Gönderen Konu: Yokohama lastikleri nasıldır?  (Okunma sayısı 31271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Yokohama lastikleri nasıldır?
« : Ocak 16, 2013, 22:45:37 »
Efsaneme lastik almak istiyorum.Yokohama marka almak istiyorum ama daha önce hiç kullanmadım.Nasıl bir lastiktir bilgisi olan varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim. Araç 97 gli Lastık ebatı 195 50 15 fiyatı 145tl.
TOYOTA COROLLA 1. 6 GLİ

Toyota Club Türkiye

Yokohama lastikleri nasıldır?
« : Ocak 16, 2013, 22:45:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
Ynt: yokohama lastıkleri nasıldır?
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2013, 23:25:06 »
Yokhoma'nın çok fazla modeli var. Hangi model için bu fiyatı aldığınıza göre değerlendirme yapmak gerekebilir. Aşağıda binek araçlar için üretilmiş yazlık modeller için bilgi mevcut.

http://www.yokohama.com.tr/lastik-ve-jant/yaz-lastikleri/binek

C.drive modelinin iyi olduğunu biliyorum ama kendim kullanmadım.

Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: yokohama lastıkleri nasıldır?
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2013, 23:29:43 »
Yokohama bizzat kullandığım bir lastik değil ama kaliteli bir firma olduğunu biliyorum yani bir arkadaşım Corollasında kullanmıştı çok memnundu verdiğim paraya değiyor diyordu hep.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
Ynt: Yokohama lastikleri nasıldır?
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2013, 14:13:15 »
ben geçen hafta yokohama kışlıkları müdürn arabasına takdırdım yarıs 2011. fena değil 15 20 km kadar sürdüm ses fazla yapmıyor çok sert değil.bakalım kar yağarsa ozaman performansını görürüz :)
birde yeni çıkan toyota araçlarında dunlop lastik varmış üzerinde bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2013, 14:19:13 »
Genelde agresif lastikleriyle taniniyor. AO46, AO48 gibi Mitsubishi EVO'larda kullanilan yari asfalt, yari pist lastikleri.

Genel yaz ikinci bir jant seti aldik ve üstünde Yokohama Advan V103'lerle geldi. Daha kullanmadim ama bu yaz deneyecegim.
Okudugum yorumlar kadariyla üst seviye lastikleri iyi ama ekonomi vs lastikleri pek tutulmuyor.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2013, 17:51:09 »
birçok değişik marka ve modelde kullandım kesinlikle çok iyi yol tutuşu arttırıyor fren mesafesini düşürüyor her anlamda olumlu
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 11 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2013, 18:44:23 »
ben yeni aldım karda denedim yolda kalamdım.oldukça zor yerlerde denedim özellikle.normal yoldada keyifli surusu var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2013, 19:39:32 »
Saadettin fiyat aldığın model ve lastik hız endeksini söylesen daha iyi idi birde imal tarihine dikkat etmek lazım bende 2010 dan beri c drive kodlu hız endeksi h cinsi olanlardan kullanıyorum yola tutunma ve frenleme olarak memnunum 185/65/14 kullanıyorum biraz sert lastiktir birazda gürültücü :)
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2013, 21:20:59 »
3 yıldır yokohamanın kış lastiğini kullanıyorum çok memnunum.Kış sonunda bende  yaz lastiği alacağı 4 tane ilk baktığım markalardan birisi.Uygun bulursam bende yokohama almayı planlıyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2013, 22:03:15 »
Yokohama performans lastiklerinde kendini ispatlamis bir marka. Yakin zamanda sessiz ve konforlu lastiklerde de iddali modeller cikardi. Bende Yokohama S.drive kullaniyorum. Birdahaki lastik degisiminde Yokohama Advan dB almayi dusunuyorum. Asagida paylastigim tablo ingilizce ve tayca ama resim ve grafiklerden cozebilirsiniz.
Not: Bazi modeller Turkiyede olmayabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 39650
  • 96 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2013, 00:51:33 »
Yokohama "c drive" kesinlikle tavsiye ederim. ben kullandım. mıchelından daha kaliteli bir lastik bence, çünkü balon yapmıyor telli değil ip sarmallı lastik. yol tutuşu ve yıpranamdan fazla kilometre yapmasıda cabası. komik gelecek belki ama ben araştırdım geçen yıl en uygun bandırma toyota altanda bulmuştum ve  servisten alıp taktırdım. bir güzel sibopları yenilediler birde gazınıda bastılar. süper oldu :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 26, 2013, 11:36:06 »
2-3 gun once lastigi yardik. Yeni lastiklerimi onumuzdeki hafta aliyorum. Yokohama Advan dB (v551)'de karar kildik sonanda fikir degistirip ucuz lastik almassan eger yokohama alacam yine.
ucuz lastik alternatifleri arasinda Nitto (japan) 130$ ve Hankook (korea) 120$ buarada Bristone RE002 160$, Michelin Pilot Sport 3 160$ve  yokohama da 170$. hepsi confort serisi sessiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 26, 2013, 14:43:49 »
2-3 gun once lastigi yardik. Yeni lastiklerimi onumuzdeki hafta aliyorum. Yokohama Advan dB (v551)'de karar kildik sonanda fikir degistirip ucuz lastik almassan eger yokohama alacam yine.
ucuz lastik alternatifleri arasinda Nitto (japan) 130$ ve Hankook (korea) 120$ buarada Bristone RE002 160$, Michelin Pilot Sport 3 160$ve  yokohama da 170$. hepsi confort serisi sessiz.

