Gönderen Konu: 2004 corolla hb direksiyon kumandasından kanal değiiştirmek  (Okunma sayısı 1618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar corollamı aldığımdan beri direksiyon kumandasından hafızadaki kanalları değiştiremiyorum.Yukarı aşağı tuşlarına her bastığımda frekans taraması yapıyor.Acaba teybin ayarlarıyla alakalı mı.Yardımcı olabilirmisiniz.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 471 kere teşekkür etti
  • 754 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004 corolla hb direksiyon kumandasından kanal değiiştirmek
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2013, 01:38:33 »
2005 model vardı bende, yukarı aşağı tuşuna kısa basınca hafızaya alınmış kanalları gezerdi, basılı tutunca ise radyo taraması yapardı. bide basılı tutmayı dene ama anlattığın olay bana ters geldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 148750
  • 77 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2013, 01:52:21 »
Arkadaşlar corollamı aldığımdan beri direksiyon kumandasından hafızadaki kanalları değiştiremiyorum.Yukarı aşağı tuşlarına her bastığımda frekans taraması yapıyor.Acaba teybin ayarlarıyla alakalı mı.Yardımcı olabilirmisiniz.
Tuş takılı kalıyor olmasın? Basıp hemen çektiğinizde duruyor mu?
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2013, 20:37:53 »
Olmuyor iki şekildede denedim  basılı tutunca kanalı yakalyana gadar otamatik arıyor kısa basınca 0,05 frekans aralığında ilerliyor.Kayıtlı kanalları direksiyon kumandasından deiştiremedikten sonra kumandanın hiç bir esprisi yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 148750
  • 77 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2013, 20:53:55 »
Olmuyor iki şekildede denedim  basılı tutunca kanalı yakalyana gadar otamatik arıyor kısa basınca 0,05 frekans aralığında ilerliyor.Kayıtlı kanalları direksiyon kumandasından deiştiremedikten sonra kumandanın hiç bir esprisi yok.
Akünün kutuplarını söküp tekrar takar mısınız? Sanırım sapıtmış ayarı cihazın.Bazen böyle tuhaflıklar olabiliyor.Bir deneyin bakalım düzelecek mi?
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 16, 2013, 21:09:00 »
Aracım lpg li kutup başını çıkartırsam lpg beyni sıfırlanabilir.Bir de teyp key kod  şifresi sorarsa elimde şifre yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2013, 22:32:44 »
2004 modellerde kanal değiştirmek yok kardeş. 2005 model ve üstü 2007'ye kadar kumanda tuşları direksiyon üstünde olan makyajlı kasalarda var. 2004 modellerde  fazladan açma kapama tuşu var. Yön tuşlarına bastığında frekans taraması yapar sadece. Boşunda kutup başını çıkarmayın,  bir işe yarmaz öyle bir özelliği yok. Ayrıca teyp kodu falan yok. Aküyü taktığın an çalışmaya başlar, kod falan istemez. Direksiyon kumandası sol elin olduğu tarafta yan tarafta olan makyajsız kasalarda 2002-2004 arası araçlarda kanal değiştiremiyorsunuz. Ekstaradan teypin üzerindeki sağ taraftaki balans ayarlarını yaptığın tuşa bir kaç saniye basarsan  teyp ekran ışığı kapanır. Gece yolculuklarında sık kullanırdım, Corolla HB de olmak üzere Versoda da bu şekilde.

-------Düzeltme notu-----

Kardeşim adresi ver şu klavyeni göndereyim.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2013, 23:36:38 »
Teşekkürler Tuncay kardeş.Kanal değiştirmeye konsoldan devam etcez artık.Ama şaşırdım direksiyondan kumandalı  bir çok arabaya bindim enteresan geldi.Toyota bu konuda geç uyanmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2013, 23:46:58 »
maalesef yok ilker bey 2004 lerde.6 yıl kullandım.kanal değiştirmıyor zaten.Tweeterden çıkan hoparlörü görseniz onlar daha dandık.Neyse ama güzel arabalar.hb mi satıp verso aldım.Keşke hb mi satmasaydım dıyorum şimdi.kanal değiştirmesi yagmur sensörü kendiliğinden kararan dikiz aynası 2005 ve üstü e12 facelift dedikleri makyajlı kasada mevcut
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2013, 00:15:20 »
Corollanın kalitesinin olduğu yerde bu tarz kumanda benzeri basit şeyleri fazla takmıyorum.Teybin ayarlarındandır diye düşündüm.Teşekkür ederim tuncay bey.

Etiketler: