Gönderen Konu: lpg sorunu  (Okunma sayısı 1258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
lpg sorunu
« : Şubat 07, 2013, 12:03:41 »
arkadaşlar iyi forumlar benim sorunum aracım lpg ye çok geç geçiyor 98 carinaE 2.0 177.900 km de brc takılı 2 senedir  aldığımda takılıydı.tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Toyota Club Türkiye

lpg sorunu
« : Şubat 07, 2013, 12:03:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
Ynt: lpg sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2013, 12:50:23 »
heralde kimse lpg li araç kullanmıyor yada kayle almıyor bizi :)
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2013, 13:27:17 »
http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf  Bu listede yazan brc bayiilerinden birine gitmenizden başka ne gibi bir tavsiye olabilir ki :) muhtemelen aracınızın lpgye geçme sıcaklığı yüksektir, onu ayarlarlar düzelir diye tahmin ediyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '95
  • 10 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2013, 14:22:57 »
http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf  Bu listede yazan brc bayiilerinden birine gitmenizden başka ne gibi bir tavsiye olabilir ki :) muhtemelen aracınızın lpgye geçme sıcaklığı yüksektir, onu ayarlarlar düzelir diye tahmin ediyorum...
Faruk beyin de dediği gibi lpg ye geçme sıcaklığı yüksek yada lpg ye geçme süresi uzundur servise gidip bilgisayar ile ayarlarınızı kontrol ettiriniz sorununuzun düzeleceğini tahmin ediyorum
1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2013, 00:28:49 »
a
arkadaşlar iyi forumlar benim sorunum aracım lpg ye çok geç geçiyor 98 carinaE 2.0 177.900 km de brc takılı 2 senedir  aldığımda takılıydı.tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler
heralde kimse lpg li araç kullanmıyor yada kayle almıyor bizi :)
öncelikle aracınız hayırlı olsun. aracınız baya geç geçiyor gaza, güzel bir ayar yaptırmanızı tavsiye ederim. sıralı sistem varsa 30-35 derece civarı sıcaklığa ulaşıldığında geçmesi lazım o da yaklaşık 1 km kadar oluyor benim aracımda,
diğer konuda aynı soruya cevap verdim diye hatırlıyorum, geç geçmesi marka ile veya araç ile alakalı değil tamamen ayarla alakalı, işi bilen birine güzel bir ayar yaptırın sorun kalmayacaktır.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)