170$ adet mi Kadir?
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 26, 2013, 15:37:27 »
2007 Corolla D-4D Düz vites aracımı 2007 yılında 0 aldığımda Yokohama lastikleri vardı. yaklaşık 4 yıl kullandım. Lastiğin özelliği gürültülü ve çok sertti. Ancak uzun yol için yaklaşık 80-100 km. sonra lastik ısınıp yol tutuş ve hız değerlerine çok iyi tepki veriyordu. Kısa mesafe sürüşlerde çok gürültülü ve sert olduğundan Michelin Pilot Primacy aldım. Çok memnunum. Kullanış amacına göre uygun seriyi seçmek gerekiyor. Selamlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ocak 26, 2013, 17:30:07 »
170$ adet mi Kadir?

Evet yazdigim fiyatlarin hepsi adet fiyatidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 26, 2013, 17:39:13 »
Yokahoma çok sert, michelin daha iyi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 10, 2020, 08:51:30 »
Merhaba arkadaşlar, yeni konu açmamak için üzerinden epey zaman geçmiş olan bu konuyu hortlatmak istedim. Benim koca oğlanın lastikleri bitmiş durumda yeni lastiğe geçmem lazım. Uzun bir araştırma sonrası Goodyear Eagle F1 Assymetric 5 lastiklerinde karar kılmıştım(725 TL) ama bayide lastik kalmamış spariş üzerine getirebileceklerini söylediler. Sonra ben sordum tavsiye edebileceğiniz başka lastik var mı diye? Yokohamanın Bluearth Ae-50 lastiğini tavsiye ettiler ve lastiği çok övdüler(klasik lastikçi övgüsüde olabilir) Araştır ağabey kesinlikle memnun kalırsın, japonlar her konuda hassas oldukları gibi bu konuda da hassaslar bu lastiklerin fiyatlarına normalde ulaşılmıyordu genelde yarış arabası lastiği ile tanıttılar kendilerini ama yavaş yavaş piyasayada giriyorlar pişman olmazsın dediler. Bu lastiğinde fiyatına 650 lira dediler. Açıkçası kafam çok karıştı araştırmak istedim ancak bu lastikle alakalı yorumlara maalesef ulaşamadım. Sizlerin bir önerisi var mıdır bu konuda.

Not: Yılda ortalama 15-18bin km yol yaparım, çoğu uzun yol, ve uzun yolların ülkemizde durumu malum. Amacım sessiz, güvenli ve konforlu bir lastik olsun.

