Gönderen Konu: 2005 COROLLA HB MANİFOLT HIRILTISI ?  (Okunma sayısı 742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 130000
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
2005 COROLLA HB MANİFOLT HIRILTISI ?
« : Şubat 11, 2013, 12:52:18 »
Aracı aldığımdan beri motor ısınınca inceden bir hırıltı duyuyordum fakat bu hırıltı 100-1200 devirde geliyor sadece onun dışında normal motor sesi. Ben de aklımda şüphe kalmasın hem de tanışmak amacıyla Dörtnal Sadık ustanın yolunu tuttum. Sağ olsun kendisi ilgilendi aracım 125 binde yeni başlayan bir ses abi dedi sorun yaratmaz çok rahatsız edici bir hal alırsa bakarız dedi. Şu an yapacak bir şey yok buna dedi yeni başlamış dedi. Ha bu şekilde de kalabilir zamanla atatabilir dedi. Aracımın altını üstünü ön takımını yağını suyunu her şeyini kontrol etti .Yakıtın biraz fazla olduğunu söyledim kış aylarında normal dedi ama hava filitresi girişinde bir sensör var onu çıkardı zift gibi olmuş onu temizledi geri taktı bakalım sanki çekiş biraz arttı gibi bakalım yakıt ne olacak.

Kafama takılan bu manifolt yeni başladıysa ne kadar süre sonra rahatsız edici duruma gelir .Ben şimdi buna takıldım sanki hep duyuyorum gibi oluyor. Arabada benden başka duyan yok ama gaz veriyorum tam 1100-1200 devirde ses geliyor hatta 1 vites tam o devirde gidersem duyuyorum 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Toyota Club Türkiye

2005 COROLLA HB MANİFOLT HIRILTISI ?
« : Şubat 11, 2013, 12:52:18 »

Etiketler: