haricinde kaza bela yoksa aracınızda değil 30bin çok daha fazlası eder diye düşünüyorum.

1-2 Galeriden fiyat alsanız bile çok daha fazlasını verirler diye tahmin ediyorum..
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Şubat 26, 2013, 14:20:09 »
Ben satmak istemiyorum, neden düşük fiyata satıp zarar edeceğim ki .
Sonuçta benden kaynaklanmayan bir problemden bu ve Toyotaya iade etmek istiyorum zaten konuyla ilgili hukuki sürecimi başlattım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 26, 2013, 14:26:27 »
Bence de servis kayıtlarını da baz larak aracı iade edin .Yeni araç alırsanız da benzinli olsun çünkü benzinli corolla dan hiç şikayet dumadım veya auris ondan da keza şikayet duymadım hatta 135 beygirlik  güçlü bir motora sahip arkadaşımda var çok memnun
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 26, 2013, 14:27:31 »
Öncelikle Tekin Bey,

Şu kurduğunuz cümle bana hiç hitap etmiyor "Otomobillerinizi arızalarıyla ve onarımlarıyla sevmeye devam ediniz. "
Ben kullandığım her ne olursa olsun hatalıysa sevemem...
Bir de bazı forumdaşların yorumlarına bakıyorumda kullanıcı hataları hakkında yorum yapmış ancak benim açtığım konu içinde dikkat ederseniz bir tane bile kullanıcı hatası yok ve hepsi toyotanın hatası.
Ben kendimde şunu gördüm zamanında, yağ yakma probleminin nüks ettiği zamanlarda 1 yıl öncesi yani, aracımda sorun yok dedim neler yaptım neler, yanlış bilgiler paylaştım insanlarla ve problem olmadığını savundum çünkü o arabada sorun olduğuna inanmak istemiyordum.
özer bey ne zamanki bu hukuki sürecini başlatma kararı almış o an akıllandım. atracın geçmişine baktığımda 5 kez servise yağ eksiltme problemi ile gittiğimi o an farkettim çok detaylı bir araştırma yaptım.
toyotanın yağ yakma sorunu ile ilgili açılmış davalarını buldum ve dava sürecini yöneten avukatlarla görüştüm oda yetmedi 2012 model toyota sahibi olan ve adını vermek istemediğim bir savcı ile görüştüm, toyota kocaelinde çalışan bir mühendis ile görüştüm.... sonuç olarak toyota dizel motorlarında (turboşarjlı olanlarda ) yağ yakma problemi var !
Arkadaşlar bu malesef gerçek !

Birde seri üretilen araçların bir kaçında problem çıkma olasılığı var denmiş, evet var ancak hangisinde problem varsa geri almasını da bilmemi üretici ! sorun bu zaten.
sorunlu aracı üretici kabul etmiyor, konuyla ilgili bir açıklama yapmıyor sizde kalkmış toyotanın sorunsuzluğundan bahsediyorsunuz Allah Aşkına ...

Şimdi soruyorum size toyotanın ürettiği bazı araçlarda mı yağ yakma problemi var sanıyorsunuz ?  yanılıyorsunuz !
komple seri üretilen tüm dizel araçlarda yağ yakma problemi var.
sadece burada okuduklarınızı biliyorsunuz diye düşünmekteyim artık, biraz etrafa açılın sınırlarınızı zorlayıp (eğer araca verdiğiniz yatırım olmayan paranız değerliyse )
kaçınız bu konuyla ilgili dava sürecini araştırdınız ?
kaçınızın elinde TSB var yada kaçınız bu TSB den tam olarak ne anladı ?
ben şunuda anlamakta güçlük çekmeye başladım.
TSB de toyota bile hatayı kabıl etmiş, evet demiş bu araçlarda yağ eksiltme sorunu var ve şunu şunu yaparak yağ yakmasını azaltın. bakın azaltın deniyor TSB de sorunu yokedin yada sorun çözülür denmiyor. siz buna rağmen toyotanızda sorun yok diyorsanız(dizel araçlar için bahsediyorum ) size diyecek birşeyim yok.

ben bir daha toyota almam tanıdığım kimselerede aldırtmam !

"Şimdi soruyorum size toyotanın ürettiği bazı araçlarda mı yağ yakma problemi var sanıyorsunuz ?  yanılıyorsunuz !
komple seri üretilen tüm dizel araçlarda yağ yakma problemi var."

ifadesini kullanmışsınız fakat bu ifade çok genel bir ifade. Bu ifade ile bütün 1.4 D4D leri zan altında bırakıyorsunuz. Ben bir D4D kullanıcısı olarak bundan rahatsız oluyorum. Forumda bu motora sahip ve yağ eksiltme şikayeti olmayan onca kişi varken bu ifadeyi kullanmak yanlış..

Benim Aracım 5000km yi geçti ve yağ yakma belirtisi yok, umarım da olmaz..

Kendi sıkıntınızı gidermeye çalışırken yanlış bir kamuoyu oluşturmaktan kaçınınız lütfen..
İfadelerinizde "Şu şu tarihlerinde üretilen şu numaraları motorlarda bu sıkıntı var" diye belirtirseniz mutlu oluruz.
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 26, 2013, 14:34:19 »
TSB de bahsi geçen hatalı turboşarj numaraları belli.
Şimdi size özelden TSB yi göndereceğim ve ilk önce kendi aracınızdaki turboşarj numarasını vede vakum pompası numarasını inceleyin lütfen.
akabinde size en yakın toyota bayine gidin ve yeni aurislerin de turbo ve vakum pompası numaralarına bakın.
Elinizdeki TSB ye göre hatalımı değilmi kendiniz değerlendirin lütfen olurmu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Şubat 26, 2013, 14:38:29 »
Bence de servis kayıtlarını da baz larak aracı iade edin .Yeni araç alırsanız da benzinli olsun çünkü benzinli corolla dan hiç şikayet dumadım veya auris ondan da keza şikayet duymadım hatta 135 beygirlik  güçlü bir motora sahip arkadaşımda var çok memnun

Bir daha asla toyota almam ... o iş bir kere olur. çıkan sorunlara çözüm üretemeyen yada üretmeyen veya sorunu örtpas eden bir firmadan iğne bile almam ben.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 26, 2013, 14:39:27 »
Aylin bey, Toyotanın genelde yağ yakan diesel motorlarından bahsetmişsiniz.

Yağ yakmayan benzin/diesel motor icat edildi mi?

Etrafa yada kaynaklara bakmaya gerek yok, benim aracım da 10.000km'de 100 veya 200gr yağ yakıyor, hala sınırlar içinde.

Benim kasada hala kullanılan bir sürü diesel taksi var milyon km'ler devirmişler.

Tamam, sizin kasalarda seri üretim hatası var, Evet, Toyota buna sahip çıkmalı.

Bu o otomobilin komple bir işe yaramadığını, bu markanın kaliteli otomobil üretmediğini göstermez.

Umarım yasal süreciniz sonunda istediğiniz olur.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)