https://www.hepsiburada.com/yokohama-225-50-r17-98w-xl-bluearth-ae-50-oto-lastik-p-HBV00000PJLOE?magaza=Y%C4%B1lkarlas%20Otomotiv&wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-lastik&gclid=Cj0KCQjwvb75BRD1ARIsAP6LcqtVG9hiko9FrSO9qtpMg-IPAyjH0u5QIyJIgftkR8rTEvCSexQhPa0aAn5TEALw_wcB
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 10, 2020, 11:59:33 »
Merhaba arkadaşlar, yeni konu açmamak için üzerinden epey zaman geçmiş olan bu konuyu hortlatmak istedim. Benim koca oğlanın lastikleri bitmiş durumda yeni lastiğe geçmem lazım. Uzun bir araştırma sonrası Goodyear Eagle F1 Assymetric 5 lastiklerinde karar kılmıştım(725 TL) ama bayide lastik kalmamış spariş üzerine getirebileceklerini söylediler. Sonra ben sordum tavsiye edebileceğiniz başka lastik var mı diye? Yokohamanın Bluearth Ae-50 lastiğini tavsiye ettiler ve lastiği çok övdüler(klasik lastikçi övgüsüde olabilir) Araştır ağabey kesinlikle memnun kalırsın, japonlar her konuda hassas oldukları gibi bu konuda da hassaslar bu lastiklerin fiyatlarına normalde ulaşılmıyordu genelde yarış arabası lastiği ile tanıttılar kendilerini ama yavaş yavaş piyasayada giriyorlar pişman olmazsın dediler. Bu lastiğinde fiyatına 650 lira dediler. Açıkçası kafam çok karıştı araştırmak istedim ancak bu lastikle alakalı yorumlara maalesef ulaşamadım. Sizlerin bir önerisi var mıdır bu konuda.

Not: Yılda ortalama 15-18bin km yol yaparım, çoğu uzun yol, ve uzun yolların ülkemizde durumu malum. Amacım sessiz, güvenli ve konforlu bir lastik olsun.

https://www.hepsiburada.com/yokohama-225-50-r17-98w-xl-bluearth-ae-50-oto-lastik-p-HBV00000PJLOE?magaza=Y%C4%B1lkarlas%20Otomotiv&wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-lastik&gclid=Cj0KCQjwvb75BRD1ARIsAP6LcqtVG9hiko9FrSO9qtpMg-IPAyjH0u5QIyJIgftkR8rTEvCSexQhPa0aAn5TEALw_wcB

50.000 km yokohoma advan a460 kullandım,şimdi şöyle bir şey var uzun yolda yüksek hız ile kullanıyorsunuz bu bahsettiğim modeli tavsiye ederim,performans sınıfına girer ve yüksek hızlarda müthiş yere yapışır ve her zaman uzun  mesafeli touring tarzı amaçlarda performans lastikleri tavsiye edilir.
Onun dışında konfor arıyorsanız mesela hiç bir zaman bir Michelin primacy serisi gibi olamaz(yokohomanın diğer modellerini bilmiyorum o yüzden başka marka model ile karşılaştırma yapabilirim) konfor,sessizlik arıyorsanız bu primacy tavsiye ederim ancak 120 den sonra performans lastiğinin verdiği güveni veremez asla.Yakıt tüketim olayına takılmayız tamamen pazarlama olayı,en üst sınıf ile en alt sınıf arasında %7 ye varan tasarrufdan bahsediliyor lastiğin ömrü boyunca yani her harf arasında %1 fark eder ki siz onu kullanım stiliniz sert ise ve şehir içi ağırlıklı kullanınca zaten hikaye olmuş oluyor.
Varsa sormak istediğiniz bir şey bildiğimce yazmaya çalışırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 11, 2020, 17:57:25 »

Yokohoma'yi kullanilmis aldigim ikici jant setinde geldigi icin kullandim. Lastik daha 2 senelik olmasina ve 7mm dis derinligi olmasina ragmen, islak zeminde oldukca kayiyordu. Cikartip yerine tekrar Michelin (yazlik) ve Conti/Michelin (kislik) kullanmistim.

Bugüne kadar 4 takim Japon lastigi kullandim. 3 set Bridgestone ve 1 set Yokohoma. Tüm 4 sette 2 kis gecirdikten sonra sertlesti.
Dis derinligi olmasina ragmen kilcal catlaklar olustu. Su an 4 aracimda 4 set Michelin (3 yaz, 1 kis), 1 set Dunlop (kis) ve 1 set Conti (yaz) kullaniyorum.

Daha önceden Alfa Romeo 145'imde Goodyear Eagle F1 Asymmetric kullanmistim ve cok memnundum. 
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ağustos 12, 2020, 14:32:50 »
Görüşleriniz için teşekkür ederim. Lastikleri deneyerek tecrübe etmeye karar verdim :) Bugün 4 adet Yokohama BlueArt Ae50 modelini aldım.

Islak zemin tutuş : A
Yakıt Tüketim      : C
Ses Desibel         : 71Db

225 50 17 ebat için lastik başına 650 lira verdim, umarım pişman olmam :)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...